Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Мнения за Astra K

tisho.74 снимка tisho.74 05 май 2022 - 21:20

Стават.
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 05 май 2022 - 21:55

Прегледай и тази тема, и там е дъвкано...
https://www.opelclub...1
Отговори

benzy снимка benzy 05 май 2022 - 22:53

 FaKeR, на 05 май 2022 - 21:18, каза:


136 не е стресиран мотор, работи под много по-голямо натоварване в двутонната Инсигния без никакви проблеми, няма оплаквания, че е по-ненадежден отколкото 110 в Астрите, така че нека това не те спира, ако излезе читава кола.
За Стефанов аз лично само добри думи съм чувал. Колите за внос (втора ръка) лично шефа си ги подбирал и си държал на качеството. И въобще отношението към клиента и отношението към работата по колите била на ниво. Тепърва мисля да го изпитам с личен опит, но за сега само позитиви.

Комбито ОК, но ако Зафирата е голяма за нежната половинка, не мисля, че ще се разбира много по-добре с комбито на ААстра, което май е дори по-дълго и с по-лош обзор от по-кашонообразната Зафира с нейните доста по-ясно видими краища. Хеча, особено за град е приятно компактен. Просто вземи и благоверната да се качи да пробва как и пасва, че да не търсиш после и Корсичка :)
Мнението беше редактирано от benzy: 05 май 2022 - 23:11
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 06 май 2022 - 06:48

Това, което казваш за Стефанов, ме обнадеждава. Относно рязмерите ня Зафира и Астра - еми не мога да обясня, че има слепи зони и факта, че всъщност Зафирата заради формата си на кубче е много по-практична за каране. Както и да е, тя си има малка кола, та зора не е да кара голямата (просто е приятно допълнение), а по-скоро на мен няма да ми се дават повечр пари за читава Зафира.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 06 май 2022 - 06:53

Не препоръчвам 90/95 кс. версията, защото според мен е доста слаба за купето на Астра, не говоря за последващи ремапи. Моята кола е от Стефанов и съм доволен :icon_wink2:
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 06 май 2022 - 07:54

Дали е 110 или 136 катъра, щом няма да я поръчваш нова - гледай първо да е запазена и обслужвана, и по-малко карана. Екстрите също... Иначе някаква колосална разлика в надеждността между двата двигателя няма.
Отговори

KzK снимка KzK 09 май 2022 - 19:25

Аз навъртях 35000км на Астра К с 95 коня,да кажа честно съм изненадан от комфорта и мястото вътре.Колата е добре обезшумена и за 95 коня си върви добре (само да вметна че другата ми кола е 5-та серия комби на БМВ с 235 коня)
Проблеми за тези километри не съм имал,освен масата отзад на стопа както е споменато по горе и някакво ромулене от мотора което изчезна откакто се затопли.В Стефанов казаха че веригите още не се чуват,а колата е вече на 170000км,взета от тях със гаранция 1 година или 15000км.
Ако ще ти е основна семейна кола задължително взимай комби,багажника на хеча е малък.
А и от разхода съм много изненадан,за тези колометри средния разход е 5л/100км,като повечето са извън градско.
Мнението беше редактирано от KzK: 09 май 2022 - 19:29
Отговори

kvn снимка kvn 11 май 2022 - 20:20

След една година и 20К мога да изкажа почти само позитивни впечатления, повечето от които бяха вече писани от колеги: 1. Като "малко употребявана" или "върната от лизинг", Астра К е без конкуренция всред всички други марки и модели. Купих я по тази причина, без да съм бил фен на марката досега. Принос за това имат двата дилъра: Стефанов-Пловдив и Автосвят-Русе, които предлагат коли на 3-5 години с гаранция като нови. Това наричам без конкуренция: за около 20 хил.лв да получите 4 годишна кола(струваща 60-70 хил.лв като нова) с гаранционни условия като на нова! По време на 1 годишната гаранция съм имал претенции към дилъра, които бяха приети безусловно.2. Моделът К в изпълненията Dynamic и Innovation се позиционира в по-горния сегмент на средния клас, мнението не е мое, а на журналисти ("Астра май опитва да стане премииум"), така че силно препоръчително е да закупите такава, и обратното - ако колата е без хромираните външни лайстни, май не си струва! Най-приятната екстра е безключовия достъп и палене. Автономното паркиране и отваряне на багажника с ритник под бронята например са екстри с които се хваля, че колата ги има, но практическа ползва от тях няма никаква! Като недостатъци мога да посоча доста твърдото окачване. Не ми понесоха 17-ките джанти с гуми 225/45 на Innovation-a, и помолих да ми ги сменят с 16-ки 205/55. Даже и така пак е твърдо, но се търпи! Любопитен момент е доста рядкото задно окачване с механизъм на Уат. Това са асиметрични напречни щанги - стабилизатори, характерни за спортните автомобили. Опел има традиция в тази конструкция при Манта и Астра ОРС. При астра К обаче май не са много удачни, защото отскоро започнаха да попотропват. Тампона от приложението е в основата на механизма на Уат.

HTTPS://WWW.MOTORDOC...8959-QUERLENKER
Мнението беше редактирано от kvn: 11 май 2022 - 20:28
Отговори

Kalashnikow снимка Kalashnikow 20 май 2022 - 01:56

Здравейте,

Карам Astra K hatchback 1.6 CDTI 95кс, 2018 година, първи собственик съм. Колата е на почти 90К км и да чукам на дърво съм сменял само масло до сега.

По мое лично мнение, разлика във вървежа на 1.6 cdti 95 и 110 к.с. модификациите - няма. Ако търсите 1.6 CDTI, просто изберете колата на по-малко километри или тази, която е по-изгодна като година/цена. Аз взех конкретно 1.6 cdti 95кс, просто защото беше най-добрата оферта в онзи момент. Тестово карах и 110кс, разлика в ускорението практически няма. Този двигател като кубатура е напълно достатъчен - колата е доста пъргава, има доста прилично ускорение, дори и при скорости над 130-140км.

За времето и изминатите километри с Астрата мога да изкажа доста добри впечатления. Колата е удобна за дългия пътувания - при скорост от 140km/h, вътре няма никакъв шум и двигателят не се товари изобщо. Разходът също е приличен - аз не я "жаля", но разходът ми е в диапазона на 5.5/100. Тук може би е редно да уточня, че в голяма част от времето карам извънградско, което естествено има съществена роля. Моята е с ръчна скоростна кутия и впечатленията ми от кутията също са отлични. Накратко - това определено е кола, която е доста приятна за каране и доста добре балансирана откъм размери, мощност на мАторите и работа на скоростната кутия. Системата за асистенция при тръгване под наклон също работи супер, без знаение дали тръгвате напред или давате назад.

Като минус мога да отчета лаковото покритие на боята. Бих казал, че то не е от най-високо качество и на места лакът се лющи - просто се появяват дребни точици, които с времето стават и по-големи. Явно лакът не е много издръжлив и дори дребни камъчета може да го повредят. Понякога се бъгва и автоматичното управление на светлините, а именно - колата понякога влиза в "нощен" режим посред бял ден и не излиза от него. Това означава, че пуска фаровете, но освен това затъмнява таблото - ако пече силно слънце, може почти да не виждате какво се показва на таблото. Не се случва често, но ми се е случвало на няколко пъти и е имало случаи, в които единственото решение е да загася колата, после след запалване вече си работи на дневни светлини и няма проблеми. Пластмасите и тапицерията не са от най-високо качество, има и скърцания от време на време, но нищо фрапиращо.

Ако пътувате доста извънградско, тогава определено може да се огледате за дизел - ще останете доволни от разхода и вървежа. Моята препоръка е да се оглеждате за коли на възможно най-малко километри и за такива с налична сервизна история. Бих казал, че това е доста здрава кола и двигателите също са добри - въпросът е как е поддържана и да не попаднете на такава, която да е понесла доста издевателства. Със сигурност е добра идея да следите какво се предлага по представителствата - там колите поне имат ясна история, а тук-таме пускат и доста добри оферти.
Отговори

opel фен снимка opel фен 24 май 2022 - 08:32

Здравейте, предстои ми покупка на Astra K, харесал съм една 1.6 CDTI 110 к.с., комби, с ръчни скорости, на 6 години, гледах я, карах я, доста прилична, не трака, не пуши, върви отлично. До момента обаче никога не съм имал дизел и се притеснявам, нямам идея какво да гледам, а и не знам какво ще ми струва поддръжката - карал съм дизели само коли на приятели от други марки и то инцидентно, за по 15-30 минути. От 15 години карам Astra G, 1.4 16V бензин, на газ.

Някой по-опитен ще може ли да сподели информация колко дизел гори това чудо на градско (четох официалните данни за модела в и-нет, но 5 на 100 ми се струва нереално) и колко струва обслужването на този модел? Колата е на 170 хил км, на компютъра пише че трябва да се смени маслото, продавача ми каза че трябва да се обслужи и че не е сменявана веригата - с верига е този мотор, а четох, че тя се сменява на 140-150 хил км. Съответно колко излиза смяната на веригата?

Всяко мнение ще ми бъде от огромна помощ, благодаря предварително на всички отзовали се.
Мнението беше редактирано от opel фен: 24 май 2022 - 08:44
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 24 май 2022 - 08:52

Обслужването е като при бензинов двигател, 5 литра масло и филтри. Колата е неподходяща за кратки градски курсове по 3-5км, както всеки друг съвременен дизел снабден с DPF. Разход градско в топло време 4,5-5,5/100, зимата съм качвал най-много до 6,7/100 като аз съм с J комби/sorts tourer 110кс. За веригата си има тема в същият раздел можеш да я прегледаш, с подробни цени. Двигателят при Астра J и K е един и същ.
Отговори

opel фен снимка opel фен 24 май 2022 - 09:32

Мерси, но ровя от 30 минути за темата за веригата и не можах да я намеря. Виждам в интернет ремонтни комплекти за 250-300 лева и може да се прецени колко ще излезе смяната. Въпроса ми по-скоро е, ако още не трака, значи не е за смяна веригата и поне за момента може спокойно да се кара? И след като колата е на 170 хиляди и още не е сменявана, вие бихте ли я сменили веднага щом купите колата или ще карате и ще чакате да започне да трака? Извинявам се за въпросите, просто се притеснявам да не купя колата и да не направя пълна щета на двигателя ако се скъса веригата.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 май 2022 - 09:50

Темата е точно където трябва и има
търсачка
https://www.opelclub...0
Мнението беше редактирано от tisho.74: 24 май 2022 - 09:50
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 май 2022 - 10:08

С две думи - ако не трака веригата, не я мислиш. Когато започне - тогава.
И тия "комплекти за 250-300 лева" ги забравяш моментално. Има си оригинален комплект за това. Ако толкова се приятесняваш, купуваш си докато ги има и си го държиш докато му дойде времето.

Време и километри тази верига няма. Колкото по-лошо е обслужвана, толкова по-скоро ще се разтрака.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 24 май 2022 - 10:09
Отговори

opel фен снимка opel фен 25 май 2022 - 15:08

Много благодаря и на тримата!
Отговори

eLLy снимка eLLy 14 септември 2022 - 11:07

Привет! Обмислям дали да не се спра на Astra 2016, 1.4 T бензин, автоматик, на 40К км. Някой може ли да даде отзиви, особено за проблеми с двигателя. Благодаря!
Отговори

sathv снимка sathv 14 септември 2022 - 13:50

Най общо казано, няма проблеми този двигател, особено на тези километри ако е вярно. Иначе стандартно за съвремието скъпо обслужване по смяна на верига и турбо, щото са консуматив. Другите дефектиращи части по двигателя са си същите като старите версии още от X12XE.
Отговори

zootv снимка zootv 19 октомври 2022 - 14:26

Ще споделя моя малко повече от едногодишен опит с Астра К. Купих я от Автосвят Русе, още при пазарлъка за покупката дилъра ме облъчи и с безплатно обслужване след година (безплатно другия път - предплащам си го, ясно е, ама да се правя че му вярвам :) Колата беше на 98600 км, на 4 години от Германия, проверих сервизната история - обслужвания на по 30к км, сменени дискове и накладки на спирачките, сменена един път спирачна течност и при всяко обслужване обработка на купето против корозия. Собственика е бил немска фирма и вероятно заради това колата е бъкана с екстри, защото частните лица в Германия са големи сметкаджии и не щат да дават пари за екстри :)
Когато ми предаваха колата ми дадоха една уж фактура, в която бяха описали кое са сменили и какво са сложили, но понеже аз съм на принципа око да пипне ръка да види :) едно по едно прегледах и видях, че от дългия списък само аксесоарен ремък беше нов, въздушен филтър и филтър на купето, а масло, маслен филтър, горивен филтър си бяха оригинални от Германия :) добре, че по сервизната история се виждаше кога точно са сменени за последно и не се притесних, че не са ги сменили. Ако някой се чуди как съм разбрал кое е сменено и кое не - въздушния филтър си личеше, че е нов (нищо, че в кутията на филтъра имаше немска изсъхнала листна маса), както и филтъра на купето беше без прашинка, НО нито картера беше оцапан с масло около филтърната кутия, нито пробката на картера, както и кутията на горивния филтър си беше с прахта, без никакво омасляване, а когато се сменят тези филтри си има мазни следи, а ако няма значи е използван обезмаслител, но поне е чисто, каквото не беше. Вече след една година, когато си изпълниха обещанието и безплатно я обслужиха - смениха маслото и масления филтър и въздушния филтър, тогава си личеше че са работили - целия картер беше омазан, дори и един парцал не му бяха ударили :)
Въпреки всичко, за периода на гаранцията от 12 месеца каквото казах го отремонтираха безплатно, както бяха обещали.
Положителните неща на колата са: икономична, комфортна, екстрите като подгряване на седалки (и предни и задни), подгряването на волана, самопаркирането, подритването за отваряне на багажника, автоматичните къси/дълги светлини, интелигентния автопилот с асистента за спиране и предупреждение за сблъсък, движението в пътна лента (където има маркировка по пътя).
Недостатъците: тази проклета ангренажна верига, нуждата от подмяна на спирачната течност на всеки 2 години (на един приятел помпата на съединителя се повреди заради неподмяна на течността навреме), повишен шум от задната част (заглушителните подкалници са отпред, а отзад са пластмаси, което при високите класове автомобили е обратно).
Нещата, които промених - сложих лед светлини на сенниците, както и на всички плафони, бягащи лед странични пътепоказатели (мигачи), сложих дюзи за миячната течност на предното стъкло тип вентилатор (от Chevrolet Cruiz, чак в USA намерих) и махнах частичните кори под двигателя и сложих цяла кора (понеже на английските полицейски астри ги махат и има кой да ги продава в ebay).
Колата много ми харесва и съм доволен.
Отговори

Dowper снимка Dowper 16 ноември 2022 - 15:58

 Kalashnikow, на 20 май 2022 - 01:56, каза:

Понякога се бъгва и автоматичното управление на светлините, а именно - колата понякога влиза в "нощен" режим посред бял ден и не излиза от него. Това означава, че пуска фаровете, но освен това затъмнява таблото - ако пече силно слънце, може почти да не виждате какво се показва на таблото. Не се случва често, но ми се е случвало на няколко пъти и е имало случаи, в които единственото решение е да загася колата, после след запалване вече си работи на дневни светлини и няма проблеми.


Имам същия проблем на Insignia B, страшно досадно е и се случва вече доста често. Другия "лек" за проблема е да се увеличи ръчно яркостта, но не става толкова ярко, колкото при изключени фарове. Не знам дали има някаква калибрация на това нещо, ще попитам в сервиза на Опел.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 16 ноември 2022 - 19:29

Аз ще направя една добавка за този проблем- Ако колата се кара на къси курсове или види зор с загряването умишлено си пали фаровете и ги изключва след достигане на 80*С, отелно battery menagment умишлено понякога разрежда акумулатора за да прецени състоянието му, след което вдига оборотите на двигателя за да го зареди.

Интуитивна работа, правят си каквото искат :biggrin: При гасене и палене спират да правят това което са си наумили, факт :) изгасянето при активен start/stop не върши същата работа :) С Астра J съм, предполагам нещата не са се променили много.

Попитай в сервиза и сподели :thu:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg