Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Гори бензин и газ едновременно

rtab снимка rtab 02 юни 2007 - 14:35

Здравейте колеги. Моят проблем е следния: X16XEL с обикновено АГУ "Ловато". През почивните дни пътувах на дълъг път и установих, че за около 1100км. освен 90л. газ колата е изгорила и около 5л. бензин. За целия период единствено съм я палил на бензин и след това обръщам на газ. Мисля, че докато карам на газ пуска и бензин, но не знам от къде. Нямам бензинов клапан и подаването на бензин май се спира от дюзите. Не знам какво говоря, но стигнах до това заключение. Помогнете моля!
Отговори

peterl снимка peterl 02 юни 2007 - 18:59

Двигателя работи ли чисто?Имаи впредвид, че като е палиш харчи много отначало особено ако е студена.Аз мисля, че този разход от 5 литра за 1100 км е съвсем нормален.
Отговори

ruci снимка ruci 03 юни 2007 - 11:38

Колега не се притесняваи ,това е нормално.Колата ти не харчи бензин и газ едновременно.Ако беше така щеше да осетиш разликата в работата на двигателя.Моита газова е с автоматичен превключвател и пали на бензин и след извесно време се прехвърля на газ.Сутрин когато е студена това става след като мина около километър, но за това време харчи доста защото е студена.На месец сипвам поне по 10л бензин само заради това и навъртам по 1000-1200км. Така че си караи спокоино и от време на време досипваи бензинец. <_<
Отговори

rtab снимка rtab 23 юни 2007 - 11:23

Благодаря и на двамата за отговорите. Ходих на сервиз и ми казаха същото.
Отговори

kolean снимка kolean 06 юли 2007 - 18:47

колеага ако мислиш че ти харчи едновременно газ и бензин направи така както и аз съм направил изведох си в купето едно копче за бензиновата помпа и като карам на газ стои изключено а го включвам само когато ми свърши газта и мина на бензин..и нема никакъф проблем и по дълго ще трае помпата като кажеш че караш повече на газ,,,,
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg