Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Хелп колеги Изгасна половина табло спря да свети и да показва !хелп

ivan todorov снимка ivan todorov 15 ноември 2010 - 18:10

Здр .колеги на прибиране от Бургас стане мега якия проблем значи докато карам друснах(с лявата страна) в една доста сериозна неравност по пътя която беше на целия път и след нея стана най лошото има няма 200-300 метра и таблото направо спря и сега кво прайме си викам аз .Светна ми само индикацията че не зарежда акумолатора на таблото и аз си викам край четките са отишли или нещо кабелче да ама НЕ .По сериозното беше че гледам свети си ми блокажа на диферциала ,като дам мигачи си ми свети ,но оборотомера ,градусите на колата и нивото на бензина не мърдат изобщо гледах бушони гледах кабели тръгнах да разглабям таблото но се стъмни .Най лошото е че като врътна на контакт не ми светва чек контрола където е за абс ,за маслото ,закумолатора и другите и не работят горе посочените неща и нз къде да търся вече шибания проблем ако може насочете към реле ли или нз просто не може да е така ,а и отведнъж да стане как става .
Благодаря ви !!!
Отговори

детеборе снимка детеборе 15 ноември 2010 - 18:17

Првери си буксата дето влиза в километража,тя е една широка букса!Там най-вероятно ти е проблема !Успех
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 15 ноември 2010 - 18:50

само да успя да го сваля ще проверя ама нещо не му се иска ,но защо сичко друго ще свети а само тия определените неща няма дали ще е възможно да е от нея .
Отговори

детеборе снимка детеборе 15 ноември 2010 - 19:00

Ами колега може да се е извадила на една страна,защото тя е широка и може единия край да се е извадил.Няма какво друго да е според мене !!! Успех!
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 15 ноември 2010 - 19:35

Привет колега,

Аз имах подобен(да не кажа същият проблем).Както си карам Калито и изведнъж пук - таблото угасна,уредите спряха да отчитат,запалката също умря...
И проблема се оказа в бушон.Съвета ми е огледай хубаво бушоните(бушонното табло се пада баш отляво,тъй че има резон да е бушонче :helpsmilie: ).

Поздрави и успех!

ПС : Като стана този проблем и аз имах мигачи,даже светеше таблото като врътна на габарити!

Втори ПС : Слезнах до колата да пробвам сценария.Без бушон нищо не светва.Странно...явно съм в грешка от предния пост.Както са написали колегите, погледни данеби някоя от двете букси да се е разхлабила и да контактува когато си иска.
Мнението беше редактирано от FaKeR: 15 ноември 2010 - 19:45
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 15 ноември 2010 - 19:57

да ама колега нз еба ли му майката неможах да сваля таблото щото се стъмни и се чудя как да го издърпам напред разглобил съм сичко но нестава но ще му н амеря цаката ,въпроса е такъв че и на мен си ми свети на габарити таблото ,но изобщо не ебава да светне чек контрол или какво и да е друго - оборотомер ,градуси на вода направо нз как стана тва направо е нереално ............ а иначе освен бушон ,нещо релета или др нз ,а иначе колата си върви
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 15 ноември 2010 - 20:18

 ivan todorov, на 15 Nov 2010, 19:57, каза:

да ама колега нз еба ли му майката неможах да сваля таблото щото се стъмни и се чудя как да го издърпам напред разглобил съм сичко но нестава но ще му н амеря цаката ,въпроса е такъв че и на мен си ми свети на габарити таблото ,но изобщо не ебава да светне чек контрол или какво и да е друго - оборотомер ,градуси на вода направо нз как стана тва направо е нереално ............ а иначе освен бушон ,нещо релета или др нз ,а иначе колата си върви

За сваляне на таблото - жилото се сваля лесно,стига да успееш да бръкнеш.Препоръчвам ти да бръкнеш откъм ключа за фаровете.Там има две пролуки,ако ръката ти не е много дебела стават нещата.А като откачиш жилото самото табло трябва да наклонено да се извади,но не ме питай с какъв наклон...въпрос на много псувни е :helpsmilie:
Иначе и при мен си върви нормално,но без бушон не ще да свети.
За реле - съмняваме ме реле да командва таблото по какъвто и да било начин.А средната конзола,пепелника и жабката светят ли ти?
Отговори

galata снимка galata 15 ноември 2010 - 20:59

и при мен проблема беше в бушон. Преди да почнеш да разглобяваш колата, провери си бушоните с мултицет или още по лесно с пробна лампа. Където ти покаже, че ти е изгорял бушона, сменяш и не би трябвало да имаш проблем.
Отговори

детеборе снимка детеборе 15 ноември 2010 - 21:32

Колега утре след като си провериш всичко което ти казахме пиши да кажеш къде е бил проблема ! А относно свалянето на таблото аз лично след като махнах пластмасите около километража и съм развил болчетата на таблото мръднах левия краи на таблото в ляво и десния издърпах към себе си и в получената пролука бръкнах и изкарах жилото и вадиш километража ! Успех!!!
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 16 ноември 2010 - 17:46

колеги отстранихме проблема ама ... на сервиз тъй като видях изгорелия бушон и го смених ,но пак греда ,разглобих сичко друго но пак греда ,и накрая отидох на сервиз и се оказа че и маса от към двигателя е изчезнала и намеихме къде е и след тва опаа инекъде бъде светлина сичко си дойде ,закачихме на испкция и занулихме сички грешки и сега е ок .но скапаната маса една жичка отпред се беше изкецала тва се оказа .
Поздрави колеги дано съм ви обяснил добре щото ако имате такъв пробле може да спестите 25 лв .... е аз неможех :Х
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg