Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra C/ Signum

Помощ за сваляне на кората под предното стъкло на Вектра Ц 2003

pepik снимка pepik 20 август 2018 - 20:41

Здравейте колеги
Нуждая се от помощ относно свалянето на предната кора под предното стъкло на вектра Ц.
Отказаха ми чистачките, същевременно си намерих комплект моторче със задвижването и лостовете. Проблема е, че от към стъклото е силно прилепнала кората, а не виждам болтове или някакви щипки. Ако някой знае как се сваля кората при условие, че съм свалил рамената на чистачките естествено ще съм много благодарен. Благодаря предварително.
Отговори

k opel e снимка k opel e 20 август 2018 - 22:46

Пролетта свалях кората на моята Вектра Ц и беше много лесно. Утре ще видя как беше и ще пиша.
Чудно ми е, защото ДТЛ мотора е спрян още през 1999 г. А твоята е с такъв мотор?
Отговори

sdonio снимка sdonio 21 август 2018 - 08:43

 pepik, на 20 август 2018 - 20:41, каза:

Здравейте колеги
Нуждая се от помощ относно свалянето на предната кора под предното стъкло на вектра Ц.
Отказаха ми чистачките, същевременно си намерих комплект моторче със задвижването и лостовете. Проблема е, че от към стъклото е силно прилепнала кората, а не виждам болтове или някакви щипки. Ако някой знае как се сваля кората при условие, че съм свалил рамената на чистачките естествено ще съм много благодарен. Благодаря предварително.

Подпъхни тънка отвертка между гумата на пластмасата и стъклото. Виж тук: https://www.youtube....h?v=R22_o7Qyu8U Преди това може да бръкнеш с ръка под пластмасата и да я избуташ леко нагоре, като внимаваш да не я счупиш. Успех!
Отговори

pepik снимка pepik 21 август 2018 - 11:24

 k opel e, на 20 август 2018 - 22:46, каза:

Пролетта свалях кората на моята Вектра Ц и беше много лесно. Утре ще видя как беше и ще пиша.
Чудно ми е, защото ДТЛ мотора е спрян още през 1999 г. А твоята е с такъв мотор?

Мисля, че е ДТЛ 2000 дизел 101 коня
Разчитам да ми пишеш за кората
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 август 2018 - 12:34

Кода на мотора ти е Y20DTH. В талона го има, просто го напиши.
А колегата k opel e ще се включи, обещал е:-) Аз с купето на цедките не съм на ти.
Отговори

Жоро снимка Жоро 22 август 2018 - 07:56

Махнал ли си рамената на чистачките? Аз онзи ден вдигах на Астрата и беше тоста лесно.
Отговори

k opel e снимка k opel e 23 август 2018 - 11:08

Махаш чистачките и уплътнението от към мотора. Към стъклото кората е на жлеб и го обхваща.
Заводски не е лепено и излиза от раз. Ако не излиза с макетно ножче прокарай от край до край. Някои плякат силикон да не се мести. Моли се да не е лепена от "Мастори" с полиуретаново лепило или такова за автостъкла. Тогава е приключение. Вчера пак свалих моята профилактично да чистя листа и боклуци. Излезе си от раз.
Отговори

pepik снимка pepik 24 август 2018 - 11:07

Благодаря на всички отзовали се. Стана лесно но кората после на прилепна плътно не знам защо! Проблем имах само с ваденето на рамената на чистачките стана единствено със скоба.
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg