Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

проблем с оборотите на Corsa B

didika снимка didika 15 октомври 2010 - 23:32

Здравейте! Имам следният проблем с Корсата - 97г, 1,2 куб. - запали нормално, но след около 2-3 мин започнаха да й падат оборотите. Не мога да преценя реално до колко падат, защото нямам оборотомер. Няколко пъти се случи докато пътувах, изключвам от скорост - форсирам я, после тръгва нормално, но за малко. Губи мощност и някакси заглъхва. Натискам педала до ламарината и пак нищо. До сега не се е случвало такова нещо. Закачала съм я на компютър, но казаха, че не я намира. Може би била преди 97г, а в документите пише тази година.
И още един малък проблем - километражът се е занулил и не мърда. Не този основния, а този малкия /не знам как се казва/.
Ако имате някакви идеи за това, какъв може да е проблема - ще съм благодарна!
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 16 октомври 2010 - 00:23

достатъчно нова е за да се чете спокойно, освен ако няма нещо което да й пречи
жълтата лампа светва ли когато прави номера?
щом не работи километража няма и сигнал за скоростта, нормално е тогава да глъхне, може това да е проблема, оправи си жилото на километража
Отговори

didika снимка didika 16 октомври 2010 - 00:46

 Shmortz, на 16 Oct 2010, 1:23, каза:

достатъчно нова е за да се чете спокойно, освен ако няма нещо което да й пречи
жълтата лампа светва ли когато прави номера?
щом не работи километража няма и сигнал за скоростта, нормално е тогава да глъхне, може това да е проблема, оправи си жилото на километража

Скоростта я виждам, там няма проблем, а жълтата лампичка не е светила в този момент. Тя ми е светвала 3-4 пъти, но ако мина през някоя по-голяма дупка с по-висока скорост, тогава направо колата гасне. Дали не е някой проблем с инжекциона или свещите :icon_razz2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg