Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Ламбда сонда проблем

juliustheceaser снимка juliustheceaser 18 юли 2011 - 20:24

Здравейте!
Имам следния проблем:
Колата е от профила ,преди да я купя е имала газова уредба,но свалена.На диагностиката тогава ми показа проблем с Ламбда сондата- "богата гориво - въздушна смес".Карах си така и лампата за проблеми с електрониката на двигателя святкаше на 3000 об/м.Разхода ми беше около 5.4 л./100 км извънградско.
Преди две седмици колата влезе в сервиз по друга причина и майстора ми предложи да смени и ламбдата,като ми каза че и разхода щял да се понижи.Да ама не!След като си взема колата от майстора -лампата пак святка.Той я е пробвал,но след това -старата история.И така три ламбди смени.Днес я е карал в Стара Загора в някакъв сервиз/магазин с който работи-цял ден я правели,обяснява ми че разкачили цялата инсталация и накрая навлизане в Нова Загора,лампата пак светнала.Утре пак щял да я кара в Ст.Загора и вече щяла да стане.Момчето само с това се занимавало.
Като причина да не работят ламбдите (или да дават грешки ми посочва вероятно ЕКУ-то,щот колата на времето била на газ.)
То че повече няма да стъпя в този сервиз е ясно,но ме вълнува има ли нещо вярно в това за ЕКУ-то ,намекваше ми и нещо за препрограмиране??!Или си ги смуче от пръстите разни глупости?Или просто сондите на Бош са ташак и не стават?
Мнението беше редактирано от juliustheceaser: 18 юли 2011 - 20:26
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 18 юли 2011 - 20:39

Ходи си намирай на черно едно РПГ и взривявай сервиза,грешката не е за неработеща сонда а за проблем в сместа,което ще рече,че причините може да са доста като МАП сензор тръгнал да си ходи,термо датчик и тем подобни! :moderator:
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 18 юли 2011 - 20:40
Отговори

juliustheceaser снимка juliustheceaser 18 юли 2011 - 21:01

Ами аз си имам служебен АКС-47 :fire: Ба ли го !На компа му пишеше нещо за подгряването на ламбдата и имаше една графика(? или нещо такова)-отворена верига и "майстора" каза че трябвало да е затворена.Като изчисти грешката-веригата се затваря,пише че сместа е нормална и така докато светне пак лампата.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 18 юли 2011 - 21:05

АААА виж сега ако става дума за подгрева на сондата а не за "богато гориво" вече е друга работа-заминала сонда,прекъснат проводник,окислена букса или комп за смяна!
Отговори

juliustheceaser снимка juliustheceaser 18 юли 2011 - 21:09

Ами това за подгрева не съм го видял на компа.Видях че регистрираната грешка е само една и е свързана с Ламбда сондата и че пише ГОРИВО - ВЪЗДУШНА СМЕС-БОГАТА.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 18 юли 2011 - 21:15

 juliustheceaser, на 18 юли 2011 - 21:01, каза:

На компа му пишеше нещо за подгряването на ламбдата и имаше една графика(? или нещо такова)-отворена верига и "майстора" каза че трябвало да е затворена.Като изчисти грешката-веригата се затваря,пише че сместа е нормална и така докато светне пак лампата.
Отговори

juliustheceaser снимка juliustheceaser 18 юли 2011 - 21:23

Ами честно казано-оцветеното в червено не съм го видял с очите си.Надничах му през гърба докато ми обясняваше за проблемната сонда и подгряването.Иначе другото си го видех.Явно след като съм чул нещо си мисля че съм го видял.Грешка в израза.Извинявам се за което. :smile3560:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg