Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Не иска да върви на бензин

redspirit снимка redspirit 25 август 2007 - 06:22

Карам Вектра C20NE на газ и на бензин. От около седмица колата не иска да върви на бензин, прекъсва не може да набере особенно на ниските обороти е много зле :(. Мирише на газове доста силно, като подам повечко газ почва да се мъчи да се дави. Бензиновата помпа се чува да работи, свещи и кабели сменях преди 2-3 месеца. На газ колата върви прилично. Направих самодиагностика но ми дава само старата грешка 44 която си е от край време.Купих и някаква добавка за изчистване на инжекциона става 3 дена но промяна няма. Ако някой има идеи от какво може да е нека каже.
Отговори

yadren снимка yadren 25 август 2007 - 07:27

Бензиновия филтър!!! :opel_forever:
Отговори

redspirit снимка redspirit 25 август 2007 - 07:34

 yadren, на Aug 25 2007, 08:27 AM, каза:

Бензиновия филтър!!! :opel_forever:


Къде стои бензиновия филтър при Вектра А 2.0i ? :wave:
Отговори

borro снимка borro 25 август 2007 - 08:49

Ако не си го сменял скоро, може и от него да е - за мен е малко вероятно. До помпата се намира и е като бирена кутийка. Виж си пак кабелите, свещите, състоянието на капачката и ако пак не се оправи си като мен - дюзи.
44 е ламбда сонда - бедна смес.
Отговори

redspirit снимка redspirit 25 август 2007 - 15:19

Ходих днес купих си горивен филтър смених го но подобрение няма никакво. Отидох при един майсто сложи ми компа за диагностика и не откри никакви грешки! Странна работа при положение че при "кламер теста" и сега дава код 44 :opel_forever: Както и да е, барника маистора нещо по дебитомера, въртя тук там и горе долу стабилизира оборотите но пак не е както преди. Каза ми да я карам така известно време само на бензин въпреки че прекъсва. И ако не се оправи да ходя да ми отпушват дюзите с ултразвук :wave: . И така налях октан 100 за 20лв и сега ще я мъча белким се отпуши :( Някой да знае колко струва да се прочистят дюзите или евентуално колко струват нови?
Отговори

peterl снимка peterl 25 август 2007 - 19:00

На един колега от форума с Вектра, като твоита му излезе 80лв. в София.По 20лв. на дюза.Наистина най-добре като заначало е покараи на бензин само.
Отговори

todor4o83 снимка todor4o83 29 август 2007 - 19:21

 peterl, на Aug 25 2007, 08:00 PM, каза:

На един колега от форума с Вектра, като твоита му излезе 80лв. в София.По 20лв. на дюза.Наистина най-добре като заначало е покараи на бензин само.

по принцип като сложиш гас винаги се приебава бензина,НЕ се набутвай само по майстори. И ас бях така тичах нагоре на долу и накрая пак нищо
моя савет е-провери кабели,свещи,дистр. капачка филтрите и откачи за 20-30 мин акумулатора(ужким се изчиствали грешки в компа)и ако нямя промяна не се мачи повече-просто карай на газ и си свиркай
Отговори

emil enev снимка emil enev 17 септември 2007 - 21:11

 todor4o83, на Aug 29 2007, 08:21 PM, каза:

 peterl, на Aug 25 2007, 08:00 PM, каза:

На един колега от форума с Вектра, като твоита му излезе 80лв. в София.По 20лв. на дюза.Наистина най-добре като заначало е покараи на бензин само.

по принцип като сложиш гас винаги се приебава бензина,НЕ се набутвай само по майстори. И ас бях така тичах нагоре на долу и накрая пак нищо
моя савет е-провери кабели,свещи,дистр. капачка филтрите и откачи за 20-30 мин акумулатора(ужким се изчиствали грешки в компа)и ако нямя промяна не се мачи повече-просто карай на газ и си свиркай

Имах проблеми с вървенето на бензин ,вървеше само за момент и гаснеше.Пробвах с смяна на бензинов филтър ,смених маркучето което е в резервоара от помпата до металната тръбичка(някъде около 4 см.),прегледах и цедката на бензиновата помпа.Положението си беше все същото.Четох някъде във форума за откачане на минусовата клейма за няколко минути ,пробвах това и колата се оправи.Аз я карам на газ и явно натрупва някакви грешки в компа.
Отговори

LL Mito J снимка LL Mito J 17 септември 2007 - 21:19

абсолютно същия проблем с бензина имам...:icon_rolleyes:
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 17 септември 2007 - 22:35

Щото и аз! Колеги, давайте да го решаваме тоя проблем.И аз смених всичко-кабели,свещи,филтри.Възможно ли е да е само от запушени дюзи.
Отговори

radok снимка radok 18 септември 2007 - 08:40

 vectra_rules, на Sep 17 2007, 11:35 PM, каза:

... Възможно ли е да е само от запушени дюзи.

Ако се направи тест на дюзите, ще се изненадате колко са зле. Ето едно решение на въпроса: http://www.td-audio....er/injector.htm При един приятел 3 от 4 се оправиха. Все пак се наложи едната да отиде на ултразвук но пак спести 60 лв.
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 18 септември 2007 - 09:59

И какво е "ВЭЛВ" в руската препратка?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg