Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Еко стандарт и новите данъци

CuMo снимка CuMo 07 февруари 2019 - 06:52

Между двете няма място за сравнение - нито може да има, нито са направени, за да се сравняват. Точно това искам да кажа на Здравко - щом си се качил на луксозна кола трябва да бъдеш готов да приемаш както предимствата, така и недостатъците, в каквито и да било форми :)
Отговори

tarikataaaa снимка tarikataaaa 07 февруари 2019 - 08:21

В общината (надежда) ми казаха, че трябва да се смени талона. Не ставало със сертификата да се отиде при тях. Май не им се занимава :moderator:
Отговори

Kovardeil снимка Kovardeil 07 февруари 2019 - 08:44

Вие имате интерес да се смени талона. С новите разпоредби общините ще имат правото в дни със замърсен въздух да спират достъпа на автомобили с определени категории Евро до центровете на градовете. Ако това обстоятелство не е отразено в талона Ви какъвто и документ да извадите на полицая, който Ви спре на пътя - няма да Ви го признаят.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 07 февруари 2019 - 09:06

 CuMo, на 07 февруари 2019 - 06:52, каза:

Между двете няма място за сравнение - нито може да има, нито са направени, за да се сравняват. Точно това искам да кажа на Здравко - щом си се качил на луксозна кола трябва да бъдеш готов да приемаш както предимствата, така и недостатъците, в каквито и да било форми :)



Точно това се опитвах и аз да кажа на други хора, когато ставаше дума че един човек искал да си вземе Инсигния(втора употреба), но те го пратиха за нова Дачия. И им казах как може да сравнявате Дачия с Инсигния и да му чупите "хатъра" така. Та затова се сетих за тази ситуация. Дачия, ама нова......... е нова, ама Дачия :)

Не че нещо против марката,но не може да се сравняват, различни класове са.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 07 февруари 2019 - 09:08
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 07 февруари 2019 - 15:36

Разгеле, излезе наредбата за местните данъци във В. Търново. Не мога да повярвам на очите си - данъкът ми от 508 лв пада на 213. Доживях! Колегата CyberTod с Инсигнията данъка му трябва да е 266 лв. И този път не сме общината с най-високите данъци на колите. Невероятно, но факт!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 08 февруари 2019 - 16:31

Вземайки най-ниските стойности моя данък излиза 84,66 лв. а най високата за ЕВРО 4 105,82 лв.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 13 февруари 2019 - 22:09

 JorkataG, на 08 февруари 2019 - 16:31, каза:

Вземайки най-ниските стойности моя данък излиза 84,66 лв. а най високата за ЕВРО 4 105,82 лв.

Понеже си нямам работа, отворих сайта на община Гулянци и намерих наредбата за местните данъци. Ако колата ти е 74 киловата, възраст между 10 и 15 години и Евро 4, то данъкът ти е 46,17 лв
Мнението беше редактирано от V. Petrov: 13 февруари 2019 - 22:14
Отговори

sathv снимка sathv 14 февруари 2019 - 00:08

В крайна сметка нали знаете, че предвидените приходи от данъка не са по-малко от тези за миналата година. Интересно ми е от кои най-вече ще компенсират. Вярно, че основните кръводарители ще са тези с големите джипове N1, ама само те не стигат.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 14 февруари 2019 - 02:14

Направили са си сметката, щом знаят какъв е автопарка. Ето например моя данък се вдигна със 120% , не с 30 както обясняваха разни олигофрени и олигофренки. Тъй че компенсират от автомобилите до 74 киловата + до евро3 вкл (много по-голяма бройка са). На тези хора данъците ще се вдигнат на всичките със 120%, тъй като:
1. Ставката на киловат е вдигната
2. Изискването за катализатор за -50% от данъка вече го няма.

Плюс това вече има отново данък за електромобилите - между 40 и 100 кинта за бройка, зависи колко киловата е. Следва да върнат зелена, синя и пембена зона и за тях. Няма да ме учуди.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 14 февруари 2019 - 02:18
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 14 февруари 2019 - 08:55

 V. Petrov, на 13 февруари 2019 - 22:09, каза:

Понеже си нямам работа, отворих сайта на община Гулянци и намерих наредбата за местните данъци. Ако колата ти е 74 киловата, възраст между 10 и 15 години и Евро 4, то данъкът ти е 46,17 лв

За разлика от миналата година когато го платих като купих колата тогава беше 16 лв и некви стотинки.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 14 февруари 2019 - 09:07

 JorkataG, на 14 февруари 2019 - 08:55, каза:

За разлика от миналата година когато го платих като купих колата тогава беше 16 лв и некви стотинки.


За цялата година ли?
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 14 февруари 2019 - 09:09

Ми това платих през юли щото колата я купих на 4 юли и требваше да и се плати данъка.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 15 февруари 2019 - 23:16

 JorkataG, на 14 февруари 2019 - 09:09, каза:

Ми това платих през юли щото колата я купих на 4 юли и требваше да и се плати данъка.

Данъкът се начислява от момента на придобиване на колата. Платил си половин данък за 6 месеца. Значи целия е бил 32 лв.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 15 февруари 2019 - 23:39

 Д-и-м-о-в, на 14 февруари 2019 - 02:14, каза:

...Ето например моя данък се вдигна със 120% , не с 30 както обясняваха разни олигофрени и олигофренки. Тъй че компенсират от автомобилите до 74 киловата + до евро3 вкл (много по-голяма бройка са). На тези хора данъците ще се вдигнат на всичките със 120%, тъй като:
1. Ставката на киловат е вдигната
2. Изискването за катализатор за -50% от данъка вече го няма.

Това за коя община е? Ставките на киловат за градовете, които проверих (включително и Търново) са намалени. Няма отстъпка за катализатора, но има намаление за Евро 4, 5 и 6. Сметнах данъка на старата ми Астра - миналата година е бил 29.97, сега щеше да е 40 лв. Това си е 33%
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 16 февруари 2019 - 09:03

 V. Petrov, на 15 февруари 2019 - 23:39, каза:

Това за коя община е? Ставките на киловат за градовете, които проверих (включително и Търново) са намалени. Няма отстъпка за катализатора, но има намаление за Евро 4, 5 и 6. Сметнах данъка на старата ми Астра - миналата година е бил 29.97, сега щеше да е 40 лв. Това си е 33%


За малка дунавска община става въпрос, но каква ти е била старата астра? С кой двигател също трябва да кажеш. Ако е била Евро4 да кажем(предполагаме че е била H-ка) , затова си сметнал 33%. Но аз съм 74 киловата, евро 3 съм(това не ми вдига данъка, защото коефициентът е 1.0), обаче попадам там, където имаше опция катализатор(аз си го имам де) и това правеше данъка от 39.90, на 19,90. Сега обаче автоматично е 39,90 заради това че тоз катализатор вече е "имагинерен" според новата наредба. И още малко от това че ставката е вдигната с 8 ст на киловат. И ето ти 45.80. От 19.90 на 45.80. Цели 30%.
Отговори

tarikataaaa снимка tarikataaaa 17 февруари 2019 - 02:56

Завчера ходих до СофияАуто. Извадиха ми бележка. Струва 30 лв. Човека каза, че вади по 2-3 такива всеки ден. Сега остава да прежаля един ден за КАТ. Няма ли някой минавал вече тази процедура да каже минава ли се канал и как стоят нещата?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 февруари 2019 - 10:24

 tarikataaaa, на 17 февруари 2019 - 02:56, каза:

Завчера ходих до СофияАуто. Извадиха ми бележка. Струва 30 лв. Човека каза, че вади по 2-3 такива всеки ден. Сега остава да прежаля един ден за КАТ. Няма ли някой минавал вече тази процедура да каже минава ли се канал и как стоят нещата?


Не знам дали ще те карат да минаваш през канал. Някой спомена такова нещо. Ако ще минаваш се приготви поне до 2 часа на обяд да чакаш. Аз смених един талон дето имам сгрешен, докато чаках да ми извадят нов талон за друга кола и минах само през гише, а грешката беше, че пишеше дизел в талона на бензинова кола. Първо каката на гишето ми се скара и ме прати да минавам през канала, не можело така. После аз настоях и обясних че D7F е код аза бензинов мотор и е вписан в талона и тя викна някакъв човек от каналите, той потвърди през някаква програма и ми направиха корекцията без да минавам през канал. В крайна сметка май става както им падне. Ако не минаваш канал си готов за един час. За мен ще е странно да искат удостоверение и да те карат през канала, но някой го спомена.

Сега гледах в нета, че z18xe го дават евро 4, което не знам дали е истина. В талона на астрата няма евро стандарт. Данъка за евро 2 е 111 лв. за евро3 101, за евро 4 80 :confused: май не си заслужава разправията.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 17 февруари 2019 - 10:36
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 февруари 2019 - 10:39

Да, вярно е. Z моторите са евро4
После почват от А - евро5 и B - евро6
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 февруари 2019 - 11:00

Хвана ме яд. Ще ме цакат с топла бира значи :( А я пререгистрирах Септември/Октомври, ама не бяха измислили тия работи още.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 февруари 2019 - 11:26

Защо? И ти ли нямаш писано евро или са ти писали 3-ка, като на моя авер с метанката. Z16YNG писан евро3 в талона. Така пишело в документите отвън. Явно и тъй наречените "западняци" са същия дол дренки.

Аз като ми подадоха талона, първото нещо, което погледнах след като казах "Благодаря" е дали е писана категорията, въпреки че беше преди близо две години. Защото знаех че има и евро2 от същите мотори. Но си пишеше всичко точно.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 17 февруари 2019 - 11:33
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg