Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

вектра А

Кокито снимка Кокито 17 декември 2007 - 20:08

:mhihi: снощи заредих на лукоил на излизане от бензиностанцията подавам газ да потегля обаче колата ми обяви в устич тръгна да ми губи мощност в началото се движих подскачайки после съвсем си изгасна запалих с 100 зора работеше на по малко цилиндри от колкото попринцип демек 2/3 знам ли, стои на 500 оборота,това на място вече! работи но не мога да тръгна да се движа (работи но не връи) натискам педала на газта форсира се до 2500 оборота после обратно до 500 та и до изгасване....... и сега незнам какво да очаквам има ли някои подобен случай да чакам ли сериозен ремонт или....
Моля успокоите ме че съм на път да се пропия вече,гадно е предколедно да ми се случи такова нещо :beer: :crazy: <_<
Отговори

John снимка John 17 декември 2007 - 22:30

Я пусни една самодиагностика на компютъра - да видиш кво ще покаже. И провери свещи, кабели и комутатор. Може и датчика на Хол да е проблема.
Отговори

Милчан снимка Милчан 17 декември 2007 - 23:20

А недай боже като мен на АСТРИЧКАТА гарнитурката(на главата) ми замина по същия начин,може и случсйност да е било ама...като заредих и ...почна на 2 цилиндъра та се оказа здухана гарнитура между 1 и 2 ц. ДАНО НЕ Е ТОВА .УСПЕХ
Отговори

georgiam снимка georgiam 17 декември 2007 - 23:37

с кой двигател си?
Отговори

Кокито снимка Кокито 18 декември 2007 - 01:24

C18NZ... утре "майстор" ще си каже думата,надявам се да е нещо датчик матчик свещи такива гарннитури мноо моля БЕЗ <_< :ph34r:
Отговори

Spaidy снимка Spaidy 18 декември 2007 - 10:25

Под капака на пръв поглед нередности имало ли е? Забелязал ли си нещо защото един съоченик му изпаднал кабел и ме вика от Люлин до Хладилника, че бил закъсал и колата му работела на 3 цилиндъра...
Отговори

Кокито снимка Кокито 18 декември 2007 - 16:37

кабелите и дистрибуторната капачка са нови BOSCH не са излизали аз ги вадих слагах няма промяна....днес ми набиха мнооо кофти параноя да не съм налял НАФТА вместо БЕНЦ ако е така какжи са симптомите и съответно ремонта???Аз мноо не ми се вярва да съм объркал пистолета на нафтата и бензина де ама знаиш ли хора сме бъркаме <_< та така де какви са симптомите на нафта вместо бенц и евентуално антибиотик против тая напаст има ли :puke:
Отговори

Кокито снимка Кокито 19 декември 2007 - 01:32

правих самодиагностика с кламерчето там дето такова :mhihi: излезе ми 25ти номер дискастииинг нещо на клапаните някъв ижектор ли кво беееешее незнам някои има ли инфо <_<
Отговори

Кокито снимка Кокито 19 декември 2007 - 10:57

ТАКАААА колата я дръпнах снощи до елкона,оставих я там, сега преди 30 мин минах да видя дали са я почнали и :mhihi: колата я нямаааа питам девоиката "каде ми е колата" тя "ами маистора я изкара за тест" аз пак <_< викам в движение ли беше и тоя път тя "blink: естествено" ми отговатя тя.Съгласих се.Изчаках маисторчето да се върне и му викам "колата как запали?" и тои "ми без никъв проблем,закачих я нищо и няма само свещите ти смених че бяха калпави някви УНИВЕРСАЛНИ,покарах я няма проблеми!!!" и сега аз съм мноо озадачен защо 2 дена не щя да пали мама и пущина а изведнъж на елкона няяя никви проблеми и си работи се едно нищо и нямало до вчера?
:beer: :beer: :beer: :beer:
хем съм уцъклен що за проблем беше тва хем съм сууупер щастлив че се разминах само с това :beer:
Отговори

kraskoval снимка kraskoval 19 декември 2007 - 20:01

Ами и аз преди време имах абсолютно същия проблем с моята/c20ne/. В един момент заработваше супер нестабилно на бензин и когато зорлем прехвърлях на газ си работеше екстра. В следващият момент например пак паля на бензин и всичко си е екстра. Кламера показваше грешки свързани с АГУ-то. Писах по форума, но безрезултатно. Все пак смених бензиновия филтър и почистих резервоара и скоро не съм имал подобни проблеми. Ако има нещо ново при теб можеш да споделиш.
Отговори

vencyvasilev снимка vencyvasilev 20 декември 2007 - 08:45

и аз имах същия проблем правеше го от време на време и все по често оказа се студена споика на голямото реле което се намира под капака в пласмасовата кутия
Отговори

Кокито снимка Кокито 20 декември 2007 - 16:27

филтъра (бензиновия) го смених в началото на годината поради тази причина че беше запушен до степен такава че беше абсурт колата да мине на бензин и да работи смених го опраи са, но явно тряя да сваля и резервоара да го изчистя щото работата маи отива на сериозна кал при бензина! <_<
А колега vencyvasilev аз я нямам тая пластмасова кутия, знам за ко говориш на C20NE Вектрата си имах, но на тая няя има дупка там :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg