Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Транспондер обучаване? Имобилайзер система II !

Di4o снимка Di4o 23 август 2013 - 18:53

 svetoslav1, на 22 август 2013 - 13:34, каза:





При ключар,или с големият талон при официален вносител,зависи къде ти е по изгодно,при вносителите казват че е 50лв!

За съжаление в Габрово няма официален вносител ще обиколя ключарите да видя,но съм скептично настроен все пак благодаря за отговора.
Мнението беше редактирано от Di4o: 23 август 2013 - 18:54
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 23 август 2013 - 20:26

Доколкото разбрах, по-опитен боравещ с кабели, може да извади PIN-а с VAG-COM, но лично аз нито съм виждал, нито мога да гарантирам със 100% сигурност. Човек който го е правил веднъж, за 5 мин. и 10-15лв. пари ще го извади (поне тук в съседен Петрич толкова взимат г/д).
Отговори

navigator_ снимка navigator_ 26 октомври 2013 - 22:02

Здравейте съфорумци,
от 3 седмици в семейството имаме Corsa C '02 ето и първото ми питане към вас.
Имаме 2 ключа които командват цент. заключване и палят. Единият обаче е изключително изтъркан, днес го отворих и съответно едната микретка се разглоби и падна, явно се е държала и работила на фантазия. Прочетох темата но тъй като не се споменава за Corsa C а и не знам с кои други модели да напрая аналогия питам.
Възможно ли е ключ втора ръка да се обучи повторно на друга(моята) или да си търся само кутийка и микретки?
Благодаря предварително за отговорите.
Отговори

CH_M снимка CH_M 27 октомври 2013 - 08:41

 navigator_, на 26 октомври 2013 - 22:02, каза:

или да си търся само кутийка и микретки?

Това ти е решението и си :newsm05_41:
Отговори

bobo4 снимка bobo4 25 ноември 2013 - 11:13

Здравейте!
От няколко дни се опитвам да "обучавам" втория ключ на колата, ама нещо не ми се получава. Проблемът е следния: ключът си работеше нормално, с изключение на бутона за заключване. Дадох го на ключар, който смени и трите бутона за 20 лева, след което нито един от бутоните не работеше. Самият ключ пали нормално и колата си работи без индикация за нередовен ключ. От приятел разбрах, че бутоните трябва да се "обучат", за да работят, ако батерията на ключа е извадена за повече от три минути. Пробвах с даване на контакт и натискане на бутона за заключване, но нищо не стана. Колата е Вектра C, 1.9 CDTi, 2005г. Аз ли бъркам нещо, или да отивам пак при същия майстор?
Отговори

svetoslav1 снимка svetoslav1 26 ноември 2013 - 18:26

 bobo4, на 25 ноември 2013 - 11:13, каза:

Здравейте!
От няколко дни се опитвам да "обучавам" втория ключ на колата, ама нещо не ми се получава. Проблемът е следния: ключът си работеше нормално, с изключение на бутона за заключване. Дадох го на ключар, който смени и трите бутона за 20 лева, след което нито един от бутоните не работеше. Самият ключ пали нормално и колата си работи без индикация за нередовен ключ. От приятел разбрах, че бутоните трябва да се "обучат", за да работят, ако батерията на ключа е извадена за повече от три минути. Пробвах с даване на контакт и натискане на бутона за заключване, но нищо не стана. Колата е Вектра C, 1.9 CDTi, 2005г. Аз ли бъркам нещо, или да отивам пак при същия майстор?


Пробвай да отключиш и заключиш на контакт,и обратно,ако не се получи-обратно при ключаря!
Отговори

Гостmegazle_* 01 декември 2013 - 03:06

Здравейте. Мой познат има проблем с ключа не го разпознава всеки път и следователно не иска да запали и чека светва. Интересното е че я закачаме за аутоком излиза, че стъпковия мотор не става и не може да се изтрие грешката, а колата си работи когато запали. Колата е астра ф.
Отговори

Petio снимка Petio 10 декември 2013 - 13:39

Здравейте колеги,
Изчетох цялата информация по темата но никъде ненамерих нужната ми информация, а именно:
Как се обучава въпросното дистанционно стъпка по стъпка с опкома и обучаването на чип всичко това от друга кола разбира се
Идеята ми е че имам астра Х с един ключ и имам ключ сгъваем от зафира Б как мога да си го обуча сам дистанционно и чипа за да си функционира нормално всичко


Добавям един линк към сходна тема: Моята връзка
Мнението беше редактирано от Жоро: 14 април 2014 - 08:35
Причина за редактиране:: Добавих линк за подобна тема
Отговори

chefito снимка chefito 24 май 2014 - 11:00

Колеги и аз да попитам. Мерива 2003та. Колата дойде с 2 ключа. Единият работи, но другият /видими неизползван/ не поиска да работи. Колата пали с него, но не иска да отваря/затваря централното. На лайф дата на оп-ком ми показва, че има реакция. Дава PRESENT, когато натискам копчетата, но не отваря и затваря. Мисля, че не разпознава копчето, което се натиска. Другото достанционно при PRESENT изписа 2 полета надолу какво натискаm ОPEN/CLOSE. Какви са ми възможностите? Отварях платката, изглежда чисто нова. Пробвах и обучаването с ignition ON и натискане на бутоните. Нямах успех.
Отговори

morphaeus снимка morphaeus 17 ноември 2014 - 16:03

Ще помогна безплатно на всеки колега който желае да си обучи дистанционното или да си програмира чип. Единственото условие е да доиде до мен за да го направя. Правил съм го за себе си на Опел Астра.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 17 ноември 2014 - 19:13

Аз имам проблем с моя оригинален ключ на Астра-та.. Без причина започна много тегаво да отваря и затваря колата. С алармата нямам проблеми, нито през ключалката. Но от бутоните на самия ключ - заключва от 1-ви или 2-ри път, а отключването.. то е въпрос на късмет - може да отключи на 3-то или 4-то натискане, а може и изобщо да не отключи..

Забелязах обаче, че когато се случва това нещо, смисъл "странното" поведение на дистанционното на ключа.. индикацията на диода също е.. "СТРАННА". Смисъл не е да мига равномерно, ами по-скоро като забавено мигане, или дори по-скоро постоянно светене на диода !? При което действие, съответно има проблем и дистанционното не действа.

Моля, ако някой се сблъсквал с нещо подобно - да сподели какво решени е е намерил!

п.п. Батерията е чисто нова, направих обучение при ключ на контакт и натискане на бутоните, но дори самото обучение не минава както си трябва.. нещо не е наред просто.. :confused:
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 18 декември 2015 - 00:37

И моята Астра я купих само с един ключ и искам да си извадя още един за всеки случай ! За целта си купих ключ с дистанционно за централното от друга Астра ! За обучаване на дистанционното на централното ми е ясно - вадя му батерията изчаквам повече време ,слагам батерията давам на контакт и натискам някой от бутоните и би трябвало да заключи и отключи ,което значи, че се е "обучило" ! Купил съм си и кутийка с "перо" на което да ми направят копие на моя ключ ! Остава транспондера (чипа) ,доколкото разбрах чипа който е в ключа т.е. от другата кола не подлежи на препрограмиране т.е. трябва да си купя нов, празен транспондер ! Четох в темата за цени на транспондера от 10-12лв - ама откъде и какъв :confused: Както и как става обучението на новия (празния) транспондер с опкома :confused: Колата е Астра Г 2002г. :helpsmilie:
Отговори

bat van снимка bat van 18 декември 2015 - 06:37

Без опком няма да стане.Има си цяла процедура забрави метода с батерийте той става при програмиран вече ключ.
На моята вектра Y20DTH 2001г като махнах батерийте(около 20мин ремонтирах си бутоните) не си загуби настройката-не искаше обучаване.
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 18 декември 2015 - 21:39

Ясно ! А как става обучаването с опкома ?
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 23 декември 2015 - 07:49

Никой ле не знае как става обучаването на дистанционното към централното от друга кола :confused: Само аз ли съм с един ключ :confused:
Отговори

didko_just снимка didko_just 23 декември 2015 - 09:06

цък
Отговори

Stiliqn снимка Stiliqn 24 декември 2015 - 11:02

Здравейте колеги имам много странен за мен проблем, става въпрос за една Фронтера 2002г, която пали но постоянно прекъсва и горивото (което го гледам с ОП-КОМ) спада до -0.5мг и след това се вдига на 5мг, Транзистора видимо е здрав, тъй като имам друга помпа реших да я сложа нея, НО проблем. Когато вляза (с ОП-КОМ китайски от скалд...) в имобилайзера и в него постоянно се генерира грешка B0007 - No engine request..... рових из нета но няма нищо за нея. Понеже имам пин кода на колата, както и на новата помпа реших че ще се ресетнат и пре-обучат без проблени НО не. Когато вляза в иммото и му въведа ПИН кода същият бъгва!!!! и не ме допуска до функцийте за програмиране. Пробвах хиляди пъти но все едно и също. Проверих ПИНа да не би да е друг, е не същият е. Тук е момента да спомена че иммото е Immo2 Delphi 91162776

Прикачено изображение

Не вярвам да бъркам процедурата защото съм я правил доста пъти, единствено остава или оммото да е сбъгясало или скапаният ОП-КОМ да не може да програмира Делфи (в същност процедурата по обучаване съм я правил с иммо2 сименс а не делфи но менюто е същото). Чака да ми докарат Тек2 да взема да пробвам с него, но до тогава разчитам на вас, Благодаря предварително.
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 30 декември 2015 - 22:26

 didko_just, на 23 декември 2015 - 09:06, каза:


Четох го 3 пъти и неможах да разбера как се "обучава" дистанционното на ключа кум централното на колата ! Пише за имобилайзера и за транспондера в ключа ,но не и за централното !! Или аз нещо не разбирам ???
Отговори

Коцето снимка Коцето 30 декември 2015 - 23:08

Ако дистанционното е от друга кола ти трябва ОП-ком, влиза се в Body менюто и от там е лесно, програмата ти казва какво да направиш и в каква последователност.
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 02 януари 2016 - 07:27

Да от друга кола е ! Искам да си имам още един ключ ! Малко съм извън темата ,но да питам - мисля да си купя такава заготовка http://olx.bg/ad/kut...ra-ID5eBym.html после да ида с моя ключ да ми го нарежат ,глагам си платката за централното и трябва да си купя и чипа (транспондера) Иначе само да ми извадят ключ с транспонрер ми искат 80лв.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg