Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Kadett E

Kadett E - Табло с оборотомер

nikito72 снимка nikito72 20 ноември 2007 - 19:03

Начи да ти кажа едно приятелче си зе табло след като видя моито. От морга струваше 20 лева и като разглобихме таблото му да го слагаме си имаше готов изведен кабел за оборотомера така че не се налагаве кои знаи кав труд за около 30 мин вече беше с оборотомерче и си е точно оригинално няма такииа мании по таблото отгоре и други такива.Варианта със смяната на цялото табло от астра е добър , но треа да имаш нерви и време. Успех :unsure:
Отговори

Guhtera снимка Guhtera 21 ноември 2007 - 19:57

Аз си сложих от лада излезна ми около 5лв :unsure:
Отговори

ValeriNikolov снимка ValeriNikolov 12 януари 2008 - 20:39

Аз също имам проблем със монтирането на оборотомер, та да не отварям нова тема, тук ще питам.
На главната букса на таблото има едно свободно краче, както прочетох по-горе, явно нямам инсталация за оборотомер.
Вторият проблем е, че жилото на километража идва късо ?! На стандартното табло, при което километража е по-средата жилото се защраква, на това с оборотомера - не става, идва късо. Третият проблем е, че явно това табло опира някъде и чупи фасонките за лампите за масло и дълги (падат се точно по средата между двата часовника, и под уредите за отчина на температура и безнин). Преди малко си дойдох от сервиз, лекичко отчаян.
Кадета е 1,4 моно, 1990г.
Отговори

jorkata снимка jorkata 12 януари 2008 - 20:48

Здравейте, мога ли да си сложа на астрата- 1.7 дтл, 97- ма, щото съм виждал такива с оборотомер, а мойта няма.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 12 януари 2008 - 23:41

 jorkata, на Jan 12 2008, 08:48 PM, каза:

Здравейте, мога ли да си сложа на астрата- 1.7 дтл, 97- ма, щото съм виждал такива с оборотомер, а мойта няма.



може
и аз нямах но си турнах
Отговори

vencyvasilev снимка vencyvasilev 13 януари 2008 - 10:29

астрите заводско имат инсталация за оборотомер а на вектра а няма затова при нея се пуска едно кабелче от бубината до 8 пин на буксата на таблото
Отговори

borro снимка borro 13 януари 2008 - 11:12

 vencyvasilev, на Jan 13 2008, 12:29 PM, каза:

... а на вектра а няма ...


Сека кола откъм екстри е сама по себе си единствена - аз тва разбрах.
Една че има, а друга нема си е като тука има - тука нема.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 15 януари 2008 - 22:09

 vencyvasilev, на Jan 13 2008, 10:29 AM, каза:

астрите заводско имат инсталация за оборотомер а на вектра а няма затова при нея се пуска едно кабелче от бубината до 8 пин на буксата на таблото



има-има
и то от таблото до буксата на генератора
никви кабели не съм пускал само се наложи да отварям генератора понеже не е оригиналния та да взема сигнал
Отговори

ValeriNikolov снимка ValeriNikolov 19 януари 2008 - 18:25

Реших проблема, от вчера вече си се воза с новото табло и си се радвам на оборотомера.
На моята букса имаше едно празно краче, на което запоих един кабел, койт влиза в снопа кабели и отива до едно минусово краче на бобината - вече получихме сигнал за оборотмер. Жилото на километража го прекарах от другата страна на кормилната конзола и вече пасва перфектно. Единственият проблем (който грам на ме впечатлява) е, че буксата на чек енджина е малко по-различна и се измушва, ама се едно и без тва ме дразни като сввети.
Отговори

dudio_2855 снимка dudio_2855 23 януари 2008 - 10:39

Колеги искрено се надявам астрите заводски да имат извод за оборотомер защото и аз искам да си сложа такова табло. моята е 1.4mi
Отговори

kadett tuning снимка kadett tuning 23 януари 2008 - 11:18

 bareze, на Aug 27 2007, 07:21 PM, каза:

Колеги отностно таблото с оборотомер . аз имам кадетт 1.6 моно ... 90та година модела е Life . Та таблото ми е без оборотомер и ми се прецака отдоло дето отчита колко километри е изминал автомобила и ся съм се надъхал да си купя табло с оборотомер . Можеш ли да ме открехнете как да си го свържа има ли някакви сециални процедури нещо което не го знае всеки някоя тункост да не го прецакам и нали не е проблем да сложа табло с оборотомер съвместими са нали :)
П.С. До колкото знам един познат беше ми споделил просто слагам буксата за километража и оборотите сами си идват не било необходимо да се тарси от някаде сигнал ...
Ако е така ще е перфектно , но ако не е може ли да ми обясните как стоят нещата който го е правил или знае ще ми бъде доста полезен :)


само слага6 и кара6 вси4ко трябва да работи
Отговори

Pinto снимка Pinto 23 януари 2008 - 13:49

 dudio_2855, на Jan 23 2008, 10:39 AM, каза:

Колеги искрено се надявам астрите заводски да имат извод за оборотомер защото и аз искам да си сложа такова табло. моята е 1.4mi


Маята е със същият двигател 1992 година. Просто махнах старото табло и сложих новото. Всичко си заработи нормално. Виж на километража има означение от типа W=1111 (числата може и да са други). Новото табло трябва да е със същия индекс. Преди да сложих новото табло превърти километража да показва като старото или просто размени километражите. Кабела за оборотомера е зелен.
Отговори

Mishonti снимка Mishonti 16 юни 2010 - 13:31

Аз се извинявам, че вдигам толква стара тема, но някой може ли да ми помогне с намирането на табло с оборотомер от Кадетт, че да си го сменя.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg