Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Z16XER, Z18XER - Екотек с променливо газоразпределение

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 09 март 2009 - 21:32

Здравейте всички, от близо 6 месеца съм собственик съм на астра х с Z16XER двигател и доста информация съм намерил за този и по-мощният двигател в интернет, обаче в нашия форум нищо не се намира с изключение на тази тема
Идеята е да има една тема в която всички да споделят своите впечетления и проблеми защото тепърва ще се увеличават собствениците на автомобили с тези двиагтели.

Аз ще започна с техническите им характеристики и малко информация що е то променливо газоразпределение:
http://www.autopro.s...?artun=00000049
(давам руски линк, надявам се повечето разбират, ако не google translate до някъде би помогнал предполагам)

Ето графиката на въртящият момент и мощността в зависимост от оборотите на Z16XER:

Прикачен файл  01.jpg (88,28K)
Брой изтегляния: 123

Ето и на Z18XER:

Прикачен файл  02.gif (8,09K)
Брой изтегляния: 107

Ето какво съм забелязал или научил до момента за тези двигатели:
1. Размерни повдигачи, а не хидравлични - пак си притракват на студено и като цяло двигателя ми се струва по-шумен от такъв с хидравлични, а логиката е като че ли обратната. Според колегата imitev с течение на времето би трябвало да улегнат и да утихнат но дали ще стане :icon_razz2:
2. Липсва магистрала за връщаното гориво.
3. Водната помпа е външна закачена на пистовия ремък. Тръбата на малкия кръг минава под тръбите на изпускателния колектор - би трябвало да спомага за по-бързо загряване :flag:
4. Термостата се отваря на 105 градуса а при високи натоварвания електрически се отваря на 90 градуса. Забелязал съм че като цяло този двигател загрява трудно особенно зимата и сняг когато не може да го изфорсираш както трябва. От там парното на астра-та е слабо и трудно достига раб.температура. В по-топло време температурата е 100-110 градуса като при 110 се включва перката. при горешо време доста често се включва, макар че в купето едвам се чува.
6. Резонанс при ~2700 оборота - сериозно дискутиран "проблем" в другите форуми по-всяка вероятност причинен от смяна на фазите в този диапазон. Лично за мен това е най-неприятният проблем защото тези обороти се равняват на около 90-100 км/ч. Окуражавашо може да се нарече наличието на проблема и в другите нови бензинови двигатели - проверил съм - при хонда и киа също ги има.
7. Бучене в ниските обороти идващо от смукателния колеткор - причината не ми е ясна, на мен ми се струва че идва от гърнетата, счита се за нормално по руските форуми :flag:
8. Принудителен празен ход - усещам че дросела се отваря напълно и това по-малко спира колата при пускане на газта на скорост (така и така е trottle-by-wire нищо не пречи) Усещам че колкото по-малко пускам по инерция толкова по-малък разход защото при принудителен празен ход разхода е 0,0/100, а по инерция е >0 при всички случаи. Осен това този режим работи до под 1000 оборота
9. Оборототе на празен ход са 750 :newsm05_41: Дори и на студен мотор оборотите са под 1000 оборота, нещо похвално и може би постижимо отново благодарение на променливото газоразпределение. Моментният разход е 0,6-0,7/100 при загрят двигател.
10. Разход - на много ми е малко километри колата и не мога да твърдя каквото и да е било. Виждал съм 4,8/100 при средна скорост 88км/ч София-СтЗ, но съм виждал и 14/100 градско за София при не особенно натоварени маршрути. Едно ми е ясно - обявеният градски разход от 8,7л/100км за Z16XER на Астра Х е пълна фантастика и може да се постигне само и единствено в град без светофари или с под 1000 жители :bbq: извънграския е постижим, но при 120-140 нараства прекалено много и е далеч над обявените 5,2л/100км.
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 09 юни 2009 - 20:16

Ура! По точка 6 относно вибрациите про 2700 оборота изглежда има решение! (Дано този линк не бъде изтрит та поне да се зане какво е решението)

За съжаление нямам TIS за Виста за да видя въпросния тампон :( А дали ще ми го поставят гаранционно?
Мнението беше редактирано от dj_simo_boy: 15 юни 2009 - 22:20
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

Swing снимка Swing 09 юни 2009 - 21:14

 dj_simo_boy, на 09 Jun 2009, 09:16 PM, каза:

За съжаление нямам TIS за Виста за да видя въпросния тампон :( А дали ще ми го поставят гаранционно?

Да, ще ти го поставят гаранционно. Въпросния детайл не е тампон, а най-обикновена метална тежест от две части, която се закрепва на точно определено място на дясната полуоска. Ефекта от цялата работа е нулев и вибрациите, които си усетил ще продължат. Засега няма работещо решение на този проблем.
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 09 юни 2009 - 21:35

Мерси за бързия отговор! Скоро ще ходя да ми сменят преден говорител и ще попитам и за тази тежест.
Всъщност ако става въпрос за такъв тип балансираща тежест сигурно няма да помогне :o защото проблема се среща при обороти а не при скорост - на 4-та с 2800 оборота го има същия проблем :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от siegfrid: 10 юни 2009 - 19:14
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

Hevy снимка Hevy 10 юни 2009 - 17:29

Щом зависи само от оборотите на двигателя не виждам как ще помогне тежест на полуоската, която на различните предавки се върти с различна скорост при тези обороти...нещо вътре ще е...
Отговори

GarrettFen снимка GarrettFen 10 юни 2009 - 22:00

Аз не сум забелязвал подобно притрисане или замисляне на 2800 рпм.Но отиди при дилъра и им кажи да ти направят едно препрограмиране н асофтуера(измисли там някав проблем да ти го направят гаранционноо.Някои виждал ли е зъбните колела на разпредел валове много са фешън в тях се крие таината на променливата геометрия на зазоразпределението на тея мотори управлявани посредством двата маслени клапана.веднъж ми се случи да се возя в астра Н 18ХЕР близо 2500 км. това което ме дразнеше беше че като реша да се ускорявам от 1500 на фулл тротал колата забива за момент(докато нареди фазите ли?)и тръгваше след понижаване на предавка или по голямо изчакване.
Мнението беше редактирано от Sandman: 11 юни 2009 - 07:17
Причина за редактиране:: Попълни КОД на ДВГ в Профила!
Отговори

R.P. снимка R.P. 19 юни 2009 - 21:22

Пrи мен също се усещат вибрации при 2700-3000 об/мин. / двигател Z16 XER/. Споделям мнението, че проблема не може да се реши с монтиране на тежести на дясната полуоска, както го описват в някои руски форуми, тъй като става дума за обороти на двигателя, а не за обороти на полуоската. Там прочетох,че с подлагане на гуми под въздушния филтър вибрациите изчезвали, но не съм пробвал.Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 19 юни 2009 - 21:43

Днес бях на диагностика - возих приемчика - съгласи се че има вибрации, а после като си вземах колата ми разяснява че биле нормално да ги има и че това не било проблем :icon_wink2:

Това което повече ме притеснява обаче е бученето на двигателя което съм описал в точка 7 - сега с покачване на температурите е съпроводено със сериозно невървене - по светофарите потеглям с пълно натисната газ за да тръгна както обичайно :icon_razz2: Особенно ако се набия в задръстване а навън е над 30 градуса и пусна клиамтик - мъъъъка, мъъъка и то голяма. от 115-те коне май остават само няколко колкото да не спре колата. Спирам климатика (който всъщност е климатроник и трябва през менюто да цъкам....) потеглям, включвам компресора и за следващото потегляне пак го спирам и въобще така с едната ръка само спирам и пускам... Вече се отказах да пускам климатик изообщо - отворени прозорци и това е то. Когато колата не е загряла или карам сутрин всичко е перфектно - дадено ми беше обяснение че се включвали перките на двигателя и те отнемали от мощността та за това така било :mhihi: Тия перки да не са по 2-3 киловата?
Все пак нормално колите като загреят тръгват да вървят добре, а този двиагтел е наобратното. А клиамтика направо не мога да си представя да отнема толкова мощност че да не мога да тръгна... има нещо нередно, но не мога да разбера какво....
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 07 юли 2009 - 21:52

Така нещата които най много ме дразниха се оказаха фабрични дефекти описани в TIS :mhihi:

По точка 6 дефекта е E0002361

Прикачен файл  03.jpg (85,5K)
Брой изтегляния: 165
Този дефект го има наличен във OPEL TIS 2000 ver.103.0G 05/2009
Трябва да отбележа че след поставяне на въпросната противотежест вибрациите при 2800 оборота тотално изчезват - имам в предвид не само на 4-та или 5-та предавка - на всички предавки няма вибрации :mhihi: Странно но факт! За съжаление се появява друг резонанс на около 2000 оборота но много по-слаб и не дразнещ сравнено с първия.

По точка 7 дефекта е E0002394

Прикачен файл  04.jpg (47,05K)
Брой изтегляния: 147
Този дефект е от по-нов TIS с който не разполагам (линка е от руския форум)
Всеки индивидуално може да провери дали ECU-то му на двигателя има нужда от съответния ъпдейт използвайки линка TIS2WEB. Въвежда се VIN-a и се избира се ECM, модела на двигателя Z16XER и съответната скоростна кутия.
От седмица и половина съм с новата 512 версия на софтуера (качена гаранционно след предоставяне на съответната информация на приемчика в СофияАуто) и разликата е меко казано осезема. Колата има много повече мощност в ниските обороти. Преди с климатик на светофарите тръгвах с напълно натисната газ, сега е супер, е усеща се клиамтика но не е фатално както преди. Освен това дори при по-ниски околни температури около 20-25 градуса пак се усеща сериозно - колата има много респонс и ускорява равномерно, няма продължително бучене и замисляне просто си ускорява нормално.
Отговори

Bat Sali снимка Bat Sali 29 октомври 2010 - 11:33

До тук за z16xer добре

Дайте сега малко инфо за z18xer
Отговори

ivanivanovvv снимка ivanivanovvv 17 декември 2010 - 12:54

Здравейте колеги.Някой с Z16XER или Z18XER, и е изминал поне 50 000км да потвърди/отрече следната информация описана в манифест -Bulletin TSB-2511 (отстраняване на филтърни елементи)

Установена неизправност при експлоатация 2511

Проблем: Двигател A/Z/16/18XER - Шум, понякога светва код за неизправности започващ с P0011 или P0014, и светва лампата SVS
Модели:
Astra-H 2008 ... 2009 г., Zafira-B 2008 ... 2009 г., Insignia 2009 г., Vectra-C 2008, 2008 Signum
Двигатели:
Z16XER | Z18XER, Z16XER | Z18XER, A16XER | A18XER, Z18XER, Z18XER

Симптоми:
Силен шум при разпределителните валове, и понякога светва лампа SVS и излизат грешки , P0011... или P0014...


Причина: Нарушаване цялостта на филтриращият елемент на електромагнитният(те) датчици и попадат в отвора под тяш,като запушват канала и блокират преминаването на масло.


Решение:Eлектромагнитни клапани с нов дизайн и подобрени филтърни елементи скоро ще бъдат въведени в производство.

При поява на грешка - TC P0011 -> се инспектира клапана от страната на входящият колектор
При поява на грешка - TC P0014 -> се инспектира клапана от страната на изходящият колектор

Прикачен файл  01.jpg (14,01K)
Брой изтегляния: 104

Електромагнитен клапан със счупен филтриращ елемент трябва да бъде сменен.
!Важно:След ремонт е необходимо да рестартирате текущите параметри на адаптация (позиция F5 меню програмен блок за управление).

Функционална група: J - двигател
Група неизправности: 13 - не работи , 14 - шум и вибрации
Код на грешка: P0011, P0014
********************************************************************************
********************************************
Самите електромагнитни клапани се намират

Прикачен файл  02.jpg (51,25K)
Брой изтегляния: 145

и те регулират подаването на масло към "хидравличните зъбни колела" (не знам каква е технологичната терминология за тези елементи) което е причината разпределителните валове да застават на различен ъгъл спрямо тях.Така чрез електромагнитните клапани се гегулира с няколно градуса положението на разпрезеделителните валове при различните обороти.

Прикачен файл  03.jpg (121,89K)
Брой изтегляния: 137

Външни симптоми на проблема са.При палене 3-4 секунди работа на мотора наподобяваща дизелов мотор.Шум при разпределителните валове.Омасляване около
електромагнитните клапани.

Прикачен файл  04.jpg (53,17K)
Брой изтегляния: 125
Прикачен файл  05.jpg (43,91K)
Брой изтегляния: 118
Прикачен файл  06.jpg (62,72K)
Брой изтегляния: 140

Това е самият електромагнитен клапан с нарушена цялост на филтриращият елемент.

Прикачен файл  07.jpg (43,45K)
Брой изтегляния: 190

Това е нов такъв.

Прикачен файл  08.jpg (43,21K)
Брой изтегляния: 169

А това е евентуално неговиат подобрен вариант.

Прикачен файл  09.jpg (11,47K)
Брой изтегляния: 155

Това са други евентуални последици

Прикачен файл  10.jpg (55,55K)
Брой изтегляния: 148
Отговори

Александър Ценов снимка Александър Ценов 04 март 2011 - 23:45

Добър ден на всички ! Колата ми е Астра H Z16XER и засега ме притеснява едно - Разхода !
Няма да крия че съм новобранец в шофирането , едва от 4 месеца , и че колата я имам едва от месец , и съм минал около 400 километра с нея . Но средния разход в София ми е 13-13.5 .
Да кажа че я карам отлично не мога , не я настъпвам и гледам да сменям скоростите на около 2000 оборота но и сам си знам че може по добре !
Та въпросът ми е нормално ли е да храчи толкова , и ако не от мен ли идва или имя някакъв проблем ?
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 05 март 2011 - 00:38

Къси разстояния,студен мотор,задръствания и чакане по светофари.Ако караш в такива условия е нормално.

Пп от къде си ? Попълни си профила :smile3560:
Отговори

Александър Ценов снимка Александър Ценов 05 март 2011 - 22:40

 DanZKi, на 05 март 2011 - 00:38, каза:

Къси разстояния,студен мотор,задръствания и чакане по светофари.Ако караш в такива условия е нормално.

Пп от къде си ? Попълни си профила :smile3560:


Да така е днес покарах повече и колата загря и за 50 километра разхода падна до 12.2 , така 4е явно е било от мен и от това че кафето е на 2 км растояние Публикувано изображение
Благодаря за бързия отговор .
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 03 април 2011 - 13:26

Нулирай бордовия компютър и засечи наново само градско, но нормално градско - без безсмислени ускорения и без работа на колата на място. После сподели например за една седмица колко ти е средния разход и колко ти е СРЕДНАТА СКОРОСТ. За градския разход средната скорост има голямо значение. От мои наблюдения при средна скорост около 24 км/ч средният разход е около обявения от преоизводителя т.е. около 8,7. Същата закономерност забелязвам и на другата ми кола - отново при средна скорсот около 24 км/ч разхода е близо до каталожния.
Чисто теоретично за постигането на каталожният разход е необходима средна скосрот от 18,7км/ч, поне толкова е по тестовия цикъл ECE 15при който се мерят каталожните данни, но уви реалните данни са различни :unsure:
Мнението беше редактирано от dj_simo_boy: 04 април 2011 - 18:44
Отговори

ГостAstra Z16XER_* 03 април 2011 - 18:44

Поздрав на всички колеги - собственици на Опел Астра. От 2 месеца и аз съм собственик на Астра H 16i Z16XER. До момента не ми оставаше време да се поровя из форумите, така се случи че купих колата много набързо - оглеждах се из автообявите за нещо свежо и когато я намерих,спазарих я и след 3 дни вече бях горд собственик.
Колата е свежарка 2 годишна 13000 км от първи собственик - жена. Цената мисля е доста изгодна 16000 лв. ниво Enjoy новият фейс с климатроник, заден парктроник, аларма, ел.огледала, комфортна шофьорска седалка, комплекти зимни и летни гуми и платена гр.отговорност за 2011. Простете за отклонението, но исках колегите които ще четат да са наясно, за да избегнем уточняващите коментари.
Като цяло нямам ззабележки към колата - това което го пишат в другите теми мисля, че на моменти граничи с превземки. Тук му скърцало на някой, там му тракало. Когато купуваш НОВА кола за под 30 000 лв. не може да очакваш изработка като за Бентли или Майбах. За парите си мисля че е с прекрасно съотношение - цена/качество. Правил съм тест драйвове на много различни марки и класове автомобили и понякога съм срещал доста по-лоши материали и изработка в двойно по-скъпи коли.
Попаднах на тази тема и малко ме притесни факта, че и при мен се появи описаният по-горе проблем с омасляването около клапаните за регулиране фазите на газоразпределението - когато купих колата имаше леко омасляване, като това показано на снимките. Астрата беше в последният си ден от гаранцията. Направих и обслужване, за да имам основание да предявя рекламация, въпреки че от предното обслужване преди 1 година беше навъртяла малко повече от 5000км. Обслужването направих в сервиза на Булвария в Люлин от където е закупена и обслужвана. Предявих рекламация за омасляването и приемчика ми отговори, че по гаранция ще сменят гарнитура капак клапани. Смея да твърдя, че доста съм наясно с устройството и подръжката на автомобилите и малко ми стана странно, защотото видимо омасляването тръгваше от клапана на изпускателният вал, но тъй като досега не съм се занимавал с Опел и Екотек мотори приех диагнозата. Казха ми, че ще поръчат гарнитурата и до две седмици ще ми се обадят за да закарам автомобила за подмяната. Така и стана, съвсем коректно ми се обадиха - смениха ми целият пластмасов капак на клапаните (така пишеше в сервизната книжка) и си личеше след ремонта, че е нов. От тогава съм навъртял 2000км омасляване не се е проявило.
Моля, колегите които са наясно с проблема да ми отговорят имам ли основание да се притеснявам за евентуални проблеми с маслените клапани и регулаторите на фазите за двата вала. Необходима ли е някаква специална поверка и почистване на тези клапани, за да се избегнат показаните на снимката проблеми с регулаторите и клапаните.
До сега съм карал и подържал Ауди и Форд, съвсем нов съм с Опелите и ще съм благодарен на всеки колега, който може да ме ориентира къде мога да намеря техническа информация и евентуален сервизен съпорт (освен в сервизите на диларите, които са си скъпчии а понякога имам съмнение, че спестяват от труд или части за автомобили извън гаранция).
Благодаря предварително за отговорите!
Мнението беше редактирано от Astra Z16XER: 03 април 2011 - 18:44
Отговори

ГостAstra Z16XER_* 03 април 2011 - 21:11

 Александър Ценов, на 05 март 2011 - 22:40, каза:

Да така е днес покарах повече и колата загря и за 50 километра разхода падна до 12.2 , така 4е явно е било от мен и от това че кафето е на 2 км растояние Публикувано изображение
Благодаря за бързия отговор .
Отговори

ГостAstra Z16XER_* 03 април 2011 - 21:16

От 2 мсеца и аз карам Астра Н 5вр. Z16XER. След като си активирах борд компа(БК) и аз се шокирах 11,5-12л/100км градско в София. Отне ми 2 седмици да пренастроя стилът си на шофиране към автомобила.

И така как успях да сваля разхода до 8,9-9,3л/100км градско, което е доста близко до обявеното от производителя 8,7л/100км.Потеглям много плавно(но не мудно), стремете се да се пристроявате първи на светофарите. Следете светлините и тръгвайте още на жълто. Така макар и бавно не пречите на тези зад вас. Оглеждайте се за "джагити:naughtynono:"! Подавайте газ до 1/3 от хода на педала, много плавно. Сменяйте предавките като достигнете до 2000об/мин. Когато достигнете 40-60км/ч. подържайте скороста на 4-та, 5-та предавка с краткотрайни плавни натискания на газта до около 1/3 от хода за 1-2сек. и бързо отпуснете до край, за да предизвикате режим на принудителен празен ход (РППХ) (колкото повече - по-добре). Когато намалявате скоростта или спирате планувано по кръстовищата, правете го със задържане РППХ до около 1200-1300об./мин. на 4-та или 3-та предавка. При по-ниски обороти CPU на двигателя подава гориво, за да избегне притрисането и евентуално загасване на двигателя. Регулирайте си скоростта м/у светофарите за да избегнете излишните спирания и потегляния и да сведете до минимум престоя. Ползвайте броячите на светофарите:icon_wink2:! ПРЕДУПРЕЖДАВАМ! Много внимавайте да не се увличате при следене показанията на БК. Не отклонявайте вниманието си за повече от секунда. Много изкушава да зяпаш в него. Аз лично изпаднах в 1-2 критични ситуации. С малко практика ще придобиете усет и все по-рядко ще поглеждате БК. Препоръчвам ви това да става когато трафика не е натоварен и по булевардите където имате видимост и мантинели срещу внезапна поява на пешеходци:sad-smiley-046: ! Стремете се да не пречите на останалите участници в движението. Пестенето на гориво не трябва да става за сметка на вашата или чуждата безопасност. Когато се налага подайте газ до края, за да избегнете ситуация или да се изтеглите от кръстовище без да създавате опасност за ПТП или за да позволите и на тези зад вас да хванат зеленото. Все пак БЕЗОПАСНОСТТА и колегиалното поведение трябва да са преди стремежа за пестене на гориво.

При този стил успявам да постигна средна скорост 25-26км/час в София и посоченият по-горе среден разход 8,9-9,3л/100км. Опитайте и вие не е много трудно. Надявам се да съм полезен поне на 1 колега!

Що се отнася до разхода при извънградското каране там имам голям проблем. Тия 5,6л/100км по никъкъв начин немогат да се достигнат в реално шофиране по магистрала. Можеби на равно и ако пълзиш с 50-60км/час по междуселски пътища. Незнам, аз лично нямам такива нерви, а мисля че при такова каране създаваш сериозни предпоствки за ПТП. Поне при мен разхода е 6-6,5л/100км при 90-100км/час по равен път без насрещен вятър и с изпитаната в градското методика с импулсно подаване на газта и кратковременно преминаване в РППХ. При подържане на 130-140км/час разхода е 7,5-8,5л/100км на равно ако има изкачване разхода скача над 10л/100км и повече при по стръмни наклони. И още нещо - темпоматът не е никак икономичен. Разликата е 0,5 - 1,5л/100км в сравнение с метода за преминаване в РППХ. Вярно доста е комфортно по магистралата, но и там ще се намери някоя заспа да ти препречи пътя.<br>Надявам се, да съм полезен на колегите с Астри:icon_wink2:, въпреки скромният ми стаж като собственик на Астричка. Ако някой колега може да ме посъветва как да подобря разхода на извънградско без да свалям средната скорост под 90-100км/час моля, споделете!
Мнението беше редактирано от Astra Z16XER: 03 април 2011 - 21:22
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 04 април 2011 - 19:19

Абослютно всичко което казваш мога да го потвърдя и аз!!! Омаслявания обаче нямам абсолютно никакви а съм на 35 хил км, сега за разхода - градският разход не е проблем - автомобила почти никога не ми е дал над 10/100 софийско градско... в повечето случаи е около 9/100 но бордовия компютър гарантирано показва с 0,2/100 повече от реалния. Като цяло за града комбинация от астра Х и Z16XER е ОК - лесно маневрен заради електрическото серво и леките съединител и скорости, сравнително пъргав и тих, харчещ прилично автомобил. Просто идеята е да се кара повече и достигане на заветните 25км/ч средна скорост....
Проблема е на магистрала - там поддържането на скорост над 100 км/ч наистина му идва трудно на двигателя. Не по отношение на динамиката - според мен ускорява много добре след 100км/ч :clapping: проблема е в разхода :sad-smiley-046:
Сега ще споделя моите наблюдения относно магистралния разход:
1. Има разлика от както беше на 5000 км, после на 15 хил км и сега на 30 хил км!! Разхода спада макар и плавно - в момента спокойно мога да кажа че при 120 км/ч без темпомат спокойно ми харчи около 6,5, докато като беше нова 6.5 даваше още при 100км/ч...
2. Има разлика в разхода от външната температура - при -10 при 120 км/ч харчи до 8/100!!! Лятото разхода спада - примерно при по-висока от 12 градуса температура на въздуха разхода пада под 7/100
3. Двигателя не харесва високите скорости - при 140 км/ч отива над 8 до 9/100 :moderator:
4. Лятото в най-големите жеги с клиамтик съм имал случай да карам със 140км/ч и разхода ми да е бил 8/100 :love_opel: Предпоалгам че при включен клиамтик ДВГ работи в някакъв икономичен режим. Съдя за това че лятото градското с климатик(особенно при версия на моторния компютър под 512) е доста тромаво и дори изнервящо... личи си че автомобила не върви както обикновенно...
5. Темпомата е идиотски направен да поддържа максимално стриктно установената скорсот и се получава така че ту подава много газ ту малко - видно по моментните показания това е флуктоация и на дроселовата клапа която няма как да не уселичи разхода. По мои наблюдения разхода с темпомат се качва с около 0,5/100. Откакто установих че плащам повече тази екстра не я позлвам:-(

П.С. Още едно нещо да споделя - не знам дали има значение за разхода, но свещите ги смених с Denso Iridium IK16 а въздушния филтър е K&N. Гумите са ми Continental Premium Contact 2 гледам че в тестовте икономията на гориво не им е силна страна, предпоалгам че с Michelin EnergySaver разхода ще е по нисък с няколко десети...
Отговори

nikal снимка nikal 04 април 2011 - 19:19

Пишеш все верни неща и добре обясняваш,но аз за темпомата несъм съгласен с теб,но всеки си има мнение :unsure:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg