Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Като позагрее колата спира газта

shrike снимка shrike 01 май 2014 - 16:44

Здравейте колеги,
и аз запеках в Турция близо до Измир на 1000 км.След 100 км каране прасто спря газта,се едно че е свършила и не ще да прехвърли на газ ,а бутилката е пълна.Сега ще съм 5 дни тук и ако трябва да се прибирам на бензин ще ми се разгони фамилията. Предполагам и тук става въпрос за клапан,но тъй като до сега не съм се сблъсквал с него незнам нищо.Къде да го търся икак да се добера до БГ на газ.Така с развивани на тръбата за която говорите ще стане ли?
Предварително благодаря!
Отговори

katalunec снимка katalunec 28 май 2014 - 14:36

И аз минах по-този път.Смениха ми клапана за 20 лева и сега пак няма грижи.Опитах първо да с почистване,но не се получи и направо нов.
Отговори

kokoval снимка kokoval 04 юни 2014 - 17:56

 NOV_73, на 01 декември 2013 - 23:09, каза:

Така,като събрах днес това,което не успях онзи ден се случи следното.Запалих,след като отлепи стрелката за температурата прехвърлих на газ.Колата работеше безпроблемно на място,докато не достигна температура малко под 90 градуса и загасна пак.Започнах да проверявам едно по едно всички неща,които колегите бяха написали по-нагоре.Сондата на бутилката не е Ловато,а Ланди,проверих вакуума,като смукнах с уста на маркучето,работи си нормално,в смисъл прави и държи вакуум,следователно не е и от него.Бутилката и тръбата в багажника и в коша не бяха обледени.Отвивах и тръбичката,която влиза в клапана,но пак безрезултатно.Тези дни явно ще се купува клапан,но ще трябва да е същия,защото няма вариант как да се напасва тръбичката,ако е друг модел.
Пак ще пиша като направя нещо,за да кажа какви са резултатите.


Колеги,преди време карах Опел Кадет с газов изпарител Старгас.Правих му ремонт и смених платната с някакви уж италиански,но когато загрееше правеше същите номера.Когато я разглобих отново забелязах,че редукторното платно се е издуло и като загрее затваря притока на газ в изпарителя.Самото платно си е от сдвоена гума и се раздува,ако не е читаво от температурата.
Отговори

Вожда снимка Вожда 15 юли 2014 - 15:18

Имам въпрос към колегата, който е автор на темата. Колега, били споделил дали успя да решиш проблема, и ако да, как? Благодаря предварително:)
Отговори

stef5 снимка stef5 21 юли 2017 - 14:11

И на мен като загрееше колата и ми включваше на бензин и много дразнеше. Оказа се клапана на бутилката се е прецакал след пълнене до горе и след това колата е седяла на слънце (създала е свръх налягане ми казаха). след този случай клапана започна да се ебава и в последствие разбрах че е той е проблема. Смених го и всичко е наред вече доста време. честит петък колеги :drinkin2:
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 23 юли 2017 - 15:34

И защо темата стана ВАЖНА, с един пост след три години?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg