Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Глъхне на бензин до 2000-2500 об/мин

Shmortz снимка Shmortz 03 март 2006 - 13:27

Колеги здравейте имам Астра C16NZ, някой има ли идея защо на бензин глъхне и предърпва до около 2000-2500 об/мин после започва да върви добре, а на газ нямам такива проблеми, върви си добре.
Аз си мисля, че може да ми се запушва дюзата на инжекцията ама как де разбера? <_<
Има ли начин да я почистя, или някаква хубава добавка за бензина?

:knee: :nau:
Отговори

Tehni4oR снимка Tehni4oR 03 март 2006 - 16:46

Аз имах подобен проблем миналата година и се оказа, че бензина в резервоара се е скапал. Като го освежих с 10л/ А98 и се оправи. Но ако зереждаш редовно бенз. няма да е от това.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 03 март 2006 - 17:17

Tehni4oR, на Mar 3 2006, 04:46 PM, каза:

Аз имах подобен проблем миналата година и се оказа, че бензина в резервоара се е  скапал. Като го освежих с 10л/ А98 и се оправи. Но ако зереждаш редовно бенз. няма да е от това.
 


Не е от бензина, зареждах наскоро, обаче не я карам много на бензин. Имах същия проблем преди около година, обаче като покарах на бензин малко по малко се оправи, но сега не става. За това си мисля че ми се запушва дюзата.
Има разни добавки за почистване на инжекции и се слага в бензина ама незнам коя колко я бива, някой ако е пробвал и е дало резултат да каже. <_<

:knee:

:nau:
Отговори

ГостPMG_* 03 март 2006 - 17:19

е ако е от дюзата не мислиш ли, че ще го има прекъсването и на високи обороти
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 03 март 2006 - 17:37

challenger, на Mar 3 2006, 05:19 PM, каза:

е ако е от дюзата не мислиш ли, че ще го има прекъсването и на високи обороти
 


А ако не е от дюзата от какво ще е, <_<
дайте идеи :knee:

:nau:
Отговори

elozew снимка elozew 03 март 2006 - 18:31

Направи си ресет на ЕКУ-то
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 03 март 2006 - 18:42

elozew, на Mar 3 2006, 06:31 PM, каза:

Направи си ресет на ЕКУ-то
 


Това ми беше първата работа колега, но уви няма подобрение. :flag:

Но все пак :unsure:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 05 март 2006 - 14:32

Айде бе хора дайте идеи, че не мога да разбера защо така прави тя пущина. :unsure:

:flag:
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 06 март 2006 - 16:19

Shmortz, на Mar 5 2006, 02:32 PM, каза:

Айде бе хора дайте идеи, че не мога да разбера защо така прави тя пущина.  :beer:

:unsure:
 


Кофти бензин може да си сипал.
Всеки е зареждал недораслите алхимични опити на пишман бензинджиите :flag:
Отговори

yadren снимка yadren 07 март 2006 - 17:51

Kolega motorche za prazen hod ti e problema ili oshte se kazva stypkovo motorche struva 90lv.,a za dobavka vzemi si na SNAP za prochistvane na monoinjekciqta struva 7lv. :unsure:

Запознай се с ПРАВИЛАТА за писане във форума и използвай кирилица!
Мнението беше редактирано от sheko: 07 март 2006 - 18:00
Отговори

espero2000 снимка espero2000 07 март 2006 - 21:23

Смени дюзата с тая от колата на бащати и ще получиш просветление
Ако няма промяна извършваш същата процедура и със стъпковото моторче или в обратен ред както ти е по удобно
Отговори

kasidov снимка kasidov 07 март 2006 - 22:27

Всичко е само догатки.Със смяната на модули е ок стига да ги имаш.
Как ти свети жълтата лампа за грешка?
Отговори

DerMeister снимка DerMeister 08 март 2006 - 17:31

Ето ти предположение от патил,а не от разбирач. Мойта Корсичка 1.4ми правеше така и отначло помислих, че е от бензина, щото я бях оставил на 0 почти и сипах за 5 лева :unsure: .
Обаче после заредих за 30 и пак правеше така. Отворих аз капака и почнах да гледам умно, форисрах я малко и дочух, че има някво изпускане или засмукване(не установих) на въздух от към филтъра или по-точно под него. Наведох се леко и кво да видя, една тръба се откачила, ама на възможно най-тъпото и невиждащо се място. Закачих я и сичко на 6. Явно е била за некви вакуми там. И тва беше. :flag:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 08 март 2006 - 21:08

Благодаря ви за идеите обаче:
1.Дюзата на баща ми е залепена с пластелин за капака на инжекциона, щото беше спукана и течеше бензин от нея. :flag:
2.По-лесно ше ми е да прехвърля целия инжекцион само че на моя има три тънки маркуча за вакуум а на неговия само два. (аиде единия може да не го закачам, майната му). :2bg:
3.Той почти постоянно пътува, а пък и аз нямам много свободно време, и за късмет когато аз съм свободен него го няма или обратно. :unsure:
4.Като покарах сега на бензин започна да го прави по-малко, даже като загрее е доста по-добре от преди, обаче сега започна и други номера, като си на скорост без газ на ниски обороти (1000-1500) от време на време подскача все едно че пипваш за момент педала на газта :2bg: , ама това го прави когато си иска, което ме навежда на мисълта за стъпков мотор, обаче на газ тези проблеми ги няма. :beer:
5.Имам съмнения че ми смуче въздух от сервоапарата, щото педала на спирачките ту е твърд ту е по-мек, и понякога на място на запален двигател падат оборотите когато натисна педала, а друг път не. Това го установих наскоро. :2bg:
6.Кво ще кажете за другите пет. :nau:


:nau:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 08 март 2006 - 21:10

kasidov, на Mar 7 2006, 10:27 PM, каза:

Всичко е само догатки.Със смяната на модули е ок стига да ги имаш.
Как ти свети жълтата лампа за грешка?
 


Никога не ми е светвала лампата на бензин. :bandito:
Само на газ дава 44 и 45 ама то си е нормално. :flag:

:unsure:
Отговори

peponio снимка peponio 12 март 2006 - 12:21

1-ва стъпка провери свещите и ако се налага ги смени :icon_eek2:
2-ра стъпка изолирай EGR-а....... :dance:
на мен ми предърпваше по същия начин поне 5-6месеца и един човек ми каза да направя горните 2 неща,обаче аз ги направих и двете наведнъж и не можах да установя точно от кое се оправи и изчезна предърпването :)
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 12 март 2006 - 13:18

Не е проблема в свещите щото го прави само на бензин, ако беше от тях на газ щеше да е още по зле.
А EGR-а съм го махнал отдавна.
Отговори

yadren снимка yadren 12 март 2006 - 17:20

Колеги аз имам абсолутно същия проблем на същата Астра!Какво е EGR? :icon_eek2:
Отговори

mandata снимка mandata 19 март 2006 - 15:49

това EGR - онази гъбка на смукателния колектор ли е?
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 19 март 2006 - 16:57

mandata, на Mar 19 2006, 03:49 PM, каза:

това EGR - онази гъбка на смукателния колектор ли е?
 


Мисля че на твоя двигател е същие като на моя, ако е така е това да.
EGR = EXHAUST GAS RECIRCULATION - това е един клапан които се отваря от вакуум и вкарва част от изгорелите газове обратно в смукателите, това доколкото знам се прави от една страна за екология а от друга за да се повиши детонационната способност на горивната смес. Ето ти описание на англииски че не ми се занимава да превеждам:

The EGR valve is the main emissions control component in the exhaust gas recirculation system. The valve is located on the intake manifold, and opens a small passageway between the exhaust and intake manifold to allow a metered amount of exhaust to flow back into the engine. This reduces combustion temperatures and helps control the formation of oxides of nitrogen. The EGR valve is opened by the application of vacuum to its control diaphragm. Some also require a certain amount of exhaust back pressure before they'll open. On newer vehicles, the valve is electronic and uses one or more solenoids or a small stepper motor. The valve should remain closed while the engine is cold and at idle. It should only open once the engine has warmed up and is running at part-throttle. If the valve sticks shut (or is disconnected), NOX emissions will soar and detonation will often result (See Detonation and Spark Knock). If it sticks in the open position or fails to close all the way, it acts like a vacuum leak resulting in a rough idle, hesitation and possible stalling.

Основния проблем е че се пробива мембраната която е вътре и започва да смуче въздух и влошава работата на двигателя. Някъде имаше тема как се изолира. Потърси я ако те интересува.

Успех
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg