Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Дилема при избор на автомобил

Тази тема е заключена Next »

ulieliadi снимка ulieliadi 09 март 2010 - 14:10

Тя темата отдавна се е превърнала в спам!Човека вече е решил-Тигра!
Само незнам защо е този остър тон?


Знеш ли каква фея щти дам


Който не го кефи как вози да си


Пуснал си тема , колегите ти отговарят , а ти...
Поне уважавай мнението на другите :hahaha:
Мнението беше редактирано от ulieliadi: 09 март 2010 - 14:11
Отговори

Rodjero снимка Rodjero 09 март 2010 - 14:11

щом искаш малък разход си купи дизел
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 09 март 2010 - 14:34

Koлега ,ако искаш тясна КОРСА - купи си Тигра.
Мой комшия си купи Тигра ,щото е младеж момчето.То возия ,то чудо.Нашите родни пътища само за Тигри плачат.
Та прагове му крадаха ,та кво ли не беше.
Веднъж ме качи отзад-оцелях.Втори път не се качвам.
Разхода му беше доста голям,хем в Стара Загора.

Навреме се отърва от нея.
Като искаш нещо спортно и младежко купи си един Меган двуврат 1.6е и пей.В същия ценови клас е . .На жена ми е такава 3 години проблеми няма.
Отговори

Ballsmile снимка Ballsmile 09 март 2010 - 17:07

 realprofesora, на 09 Mar 2010, 14:34, каза:

Разхода му беше доста голям,хем в Стара Загора.

Ами все пак 90 коня са набутани в 1400, не като някоя вектра моно пак 90 коня, но ширещи се в в змей 1800.
Иначе аз не правя сметка на разхода. Работи ли двигателя безупречно, работи. Оттам насетне нито мога да сляза отзад да бутам, нито отпред да дърпам. Просто натискам педала както ми е кеф. :hahaha:

А Корсата... нереспектираща кола, ако ще и 100-глав змей да има под капака. Никой не те взема насериозно на пътя с такава калинка. Карал съм хетчбек от типа на корсата.

Тигъра е друга работа. Факт е, че не зад волана на всяка тигра седи к*рва.
Колкото до малките коли... няма да забравя един ми се отвори с чинкуеченто. Знаете ги тия въшчици - да им залепите лепенка от кока-кола 0,500 ml няма да сбъркате... но тоя зевзек очевидно беше сложил някакъв сериозничък двигател. В моите очи си ми беше смешка отвсякъде. За какво си губи времето? Да си купи кола, като иска да кара и да не се занимава с глупости. На това грипаво купенце дето майка му го оревава, поп го опява... монтиран двигател да попадне в определението "бигачка".
Смех.
Мнението беше редактирано от tigra 1.4i 16V: 09 март 2010 - 17:13
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 09 март 2010 - 17:57

Тя пък тиграта толкова да е респектираща... :hahaha:И аз нищо да не знам :moderator:

"А Корсата... нереспектираща кола, ако ще и 100-глав змей да има под капака. Никой не те взема насериозно на пътя с такава калинка".ИМЕННО...тихите води...и някой като иска да се дърпате му показваш откъде духа вятъра

Стига глупости.Истината е ,че всички харесваме различни модели поради ред причини и спора коя е по-добра няма да доведе до никъде.Щом автора на темата е избрал тигра да си купува тигра,все пак ще си я кара той.
Мисля че темата се изчерпи и плаче за катинар
Мнението беше редактирано от vankata_nedel4ev: 09 март 2010 - 18:26
Отговори

_shady снимка _shady 09 март 2010 - 22:58

Темата излезе изцяло извън рамките на нормалния тон на разговор и стана пълна каша...
Всичко смислено ,което можехме да споделим се каза,оттук насетне е само чешене
на езиците....

Колегата с ника tigra 1.4i 16V:ако обичаш повече не прави изказвания от типа :
'Факт е, че не зад волана на всяка тигра седи к*рва.'
Моята приятелка и моята майка карат моята тигра,ясно ти е какво имам предвид,нали?!


Пак казвам темата се изчерпа напълно,нека колегата като си купи кола сподели какво
е избрал...всички спорове кое е красиво ,бързо и колко харчи са безсмислени и най-важното
поне според мен погрешни...Нека не доосираме темата !

Поздрави
Деян
Отговори

banski starec снимка banski starec 10 март 2010 - 00:41

Дамммм...Темата не плаче за катинар а направо си ридае....Успех на колегата Стаско с Тигрите............ :hahaha: ....Рано или късно всеки фен си купува истински Опел......Времето ще покаже.Поздрави.
Отговори

staskooo88 снимка staskooo88 10 март 2010 - 00:48

Аз не смятам че 10 градско е много.
Малко е объркана тая тема щото всички каквото си искат.
Аз просто искам да знам някакви интересни неща за тиграта от хора които имат тази кола да ми кажат внимавай с това онова гледай това онова като я избираш. Но за сега само момчето с червената тигра ми каза нещо и още 1 2 човека.
Знам че корсата е по - добрия избор относно комфорта но пък аз искам колата ми да има някакъв външен вид и да не е най - често срещата се кола по БГ. И си мисля че тиграта е подходяща щото държи цена съшо цените на частите не са скъпи и мога да си ги набава от корса. Само дето съм чувал че разхода е понякога е голям но то си зависи как е карана колата. Аз просто искам някой да ми обясни неща за колата , аз вече съм си избрал колата на 80% знам че ще е тигра.



Благодаря на всички надявам се че не съм бил с груб тон както каза пича по горе.
Отговори

staskooo88 снимка staskooo88 10 март 2010 - 12:18

Ами да я заключат кво сте се .............
аз направих темата за да получа ИНФО
Отговори

banski starec снимка banski starec 10 март 2010 - 12:28

Идеята на темата поне доколкото аз разбрах беше какава кола да избереш...сумати народ изказа мнение....Изводите можеш сам да си ги направиш.След като си избрал вече Тигър и ти трябва информация за него вместо да чакаш 2 дена някои да напише два реда в темата,спокоино можеш да използваш търсачката на форума и да видиш много,ама много теми за тигри в които общо взето е дискутирано всичко от А до Я.Поздрави и успех
Отговори

Ballsmile снимка Ballsmile 10 март 2010 - 15:14

 staskooo88, на 10 Mar 2010, 0:48, каза:

Аз не смятам че 10 градско е много.
Малко е объркана тая тема щото всички каквото си искат.
Аз просто искам да знам някакви интересни неща за тиграта от хора които имат тази кола да ми кажат внимавай с това онова гледай това онова като я избираш. Но за сега само момчето с червената тигра ми каза нещо и още 1 2 човека.
Знам че корсата е по - добрия избор относно комфорта но пък аз искам колата ми да има някакъв външен вид и да не е най - често срещата се кола по БГ. И си мисля че тиграта е подходяща щото държи цена съшо цените на частите не са скъпи и мога да си ги набава от корса. Само дето съм чувал че разхода е понякога е голям но то си зависи как е карана колата. Аз просто искам някой да ми обясни неща за колата , аз вече съм си избрал колата на 80% знам че ще е тигра.



Благодаря на всички надявам се че не съм бил с груб тон както каза пича по горе.


Приятелю, и аз затова предпочетох Тигра пред Астра, Вектра, Поло, Голф, Сеат. Предпочетох нещо европейско и затова отхвърлих и Мазда 323Ф като вариант.
Та така си избрах Тигра.

Педполагам знаеш задължителното при избор на автомобил.
А за мен свестен собственик = свястна кола. Не може да чакаш от немарлив човек да купиш нещо читаво.

Външния вид и задните седалки на някои не им харесва. Наистина си е въпрос на мнение. Твърдата возия не знам защо я изтъкват като недостатък, защото преди всичко става дума за опел. :hahaha:

Излезеш ли на извънградско, особено както пътищата от тази зима се сгърчиха още по-яко и представляват море 2-3 бала ще видиш за какво иде реч. На места като се зададе читав гладък участък ще започнеш да се чудиш, че има нещо нередно :moderator:
Карам си със 160+ и изведнъж идва море... имах чувството, че се отлепих от асфалта.
Нямаме пътища в БГ, каквото и да си говорим.

За горивото пак изказвам лично мнение, но с 95 V Power-a разликата е забележима от обикновения. Не само в 15-те стотинки за литър. Да кажем, не е като с магическа пръчица, но все пак съществува...
Разхода е относително големичък от примерно както споменах... 1,8 моно 90 коня. Аз не карам с 90-100 като пенсионер с цел икономия.

За частите не знам защо се вълнуваш, явно сам ще си ги сменяш. Аз си намирам читав сервиз, където да ми кажат вярната диагноза, а какво що ще правят и струват... не е мой проблем. За мен като клиент е важно като си взема колата и дам парите, да забравя, че проблема е съществувал и да не се налагат рекламации. Така че не ми дреме с кои модели на опел са съвместими частите, понеже нито ще ги избирам, нито ще ги монтирам. Пичовете от сервиза питат ли ме как изкарвам финикийските знаци? Не, нали?
Мнението беше редактирано от tigra 1.4i 16V: 10 март 2010 - 15:17
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 11 март 2010 - 08:39

Продават се и форумски тигри, един продава или бартер за астра GSi и не е първият :).

По въпроса с тиграта - 1.4 е по-измъчения мотор обикновенно. 1.6 почти няма общо с монтирания в корса GSi понеже е с различен сетъп GSi-ския и върви доста повече от колкото е по данни разликата в конете между двата. И двата мотора ако се гледани и им е сменяно всичко навреме не са лоши, разхода на гориво(по-високия) идва от кофти поддръжка, лоши пътища и задръствания. КАто цяло и двата мотора за тигра градско трябва да горят около 10/100 и извънградско ако караш до 2000 оборота. което мисля че беше около 100 на 5-та трябва да е около 5.5-6/100. Базата за развитие на тези мотори е значително по-малка от на големите мотори в по-големите купета, но ... 1.6 има накъде - прави се малко прехвърляне от С16ХЕ който е на корса ГСи, смукател, валове, и още някви дреболиики които са основни разлики между двата :) и почва да върви понеже на С16ХЕ има какво да му се пипа.

По окачването - почти 1:1 с корса е доколкото знам и ако някое гъзе не я е смъкнало с пружини не от тигра и някакви амортисьори без ход ще е добре. Не вози толкова твърдо колктоо тропа и подскача заради прекомерно леката задница. Тук най-добре да е заводското!

По електрониката - стандартни опелски болежки нищо сериозно.

Фаровете честичко са разнебитени отвътре, внимавай с тях като купуваш че не са от евтините а без тях си като кьорав.

Това е което се сещам и знам за тигрите, лятото бяхме ходили да дирим тигра за една аверка и това са ми наблюденията и спомените.

Относно респектирането - и аз мисля че тигра не може да ме респектира просто по мой вкус даже не може да се направи агресивна и респектираща а съм виждал доста корси ГСи направени с джанта и свалени на земята - добре изглеждат. Тиграта не мога да я възприема като какъвто и да е респект. А за вектра А - седни покарай или се повози на читава 2000 16V и ще разбереш какво ти говори човека щото тя няма нищо общо с наследника си вектра В ;). С едни 16-ки или 17-ки респекта е налице. Това разбирасе са мои мнения :) надявам се съм бил полезен и скоро ще те видим на срещита у Варна с ново возило!
Мнението беше редактирано от simbon4o: 11 март 2010 - 08:40
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 11 март 2010 - 09:33

Предлагам ти още един подход- отвори раздел Колите на потребителите-Тигра и попрочети темите на колегите. В повечето се споделят както положителните, така и отрицателните страни на модела, опитите за тунинг и т.н. Аз не мог ада се оплача от моята, разходът ми не е бил никога по-висок от 10 на бензин или 12 на газ градско, при това в София, ходя си на ски с нея, с хубави зимни гуми е проходима колкото всяка друга. Багажникът е малък, но с едно движение се сваля облегалката и съм возил цял шкаф за обувки :icon_wink2: ...
Ако се върна 4 години назад и трябва да избирам, сигурно ще взема Корса Б ГСИ с С16ХЕ.
Отговори

Дидо013 снимка Дидо013 11 март 2010 - 22:55

Здравейте колеги!
Не знам защо беше цялата тази полемика? Защо беше това плюене по различните модели на Опел? Какво значение има каква кола ще си избере колегата, нали все пак ще бъде Опел. Ще цитирам две народни мъдрости. "За всеки влак си има пътници" - Опел като производител е измислил достатъчно модели за всеки вкус. Щом колегата се е ориентирал към тези три модела нека само му дадем съвет каква да си избере, а не да плюем единия или другия модел. "Щом се харесват младите нека се вземат" - До колото разбирам колегата вече се ориентира и е избрал каква кола да си вземе, така че не знам защо трябва да се опитвате да го разубеждавате и налагате да си вземе точно определена кола (кой каквато харесва).
Поздрави
Отговори

speedo снимка speedo 12 март 2010 - 21:35

Бих посочил Калибрата като фаворит от трите. За в града е голяма кола, не,че е проблем да се паркира но е голяма. На мен лично малко не ми стига видимост някой път особено от дясно на колата ама това е защото седалката е свалена до пода. Общо взето се свиква. Калибрата е доста по тиха от Тиграта а от Астрата не мога да кажа. За извън градско просто Калибрата смазва Тигрето отсЕкъде. Горката Тигра като се разминеш с някой ТИР хем те избутва към канавката а ми и направо те спира. Същото е и като те изпревари някой по засилен. Астрата в това отношение мисля,че е като Калибрата. В Астра и Калибра се усеща доста повече пространство в купето. За разхода на гориво. Ами зависи от много неща ама като настъпваш яко и гори яко трябва и наистина да върви яко.Тук можем да кажем гууд бай на малките агрегати. За Калибрата прочетох че била морално устаряла. Глупости са това и ще помоля да ми кажете коя екстра Калибрата я няма а пък Астра и Тигра я имат? Вярно е,че по старите автомобили са в период на полу-разпад ама и за това има причина и тя не е в автомобила. Сега не искам никои да се обижда от казаното много е ясно че всеки си хвали колата.
Като заключение мога да кажа,че голяма и тежка кола се кара много по-лесно и приятно от малка кола.
Отговори

Рошко снимка Рошко 12 март 2010 - 21:41

 _shady, на 09 Mar 2010, 22:58, каза:

Темата излезе изцяло извън рамките на нормалния тон на разговор и стана пълна каша...
Всичко смислено ,което можехме да споделим се каза,оттук насетне е само чешене
на езиците....

И аз мисля, че е точно крайно време! :newsm05_41:
Отговори
Тази тема е заключена Next »
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg