Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Разлики в инсталацията на Вектра Б Х20ХЕV

Стекер снимка Стекер 17 декември 2023 - 13:15

Е не го прочетох това за фурната, вчера го смених уж всичко ок загрях я два пъти няма проблем днес я събрах. Запалих я и след 10 Мин угасна. Иначе на студено го мерих имаше нужните съпротивления. По принцип ми капе малко антифриз от термостата, който точно над датчика за коляновия вал, да не би да се мокри тоя датчик и да дава нещо н късо. Мисля да взема един нов датчик колянов вал да пробвам с него. Иначе
като изгасне и неще да пали хич, като и подам газ докато върти стартера запалва ама работи много зле, в първите секунди после нормализира обороти и т.н., ако е проблем в датчик кол. вал нямаше да пали въобще без значение с или без газ. Май ще се окаже нещо друго или ЕКУ. Някой знае ли къде могат да го тестват ЕКУ то в София.
Мнението беше редактирано от Стекер: 17 декември 2023 - 13:56
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 17 декември 2023 - 19:25

Датчика на разп.валове спокойно можеш да си го премериш както е монтиран на двигателя, просто не слагай капака, имаш една букса да дръпнеш...

Този теч от термостата и аз го имах и не мисля, че може да стигне до датчика. Буксата на датчика горе погледна ли я? Иначе при дъждовно време и на мен ми заби няколко пъти грешка за датчик колянов вал, след смяната му и ремонта на буксата. Да и колата запалваше с него, точно по описаният от теб начин, само не помня дали грешката беше същата. Като огледах нещата в дясно до кабелният сноп на еку-то имаше капки вода, които се стичаха по гофрето... почистих решетките от листа и леко повдигнах уплатнението на капака от дясно(което се маха за смяна на филтър купе) и проблема изчезна.

Според мен датчика е здрав и само инсталацията прави мизерии...датчика ти ли го сменя? Питам защото пътя на кабела е много гаден и някой да не го е пуснал близо до изпускателният колектор? Защото самият датчик си е здрав, кабелите му отиват, аз моят стар си го отремонтирах за резервен
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 17 декември 2023 - 19:27
Отговори

Стекер снимка Стекер 17 декември 2023 - 23:17

 Rosen Popov, на 17 декември 2023 - 19:25, каза:

Датчика на разп.валове спокойно можеш да си го премериш както е монтиран на двигателя, просто не слагай капака, имаш една букса да дръпнеш...

Този теч от термостата и аз го имах и не мисля, че може да стигне до датчика. Буксата на датчика горе погледна ли я? Иначе при дъждовно време и на мен ми заби няколко пъти грешка за датчик колянов вал, след смяната му и ремонта на буксата. Да и колата запалваше с него, точно по описаният от теб начин, само не помня дали грешката беше същата. Като огледах нещата в дясно до кабелният сноп на еку-то имаше капки вода, които се стичаха по гофрето... почистих решетките от листа и леко повдигнах уплатнението на капака от дясно(което се маха за смяна на филтър купе) и проблема изчезна.

Според мен датчика е здрав и само инсталацията прави мизерии...датчика ти ли го сменя? Питам защото пътя на кабела е много гаден и някой да не го е пуснал близо до изпускателният колектор? Защото самият датчик си е здрав, кабелите му отиват, аз моят стар си го отремонтирах за резервен

Аз си ги сменях и двата ДКВ го пуснах по същия път като оригиналния. Иначе и стария неработещ дето го смених миналата година е при мен кабела е идеален, как ги ремонтираш. Преди малко откачих акумулатор за 10 Мин. колата запали и грешка 0340 ДРВ изчезна, остана само 0335 ДКВ иначе работи няма ядове, ама не знаеш кога ще изгасне . ДРВ може ли да се измери с мултицета, гледам че го проверяват с нещо метално дали реагира. Чудя се дали да купя нов оригинален за 200 лв. Новите кабели дето ги купих имат повече букси от мойте може би са за кола с темпомат и повече екстри.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 18 декември 2023 - 09:24

При мен жиците окъсяваха в самият датчик, изчоплих с макетен нож до здраво и подмених целият кабел с нов. Спойките изолирах с лак и червен силикон, закачих го и си работеше. Замерването не стова с мултимер, бобината е 0.8 ома минавайки покрай магнит фазоизмества
Отговори

Стекер снимка Стекер 26 декември 2023 - 17:04

Така имах време покрай празниците да си поиграя. Честита Коледа на всички! Купих нов оригинален датчик колянов вал ГМ Сименс. Преди да го сложа палеше колата с него новия оригинален неще да пали.Викам хайде тия кабели така и така седят смених кабелите. Всички букси и кабели са 1към 1 с оригиналните. Прозвънях няколко букси всичко съвпадаше и викам да ги сложа. Сложих ги и пак не пали, върнах предишния датчик на кол. вал и с него не пали. Остана компютър или имобилайзера нещо да се ебава. Свалил съм компютъра, някой да каже къде да го нося да го проверят. Един колега тука ми даде един сервиз в Княжево ама като чуха за кой компютър става въпрос и сещате се, та незнма дали ще свършат работа. Другия вариант е да търся втора ръка компютър с гривна и транспондер ама по тия големите търговци с части втора ръка гледам че продават само компютрите. Някакви предложения?
Мнението беше редактирано от Стекер: 26 декември 2023 - 17:05
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 27 декември 2023 - 11:51

Буксите е ясно, че съвпадат. Прозвънил си цялата букса пин по пин ЦЪК
Отговори

Стекер снимка Стекер 27 декември 2023 - 12:17

 Rosen Popov, на 27 декември 2023 - 11:51, каза:

Буксите е ясно, че съвпадат. Прозвънил си цялата букса пин по пин ЦЪК


Не цялата 10 тина букси прозвънях и всичко съвпадаше, но може би си прав че трябваше цялата. Единственото кофти, което забелязах е че на новите кабели примерно на двата датчика няма екранизация, което може да е проблем ама поне щеше да запали.
Вече започвам да си мисля дали бензиновата помпа не е умряла или е била на ръба затова един път запали, после неще , гасне , работи неравномерно и т.н.Какви са симптомите на започваща да се скапва бензинова помпа или умират от веднъж Бензиновия филтър е нов на 3 месеца. По принцип я чувах ама след смяната на инсталацията май не съм я чувал. Ще отвия входящия маркуч да видя дали хвърля бензин на контакт. Другото, което е различно че преди дори и да не палеше, като започна да подавам газ докато върти стартера колата запалваше. Сега неще да пали така и без да помпам на газта и със газ не пали. Ще видя и бушоните пак и релетата.
Мнението беше редактирано от Стекер: 27 декември 2023 - 18:51
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 27 декември 2023 - 20:26

Залепват им четките и изпадат в кома...може първо да вдигнеш задната седалка, да махнеш пластмасовата тапа и да почукаш с дърво самата помпа, да отлепи четките, ако са залепнали.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 27 декември 2023 - 20:52

Мери налягане, а не на око!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg