Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Издухала гарнитура Х20ДТЛ?

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 12 август 2007 - 18:21

Колеги,
имам следния пороблем,
двиг. вкарва компресия в водната система, маркучите се издуват много
и на няколко пъти вече ми изкарва водата през клапана на капачката на разширителния съд,
купих колата преди 15-на дни и от тогава съм минал около 1500км (ходих и до морето), като проблема го имаше още от както я купих, иначе си върви перфектно, не смесила вода с масло и няма нъкакъв дим от ауспуха!!!???
Казаха ми, че е или спукана глава или продухана гарнитура,
може ли някой да даде ориентир колко горе-долу 6те струва смяната на гарнитура на този двигател и дали ще е надеждно ако главата е спукана да се прави цветна заварка???
:devil-smiley-019:
Отговори

s_toshkov снимка s_toshkov 12 август 2007 - 20:18

колега ако е спукана глава или издухана гарнитура не трябва ли да смесва охладителната течност с маслото ??????и да прави бял пушек????

защо не провериш следното:
1. скапан клапан на капачката на разширителният съд( 5-10лв)
2. скапан термостат( немски добра марка с тялото и двата датчика 70-115 лв )
3 . запушени части от водният радиатор или маркучите
4. също така водата завира на по-ниски градуси от антифриза

не знам не съм много навътре в тези теми , нека някой по-запознат колега да изкаже мнение

НО според мен търсенето на проблема ти трябва да се степенува и да се върви от най-малкият към най- големият възможен проблем по метода на изключването. Ти си започнал според мен отзад- напред

Това е само мое менние дано съм бил полезен :devil-smiley-019:
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 12 август 2007 - 23:59

 s_toshkov, на Aug 12 2007, 09:18 PM, каза:

колега ако е спукана глава или издухана гарнитура не трябва ли да смесва охладителната течност с маслото ??????и да прави бял пушек????

защо не провериш следното:
1. скапан клапан на капачката на разширителният съд( 5-10лв)
2. скапан термостат( немски добра марка с тялото и двата датчика 70-115 лв )
3 . запушени части от водният радиатор или маркучите
4. също така водата завира на по-ниски градуси от антифриза

не знам не съм много навътре в тези теми , нека някой по-запознат колега да изкаже мнение

НО според мен търсенето на проблема ти трябва да се степенува и да се върви от най-малкият към най- големият възможен проблем по метода на изключването. Ти си започнал според мен отзад- напред

Това е само мое менние дано съм бил полезен :devil-smiley-019:

По:
1. Отхвърлям клапана защото маркучите се удървят много, а при други такива двиг. не ги удървя въобще!
2. Следихме термостата и си отваря на указаната температура 92градуса(Италиански е, но си работи)!
3. Няма запушване, щото врви топла вода по цялата система!
4. Все още системата е с повече антифриз отколкото вода!

Случва се следното:
Като издуе маркучите започва да свири клапана на капачката на разширителния съд(като на чайник преди да кипне)
и при подаване на газ се засилва свиренето(демек влиза въздух в системата, така поне аз си го обяснявам)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Всичко май върви на лошо(гарнитура или по-лошото спукана глава)Може ли да е нещо друго!?
Може ли някой да ме ориентира към цени за ремонта???
:devil-smiley-019:

 Myyy, на Aug 12 2007, 09:57 PM, каза:

Ако надува маркучите, значи след дълъг престой (една нощ) на сутринта ще издуха водата която се е стекла през ауспуха. За проверка си купи евтин одеколон и го сипи във водата. Покарай така и на сутринта като палиш викни някой да седи до ауспуха. Ако смърди отзад при запалване, работата е ясна. Сваляш главата и гледате.

Незнам какво имаш впредвид, но колата нито пуши нито е смесила масло с антифриз, и си върви перфектно!!!
:icon_rolleyes:
Отговори

Гено снимка Гено 13 август 2007 - 08:07

значи аз смятам така, когато налягането в цилиндрите е по-голямо, вкарва газове в антифриза, но когато няма налягане в цилиндъра, обратно, вкарва вода/антифриз/ в цилиндрите и тук идва пробата с одеколона, за която само съм чел, но не съм пробвал, но пък какво пречи да се опита?
А иначе гарнитурата се сменя за около 150лв. труд + цените на частите - гарнитури и др., примерно гумички на клапани и т.н. Главата ако е спукана също се заварява, по-принцип без проблеми после, ако майстора е майстор.
Най-лошия вариант е спукан блок,ама по-добре да не мислиш за него засега.
Успех.
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 14 август 2007 - 16:15

 Myyy, на Aug 13 2007, 11:29 PM, каза:

Абе не питай ами го прави. Аз така научих гадната новина, че главата ми е за смяна. По добър и евтин индикатор за това е само химическия в някой сервизи срещу подобаващо заплащане. Аз ти давам изстрадан съвет, пък ти ако искаш го ползвай :devil-smiley-019:

Ако го направи (замирише на одеколона сутринта)сигурно ли е, че главата е за смяна, а не гарнитура или едно от двете???
Дали ще е сполучлива примерно заварка? Ти цялата глава ли сменя, колко ти излезе???
Вярно ли е това че ако отвориш дизелов двигател, го пиши бегал??? Така ме уплашиха, кво имат впредвид???
:sad-smiley-050:
:devil-smiley-019:
Отговори

Гено снимка Гено 14 август 2007 - 16:39

 ЕмбаТа, на Aug 14 2007, 05:15 PM, каза:

 Myyy, на Aug 13 2007, 11:29 PM, каза:

Абе не питай ами го прави. Аз така научих гадната новина, че главата ми е за смяна. По добър и евтин индикатор за това е само химическия в някой сервизи срещу подобаващо заплащане. Аз ти давам изстрадан съвет, пък ти ако искаш го ползвай :devil-smiley-019:

Ако го направи (замирише на одеколона сутринта)сигурно ли е, че главата е за смяна, а не гарнитура или едно от двете???
Дали ще е сполучлива примерно заварка? Ти цялата глава ли сменя, колко ти излезе???
Вярно ли е това че ако отвориш дизелов двигател, го пиши бегал??? Така ме уплашиха, кво имат впредвид???
:sad-smiley-050:
:devil-smiley-019:

досега да беше го направил, колега.
Единственото сигурно, ако мирише, е че вкарва вода/антифриз/ в цилиндъра, а вече като се отвори ще се види откъде. Най вероятно е гарнитура, но нищо не може да се каже без да се види.
А това за отваряния двигател е най-великата глупост, направо не ми се коментира.
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 14 август 2007 - 17:28

 gspg, на Aug 14 2007, 05:39 PM, каза:

 ЕмбаТа, на Aug 14 2007, 05:15 PM, каза:

 Myyy, на Aug 13 2007, 11:29 PM, каза:

Абе не питай ами го прави. Аз така научих гадната новина, че главата ми е за смяна. По добър и евтин индикатор за това е само химическия в някой сервизи срещу подобаващо заплащане. Аз ти давам изстрадан съвет, пък ти ако искаш го ползвай :devil-smiley-019:

Ако го направи (замирише на одеколона сутринта)сигурно ли е, че главата е за смяна, а не гарнитура или едно от двете???
Дали ще е сполучлива примерно заварка? Ти цялата глава ли сменя, колко ти излезе???
Вярно ли е това че ако отвориш дизелов двигател, го пиши бегал??? Така ме уплашиха, кво имат впредвид???
:sad-smiley-050:
:devil-smiley-019:

досега да беше го направил, колега.
Единственото сигурно, ако мирише, е че вкарва вода/антифриз/ в цилиндъра, а вече като се отвори ще се види откъде. Най вероятно е гарнитура, но нищо не може да се каже без да се види.
А това за отваряния двигател е най-великата глупост, направо не ми се коментира.

Според мен със сигурност е едно от двете и няма смъсъл да пробвам по този начин,
защото издува максимално маркучите, 2-3мин. след като съм изкарал въздуха в системата,
но съм забелязал и това че на сутринта маркучите още си стоят твърди след като такива съм ги оставил предния ден!!! Това, че веднага издува маркучите ме води към мисълта,че е или гарнитура или глава, ако беше нещо друго според мен нямаше да вкара компресия толко бързо във водната система, или се лъжа???
В четвъртък ще и правиме операцията!!!
Мерси за отговорите!
:icon_rolleyes:
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 16 август 2007 - 15:23

Отворихме главата, но не се вижда нищо явно: нито да е продухана гарнитурата(все пак е желязна), нито да е спукана главата, някой срещал ли се е с такъв проблем, какво може да е, къде ли е проблема?
:opel_forever:
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 17 август 2007 - 07:08

 Myyy, на Aug 17 2007, 01:12 AM, каза:

Не го познавам твоя мотор, Но както и да го погледнеш, компресия и вода има само в областта на глава-гарнитура и горната част на блока. Проблема е някъде там и почти не излиза във външен детайл. Все пак трябваше да видиш дали гори антифриз.
Сега вече си го отворил, не се стискай да смениш гумичките на клапаните и да провериш сегменти и лагери за да знаеш с какво си се заимал. Ако искаш ме послушай. Ако ли не, троши си главата.

Мисля, че не гореше антифриз, щото майстора и аз няколко пъти запушвахме ауспуха с ръка и после не миришеше на антифриз по ръцете ни, а и налягането в маркучите си оставаше и до следващата сутрин! Мерси за всичките ти съвети, уважавам мнението ти! :icon_biggrin:
:opel_forever:
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 19 август 2007 - 19:21

Колега какво става с колата?Има ли някакво развитие по въпроса?
Отговори

cvetan83 снимка cvetan83 20 август 2007 - 09:39

А каква температура ти показва на таблото като започне да надува и въобще колко градуда държи колата.
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 20 август 2007 - 09:47

 DanZKi, на Aug 19 2007, 08:21 PM, каза:

Колега какво става с колата?Има ли някакво развитие по въпроса?

Отворихме главата още в четвъртък, но няма нищо видно(нито се вижда издухана гарнитура, нито спукана глава)!!!
4ак днес ще снимат главата на ренген, не знам какво става, казват 4е и по блока не се вижда нещо пукнато..........хванал съм се за главата!!!
Кво ли може да е................!!!!???? :opel_forever:

 cvetan83, на Aug 20 2007, 10:39 AM, каза:

А каква температура ти показва на таблото като започне да надува и въобще колко градуда държи колата.

Почва да надува 2-3мин след като съм запалил колата(още не е загряла грам)!
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 20 август 2007 - 20:11

Днес са снимали главата и майстора каза, че била спукана съвсем леко на 3 места,
аз като чух и изпаднах в ужас!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wave: :opel_forever: :sad-smiley-050: :wave: :2angry1:
Но ме успокои, че всичко ще е наред, след заварката!!!
Нямам късмет с тия коли нещо.....пфу......................
:wave: :wave: :wave:
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 20 август 2007 - 21:06

 Myyy, на Aug 20 2007, 09:43 PM, каза:

Щом надува още след палене няма да са много малки цепките :sad-smiley-050:

Добре де, а дали ще стане сполучливо със заварката, както ме уверява майстора или само ме успокоява?
Как мислиш, дали ще мога да си я карам спокойно след тази интервенция или цял живот трябва да я пазя да не дигна 5000 оборота?
:opel_forever:
Отговори

Марто снимка Марто 20 август 2007 - 21:32

 ЕмбаТа, на Aug 20 2007, 10:06 PM, каза:

 Myyy, на Aug 20 2007, 09:43 PM, каза:

Щом надува още след палене няма да са много малки цепките :sad-smiley-050:

Добре де, а дали ще стане сполучливо със заварката, както ме уверява майстора или само ме успокоява?
Как мислиш, дали ще мога да си я карам спокойно след тази интервенция или цял живот трябва да я пазя да не дигна 5000 оборота?
:opel_forever:

Какви 5000 оборота бре човек . Това е дизелов двг , не бензинов . И аз съм със същата и не помня да съм вдигал над 3500. А и си мисля че няма смисъл :wave:
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 20 август 2007 - 22:54

 Myyy, на Aug 20 2007, 10:36 PM, каза:

Мога да ти пожелая късмет. Аз не рискувах с моята щото бяха много цепките и шанса беше много малък.

Демек, като я оправя да я продавам, това ли ти е съвета?
Ти кво направи в твоя случай? Намери друга глава ли, колко струва? Или продаде колата?
Поздрави!
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 20 август 2007 - 23:26

Емба колега (сега съм на доста бири ама не съм с колата де.... )) но лично аз бих направил следното...Или купуваш друга обурудвана глава и караш,или правиш тази и продаваш!Това бих направил аз и не ангажирам нигого с мнението си! Успех батка! :opel_forever:
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 21 август 2007 - 15:45

 DanZKi, на Aug 21 2007, 12:26 AM, каза:

Емба колега (сега съм на доста бири ама не съм с колата де.... )) но лично аз бих направил следното...Или купуваш друга обурудвана глава и караш,или правиш тази и продаваш!Това бих направил аз и не ангажирам нигого с мнението си! Успех батка! :opel_forever:

Май ще те послушам!
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 22 август 2007 - 20:18

Аз да питам:
Някой чувал ли е дизелов двигател след заварка на глава да е изкарал дълго?
:opel_forever:
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 22 август 2007 - 22:10

Мисля,че ако се направи качествено няма проблеми
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg