Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Липсващи пиксели на бордовия компютър

dpetrov снимка dpetrov 20 февруари 2006 - 18:15

lubo, на Feb 20 2006, 06:06 PM, каза:

Колега това лепило не става.Прекарали са те както и менjava script:emoticon(':gosh:')
smilie.Направи го с ластик както е описъл ПАМПИ java script:emoticon(':gosh:')
smilie.Моя така го направих.

Лепилото много бързо изсъхва,а трябва да го намажеш,да изчистиш между всяка патечка и ..........то взело че изсъхнало.

УСПЕХ java script:emoticon(':gosh:')
smilie
 


Здрасти,
колега , на мен лично това ми се струва невъзможно. Просто не виждам как ще напаснеш всички патечки толкова прецизно че да не мръдне. Още повече , че за да го направиш по-устойчиво , трябва да изрежеш няколко милиметра от лентовия кабел , да разлепиш фолиото и чак тогава да го напаснеш. След като аз изрязах около 3-4 мм от този кабел , разстоянието което ти е необходимо да напасне върху патечките става много малко , и защипването му с този "ластик" просто не е достатъчно за да го задържи (опитвах се поне 10мин да го задържа само с ластика) Аз просто споделям моят резултат от цялата тази хамалогия.

Поздрави
Данаил Петров
Отговори

batko32 снимка batko32 21 февруари 2006 - 00:02

_-^Pampi^-_, на Nov 20 2005, 11:44 AM, каза:

................................................. Трябва да си пусниш и кабел за моментния разход, аз така и не го намерих къде е............................ Аз имам кам 12-13 кабела само.
Успех
 


Трябва кабел........ама 2 ;) единия се връзва на клема 78 на релето за бенз.помпа........а другия.......по книга пише на 4 крак на компа ама аз го забих директно на дюзата на 2 или 3-ти цилиндър.Що там????Ами там стърчеше повече жица :gosh: .
Иначе ги дават да се връзват стандартно на щекер Х5 "кръгло 5 пиново съединение зад вакуумния компенсатор или.....май в купето при по-новите коли"
За 12-13 кабела.......ами те са си толкоз бре :) Недей гледа , че конектора е 26 пина :gosh:
Отговори

Гостlubo_* 21 февруари 2006 - 10:59

Вземаш тънко хартиено тиксо.Както е разглобен МИД-а лепваш кабела върху пистите.след това внимателно събираш всичко и като го сглобиш му сложи два ластика в двата края за по сигурно.Тиксото държи кабела над патечките и като ги опънеш да се сглоби,се получва контакта.Така направих и двата кабела който излизат от дисплея.От начало се появиха 90% от показанията (При мен беше изчезнало всичко,дори CHECK не светеше).Като покарах и се наместиха и се появиха още няколко реда.Оказа се,че имам проблем и при дисплея но там не се бута.
Ако има проблем пиши.
Успех.
Отговори

grigor снимка grigor 13 март 2006 - 01:14

така мисля че това наистина е описано много добре само за електро проводимото лепило нещо не схващам :icon_eek2: ,че нали като намажеш целия кабел снего ще се укъсят патечкит еи в краина сметка няма да проработи никога ;)
Отговори

Astra_ALX снимка Astra_ALX 09 юни 2006 - 13:20

Здр.
Незнам дали някой до сега го публикувал малко инфо на английски за ремонт на TID -а
Може да ви бъде полезно :19a:

TID_repair
Отговори

a man снимка a man 09 юни 2006 - 13:39

Здрасти градски, и честита нова покупка,
да я караш и да и се кефиш много и др. да си купиш ;)
Абе ако са ти само крушките - става, по лесно е, колегите са писали и не е сложно, внимавай с ваденето на жалюзите на духалките, че се чупят лесно!

Ама ако излезе номера с кабела за дисплея, аз вече втора година се мъча с него и не мога да си реша проблема, а за нов ми искат майка си и баща си.

Айде пиши ако има нещо да си помагаме, че болестта е обща май :19a:
Отговори

VectraB1.8/16v снимка VectraB1.8/16v 12 юни 2006 - 20:54

А все пак знаете ли каде да потърся втора ръка дисплей? Боя се че не сам достатъчно сръчен за да си го оправя сам. Имаче проблема ми е като този който Пампи е успял успешно да отстрани ама не знам към кой да се обърна за да ми го поправи. Готов сам да си платя за услугата...Благодаря за съвета предварително! :)
Отговори

ГостRetaliation_* 08 юли 2006 - 23:08

за да не пиша друга тема ако може в таэи да питам нещол,Може ли дисплея който ми покаэва само дата час и температура да се смени с бордовил,моля ви отговорете ми
Отговори

Silver снимка Silver 23 август 2006 - 02:18

Retaliation, на Jul 8 2006, 11:08 PM, каза:

за да не пиша друга тема ако може в таэи да питам нещол,Може ли дисплея който ми покаэва само дата час и температура да се смени с бордовил,моля ви отговорете ми
 

Може.Аз го направих на Вектра Б 1.6.
Отговори

emson снимка emson 27 септември 2006 - 00:20

:mhihi: МОЯ tidтрябва ли да показва иRDS радиата. Има ли изобщо такава възможност :mhihi:
нов съм надявам се че мие простено ,но иаз искам максимално допустими функции на тид
това ли са -дата час и температура -има ли други данни може ли да се задействат и може ли да се смени тид с мид
:mhihi:
Отговори

Silver снимка Silver 28 септември 2006 - 01:38

emson, на Sep 27 2006, 12:20 AM, каза:

:excl: МОЯ tidтрябва ли да показва иRDS  радиата. Има ли изобщо такава възможност :devil-smiley-019:
нов съм надявам се че мие простено ,но иаз искам максимално допустими функции на тид
това ли са -дата час и температура -има ли други данни може ли да се задействат и може ли да се смени тид с мид
:excl:
 

На ТИД има и RDS,но работи ако радиото е "опелско",т.е. без дисплей.
Можеш да сложиш МИД за другите функции.
Отговори

Гостkaloiancho_* 19 октомври 2006 - 09:34

Аз също имах МИД - вчера с помоща на един приятел извършихме цялата процедура както беше описана по горе и всичко светна перфектно - всички редове си работят. Не съм използвал лепило а просто добре прикрепих лентовия кабел към платката - малко е деликатна работата и изисквама малко разправия докато се нагласи точно за да светят всички редове, но определено е далеч от невъзможното.

Ето и снимка как стана... за информация преди това работеха само редовете които изписват часът. Всички останали бяха изчезнали на 50% и беше доста трудно да се определи какво е показанието на дисплея в момента.

Прикачено изображение
Отговори

boychev снимка boychev 19 октомври 2006 - 19:09

Много интересно моя пак е мид и ми изписва радиото горе а функциите на борда долу оба4е сам минал от тид към мид и в момента дайе и моментен разход не ми показва некви идеи ?Съшто така даите идея колегите с мид бутоните от лоста за чистачките каде отиват каде требва да ги вържа.
Отговори

Silver снимка Silver 21 октомври 2006 - 00:53

boychev, на Oct 19 2006, 07:09 PM, каза:

Много интересно моя пак е мид и ми изписва радиото горе а функциите на борда долу оба4е сам минал от тид към мид и в момента дайе и моментен разход не ми показва некви идеи ?Съшто така даите идея колегите с мид бутоните от лоста за чистачките каде отиват каде требва да ги вържа.
 

На бутоните общия пров. отива на маса.
За 26 пол.куплунг(жълтия)-каф/бял-на 21
-каф/чвн-на 22
За 32 пол.куплунг(сивия)-респективно са на 23 и 24
Отговори

emo929 снимка emo929 06 ноември 2006 - 12:20

Привет на всички! :love_opel:
Имам едно въпросче! :kinggrin:
Как да си сваля TID за да го ремонтирам както е показано по-горе, таблото ли се сваля или се вади през дупката на касетофона?Ще се радвам да ми обясните, че нещо съм скаран с тия неща.
Отговори

VectraB снимка VectraB 07 ноември 2006 - 12:40

Имаш Л.С. Сваляш таблото, няма друг начин.
Отговори

boychev снимка boychev 07 ноември 2006 - 17:44

На бутоните общия пров. отива на маса.
За 26 пол.куплунг(жълтия)-каф/бял-на 21
-каф/чвн-на 22
За 32 пол.куплунг(сивия)-респективно са на 23 и 24




А как да разбера кой е 21 и 22 пин.Има ли някви схеми.Благодаря
Отговори

Silver снимка Silver 08 ноември 2006 - 03:03

boychev, на Nov 7 2006, 05:44 PM, каза:

А как да разбера кой е 21 и 22 пин.Има ли някви схеми.Благодаря
 

В ТИС-а трябва да има схема(но едва ли на куплунга).Аз съм ги гледал от книгата на Хайнес.
На жълтия куплунг с кабела (на черната му част) са написани ситно.Това е вярното.
На самия МИД също ги има ,но в някои случаи са грешни (огледално обърнати).
Ако не се оправиш пиши,ще ти кажа как се броят,имам ги някъде записани.
Отговори

boychev снимка boychev 08 ноември 2006 - 13:52

Мерси колега ще пробвам и ще кажа резултата какъв е.....
Отговори

d1m0 снимка d1m0 15 ноември 2006 - 09:31

извинете за офф топика<_< нов съм Бихте ли ми показали снимки как да си сваля таблото за да извадя ТИД-а да го оправя търсих из темите но нищо не открих затова реших да попитам тук мерси :beer:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg