Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

проблем с ECU

ned снимка ned 29 октомври 2014 - 17:28

Здравейте, колеги! От около седмица си търся компютър за опел астра бертоне 1,8 с мотор Z18XE. Цените не ми се коментират и варират от много - малко до неузнаваемост :). Имам само един въпрос - задължитело ли е номера на Siemens на моя компютър да е единтичен със същия номер на компа, който следва да купя? Намерих доста като при единия разликата е в една цифра - 5WK9153, а другия е 5WK9154, а са за еднакви двигатели. Запознатите моля да ми пишат! Благодаря предварително!
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 29 октомври 2014 - 20:08

 ned, на 29 октомври 2014 - 17:28, каза:

Здравейте, колеги! От около седмица си търся компютър за опел астра бертоне 1,8 с мотор Z18XE. Цените не ми се коментират и варират от много - малко до неузнаваемост :). Имам само един въпрос - задължитело ли е номера на Siemens на моя компютър да е единтичен със същия номер на компа, който следва да купя? Намерих доста като при единия разликата е в една цифра - 5WK9153, а другия е 5WK9154, а са за еднакви двигатели. Запознатите моля да ми пишат! Благодаря предварително!


Астра г ли е? ако е астра г трябва да вземеш транспондера + чипа на ключа, иначе няма палене. Пробвал съм с една различна буква и по принцип палят и няма проблем но трябва да пробваш не е 100% сигурно че ще запалиш.
Отговори

помагащ снимка помагащ 30 октомври 2014 - 22:05

 Nerven_Hamster, на 29 октомври 2014 - 20:08, каза:

Астра г ли е? ако е астра г трябва да вземеш транспондера + чипа на ключа, иначе няма палене. Пробвал съм с една различна буква и по принцип палят и няма проблем но трябва да пробваш не е 100% сигурно че ще запалиш.

Това че ти неможеш да го направиш незначи никой и не обърквай колегата .
прати ми нометата отзад , запучват с GM13___ или GM55__ и ще ти помогна .
Отговори

ned снимка ned 31 октомври 2014 - 13:52

 помагащ, на 30 октомври 2014 - 22:05, каза:

Това че ти неможеш да го направиш незначи никой и не обърквай колегата .
прати ми нометата отзад , запучват с GM13___ или GM55__ и ще ти помогна .



компа ми е със следните номера: GM 09158670; Siemens 5WK9153 009012042
Този който съм намерил е със Siemens 5WK9154.
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 02 ноември 2014 - 22:10

 помагащ, на 30 октомври 2014 - 22:05, каза:

Това че ти неможеш да го направиш незначи никой и не обърквай колегата .
прати ми нометата отзад , запучват с GM13___ или GM55__ и ще ти помогна .


Говорим да си го направи сам, аз мога да го направя но не става въпрос за това имо офф. ставаше въпрос да си го смени пред блока какво ве нужно. аман от всезнайковци. тои ако беше в сервиз нямаше да пуска тема.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg