Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Помощ за избор на Opel Insignia B

Vejo71 снимка Vejo71 10 май 2019 - 19:29

След 98 дни чакане, най-сетне на 08.05.19 г. си получих "Инсигния"-та! Беше на цели 5 км. :) За момента все още я разучавам, но ми харесва много! Ще споделя повече впечатления когато се поуспокоя малко и почна да разсъждавам по-трезво :)
Мнението беше редактирано от Vejo71: 10 май 2019 - 19:31
Отговори

rocket_strike снимка rocket_strike 14 май 2019 - 14:31

Честито колега, пожелавам ти много хиляди (минимум 500 хиляди :D) безаварийни километри!
Отговори

Vejo71 снимка Vejo71 15 май 2019 - 08:47

Благодаря! Вече минах към 700 км и съм много доволен, че избрах автоматика, наистина си е голямо удобство. Досегашните ми коли бяха все с ръчни скорости. Имах някакви съмнения относно динамиката на колата, но останах приятно изненадан от това как се движи. Разходът на гориво мисля, че е в разумните граници, но нека първо малко се разработи двигателят и тогава ще видя какъв ще бъде.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 15 май 2019 - 13:39

:dance: Айде честито и много безаварийни.
Отговори

Vejo71 снимка Vejo71 26 май 2019 - 19:40

Благодаря! Някои неща ме озадачават... Чета инструкциите за мултимедията, там за аудиото има предварително зададени настройки като поп, рок и други подобни. В моето меню няма нищо такова... Не знам дали има значение това, че системата ми е Bose. Имам възможност сам да си правя някакви ръчни настройки, което не ми допада много. Трябва да се обадя в представителството и да ги попитам.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 26 май 2019 - 20:49

BOSE то трябва да има повече опции.... Не ти ли дадоха книжка?
Отговори

Vejo71 снимка Vejo71 27 май 2019 - 11:34

Дадоха ми, там видях, че има такива настройки. Гледах и клип в интернет, където се посочва, че Bose стандартно има настройки за ниски, средни и високи тонове. Май ще трябва да се задоволя с това, което има :)
Отговори

andreiS40 снимка andreiS40 03 септември 2019 - 08:07

 Vejo71, на 10 май 2019 - 19:29, каза:

След 98 дни чакане, най-сетне на 08.05.19 г. си получих "Инсигния"-та! Беше на цели 5 км. :) За момента все още я разучавам, но ми харесва много! Ще споделя повече впечатления когато се поуспокоя малко и почна да разсъждавам по-трезво :)



ЧЕСТИТ НОВ АВТОМОБИЛ! СЪС ЗДРАВЕ, УДОВОЛСТВИЕ И БЕЗАВАРИЙНО ДА СИ ГО КАРАШ!
Новата Инсигния е много красива!
Моля те ,сподели как е автомобила след няколко месеца каране?? Вече разработи ли го?Как усещаш динамиката на това купе, задвижвано от 1.5 турбо двигате 165 конски сили?На мен ми се струва, че този двигател и доста, доста форсиран. Това малко ме притеснява. Иначе, имам едни пари и сериозно гледам за смяна на автомобила, като много ми харесва визита, дизайна на Опел Инсигния Б. Много красив автомобил.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 03 септември 2019 - 22:46

1.5 /165 коня не е по натоварен от 1.6 със 180 в Инсигния А. Особено ако се има предвид че Инсигния А е 1700+ килограма, а Инсигния Бе под 1500...
Отговори

Vejo71 снимка Vejo71 24 септември 2019 - 05:14

 andreiS40, на 03 септември 2019 - 08:07, каза:


ЧЕСТИТ НОВ АВТОМОБИЛ! СЪС ЗДРАВЕ, УДОВОЛСТВИЕ И БЕЗАВАРИЙНО ДА СИ ГО КАРАШ!
Новата Инсигния е много красива!
Моля те ,сподели как е автомобила след няколко месеца каране?? Вече разработи ли го?Как усещаш динамиката на това купе, задвижвано от 1.5 турбо двигате 165 конски сили?На мен ми се струва, че този двигател и доста, доста форсиран. Това малко ме притеснява. Иначе, имам едни пари и сериозно гледам за смяна на автомобила, като много ми харесва визита, дизайна на Опел Инсигния Б. Много красив автомобил.

Здравей! Благодаря за пожеланията! Колата наистина прави впечатление с дизайна си, много често я заглеждат :biggrin: Вече изминах почти 9000 км., което за моето каране си е доста /с Астра-та ги правех за повече от година/. Като цяло съм доволен от колата. Динамиката е добра, разбира се не е като спортен автомобил. Прави ми впечатление, че при по-високи скорости ми дава по-малък разход на гориво. Пътувах до Македония и за 1400 км с четири човека, пълен багажник, движение около 110-130 км/ч и включен климатик през по-голямата част от времето ми даде среден разход от 6,8 л. Има какво да се желае по самата сглобка на колата /примерно кората на шофьорската врата леко скърца при увеличаване на музиката/. Прави ми впечатление, че когато се опитвам да увелича скоростта сам, като че ли не набира толкова бързо, колкото ако е включен круиз контрола и е зададена определена скорост. Тогава ми се струва, че когато набира, направо ще изкърти асфалта и ме залепва за седалката :biggrin: За първи път ползвам автомобил с автоматични скорости и не мога да направя сравнение с друга такава, но мисля, че се държи прилично. Дразни ме, че не ми изписва на дисплея на коя скорост съм в дадения момент. Това се случва само ако карам на ръчен режим. На два-три пъти ми изписва, че GPS не е активен, като всъщност си работи съвсем нормално. Също така на няколко пъти парктроникът ми се изключва, трябва да превключа скоростите за да се включи отново. Закарах колата в "Стефанов" в гр. Пловдив, но там не откриха никакъв проблем. Проблемът според мен е в софтуера на автомобила. За тези 9000 км ми показва, че животът на маслото е на 49 %, но това зависи и от това къде повече се кара колата /градско или извънградско/. Забравих да спомена адаптивните светлини - уникални са! Изключително съм доволен, че избрах тази опция.
Сега прочетох, че в друга тема коментират, че двигателят работел сутринта малко шумно и неравномерно, но лично аз не съм забелязал такова нещо. Често пъти дори ме питат дали е с електрически двигател :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от Vejo71: 24 септември 2019 - 05:34
Отговори

barty снимка barty 29 ноември 2020 - 10:17

Здравейте, надявам се да продължавате да споделяте впечатления от колата.
Отговори

Vejo71 снимка Vejo71 11 декември 2020 - 08:59

Вече навъртях почти 30000 км. Доволен съм от колата, но този проблем с парктроника дразни много. На моменти съжалявам, че не поръчах и задна камера, май прекалено се предоверих само на парктроника... Свикнах с габаритите на колата, но постоянно също така гледам дали парктроникът не е изключил. Чудя се обаче за едно-дали този проблем наистина не е решим или просто в сервиза не им се занимава с това?! Не казвам нищо за служителите, според мен са достатъчно отзивчиви. Но вследствие това си задавам и друг въпрос... Когато един такъв проблем не може да се отстрани, как изобщо мога да се надявам, че някоя наистина сериозна повреда ще може да бъда поправена? Мисля си дали да не пратя един имейл до "Опел" в Германия и да опиша проблема? Не знам дали изобщо някой ще обърне внимание на този проблем, който може би е дребен за тях. Имах и идеята по време на пътуване в чужбина, да закарам колата в местно представителство, но поради ред причини не успях да направя това.
Между другото си закупих и четири оригинални джанти, същите като тези на колата, на които монтирах зимните гуми.
Мнението беше редактирано от Vejo71: 11 декември 2020 - 09:05
Отговори

Жоро Тодоров снимка Жоро Тодоров 26 декември 2020 - 03:00

Здравейте колеги,

Весела Коледа на всички!

Нов съм във форума и попаднах на точната тема.
Искам да помоля за мнение относно Инсигния Б 1.5 165 коня.
Виждам, че колегата Vejo71, я е поръчал преди повече година, ???? може да сподели мнение за разход на гориво, подръжка, слабите места на автомобилът.
Важно ми е и мястото на лицето шофьорът с какво пространство разполага,че съм над 190 см висок.

П.С разбира се, че всеки е добре дошъл да изкаже мнението си.
Благодаря предварително!
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 26 декември 2020 - 23:39

Пространство не липсва, аз съм 191 см и съм над 120 кг - колата е удобна, и зад мен може да седне нормално човек.
1.5/165 за сега не може да се поръчва, бензиновите са 2.0Т 200 и 230 коня.
Отговори

Vejo71 снимка Vejo71 28 декември 2020 - 06:17

Здравейте! Не съм висок, но съм сигурен, че колата може удобно да се управлява и от шофьори с ръст като на Жоро Тодоров. По отношение на колата единственият проблем засега е този, който съм посочил с парктроника. Двигателят с 165 к.с. е напълно достатъчен като за моето каране. Както и по-напред съм посочил, не бива да се очакват чудеса от него, но при нужда разполага с достатъчно мощ. Разходът поне по мое мнение си е много добър, но все пак от решаващо значение е къде и как се кара. При по-ниски скорости е по-висок и обратното. Имам и една дребна забележка-кората на шофьорската врата леко дрънчи /ако мога така да се изразя/ при усилване на музиката. Но в интерес на истината аз, както и синът ми обичаме да слушаме по-силна музика и може би оттам е породен този проблем. До момента не съм сменял нищо по колата, освен първото обслужване, което включваше масла и няколко филтри /цена по спомен 260 лв./. Макар че моята кола е с ниво на оборудване Innovation, то не включва подлакътник на задната седалка. За мен това си е неудобство за пътниците отзад, ако знаех това щях да я добавя към оборудването /струваше май към 120-160 лв./. При справка в немски сайт забелязах, че там може да се поръчват доста повече отделни детайли, докато тук почти всичко е вкарано в определени пакети.
Мнението беше редактирано от Vejo71: 28 декември 2020 - 06:20
Отговори

Vejo71 снимка Vejo71 08 май 2022 - 18:28

След три години ползване на моята Insignia и изминати почти 52000 км., искам да споделя впечатленията си. Автомобилът ми се обслужва само в "Стефанов Мотърс" в гр. Пловдив и към момента съм доволен от тях. Досега имам направени три смени на масло и консумативи, като цените са съответно 258 лв. /5 л. масло, маслен филтър и въздушен филтър/, 359 лв. /5л. масло, маслен филтър, въздушен филтър и филтър купе/ и 187 лв. /4 л. масло и маслен филтър/. На 39 861 км. смених задни накладки, като цената беше 259 лв., включваща и гайка на джантата. Това са направените от мен разходи по поддръжката на автомобила през годините на ползване, като в тях не включвам застраховки, данъци и винетки. Автомобилът ми има удължена гаранция Opel FlexCare /5 г. или 150000 км./, която обаче ми е малко непонятна. В нея се посочва, че примерно смяна на накладки, спирачни дискове и др. се покриват от гаранцията при естествено износване, а на друго място пише, че същите неща не се покриват. Не съм правил запитване в сервиза за това, моя грешка е, че прочетох това едва след смяната на задните накладки. Но въпреки това при следващото ми посещение в сервиза ще се поинтересувам как точно стоят нещата с тази гаранция и дали изобщо покрива нещо същата. Разходът на гориво е добър, поне според мен имайки предвид теглото на автомобила и мощността и в сравнение с предишната ми Astra. Автомобилът е много добър за дълги пътувания и както се шегувам, все едно ми казва "Дай ми само път". Мощността е напълно достатъчна, но винаги може и повече :) Купето е добре обезшумено. Не така стоят нещата обаче с шофирането в градски условия, като основният проблем е свързан с габаритите на колата и намирането на място за паркиране. Това от своя страна допълнително се усложнява и с нерешения проблем с парктроника, въпреки, че свикнах с размерите на автомобила. При маневри асистентът за паркиране се изключва и спира да работи. Вече имам няколко съобщения на информационния дисплей за проблем с парктроника и належащото му обслужване. При посещенията в сервиза обаче грешките не се откриват и проблемът стои все така нерешен. Общо взето при маневри парктроникът сам решава кога ще работи :) Истината е, че проблемът е дразнещ и винаги трябва да следя дали не се е изключил. Много съм доволен от адаптивните светлини, които функционират много добре. Няколко пъти символът за GPS на дисплея ми е маркиран в червено като знак, че не работи. Всъщност навигацията през това време си работи безпроблемно и мисля, че в случая по-скоро се касае за някакъв софтуерен бъг. В менюто за настройките за местоположението след изключване и включване това се оправя веднага. Преди около месец камъче от пътя спука предното стъкло на колата. В края на месеца ми предстои смяната му в "Стефанов Мотърс" и се надявам всичко да бъде наред. Оттам ме увериха, че стъклото ще бъде подменено с ново оригинално такова. Каското при щета покрива ремонта с нови оригинални части до четвъртата година на автомобила, като след това ремонтът се извършва пак с нови части, но от европейски производители /поне така ми обясниха/.
Мнението беше редактирано от Vejo71: 08 май 2022 - 18:32
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 08 май 2022 - 19:47

Супер, да продължава все така да те радва! За стъклото ще оригинално, но посъветваха ли те колата да постои повече от ден при тях след залепянето?
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 08 май 2022 - 21:35

Много рано си сменял накладки, моите изкараха до 80 000км...
Отговори

Vejo71 снимка Vejo71 11 май 2022 - 04:54

За стъклото ми казаха, че трябва да оставя колата в сервиза и да я взема на следващия ден. Относно накладките, предните все още държат и поне доколкото видях има още живот в тях. Не знам дали има значение това, че колата е с автоматични скорости, но от сервиза в Пловдив ми обясниха, че това е нормален пробег за автоматик. Лично на мен ми се струва, че това е малко... Изненада ме фактът, че по-бързо се износиха задните накладки, очаквах това да се случи с предните. Не карам колата на газ-спирачка, но въпреки това се наложи ранна смяна според мен.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 11 май 2022 - 06:43

Износването на задните накладки е от намесата на програмата за стабилност-явно обичаш да караш по балкански пътища или вземаш завоите малко по-спортно :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg