Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Опел Комбо CNG

plamenavramov снимка plamenavramov 28 юни 2018 - 11:51

Здравейте колеги .

На скоро преди 3м. си закупих опел комбо 2006г с фабричен метан.
Имам малко въпроси,както и ще споделя мнение и някой подробности,които биха били полезни,
както и ще помоля колегите с подобни или същите да споделят също впечатления и опит!


Изминал съм до сега 6700км.Карам с масло 5в30 и до сега нямам разход на такова.
При зареждане не е събирало повече от 16кг.метан (като се има в предвид ,че събира по заводски данни 19кг.)
На метан върви осезаемо по-добре от колкото на бензин.
В градски условия изминава между 260-330 км. мн зависи от това колко бързам,дали съм на климатик или не.
Извън градско изминава 330-380 км пак зависи .

След обслужването съм сменил бобина (beru) +свещи bosch FR7KPP33+
Смених и клапни на бутилките ,на които не мога да дам номер но бяха по 32-3лв на бр защото миришеше на метан по край колата.

Преди месец получи повреда в моторния компютър.

Симптомите бяха следните:
Бях изминал към 200 км извън гр.,след което спрях да обядвам, и на тръгване колата отказа да запали.
Повъртях няколко пъти и запали ,но на таблото светеше почти всичко възможно :)
Потеглих и така изминах със светещи лампи още 120 км ,като през това време подскачаха и стрелките на КМ и оборотомера + тази на темпер.
На сутринта колата запали без проблем и без да свети нищо ,но след достигане на работна темпер всичко започна пак .
Закарах колата на сервиз при приятел занимаващ се с диагностика и подобни ел.услуги .
Диагнозата на пръв поглед беше имобилайзер ,или датчик кол.вал.
След занимавка с обстоен преглед стигнахме до извода ,че е или моторен компютър или сами циферблат също правел проблеми наподобяващи този !
Сложих друг циферблат ,но уви проблема не се реши!
Изпратих компютъра във гр.Варна Софтелек... Хората обявиха цена за ремонт 250лв + 6м гаранция.
Върнаха компа сложиха го и всичко си дойде на мястото .

Последвал проблем : Всяко запалване без значение студена или топла е колата,държи високи обороти на празен ход 1300-1500 всеки път различно .
След като подам газ 1-2 пъти на място до 2000 обор.,всичко се нормализира и повече не прави ядове ,нито мени обороти.
На диагностика не записва никакви грешки .
Не е болка за умиране,но ме дразни и се чудя дали да не предприема почистване на дросел клапата ?

Тези дни ще сменям (сепаратор или филтър) на метана ,като почти никъде няма ясно инфо какво точно се сменя и прави !
Нека хвърля малко светлина по въпроса за бъдещи , и настоящи собственици на метанови опели !

Сменя се само горния филтър на,който пише " TOP " ,като той е само оригинален с номер : 9271467 и струва 237.41 лв.,като се поръчват допълнително два пръстена с номер: 9269176 на цена 5.46 лв. Долния филтър само се обръща да изтече маслото или там каквото е събрал .
Тази процедура се прави на всеки 50-60 хил км !

Една от главните причини за повреда в дюзите е точно този филтър !

Също другия въпрос ,на който скоро ще имам отговор е ,че попаднах тук там на отзиви за осезаема разлика при монтаж на въздушен филтър K&N .
Поръчал съм и след около 2 седм ще пристигне и ще мога да дам мнение .

Дано помогна на някой с тази тема ,както и ще се радвам да споделите мнения и опит с такъв вид автомобил ,тъй като няма най-много инфо за тях !
Отговори

andonii снимка andonii 04 юли 2018 - 15:28

 plamenavramov, на 28 юни 2018 - 11:51, каза:

Здравейте колеги .

На скоро преди 3м. си закупих опел комбо 2006г с фабричен метан.
Имам малко въпроси,както и ще споделя мнение и някой подробности,които биха били полезни,
както и ще помоля колегите с подобни или същите да споделят също впечатления и опит!


Изминал съм до сега 6700км.Карам с масло 5в30 и до сега нямам разход на такова.
При зареждане не е събирало повече от 16кг.метан (като се има в предвид ,че събира по заводски данни 19кг.)
На метан върви осезаемо по-добре от колкото на бензин.
В градски условия изминава между 260-330 км. мн зависи от това колко бързам,дали съм на климатик или не.
Извън градско изминава 330-380 км пак зависи .

След обслужването съм сменил бобина (beru) +свещи bosch FR7KPP33+
Смених и клапни на бутилките ,на които не мога да дам номер но бяха по 32-3лв на бр защото миришеше на метан по край колата.

Преди месец получи повреда в моторния компютър.

Симптомите бяха следните:
Бях изминал към 200 км извън гр.,след което спрях да обядвам, и на тръгване колата отказа да запали.
Повъртях няколко пъти и запали ,но на таблото светеше почти всичко възможно :)
Потеглих и така изминах със светещи лампи още 120 км ,като през това време подскачаха и стрелките на КМ и оборотомера + тази на темпер.
На сутринта колата запали без проблем и без да свети нищо ,но след достигане на работна темпер всичко започна пак .
Закарах колата на сервиз при приятел занимаващ се с диагностика и подобни ел.услуги .
Диагнозата на пръв поглед беше имобилайзер ,или датчик кол.вал.
След занимавка с обстоен преглед стигнахме до извода ,че е или моторен компютър или сами циферблат също правел проблеми наподобяващи този !
Сложих друг циферблат ,но уви проблема не се реши!
Изпратих компютъра във гр.Варна Софтелек... Хората обявиха цена за ремонт 250лв + 6м гаранция.
Върнаха компа сложиха го и всичко си дойде на мястото .

Последвал проблем : Всяко запалване без значение студена или топла е колата,държи високи обороти на празен ход 1300-1500 всеки път различно .
След като подам газ 1-2 пъти на място до 2000 обор.,всичко се нормализира и повече не прави ядове ,нито мени обороти.
На диагностика не записва никакви грешки .
Не е болка за умиране,но ме дразни и се чудя дали да не предприема почистване на дросел клапата ?

Тези дни ще сменям (сепаратор или филтър) на метана ,като почти никъде няма ясно инфо какво точно се сменя и прави !
Нека хвърля малко светлина по въпроса за бъдещи , и настоящи собственици на метанови опели !

Сменя се само горния филтър на,който пише " TOP " ,като той е само оригинален с номер : 9271467 и струва 237.41 лв.,като се поръчват допълнително два пръстена с номер: 9269176 на цена 5.46 лв. Долния филтър само се обръща да изтече маслото или там каквото е събрал .
Тази процедура се прави на всеки 50-60 хил км !

Една от главните причини за повреда в дюзите е точно този филтър !

Също другия въпрос ,на който скоро ще имам отговор е ,че попаднах тук там на отзиви за осезаема разлика при монтаж на въздушен филтър K&N .
Поръчал съм и след около 2 седм ще пристигне и ще мога да дам мнение .

Дано помогна на някой с тази тема ,както и ще се радвам да споделите мнения и опит с такъв вид автомобил ,тъй като няма най-много инфо за тях !
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 07 юли 2018 - 08:38

Аз имам един въпрос.Като вземеш в пред вид цената на горивото което си изгорил и парите които си дал за ремонти,какъв ти е разхода до сега в лв/100км.?Т.е. какъв ти е разхода в пари?
Отговори

plamenavramov снимка plamenavramov 07 юли 2018 - 10:22

 ivan_pop, на 07 юли 2018 - 08:38, каза:

Аз имам един въпрос.Като вземеш в пред вид цената на горивото което си изгорил и парите които си дал за ремонти,какъв ти е разхода до сега в лв/100км.?Т.е. какъв ти е разхода в пари?

Разбрах въпроса ти,но не съм смятал + ремонта (компютъра),колко пари излиза на км.
Останалото е поддръжка ,не ремонт !
Разхода варира в кг/100 км - 4.5-6 кг. ,което варира в зависимост от цената на метана ,прим. Стара Загора 1,06-1,10лв. ,София 1,15 Лв. - Ловеч 1,42лв.
Или казано 5-7лв. на 100 км.
За сега не виждам аналог в никое гориво ,изключвам хибриди на ток итн . не съм допирал до такива .

Вчера смених филтъра на метана горния .
Нямаше проблеми с развиването му,както пише на доста места ,нито с долния .
Нямаше никакви отлагания ,но и така и така съм го купил го сложих .
Разлика не намерих ,явно са биле ок моите ,но няма от къде да разберем преди да се отвие .
Отговори

boby sone снимка boby sone 03 януари 2019 - 18:09

Здравей колега. Радвам се,че започна тази тема. Аз също си купих през август Combo Tour 1.6 CNG (71 kw) 2005 г. Като цяло съм доволен от колата, но предишния собсвеник ми е оставил много изненади. Тъй като карам колата в Германия, не мога да си позволя пълно обслужване в сервиз. Затова сменям нещата едно по едно. Смених свещите (Bosch FR7 DPP 332) и част от предното окачване. Вздушния филтър беше толкова зле, че можех да си прокарам ръката през дупките в него. Смених го със нов (Bosch S 3055), но ми се струва, че колата загуби мощност на високите скорости и по баир.
Явно предишния собственик е карал колата само на метан, или е стояла дълго време без да се кара, защото беше много "задънена". Сипах добавка за почистване в бензина и колата започна да върви по добре, но на бензин умря съвсем. Смених бензиновия филтър и направо "фръкна". И така за една седмица... После започна да губи мощност при висока скорост (по осезаемо на бензин). Тогава смених и въздушния филтър, и сякаш нещата станаха малко по зле . След коледа направихме пътуване около 500 km и ни се наложи да караме на бензин. Колата тоатлно взе да издъхва на баирите и съвсем се задъни на бензин. Сега на метан е добре, но сякаш не е като преди.
Та ще се радвам да споделиш какви са впечатленията от твоя въздушен филтър. Също така искам да сменя бобината със нова Beru AG 0040100259. И последно- засичал ли си колко ти гори на бензин?
Надявам се, че не сме единствените собственици на Combo CNG във този форум и ще има и други да споделят впечатления.
Отговори

digo89 снимка digo89 06 август 2020 - 15:56

Здравейте,
чета тука за различни проблеми които споделяте и реших и аз да споделя моя проблем. От 6 месеца имам Комбо 1,6CNG което не се държи нормално. Превключва между метан / бензин когато си поиска и не мога да намеря някаква причина за това. Друг проблем е че на бензин няма никаква мощност.
Надявам се някой по вещ с този модел автомобил да каже някаква идея. Благодаря предварително!
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 07 август 2020 - 18:58

 digo89, на 06 август 2020 - 15:56, каза:

Здравейте,
чета тука за различни проблеми които споделяте и реших и аз да споделя моя проблем. От 6 месеца имам Комбо 1,6CNG което не се държи нормално. Превключва между метан / бензин когато си поиска и не мога да намеря някаква причина за това. Друг проблем е че на бензин няма никаква мощност.
Надявам се някой по вещ с този модел автомобил да каже някаква идея. Благодаря предварително!

Форумния гадател смени професията!Останахме без гадател!Търси кадърен майстор!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 август 2020 - 20:13

Обслужена ли е както трябва?

А на метан има ли "някаква мощност"? Ако има, значи има нещо по бензиновата горивна система може би.
Принципно при тези модификации, бензинът е вторичното гориво.
И първото, което да направиш е измерване на налягането в цилиндрите.

Същия двигател, само че на Астра Г , първоначално така правеше, превключваше от едното на другото и се оказа че е зависимо от температурата на компютъра. След това започна да не превключва на метан изобщо, докато ръчно не се охлади самия компютър.
Накрая компютъра беше изваден, занесен да му побаят, сложихме го обратно и от тогава няма грижа.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg