Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем Астра 17DR

JorkataG снимка JorkataG 21 октомври 2010 - 13:36

Имам Астра Ф 17DR до преди известно време колата си палеше от раз дето се вика като види ключа и пали ноооо един прекрасен ден слизам аз да ходя нанякъде и кво става въртене яко но не пали подгрявам втори път пак не ще трети път и запали със зор. Подавам постепенно газ и отзад пуши яко и изхвърли сажди "това за саждите го е правила и преди но проблем нямаше" та като запали все едно работеше на 3 цилиндъра прекъсва и т н като подам лекичко газ да кача оборотите и се оправя. Като загря и се оправи работеше както преди. Сипвам все от едно и също място нафта а и беше останало към 10-12 л в резервоара и до тоя момент не е имало проблем бях сипал за 60 лв Колата не пушеше а сега пуши сипах добавка Лукас за да прочисти дюзи помпа смених горивен филтър свещите работят. С две думи нямам думи. Какво ще да е това


Може би мястото на темата е в раздела за дизелови двигатели и сгреших като я публикувах тук. Моля админа да я премести благодаря и се извинявам.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 21 октомври 2010 - 13:54
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 21 октомври 2010 - 14:46

Виж да ли ти работят подгревните свещи но е хубаво да са свалени за да се видят и как зачервяват
Маркучите за обратна нафта провери .
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 21 октомври 2010 - 15:49

Какво общо имат маркучите за обратна нафта. Аз честно казано и за тях питах дали могат да правят този проблем и стари шофьори ми казаха че от тях не ще да е.
Отговори

детеборе снимка детеборе 21 октомври 2010 - 15:58

Колега да не би да са ти задръстени маркучите от резервоара или пък да не би да смуче въздух.Провери тези неща и успех !
Отговори

besnik снимка besnik 21 октомври 2010 - 19:28

 JorkataG, на 21 Oct 2010, 16:49, каза:

Какво общо имат маркучите за обратна нафта. Аз честно казано и за тях питах дали могат да правят този проблем и стари шофьори ми казаха че от тях не ще да е.



Заради тези маркучета може да смуче въздух или да връща нафтата в резервоара. Тези маркучета струват стотинки.По добре провери свещите дали греят.Могат да се проверят и без да се свалят.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 22 октомври 2010 - 07:04

Снощи сипах за 25 лв нафта и сипах газ за горене проверих маркучетата за обратна нафта и уж са здрави но ще сложа нови а от последната дюза към резервоара маркуча сякаш беше затлачен продухах го и се изчисти и единственната промяна за момента е че спря да пуши синкав дим и да мирише на недоизгоряла нафта. Като подам малко по рязко газ сега пропушва но белезникав пушек ще покарам с тая смес - нафта и газ щото едва ли ще има моментален ефект пък ще видим. Ще я карам на майстори в Плевен ако някой знае някой добър дизелджия да обади. Благодаря
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 28 октомври 2010 - 12:20

Проблема се оправи с затягане на ГНП и клеми на подгряващото.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg