Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra C/ Signum

Vectra C - Ремонт на врътката на двузоновия климатроник

Biser77 снимка Biser77 12 декември 2014 - 23:13

Колеги, с тази манипулация оправя ли се регулирането на силата? На мен ми излиза менюто, но като е студена колата не работи силата на духалките, като се позагрее салона се оправя, но пак не е добре, прави си някакви негови си неща :icon_evil2:
Отговори

Жоро снимка Жоро 13 декември 2014 - 08:56

Еми пробвай, би трябвало да има ефект...
Отговори

CH_M снимка CH_M 13 декември 2014 - 22:55

Това с пръскането на спрейове, ракии и всякакви други течности при НЕРАЗГЛОБЕН енкодер си е пълно губене на време.Има голяма вероятност да си скапете нещо друго, като оливате платката и може нещо да укъси.Както прочитам и в по предишни мнения, захапва да работи ден-два и пак проблем ....
Ще взема тия дни да разглобя един енкодер с бутон за да се види че над секцията на енкодера/врътката има секция за контакт на бутона.Та тази горната секция е изолирана спрямо долната и ако влезе някакво количество смазка или почистващ спрей то то е изключителна минимално.
Отговори

rtaa снимка rtaa 14 декември 2014 - 01:20

Не искам да влизам в спор, но при пръскане със контактен спрей върху платката без да е включена и разбира се не се включва докато не изсъхне, как ще даде на късо... И може би си прав за разглобяването, но дори и по описания на първа страница начин ефект има... Първия път не бях пръскал много и доста бързо си сглобих нещата, но втория път отделих малко повече време и заработи нормално, а и втората манипулация я правих точно в началото на лятото, та с редовното цъкане през лятото за настройка на климатроника сработи още по-добре... Преди пръскането, за да направи контакт се изискваше огромен натиск, дори после като разглобих видях, че от силното натискане от мен или от предишния собственик врътката имаше цепнатина...
Отговори

CH_M снимка CH_M 14 декември 2014 - 18:59

Ето няколко снимки с обяснения за манипулациите по почистване на енкодер.
Снимания от мен е от авто-сд плеър, но конструктивно не се различава от този който е монтиран на платката за управление на климатроника.
След като се свали внимателно от платката, в основата си има 4 подгънати ламаринки /обозначени със стрелките/ които трябва да се изправят.

Прикачен файл  09.jpg (21,15K)
Брой изтегляния: 59

С помощта на остро шило лесно се изправят за да може да се разглобят секциите на енкодера.

Прикачен файл  10.jpg (20,98K)
Брой изтегляния: 44

След това вече може да се извади самата ламаринка и да се разделят останалите две части .

Прикачен файл  11.jpg (27,86K)
Брой изтегляния: 57

Ето и в какво състояние се намира въртящия се диск с конт. пластини.Фабрично винаги си има смазка вътре, но с течение на времето, промяна на температурата- топло/студено, ефекта от триенето на медните части една в друга а също и по участъци от пластмаса, се отделят и фини частици и всичката тая "гняс" действа вече като изолатор.

Прикачен файл  12.jpg (26,35K)
Брой изтегляния: 51

Ето какво остана по памука напоен с коресилин след почистването на диска.

Прикачен файл  13.jpg (24,83K)
Брой изтегляния: 41

След това се заемаме с най-долната част на енкодера, зеления детайл с изводите, там са две двойки медни и много финни пластинки, особено да се внимава с тях.Внимателно с шилото или както аз съм ползвал клечка за зъби ги натягаме малко в посока противоположна на основата, почистваме и тях с памук напоен с коресилин или спирт и се убедете че не е останало някое влакно от памука.

Прикачен файл  14.jpg (27,57K)
Брой изтегляния: 48

Ето изглед странично на натегнатите конт. пластинки.

Прикачен файл  15.jpg (19,36K)
Брой изтегляния: 39

С почистването сме приключили, капвам малко WD40, няма нужда да се олива обилно, събираме обратно двете секции, надяваме ламаринката с контричките и с помощта на пинсета или плоски, тесни клещи огъваме/законтряме обратно пластинките.

Прикачен файл  16.jpg (23,68K)
Брой изтегляния: 36

Сглобения енкодер , готов за монтаж на платката.

Прикачен файл  17.jpg (19,19K)
Брой изтегляния: 38

Гаранция че след такъв ремонт, ще забравите за проблема за дълги години.
Отговори

rtaa снимка rtaa 14 декември 2014 - 19:33

Браво, доста полезно, ако ми се наложи пак да разглобявам със сигурност ще разглобя и енкодера, за да го почистя по описания начин..
Отговори

Жоро снимка Жоро 15 декември 2014 - 09:46

 CH_M, на 13 декември 2014 - 22:55, каза:

...


Чавдаре,
знаеш, че много те уважавам и ти благодаря специално и за снимките и за дистанционното ми, но все пак искам да кажа, че моят беше спрял да работи тотално след 3г употреба. На толкова купих аз колата от предишния собственик. А кога е спрял не мога да кажа. От тогава, скоро ще станат 3г нямам никакъв проблем и си работи! Мисля, че го бях писал, но Лъчо (Globe) ми беше казал още тогава, че не съм направил нищо и проблема не е от зацапан, енкодер (каквото и да е това :icon_razz2: ) а бил в студена спойка и трябвало всички спойки на енкодера да се препоят. Сигурно това трябва да правя на таблото си, защото тези дни загасна за втори път ( Моята връзка ), но за сега не и на климатика :)

P.S. тая джаджа дето си я снимаш има ли функция на натиск, или е само на въртене???
Отговори

CH_M снимка CH_M 15 декември 2014 - 10:52

Здравей, да за студени спойки може да се пише много.Мъчих се да увелича снимките които си поствал за да видя точно изпълнението как е на платката и май енкодера е с крачета тип СМД монтаж.Та то това е първото нещо което е редно да се направи - презапояване.Има и един друг тънък момент, някой колега бе писал че му е спукан бутона/ врътката.Е това може да се получи при силен удар по конзолата или самата врътка.Има и нерваци-западняци , та в тази връзка може да се окаже че от такъв як удар може да има и спукана писта или спукан СМД елемент в близост до енкодера и симптомите да са същите като на зацапан такъв или студени спойки по изводите му.
Относно таблото , да много е вероятно по конектора му, буксата на самата платка да има студени спойки, лошото е че не ми е попадало за разглабяне и ремонт за да дам някакъв съвет.Евентуално разглобено и наснимано около конектора и да го поогледам , може да предложа нещо.
И последно , да този енкодер- снимания от мен , а и този в конзолата на климатроника в колите Ви си има функция - бутон.
Загледай се в 6-та снимка качена от мен, в средата на зеления детайл с изводите има кръгла би-метална пластинка, е тя е за бутона/ пуканката.Сучва се и там да ликажира и да не дава винаги контакт.Може да се мерне с мултицета при неразглобен енкодер, на двата извода сондите на мултицета, а той включен на веригопроверител и при натискане трябва на прави верига. Може да се премери и на самата платка без да е разпоен , единия му извод е на маса, другия си отива към някой чип по управлението.
Отговори

Жоро снимка Жоро 15 декември 2014 - 12:35

Да и аз мисля, че е SMD, но снимките са от стария ми телефон и са само 2048 пиксела...

Публикувано изображение

За таблото ако ми остане време ще го сваля тези дни, ако ли не по празниците :)
Отговори

CH_M снимка CH_M 15 декември 2014 - 12:57

Да , на тази снимка се вижда по-добре, СМД монтаж е .А за таблото, когато имаш време ...
Отговори

dragon11 снимка dragon11 06 януари 2015 - 17:04

 borro, на 28 април 2012 - 21:34, каза:

Само да до вметна - мисля има втори вариант за достигане на целта aircondition off -> Eco. Чрез бутона BK се влиза в MENU, оттам с 4-позиционния от същата конзола се достига желаната функция. Въпросната наработеща врътка е за просто по-лесно навигиране.
Та това по спомен :)


Колега, извинявай за въпроса, но не разбрах тази манипулация... Кой бутон е ВК? и кой е 4-позиционния? Благодаря предварително!
Отговори

Жоро снимка Жоро 07 януари 2015 - 13:23

Този на който пише BC е ВK, а 4-позиционния е под централния бутон. Стига да не си със старите касетофони, ама като гледам колата ти е 2009та...

Прикачен файл  18.jpg (131,45K)
Брой изтегляния: 28
Отговори

dragon11 снимка dragon11 08 януари 2015 - 17:42

И аз така предположих, но няма такава опция в менюто на бордовия компютър. Там излизан три възможности: BC1, BC2 и Timer. Няма друго. В ВС1 и 2 се управляват информативните стойности за разход на гориво, пробег и др. Няма никъде за климатика.
Да им се неначудиш за какъв дявол не са сложили един бутон за климатика и за духалките... Иначе и при мен, като загрее купето, врътката проработва. Успокоително е, защото я ползвам предимно лятото, за климатика, а тогава е топло.
Отговори

Жоро снимка Жоро 09 януари 2015 - 11:36

Вчера прочетох поста ти и като стигнах при колата проверих и аз имам само три менюта както казваш ти. т.е. от там не става...
Отговори

митко198 снимка митко198 13 февруари 2015 - 16:42

Информацията за поправяне на климатика е много полезна.Преди известно време имах и аз същия проблем с бутона и го разреших чудешно!
Отговори

radotrifo снимка radotrifo 16 юни 2015 - 19:59

Здравейте! Днес си разглобих климатика и свалих въпросното бутонче. Трябва много да се внимава при разпояването, че успях да скъсам едната писта, като косъм е. Няма да ви разправям как се оправя, беля работа е. После при монтирането бутончето остана по-високо, така и не успях да го запоя както си беше, а имам доста опит. Наложи се да изпилвам пластмасите, за да заработи пак. Иначе самото почистване вътре е най-лесната част. Сега работи, дано се задържи така, че едва ли втори път ще се хвана да го правя. Първия път само го напръсках с контактен спрей, но ефекта беше за 7-8 месеца и пак спря да работи. Успех на който се захване с това!
Отговори

axxell снимка axxell 23 юли 2015 - 12:19

Големи благодарности на Жоро за подробните обяснения и снимки. Бях почти прежалил 130 лв, колкото ми искаха, за да оправят проблема с врътката. Отне ми само половин час да разглобя, почистя и сглобя всичко. Тръгна веднага.
Отговори

Жоро снимка Жоро 23 юли 2015 - 14:58

Super, честито...
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 23 юли 2015 - 18:02

И аз преди месец-два свалих бутона и го отворих да го почистя. При мен по-безпроблемно мина, с две клечки за зъби отдолу за напрежение, и по малко от тук и от там и слезе, даже от едната страна се отлепи сам, но като го слагах май малко прекалих с калая и ако се наложи втори път да го свалям ... може и да слезе с някоя патечка :-(

 radotrifo, на 16 юни 2015 - 19:59, каза:

Сега работи, дано се задържи така, че едва ли втори път ще се хвана да го правя.


И аз на това се надявам :-) Въпреки че при мен продължава да ми прави номера :icon_evil2:
чат пат прескача при въртене наляво/надясно :-(


 axxell, на 23 юли 2015 - 12:19, каза:

Бях почти прежалил 130 лв, колкото ми искаха, за да оправят проблема с врътката.

А това да ти сменят бутона или само да го почистят, макар че и за двете цената ми се струва доста солена ...
като се има в предвид че бутона няма да е повече от 20лв, и смяната му макс още 10 ...
останалите 100 ... обслужване с усмивка :biggrin:

Някой колега търсил ли е това копче нещо някъде, има ли идея как се води (казва)?
Или някъде из чуждите форуми, някой да е попадал на информация?
Че май тоя проблем си е доста разпространен ... :sad:
Мнението беше редактирано от Petar_kazakov: 23 юли 2015 - 18:03
Отговори

CH_M снимка CH_M 23 юли 2015 - 19:04

Какви 20 лв. колега ?
http://tpetrov.com/s...%EA%EE%E4%E5%F0

А за колегата дето бил готов да ги прежали 130-те кинта, е, ами има и такива сервизи, на принципа "ден година храни". :icon_wink2:
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg