Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Промиване на двигателя

nedqlkow снимка nedqlkow 26 юни 2017 - 14:51

Здравейте,
от около 4 месеца съм собственик на Zafira 1.8, 125 коня, 2000г. Купена е от автокъща, затова веднага след покупката мина през основно сервизиране(ремъци, ролки, филтри, масло двигател, масло скорости и прочие). Не се кара особено много, от покупката до ден днешен са минати може би около 3000 километра. Прави ми впечатление обаче, че двигателното масло има неприятен аромат след наливането, макар и да не е минато особено много време откакто е налято. Това ме навежда на мисълта, че вътре в самия двигател се е натрупала мизерия, която ми се иска да изчистя и да си налея новото масло спокоен, че вътре е чисто. Тъй като както казах колата е купена от автокъща, не знам преди покупката колко време е била с маслото, с което беше преди да я купя. Възможно е въпросното масло да е поседяло доста време.

Из интернет чета що годе позитивни отзиви за промивното масло на Prista и ми се иска да разбера какво мислите и вие? Удачен вариант ли е изобщо да се опитвам да промивам и, ако да към какъв метод бихте ме насочили? Предварително благодаря на всички, включили се в дискусията :)
Мнението беше редактирано от nedqlkow: 26 юни 2017 - 16:01
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 26 юни 2017 - 17:22

Казваш непритен аромат имало маслото...според теб на ванилия ли трябва да ухае? От 2000 година до ден днешен са изминали има - няма 17 години. Дали вътре се е образувала мизерия? Отговорът е ДА. Искаш да не си изцапаш новото масло? Най-добрият метод е разглабяне на целия двигател и старателно избърсване на всичко вътре.

А сега сериозно - карай си колата и не се занимавай с глупости! Кола на 17 години, ако искаш да я направиш нова ще се изръсиш с една торба пари. Сменяй редовно маслото с препоръчаното за този мотор и много безаварийни ти желая!
Отговори

nedqlkow снимка nedqlkow 26 юни 2017 - 17:31

 IvailoM, на 26 юни 2017 - 17:22, каза:

Казваш непритен аромат имало маслото...според теб на ванилия ли трябва да ухае? От 2000 година до ден днешен са изминали има - няма 17 години. Дали вътре се е образувала мизерия? Отговорът е ДА. Искаш да не си изцапаш новото масло? Най-добрият метод е разглабяне на целия двигател и старателно избърсване на всичко вътре.

А сега сериозно - карай си колата и не се занимавай с глупости! Кола на 17 години, ако искаш да я направиш нова ще се изръсиш с една торба пари. Сменяй редовно маслото с препоръчаното за този мотор и много безаварийни ти желая!


Разбира се, че няма как да мирише на ванилия, нито искам 17 годишна кола да я направя нова. Въпросът е, че се чудя дали въпросните мизерии вътре могат да навредят на самия двигател. От тази гледна точка се питам дали не е по-добре да се опитам да го почистя или е по-добре да не се занимавам, за да не се получи обратния ефект.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 26 юни 2017 - 18:06

Не се занимавай, ами карай тази кола! :icon_wink2:
Отговори

nedqlkow снимка nedqlkow 26 юни 2017 - 18:11

 IvailoM, на 26 юни 2017 - 18:06, каза:

Не се занимавай, ами карай тази кола! :icon_wink2:


Благодаря :)
Отговори

indi снимка indi 26 юни 2017 - 19:12

 IvailoM, на 26 юни 2017 - 17:22, каза:

Казваш непритен аромат имало маслото...според теб на ванилия ли трябва да ухае? От 2000 година до ден днешен са изминали има - няма 17 години. Дали вътре се е образувала мизерия? Отговорът е ДА. Искаш да не си изцапаш новото масло? Най-добрият метод е разглабяне на целия двигател и старателно избърсване на всичко вътре.

А сега сериозно - карай си колата и не се занимавай с глупости! Кола на 17 години, ако искаш да я направиш нова ще се изръсиш с една торба пари. Сменяй редовно маслото с препоръчаното за този мотор и много безаварийни ти желая!

+1
Отговори

lionov снимка lionov 26 юни 2017 - 19:35

Здравей колега.Преди време бях описал всичко подробно за тези промивки но понеже си пуснал само тема за това ще го опиша пак.И аз карам Зафира но е Z18XER което не е от значение.Италианка е и не знаех че повечето правят проблеми заради НЕмиенето на мотора преди смяна.Смених маслото с купуването без да мия и след като минах около 2000км.Ми светна червената лампа на маслото.Първо смених датчика въпреки че нямаше смисъл.И започнах да чета кой какво е правил по всички форуми и общо взето едно и също миене защото 'италианките'били така каквато и марка да е кола.Разбрах че във всички препарати за миене има керосин което е газ за лампи.И така източих 1литър масло на топъл двигател и добавих газ 1литър.Запалих и оставих 5мин. да поработи след което източих всичкото масло въпреки че беше почти ново.Направо на топло още налях други 4литра газ откачих кабела на бубината и чуках на ключ няколко пъти да вдигне газта навсякъде и оставих така едно деннонощие.На другият ден източих всичко и да кажа газта от бистра беше станала черна и гъста като преработено масло.Сипах си пак ново масло и всичко се оправи.Това беше по лесният вариант инак трябваше да се сваля картера и да се чисти цедката на помпата.Това всичко е по собствена преценка.За мен това беше добре.Наскоро смених консумативи и отварях и двигателя вътре е като нов и не се чува като работи изминал съм около 5000км. до сега .
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 26 юни 2017 - 19:39

Аз преди 10-12г. промивах системата на Кадет-а с масло за промивка на Приста.Не че имаше проблем ама от мерак.След промивката пак всичко си беше добре!
Отговори

nedqlkow снимка nedqlkow 26 юни 2017 - 20:33

 lionov, на 26 юни 2017 - 19:35, каза:

Здравей колега.Преди време бях описал всичко подробно за тези промивки но понеже си пуснал само тема за това ще го опиша пак.И аз карам Зафира но е Z18XER което не е от значение.Италианка е и не знаех че повечето правят проблеми заради НЕмиенето на мотора преди смяна.Смених маслото с купуването без да мия и след като минах около 2000км.Ми светна червената лампа на маслото.Първо смених датчика въпреки че нямаше смисъл.И започнах да чета кой какво е правил по всички форуми и общо взето едно и също миене защото 'италианките'били така каквато и марка да е кола.Разбрах че във всички препарати за миене има керосин което е газ за лампи.И така източих 1литър масло на топъл двигател и добавих газ 1литър.Запалих и оставих 5мин. да поработи след което източих всичкото масло въпреки че беше почти ново.Направо на топло още налях други 4литра газ откачих кабела на бубината и чуках на ключ няколко пъти да вдигне газта навсякъде и оставих така едно деннонощие.На другият ден източих всичко и да кажа газта от бистра беше станала черна и гъста като преработено масло.Сипах си пак ново масло и всичко се оправи.Това беше по лесният вариант инак трябваше да се сваля картера и да се чисти цедката на помпата.Това всичко е по собствена преценка.За мен това беше добре.Наскоро смених консумативи и отварях и двигателя вътре е като нов и не се чува като работи изминал съм около 5000км. до сега .


Общо взето срещам много смесени отзиви за така наречените промивки. Главното нещо, на което попадам е, че въпросните промивни масла и добавки разграждат ''леките'' мизерии вътре в двигателя, но не могат да разградят напълно по-сериозните боклуци. В последствие въпросните по-сериозни боклуци могат да причинят запушване на някоя маслена магистрала и да доведат до триста главоболия. На други места пък чета, че на кола нов внос(разбирай от автокъща) е задължително да се направи едно промиване на двигателя, защото няма как да знаеш колко време е карано с едно масло и като цяло как е поддържан тоя двигател.

На едно място попаднах на мнение, че е достатъчно да се направят 2 смени на масло през по-кратък период от време(2000-3000 км), за да се изчисти двигателя, понеже маслото освен смазочно има и почистващо действие. Предната ми смяна беше преди около 2000 километра. При първата смяна на масло след покупката наляхме за 400-500 км от GM-ското масло, след което го сменихме с Castrol Magnatec . Замислям се дали да не направя една трета смяна, отново с Magnatec и с нов маслен филтър и да го оставя да поработи така да видим какво ще се получи.

Като цяло в голяма дилема съм :)

 ivan_pop, на 26 юни 2017 - 19:39, каза:

Аз преди 10-12г. промивах системата на Кадет-а с масло за промивка на Приста.Не че имаше проблем ама от мерак.След промивката пак всичко си беше добре!


Благодаря :)
Мнението беше редактирано от nedqlkow: 26 юни 2017 - 20:37
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 27 юни 2017 - 07:23

Най добрия начин е да се слага оригинално качествено масло, но е трудно изпълнимо. В България се продават най лошите ментета в най хубавите опаковки. Препоръчвам ти, или купуваш масло от Германия, най добре Мобил, или Мотул от ЕМАГ. Оригиналните масла мият идеално двигателя.
Отговори

nedqlkow снимка nedqlkow 27 юни 2017 - 07:58

 ШУМЕН, на 27 юни 2017 - 07:23, каза:

Най добрия начин е да се слага оригинално качествено масло, но е трудно изпълнимо. В България се продават най лошите ментета в най хубавите опаковки. Препоръчвам ти, или купуваш масло от Германия, най добре Мобил, или Мотул от ЕМАГ. Оригиналните масла мият идеално двигателя.


Като цяло от момента, в който е купена колата, с кратки изключения е карана с Castrol Magnatec, което съм сигурен, че не е менте. Тубата беше с всички печати и силно се съмнявам, че някой може да я копира до такава степен.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 27 юни 2017 - 09:18

Кастрол е най-често фалшифицираното масло. В българия е много малко вероятно да си купиш истинско и цената му почва от 100 лв за 4 литра 5/30. Дори това в метро е нищо повече от хубав ментак или пък е произведено за българския пазар (което обяснение повече ти харесва).

Ако искаш промивка, както някой беше казал по-горе - направи няколко смени на по-често - примерно на по 5000 км направи 2 смени и ще изчисти. Аз като купя нова кола купувам една добавка дето се слага в старото масло и работи 5 мин преди да се източи. На практика е 99,9% газ има и някакви други магии, дето не знам дали не са само, за да правят по-скъпа от газта. После маслото изтича по-рядко. След 2/3 смени моторите са като нови и не цапат маслото.
Отговори

nedqlkow снимка nedqlkow 27 юни 2017 - 11:58

 Ne6to Smisleno, на 27 юни 2017 - 09:18, каза:

Кастрол е най-често фалшифицираното масло. В българия е много малко вероятно да си купиш истинско и цената му почва от 100 лв за 4 литра 5/30. Дори това в метро е нищо повече от хубав ментак или пък е произведено за българския пазар (което обяснение повече ти харесва).

Ако искаш промивка, както някой беше казал по-горе - направи няколко смени на по-често - примерно на по 5000 км направи 2 смени и ще изчисти. Аз като купя нова кола купувам една добавка дето се слага в старото масло и работи 5 мин преди да се източи. На практика е 99,9% газ има и някакви други магии, дето не знам дали не са само, за да правят по-скъпа от газта. После маслото изтича по-рядко. След 2/3 смени моторите са като нови и не цапат маслото.


До тук за около 3000 километра съм направил 2 смени на масло. Веднъж с GM-ското и непосредствено след това с Magnatec. Съвсем скоро смятам да направя още една. Ако този метод ще помогне да се изчисти мотора, изобщо няма да си правя експерименти с промивни масла и т.н.
Отговори

CuMo снимка CuMo 27 юни 2017 - 13:12

Добре де, кажи честно, искаш двигателя да ти е чист, а в същото време слагаш кастрол, който си мислиш, че не е фалшив само защото имал две-три щампи?!?!?! Има толкова други по-добри и по-малко известни марки, които може би в пъти превъзхождат кастрола. Аз лично от завода на кастрол пред мен да го изкарат, пак няма да го взема. Нека това не се превръща в поредната тема за масло, извинявам се за спама :)
Отговори

nedqlkow снимка nedqlkow 27 юни 2017 - 15:33

 CuMo, на 27 юни 2017 - 13:12, каза:

Добре де, кажи честно, искаш двигателя да ти е чист, а в същото време слагаш кастрол, който си мислиш, че не е фалшив само защото имал две-три щампи?!?!?! Има толкова други по-добри и по-малко известни марки, които може би в пъти превъзхождат кастрола. Аз лично от завода на кастрол пред мен да го изкарат, пак няма да го взема. Нека това не се превръща в поредната тема за масло, извинявам се за спама :)


Не мисля, че не е фалшив само защото има две-три щампи, а защото се купува винаги от доказани търговци. Не си купувам масло от гаража на бай Иван. По същата логика, по която Кастрола може да е фалшив, могат да бъдат фалшиви и другите, които са по-добри от него. Нито в едната ситуция, нито в другата мога да имам 100% сигурност дали маслото е качествено или не е. Ако от един от най-реномираните търговци в на авто консумативи в България не мога да си купя качествено масло, то не знам от къде мога да си намеря такова.
Мнението беше редактирано от nedqlkow: 27 юни 2017 - 15:35
Отговори

k opel e снимка k opel e 27 юни 2017 - 19:02

Преди смяна слагам една опаковка Wynns. 10-15 минути работа на място и източвам. Наливам Рапсол 5w30.
Отговори

nedqlkow снимка nedqlkow 27 юни 2017 - 19:33

 k opel e, на 27 юни 2017 - 19:02, каза:

Преди смяна слагам една опаковка Wynns. 10-15 минути работа на място и източвам. Наливам Рапсол 5w30.


Благодаря :)
Отговори

CuMo снимка CuMo 27 юни 2017 - 20:56

 nedqlkow, на 27 юни 2017 - 15:33, каза:

Не мисля, че не е фалшив само защото има две-три щампи, а защото се купува винаги от доказани търговци. Не си купувам масло от гаража на бай Иван. По същата логика, по която Кастрола може да е фалшив, могат да бъдат фалшиви и другите, които са по-добри от него. Нито в едната ситуция, нито в другата мога да имам 100% сигурност дали маслото е качествено или не е. Ако от един от най-реномираните търговци в на авто консумативи в България не мога да си купя качествено масло, то не знам от къде мога да си намеря такова.



Моля те, дай да продължим на лично, за да ми разкажеш кой е този реномиран търговец :)
Отговори

nedqlkow снимка nedqlkow 28 юни 2017 - 07:37

 CuMo, на 27 юни 2017 - 20:56, каза:

Моля те, дай да продължим на лично, за да ми разкажеш кой е този реномиран търговец :)


Имаш ЛС.
Мнението беше редактирано от nedqlkow: 28 юни 2017 - 07:42
Отговори

gorivo1 снимка gorivo1 30 юни 2017 - 20:25

 nedqlkow, на 26 юни 2017 - 14:51, каза:

Здравейте, от 15 години работя с една фирма, името засега няма да казвам, не знам дали е разрешено от администратора, преди бях с бензин , сега съм с дизелова зафира, преди всяка смяна слагам добавка в маслото и така работи 15 минути преди да се източи, в новото масло слагам от същата фирма добавка - микрофилм , смея да твърдя че колата ми понастоящем при достигната работна температура работи доста по тихо от доста бензинови двигатели. не се препоръчва да се прави на кола над 100000 без после да се свали картера, защото ако е имало много стари отлагания ще ги свали долу около цедката и може и да я запуши.


аа можело да се споменават марки, фирмата е Про-тек немска , използвал съм продуктите и на над 50 служебни автомобила и на два мои, никакви оплаквания
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg