Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

астра 1.4i нещо не е като хората!

Вымпел снимка Вымпел 02 март 2007 - 17:32

купих си астра 1.4и 82коня комби
ама нещо имам чувството че не върви като хората все едно е запушена
нови кабели свещи едно друго преди имах същата но моно инжекция и каточели по-бързичка беше/може пък и да си въобразявам/
ако някой се е сблъсквал с такъв проблем нека сподели!
Отговори

kahyto снимка kahyto 02 март 2007 - 17:38

обяснението ти е много общо.Може да е запушено гърне, центровка, свещи лоша компресия и т.н.
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 02 март 2007 - 17:48

Колега така няма как да ти помогнем. Направи си диагностика. И виж гърнетата да не са запушени. Имал съм случай с такава Астра докарана в автокъща и не пали и я купи един приятел и махна гърнетата и запали от раз!
Отговори

Вымпел снимка Вымпел 02 март 2007 - 19:18

Scorpion_BV, на Mar 2 2007, 05:48 PM, каза:

Колега така няма как да ти помогнем. Направи си диагностика. И виж гърнетата да не са запушени. Имал съм случай с такава Астра докарана в автокъща и не пали и я купи един приятел и махна гърнетата и запали от раз!
 

аз махнах катализатора ама все си имам тва чувство
толко па да е запушено тва гърне,а от центровка не се оплаквам там е добре
Отговори

пламен снимка пламен 02 март 2007 - 19:31

Провери кабели свещи или да не дърпа въздух от някъде
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 02 март 2007 - 19:37

Ако колата е от Италия тва е нормално иди и измери компресията и ще видиш за какво става дума
Отговори

Вымпел снимка Вымпел 02 март 2007 - 19:45

aan_astra, на Mar 2 2007, 07:37 PM, каза:

Ако колата е от Италия тва е нормално иди и измери компресията и ще видиш за какво става дума
 

е какво мислиш да няма компресия ли?и кво ако няма компресия ебимо майката :wall:
Отговори

StK снимка StK 02 март 2007 - 21:48

Ами то много лесно се разбира има ли няма ли компресия, както караш на 2-ра или 3-та предавка си вдигаш крака от педала на газта и се усеща дали спира или не. Или пусни по нанадолнище също се усеща.
Виж да не са ти запушени дюзите, бензиновия филтър, центровка. Равномерно ли работи двигателя?
Тази кола не е огън, но на равно в ниските обороти има нервна чувствителна газ, опитай да я караш в ниските обороти с малко газ, а с повече като се поразвърти двигателя. Настъпването в ниски обороти на такава кубатура с 8 клапанчета води до силен шум от към двигателя и нулев ефект. Трябва да усещаш оптималното натоварване което може да понесе двигателя при дадени обороти.
Отговори

alexanderandreev снимка alexanderandreev 02 март 2007 - 22:25

StK, на Mar 2 2007, 09:48 PM, каза:

Ами то много лесно се разбира има ли няма ли компресия, както караш на 2-ра или 3-та предавка си вдигаш крака от педала на газта и се усеща дали спира или не. Или пусни по нанадолнище също се усеща.
Виж да не са ти запушени дюзите, бензиновия филтър, центровка. Равномерно ли работи двигателя?
Тази кола не е огън, но на равно в ниските обороти има нервна чувствителна газ, опитай да я караш в ниските обороти с малко газ, а с повече като се поразвърти двигателя. Настъпването в ниски обороти на такава кубатура с 8 клапанчета води до силен шум от към двигателя и нулев ефект. Трябва да усещаш оптималното натоварване което може да понесе двигателя при дадени обороти.
 


Би ли ми обяснил как така :
"""както караш на 2-ра или 3-та предавка си вдигаш крака от педала на газта и се усеща дали спира или не"".

Щото мойта на втора поспира,се едно на 2-3 пъти натискам спирачка.????
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 02 март 2007 - 22:28

тя компресия ако няма пак невърви затова ти викам да я измериш а за вноса от Италия всички знаят че от там идват с читави купета ама двигателите хич ги нямя е все пак има и изключения . Те там в Италия много много масло несменят и сигменти лагери и други работи по колата здават багажа. Един приятел си взема наскоро Вектра 99г уж на 160000км мери и компресия преди да я вземе беше добре ела сега да я видиш 8000км след това хем е с MOBIL масло като се поизми присатката и тя невърви и няма компресия .После как да вземеш кола от Италия а ?
Отговори

Вымпел снимка Вымпел 02 март 2007 - 22:43

а знаете ли че кола която принципно почва да губи компресия и има голям спад в компресията почва да върви много?
затова един стар автомобил разварти ли се много това е предпоставака за ниска компресия?
чували ли сте лафа тая така се е развъртяла че каточели е пред счупване?
Отговори

Petrov снимка Petrov 03 март 2007 - 01:11

kalashnikow, на Mar 2 2007, 10:43 PM, каза:

а знаете ли че кола която принципно почва да губи компресия и има голям спад в компресията почва да върви много?
затова един стар автомобил разварти ли се много това е предпоставака за ниска компресия?
чували ли сте лафа тая така се е развъртяла че каточели е пред счупване?
 



:25: я го разясни малко по-научно и технически, че ми прозвуча като виц :25: :3: :wall: :b060:
Отговори

Вымпел снимка Вымпел 03 март 2007 - 15:53

Petrov, на Mar 3 2007, 01:11 AM, каза:

kalashnikow, на Mar 2 2007, 10:43 PM, каза:

а знаете ли че кола която принципно почва да губи компресия и има голям спад в компресията почва да върви много?
затова един стар автомобил разварти ли се много това е предпоставака за ниска компресия?
чували ли сте лафа тая така се е развъртяла че каточели е пред счупване?
 



:25: я го разясни малко по-научно и технически, че ми прозвуча като виц :wall: :b060: :25: :3:
 

разяснението е следното намалява се триенето /поради износването на сегменти бутала и тн/по този начин се освобождава повече енергия към колелата както знаете/ако знаете/70%от енергията на мотора отива в триене и само 30% се освояват пълноценно!
но по този начин колата почва да сипва повече гориво,гори масло и живота на този мотор е чао
мотор който има значително намаляла компресия се развърата много повече от същия мотор със заводски параметри!
друг е въпроса че харчи масло,гориво и не след дъго посещавате сервиза за ремотен комплект бутала сегменти и тн...
Отговори

i_p снимка i_p 03 март 2007 - 17:16

kalashnikow, на Mar 2 2007, 11:43 PM, каза:

а знаете ли че кола която принципно почва да губи компресия и има голям спад в компресията почва да върви много?
затова един стар автомобил разварти ли се много това е предпоставака за ниска компресия?
чували ли сте лафа тая така се е развъртяла че каточели е пред счупване?
 


Напротив колега една "издухана кола" т.е. с голямо износване на цилиндрите компресията и е над нормалната стойност при хубаво масло защото се получава маслен филм който уплътнява и компресията се покачва заедно с разхода на масло.
И от там идва вървежа.
Отговори

Вымпел снимка Вымпел 03 март 2007 - 20:25

i_p, на Mar 3 2007, 05:16 PM, каза:

kalashnikow, на Mar 2 2007, 11:43 PM, каза:

а знаете ли че кола която принципно почва да губи компресия и има голям спад в компресията почва да върви много?
затова един стар автомобил разварти ли се много това е предпоставака за ниска компресия?
чували ли сте лафа тая така се е развъртяла че каточели е пред счупване?
 


Напротив колега една "издухана кола" т.е. с голямо износване на цилиндрите компресията и е над нормалната стойност при хубаво масло защото се получава маслен филм който уплътнява и компресията се покачва заедно с разхода на масло.
И от там идва вървежа.
 

прятел ти кво каза? я прочети какво си написал и се замисли върху текста!
маслото може да уплътни но до едно време!
и кола която е с износени стени на цилиндъра ,износени бутала и тн.
каквото и масло да и сложиш каквато и присадка да и надуташ като я изкараш и я вкараш 3 пъти в червени обороти ходи и замери компресията после и ела ми кажи какво ти е отчело!
когато един продавач иска да те преебе и сложи присадка на издухания мотор то ти караш едно кръгче и после отиваш на сервиза замерват монометъра показва всичко"ок" и ти го ядеш,сед смяна на маслото!
но ако я вземеш и я изкараш и 20 минтуки я караш като ГАВАЗИН ходи после замери комресия!
с 2 думи колата почва да върви точно заради по малкото търкане тва съм го чел в научна литература за неща необясними за масата хора относно автомобилите серьозно!
Отговори

i_p снимка i_p 03 март 2007 - 21:03

kalashnikow, на Mar 3 2007, 09:25 PM, каза:

i_p, на Mar 3 2007, 05:16 PM, каза:

kalashnikow, на Mar 2 2007, 11:43 PM, каза:

а знаете ли че кола която принципно почва да губи компресия и има голям спад в компресията почва да върви много?
затова един стар автомобил разварти ли се много това е предпоставака за ниска компресия?
чували ли сте лафа тая така се е развъртяла че каточели е пред счупване?
 


Напротив колега една "издухана кола" т.е. с голямо износване на цилиндрите компресията и е над нормалната стойност при хубаво масло защото се получава маслен филм който уплътнява и компресията се покачва заедно с разхода на масло.
И от там идва вървежа.
 

прятел ти кво каза? я прочети какво си написал и се замисли върху текста!
маслото може да уплътни но до едно време!
и кола която е с износени стени на цилиндъра ,износени бутала и тн.
каквото и масло да и сложиш каквато и присадка да и надуташ като я изкараш и я вкараш 3 пъти в червени обороти ходи и замери компресията после и ела ми кажи какво ти е отчело!
когато един продавач иска да те преебе и сложи присадка на издухания мотор то ти караш едно кръгче и после отиваш на сервиза замерват монометъра показва всичко"ок" и ти го ядеш,сед смяна на маслото!
но ако я вземеш и я изкараш и 20 минтуки я караш като ГАВАЗИН ходи после замери комресия!
с 2 думи колата почва да върви точно заради по малкото търкане тва съм го чел в научна литература за неща необясними за масата хора относно автомобилите серьозно!
 


Приятел ще ти дам един съвет че нещо не се втъзва щото при ДВГ за да върви един мотор той трябва по един или други начин да има копресия че да има сгъстяване на горивната смес.
А иначе ако няма сгъстяване в един ДВГ ти ще ми кажеш кво става.
Като гледам ти май не помаш никво мнение а се нахвърляш веднага.

П.П. Я прати некоя снимка на износени бутала да видя
Отговори

|ONYX| снимка |ONYX| 03 март 2007 - 21:14

Нема ли компресиа значиии мани бегаи .. продаи и си купи астра ГСИ :)
Отговори

Вымпел снимка Вымпел 03 март 2007 - 22:01

|ONYX|, на Mar 3 2007, 09:14 PM, каза:

Нема ли компресиа значиии мани бегаи .. продаи и си купи астра ГСИ :)
 

тва е ясно за бягането ама за гси-то няма се разберем:)
Отговори

Skip снимка Skip 04 март 2007 - 06:20

kalashnikow каза:

а знаете ли че кола която принципно почва да губи компресия и има голям спад в компресията почва да върви много?

...с 2 думи колата почва да върви точно заради по малкото търкане тва съм го чел в научна литература за неща необясними за масата хора относно автомобилите серьозно!
.....
разяснението е следното: намалява се триенето /поради износването на сегменти бутала и тн/по този начин се освобождава повече енергия към колелата както знаете/ако знаете/70%от енергията на мотора отива в триене и само 30% се освояват пълноценно! 
То по тая логика по-добри коли от внесените от Италия няма ... направо се чудя за какво атоджанбазите си дават парите да ги блъскат с присадки в маслото ... неграмотници ... :25: :wall:
Научна литература? "Серьозно" ?
Я кажи източника да се пообразоваме малко ... :b060:

Иначе ми звучи като стари градски легенди ... де да знайш, може да има нещо вярно ... :bubbarubb:
Отговори

StK снимка StK 04 март 2007 - 06:57

Абе и това с колите внесени от Италия, също е малко като градските легенди. На мен от това робуване на тази идея това ми е Н-тата кола от Германия и да не мислите че е по-различно. В ниския и среден каса коли не се карат от заможни хора и всеки се скътава с разни консуативни разходи, а и в Германия 1/3 са навлеци с южняшки немърляшки нрав, така че споко. Баща ми пък вече 3-та кола си взима от Италия и мога да кажа че е в много по-добро състояните от към двигател, трансмися за ламарините да не говориме. Така че всичко е относително. :wall:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg