Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Чип-тунинг на Зафира Б - къде?

sxs снимка sxs 24 март 2012 - 21:15

EDIT:
Колеги, ще си позволя да променя заглавието на темата, да ме извинят модераторите, но го правя, за да не се налага да пускам нова. Ще оставя оригиналният ми пост, за да е полезна и за следващите опелджии които ще четат тук и в бъдеще.
След като получих отговор на притесненията ми за издържливоста на скоростната кутия и на двигателя донакъде, остава следващият проблем - избор на мапер.
От проведените от мен проучвания се спрях на 2 фирми:

1. vrperformance - в Русе - http://www.vrperformance.net/
2. madness-motorsport - в Пловдив - http://www.madness-motorsport.com

Моля ви, който е работил с тях да сподели впечатления. Нека и да е на лична, че да не ми замине темата заради реклама, а ми е много важно. Ако избера грешната после ще е късно за каквото и да било. Трябва да се спра на една от двете, че ще го правя тази седмица. Колкото повече мнения толкова по-добре.
Благодаря ви предварително, колеги!


..........................
..........................
..........................


Ще правя премахване на DPF-а на Зафира 1.9, 120кс. с автоматична скоростна кутия. Имам оферти да ми го направят срещу 400лв. или срещу 450лв. да направят и чип тунинг. За двигателя нямам притеснения относно тунинга, но не съм сигурен как стои въпроса с автоматичната скоростна кутия. Като знаете колко и е скъп ремонта предполагам разбирате моите притеснения. Та въпроса ми е: Как ще се отрази чипосването на тази кола от гледна точка на живота на автоматичната скоростна кутия и може ли да причини накакви повреди по нея експлоатацията с повишения въртящ момент след тази интервенция?
Мнението беше редактирано от sxs: 26 март 2012 - 18:49
Отговори

vektra1 снимка vektra1 25 март 2012 - 09:17

Ако правилно съм разбрал "майсторите" искат 400лв за DPF-а,и 50лв за чип тунинг. :mhihi: Скъпи на триците евтини на брашното излиза тази оферта.Ще разпробиват или софтоерно ще премахнат DPF-а ,след което ще го заменят с резонатор.За чипа зависи какъв софтуер имат,скорости по рядко се чупят обикновенно двигателя дава фира пръв.Всичко зависи от мапера ,обикновенно разумната намеса не дава повод за притеснение отностно здравето на автомобила.
Мнението беше редактирано от vektra1: 25 март 2012 - 13:16
Отговори

sxs снимка sxs 25 март 2012 - 11:05

Ще се премахва софтуерно и ще се слага резонантно гърне. Чипа е бонус, като пакетна цена. То по принцип няма почти никаква разлика в положения труд независимо дали с премахването на DPF ще се чипосва или не. Така че ми се вижда де е нормална цената.
А за разумните мапери все още приемам предложения (може и на ЛС, за да не го приеме някой за реклама). Иначе за сега или ще се пътува до Пловдив или до Русе. Но трябва и да реша само DPF или и чип? Първоначално бях много против чипа, но сега нещо започнах да се разколебавам.
Мнението беше редактирано от sxs: 25 март 2012 - 11:06
Отговори

georgibakarliev снимка georgibakarliev 25 март 2012 - 11:26

до 420 нм и 204кс автомата издържа,много рядко ми се е случвало скоростите просто да приплъзнат,но вече 170 000км нямам ядове....
Отговори

sxs снимка sxs 25 март 2012 - 16:51

А къде мога да намеря информация дали авт.скоростна кутия на 19DT не е същата като на 19DTH? Имам някакво подозрение, че са еднакви още повече, че във форума четох, че и самите двигатели са еднакви само първия бил софтуерно ограничен. Ако е така то наистина има доста резерв и не би трябвало да има абсолютно никакъви проблеми. Само ми трябва някъде да намеря информация дали това наистина е така.
Отговори

hudson снимка hudson 25 март 2012 - 17:32

Двигател Z19DT - автоматична скоростна кутия AF40 с диф 3,08
Двигател Z19DTН - автоматична скоростна кутия AF40 с диф 2,77
Отговори

sxs снимка sxs 25 март 2012 - 18:01

Благодаря за точният отговор, но с моите технически познания това нищо не ми говори. Да разбирам ли, че не е съвсем същата?
Отговори

hudson снимка hudson 25 март 2012 - 18:37

Кутията си е същата, просто диференциала е със различно предавателно число.
В случая твоята е с по-бавния диф. Примерно на 2000 оборота, ще имате 10-15 км/ч разлика в скорстта на на най-високата предавка.
Отговори

sxs снимка sxs 25 март 2012 - 18:54

Ако правилно те разбирам, колега, моята скоростна кутия няма проблем да понесе по-високия въртящ момент след тунинга, защото стойностите които ще достигне след интервенцията са същите с които по принцип работи на 19DTH двигателя?
Отговори

georgibakarliev снимка georgibakarliev 25 март 2012 - 19:45

 sxs, на 25 март 2012 - 16:51, каза:

А къде мога да намеря информация дали авт.скоростна кутия на 19DT не е същата като на 19DTH? Имам някакво подозрение, че са еднакви още повече, че във форума четох, че и самите двигатели са еднакви само първия бил софтуерно ограничен. Ако е така то наистина има доста резерв и не би трябвало да има абсолютно никакъви проблеми. Само ми трябва някъде да намеря информация дали това наистина е така.

има голяма разлика в двигателите колега единия е с 8 клапана и различна турбина,а дтн е 16 клапанов с различен кулер и турбина и вихрови клапи ,и още куп други неща////
Отговори

sxs снимка sxs 25 март 2012 - 20:10

Ясно... Заблудил съм се.
То накрая май ще излезе, че не за натоварването на скоростната кутия трябва да се притеснявам, а за двигателя?
Отговори

georgibakarliev снимка georgibakarliev 25 март 2012 - 20:14

[quote name='sxs' timestamp='1332699013' post='1031682']
Ясно... Заблудил съм се.
То накрая май ще излезе, че не за натоварването на скоростната кутия трябва да се притеснявам, а за двигателя?
[/точно така колега притеснявай се за двигателя не за скоростите,аз вече смених една глава станала на юфка между клапаните....
Отговори

sxs снимка sxs 25 март 2012 - 20:23

Я кажи кой ти прави чип-тунинга да не взема да се натреса на него? Ако искаш и на ЛС; ако пък нямаш притеснения може и в темата та и другите колеги да го имат като информация.
Отговори

georgibakarliev снимка georgibakarliev 25 март 2012 - 20:31

нямам притеснения защото проблема не е в ремапа а в гориавата в бг,правил съм два ремапа един в германия и един в стефанов,нама никакви забележки към момчетата ,профисионалисти са,но всичко идва от некачествената нафта,и детонациите в цилиндрите,голямото количество на керосин,газ и още куп евтини съставки в дизела,ако искаш да нямаш ,никакви ядове с двигателя а в същото време много коне,купуваш си 6,3 АМG,и така ще си джиткаш спокойно по улиците ,но ние българите искаме с 1,9 двигател да караме коли по 300кс,и да горят по 8 на 100...ако мога д ати помогна с друго пита
Отговори

sxs снимка sxs 25 март 2012 - 20:58

Определено не държа да карам 300 кончета. Просто съм минал вече тази възраст. Хората които ще ми махат DPF-a ми предлагат и чип, и за това го обмислям. Казаха ще върви повече и ще гори по-малко. Но ако има и най-малка вероятност да си счупя колата няма да го направя.
Отговори

georgibakarliev снимка georgibakarliev 25 март 2012 - 21:37

след като питаш значи ти се иска,но моя съвет е да не я напмпаваш много ,твоята ако е ДТ,значи е 100 кс,ако питаш мен не е помпете повече от 130 кс,за да нямаш никакви проблеми,а относно разхода не очаквай чудеса,ако някой може да постигне повече коне с по малко нафта нека ми се обади ,за да получиш повече мощ иска въздух и гориво....
Отговори

georgibakarliev снимка georgibakarliev 25 март 2012 - 21:45

впо горните постове виждам че колата ти е 120 кс,значи двигателя ти е Z19DTL,моя съвет е този двигател д ане го насилваш повече от 150 кс,той така или иначе си е мъртвец във високите обороти, а ако беше ДТН там вече работата е друга,но задължително е да премахнеш първо ДПФ защото иначе ще сменяш турбини на поразия...
Отговори

Жоро снимка Жоро 26 март 2012 - 08:57

 georgibakarliev, на 25 март 2012 - 21:45, каза:

впо горните постове виждам че колата ти е 120 кс,значи двигателя ти е Z19DTL,моя съвет е този двигател д ане го насилваш повече от 150 кс,той така или иначе си е мъртвец във високите обороти, а ако беше ДТН там вече работата е друга,но задължително е да премахнеш първо ДПФ защото иначе ще сменяш турбини на поразия...

Във Зафира се слагат 3 двигателя с кубатура 1,9: Z19DTL (100коня), Z19DT (120коня) и Z19DTH (150коня), колегата sxs е с втория (120 коня). Но в първия пост не е обяснил правилно за чипа! За това е и изказването на vektra1, който е коментрирал за цената на чипа и триците...
Понеже съм си писал с колегата sxs за това ще поясня. Чипа не струва 50лв той си има цена доста по-висока. Премахването на ДПФ също има цена и тъй като фирмата за която пише, така или иначе ще му качват нов софтуер, за да накарат компа да не търси ДПФ и понеже явно са доста коректни, му предлагат комплексна услуга, която е качване на нов софтуер, който ще му осигури около 30коня + (могат да се изкарат и повече но от фирмата смятта, че това е подходящо за двигателя), и за това комплексната цена е малко по-висока от единичната...
Мнението беше редактирано от Жоро: 26 март 2012 - 09:02
Отговори

Марто снимка Марто 26 март 2012 - 09:50

Както винаги темата много се измести от основния въпрос. Понеже съм се интересувал и аз . Това което намерих като инфо еднозначно е че AF40 кутия монтирана на дизелов мотор държи до 450Нм . Монтирана на бензинов държи до 400Нм.
http://www.opel-info...riebe/af40.html
Отговори

sxs снимка sxs 26 март 2012 - 11:57

Супер полезен сайт, който отговаря съвсем точно на моя въпрос. Благодаря, колега!
Иначе мапера ми даде стойност за въртящият момент 335Nm така че нея спирам да я мисля.
За съжаление обаче сайта няма английски вариант и немога да се ориентирам в него. Дали някой немско говорящ може да потърси там и информация за двигателя до колко коня може да издържи? Аз го разгледах доколкото мога да се справя, но не намерих такава информация.
Благодаря предварително!
Мнението беше редактирано от sxs: 26 март 2012 - 13:11
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg