Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Развиват се болтовете сами

pepi_sm снимка pepi_sm 07 декември 2018 - 19:46

Здравейте колеги купих си метални джанти за зафира втора употреба били са на зафира монтирани и преди но след като ги сложих на моята кола и болтовете и на четирите джанти се развиват сами днес на предна дясна джанта и петте болта се развиха и започна да чука нещо странно като спрях и установих това също и на другите джанти се развиват а с пистолет със въздух ги стягам болтовете джантите са прави и са от зафира къде ли може да е проблема .Летните джанти ми са алуминиеви и са със същите болтове при тях нямам проблем.
Мнението беше редактирано от pepi_sm: 07 декември 2018 - 19:48
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 07 декември 2018 - 19:56

Лично аз на пистолетите зна въздух не вярвам и винаги си проверявам и с ключа на ръка. Възможно е и главите на болтовете да не пасват идеално в леглата на самата джанта.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 07 декември 2018 - 20:55

Проблема е в болтовете смени ги с такива за ламаринени джанти и си готов.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 07 декември 2018 - 22:05

11 опела съм сменил и за първи път разбирам, че имало болтове за ламаринени и лети джанти! :smile3560: Почти на всичките ми коли съм имал комплект железарки със зимни гуми и комплект лети с летни гуми и никога, повтарям- никога, не се е налагало да сменям болтовете! Винаги са пасвали безпроблемно. Говоря за 13- ки, 14- ки, 15- ки, 16- ки и 17- ки джанти, така че хайде да не търсим под вола теле!
Отговори

miro_rz снимка miro_rz 07 декември 2018 - 22:22

 zdravkop, на 07 декември 2018 - 22:05, каза:

11 опела съм сменил и за първи път разбирам, че имало болтове за ламаринени и лети джанти! :smile3560: Почти на всичките ми коли съм имал комплект железарки със зимни гуми и комплект лети с летни гуми и никога, повтарям- никога, не се е налагало да сменям болтовете! Винаги са пасвали безпроблемно. Говоря за 13- ки, 14- ки, 15- ки, 16- ки и 17- ки джанти, така че хайде да не търсим под вола теле!

Е вече научи и нещо , което не знаеше ! :mhihi: :smile3560:
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 07 декември 2018 - 22:46

Аз знам, че има разлика с профилил и/или дължината на болтовете за ляти джанти и стоманени такива.
В някои от сайтовете в белите държави новите ляти се продават с болтовете за тях.
Иначе и аз не вярвам на пневмогайковертите. Само, че при мен на стоманените джанти, винаги се оказват презатегнати.
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 08 декември 2018 - 18:39
Отговори

ufer снимка ufer 08 декември 2018 - 14:34

За стоманени джанти трябват оригинални болтове. При алуминиевите джанти някои производители се съобразяват и оригиналните болтове също стават, но други си правят техни, понякога овални, понякога конични и обикновено по-дълги. В този случай колегата трябва незабавно да ги смени, защото е самоубийствено... И за по-сигурно да стяга с динамометричен ключ!
Отговори

georgibandit снимка georgibandit 10 декември 2018 - 09:38

Сменяш болтовете с подходящи и си готов.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 10 декември 2018 - 15:23

Демек сега е с овални, а му трябват конични. Туй ли трябваше да се разбере от мненията ви?
Отговори

ufer снимка ufer 10 декември 2018 - 17:10

Никой не може да гадае от разстояние с какви болтове е колегата, ако не е написал. Оригиналните по принцип са конични, но след това всяка смяна с неоригинални джанти може да доведе до други болтове, които може да са конични, може да са овални и отделно с друга дължина. Колко по-ясно трябва да се напише, че човек да е на 100%. Когато има точни въпроси и точни данни, тогава и отговорите са точни... При досегашната информация - толкова! :icon_wink2:
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 10 декември 2018 - 20:03

Щом на алуминки държат а на железни не, значи болтовете не са конични.
При мен на две зафири и едно БМВ винаги с конични, държаха и на алуминки и на тенекиени.
На алуминките се развиваха със зор.

Всеки да си прави извода. Но най-важно е да си с оригинални болтове :icon_wink2:
Отговори

ufer снимка ufer 11 декември 2018 - 08:08

Има конични и конични. Доколкото си спомням има 2 или 3 ъгъла на конусите при различните производители. Ако някой знае нещо повече, може да сподели. Във всеки случай трябва много да се внимава, че снощи един автобус си загуби колелата...Само че не казаха нищо повече. Не случайно големите производители на алуминиеви джанти издават един документ (АВЕ в Германия) за съвместимост на съответните неоригинални джанти с конкретен модел кола. Там дори се пише и с какви вентили трябва да са джантите: гумени къси, гумени дълги, метални, а сега има и още по-модерни (миниатюрни)...
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 11 декември 2018 - 09:27

Има само един стандартен размер за стоманени джанти:
болт на колелото OPEL ZAFIRA A (F75) [04.1999 - 06.2005] 2.0 DTI 16V (101hp / 74kW)
болт на колелото OPEL ZAFIRA A (F75) [04.1999 - 06.2005] 2.0 DTI 16V (101hp / 74kW)

Примерно:FEBI BILSTEIN KXN2872058
болт на колелото
дължина [mm]: 47,5
външен диаметър [mm]: 22,3
външна резба [mm]: M12 x 1,5
дължина на резбата [mm]: 22
качество/клас: 10.9
размер на ключ: 17
профил на глава на болт/гайка: външен шестограм (шестостен)
материал: стомана
повърхност: поцинкован
страна на монтаж: предна ос
страна на монтаж: задна ос
тегло [kg]: 0,06
да се обърне внимание на сервизната информация:

2.02 лева с ДДС
С допълнително намаление:
1.82 лева с ДДС

По модела на джантите в нета се търят болтовете за тях. Заместители или "оригинални" няма значение. Важни са размерите на болтовете.
Не знам защо въобще се дискутира по темата!
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 11 декември 2018 - 09:30
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 14 декември 2018 - 09:03

 Gena_bs, на 11 декември 2018 - 09:27, каза:

Не знам защо въобще се дискутира по темата!

Щото човека пита! Джантите му се разхлабват. Малко ли е? "подходящи", "оригинални"......
Дано автора пише какво е станало. Пък и снимки на болтовете може да пусне, та да видим. :good:
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 14 декември 2018 - 14:45

 Gena_bs, на 11 декември 2018 - 09:27, каза:

Не знам защо въобще се дискутира по темата!

Така е, колега. Добре че преди да си купя първия Опел и преди да почна да имам два комплекта джанти не бях чел умните приказки на всезнайковците, защото нито Опел щях да си купя, нито щях да имам два комплекта джанти! Тия разбирачи могат да объркат всеки един човек, който тепърва навлиза в материята. :kuku: Писнало ми е от такива, дето имат мнение за всичко! :non: От 11 опела съм имал, няколко различни модела, джанти от 13- ки до 17- ки, и никога не са ми трябвали различни болтове, ма какво знам аз, сдруго си е до прочетеш неадекватни мнения от неадекватни хора и да разбереш, че само така ти се струва, че болтовете са еднакви. :diablo:
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 14 декември 2018 - 15:27

Колегите дето са адекватни моля да дадат отговор на автора на темата. Защо му се разхлабват болтовете на четирите колела.
И моля да изброите неадекватните всезнайковци поименно, щото форума си има някакви правила, дето е добре да се спазват. Пък и трябва да знаем на кого мненията да не зачитаме.

По сайтовете има различни болтове...ама не - те са еднакви. И на мен не са ми се разхлабвали джанти, ама ако почнат... Кой адекватен да питам? Ще се делим на категории ли?
Кажете на човека как да си реши проблема. И да има някой сбъркал не е нарочно. Всеки се учи. Нали за това е добре питащите да пишат как са си решили проблема в крайна сметка. :love_opel:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 14 декември 2018 - 16:38

https://www.google.c...mobile&ie=UTF-8

Малко четиво, преди да се пише наизуст и да се класифицират колеги !
Мнението беше редактирано от IvailoM: 14 декември 2018 - 17:02
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 14 декември 2018 - 20:31

Между другото колегата с проблема не е писал отдавна. Ако не сте забелязали, де.
Такива въпроси и теми просто ги обожавам. някой пита нещо, стремим се да му отговорим и посъветваме.
А после няма обратна връзка. Ей затова вече гледам да не пиша по форумите.

По темата - от Opel са написали какви са стандартните болтове в съответните каталози.
Производителят GM / Opel на автомобила е специфицирал всички технически данни на превозните средства.
Не знам какъв по-голям авторитет ви трябва, за да се убедите, че текезесарските (колхозни) тунинги водят до подобни опасни дефекти!
Производителят на съответните aftermarket джанти е посочил в каталога си и всички размери и хатактеристики на болтовете о джантите. Ама защо да даваме пари и за болтове или гайки към новите джанти, като можем да "икономисаме" 50-100лв., а сме платили над 1000 за колелата?

И каква е целта на линковете към други форуми и особено към журналистически писания?
Може би да ме убедят, че при всичките марки в БГ се саморазвиват гайките? Аз не го оспорвам, а само посочвам защо се получава това.
Купуват се джанти за неизвестна марка и модел автомобил или "униветрсални" такива. Слагат се втулки, тиксо, пластмасови чашки и не знам още какви глупости, защото централния отвор е по-голям. Или се разпробива, ако е с по-малък диаметър. Монтират се с болтове или гайки, каквито има в моргата, без да се спазват спецификациите. И после - саморазвиват се, джантите "бият", не могат да се балансират, колата тегли нанякъде или яде гуми..
Има ли смисъл да продължавам?
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 14 декември 2018 - 20:35
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 14 декември 2018 - 20:36

 Gena_bs, на 14 декември 2018 - 20:31, каза:



И каква е целта на линковете към други форуми и особено към журналистически писания?



Журналистическите писания случайно излязоха....

Целта е да се види, че има значение какъв болт се слага, като размер и форма и че всеки експеримент не води до нищо хубаво.....
Мнението беше редактирано от IvailoM: 14 декември 2018 - 20:37
Отговори

ufer снимка ufer 14 декември 2018 - 21:11

Няколко пъти пояснявам, че при толкова оскъдна информация, никой не може да помогне. Дори и снимки да направи и на болтовете, и на леглата, и на централния отвор, пак не може да се помогне. Трябва да се види и даже да се премери това-онова с шублера, ако трябва! А това може да направи човек, който разбира, на място...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg