Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Astra F - От TID към MID

aan_astra снимка aan_astra 19 февруари 2007 - 19:53

Така ли се вързва синята букса x20 (26pin) за Бордови компютър на астра ф


Pin 01 трябва да се свърже към кутията дето проверява за изгорели крушки вързвам го на маса
Pin 02 антифриз контрол вързвам го на маса
Pin 03 датчик на маслото вързвам го на маса
Pin 04 трябва да се свърже към кутията дето проверява за изгорели крушки вързвам го на плюса
Pin 05 вързвам го на плюса
Pin 06 -
Pin 07 -
Pin 08 -
Pin 09 -
Pin 10 -
Pin 11 вързвам го на плюса
Pin 12 -
Pin 13 маса
Pin 14 на X13 Pin G
Pin 15 диагностика D
Pin 16 копче "R"
Pin 17 копче "S"
Pin 18 табло x21 pin7
Pin 19 -
Pin 20 мисля че е се вързва датчика от таблото за скороста и на x19 pin12
Pin 21 свързва се към компютъра на колата
Pin 22 температурен датчик "+" x19 pin02
Pin 23 температурен датчик "-" x19 pin03
Pin 24 датчик на спирачките вързвам го на маса
Pin 25 казанче за течност на чистачките вързвам го на прекъсната от контакта маса
Pin 26 трябва да се свърже към кутията дето проверява за изгорели крушки вързвам го на маса

Бъркам ли някъде някой може ли да ми помогне

==================

Линк към схеми и картинки за това кой кабел за какво е

Полезни връзки:

Мнението беше редактирано от dvasilev: 21 май 2017 - 21:34
Причина за редактиране:: Добавям полезни връзки
Отговори

beos снимка beos 28 април 2007 - 14:14

По тази схема свързах MID-a с малки изменения описани по-долу.. и имам следните проблеми с него ..

1. Постоянно ми свети часовника - незнам дали съм прав, понеже масата за датичика за водата на чистачките не ми е на прекъсната маса от контактния ключ прави така ..

2. Нямам инфо от CDR500 за станции и коя поред песен се просвирва от CD-то.

3. Като включа + (плюса) както е описано дисплея при подаване на контакт от контактния ключ дисплея спира да работи.

Ако може някой да помогне :unsure: моля Ви!

п.п Пиша по тази тема за да не я пускам отново схемата на свързване.
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 28 април 2007 - 15:31

абре вие сте ебати дразнителите!

значи ето по 2рия пост!

1. - не разбирам много кво си написал - не е членоразделно много - но ако имаш предвид дали ти прави проблеми защото МАСАТА не е прекъсната през контактния ключ - 1во си отговори коя маса в колата е прекъсната през контактния ключ - той прекъсва + (значи проблема не ти е от там)

2. - може да има много причини - да не си вързал правилно жиците, да не е програмирано в компютъра да показва информацията...

3. - прекалено ми е нечленоразделно - не мога да разбера какъв е въпроса

p.s. само имайте късмета да пуснете още един път схеми теми или каквото и да е по въпроса - тук има описано всичко - ако не можете да се оправите - значи просто тая работа не е за вас - не може само с желание да се постигне нещо - трябва огромно желание - по-добре вземете да спрете да товарите форума с глупости!
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 28 април 2007 - 15:45

значи има три различни схеми а коя е точно вярна идея си нямам . Сега да ти пратя поне няколко линка със схеми едната втората
трета има една българска книга Сервиз-Опел Астра се казва и там има и доста ел.схеми по инсталацията на колата и наръчник за ремонт на цялата кола та там съм виждал схемата на Бордови комп. на астра и няма много прилики с тези схеми от немските страници във първия и третия сайт схемата е еднаква но има разлика в качеството на снимките и в едната пише нещо за пин21 а в другата нищо незная по коя схема работи тая пущина ама зная , че като я сложихме на ГСИто на един приятел си работи перфектно .Ако намеря нещо ще ти пиша :unsure:
Отговори

beos снимка beos 28 април 2007 - 15:59

kravarka :beer: :unsure: не с този тон моля ! :25:

aan_astra И тези схеми имам дори съм пуснал тема с ел.схеми и за астра и един pdf в който описват как се слага БК на Корса от Астра .. там обаче има особеност че за моят мотор - какъвто е при Корсата има разлика, не е като при Астра от който е взет MID-a .. и съм в шах .. изпробвах и двата варианта и съм сега съм на трети. Проблемът за който питах е от каде е проблема в тази схема няма описание от каде дисплея взема инфо от CDR500 ( в случая ми ) защото няма описано в схемата която си пуснал за букса Х20 .. това е ... А другият ми проблем е - НОРМАЛНО ли е да свети постоянно часовника на дисплея.. и дали е от така наречената непрекъсната маса.. НО щом дразня с въпроси .. а явно е така, хората които не дразня, ще помоля да не се включват в темата а само тези които желаят до помогнат!
Отговори

Byte Rider снимка Byte Rider 28 април 2007 - 21:24

Пин 11 идва от радиото и вероятно е сигналът, който казва на дисплея, че то работи. А когато радиото работи, телевизирът свети. Т.е. когато на пин 11 има +, дисплеят свети.
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 29 април 2007 - 10:34

beos, на Apr 28 2007, 04:59 PM, каза:

...НОРМАЛНО ли е да свети постоянно часовника на дисплея.. и дали е от така наречената непрекъсната маса...
 

С това можеш да се видиш в бисерите, след съвсем малко... :beer:

И не беше ли дискутирано това в 7469 други теми, и аз мисля че казах, че не може да се сложи такъв дисплей на обикновена Астра? Да не искате да ме опровергаете сега с тези три схеми, от които поне една сигурно е вярна, ако приемем, че не са едни и същи? :25:

Според мен не трябва да го правят хора, които не разбират как да го правят. Секса имам предвид, ама се отнася и за електрониката. Та по-добре намерете някой да ви го върже. И отидете да пробвате дали не е дефектирал самия MID, който сте си купили, на някоя GSi-ка. :unsure:
Отговори

beos снимка beos 29 април 2007 - 12:36

Бай ти Митьо, на Apr 29 2007, 10:34 AM, каза:

beos, на Apr 28 2007, 04:59 PM, каза:

...НОРМАЛНО ли е да свети постоянно часовника на дисплея.. и дали е от така наречената непрекъсната маса...
 



Цитат

С това можеш да се видиш в бисерите, след съвсем малко...  :unsure:


Бай Митьо - много ме хвана яд заради по-горното изказване на колегата и бързо написах отговор .. и съм объркал признавам си грешката .. искaх да напиша ПРЕКЪСНАТА МАСА .. както видимо е писано в схемата на първият пост за pin25

Ядосах се защото не очаквах от такива точни типове - няма да изброявам но в това число си визирам теб и kravaka.. така да ме отреже като кисела краставица. Неодобрявям такъв род поведени във форума - тук всички са за да си помагат, до колкото съм разбрал аз! :beer:
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 30 април 2007 - 22:31

beos, на Apr 29 2007, 01:36 PM, каза:

Ядосах се защото не очаквах от такива точни типове - няма да изброявам но в това число си визирам теб и kravaka..  така да ме отреже като кисела краставица.  Неодобрявям такъв род поведени във форума - тук всички са за да си помагат, до колкото съм разбрал аз!  :unsure:
 

Пич, така е, ама проблема е че всичко за това е изписано по три пъти вече, не че нещо друго. И в крайна сметка има всичко необходимо като инфо във форума.

Успех.
Отговори

sploty снимка sploty 16 май 2007 - 21:07

може ли на моя дисплей да изкарвам освен дата и час ами
моментен разход и др.
и ако случайно може как?
благодаря предварително
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 16 май 2007 - 23:48

не може, точно на твоя не може...
Отговори

Дамян снимка Дамян 17 май 2007 - 08:24

Цитат

не може, точно на твоя не може...


Грубиан

Цитат

може ли на моя дисплей да изкарвам освен дата и час ами
моментен разход и др.
и ако случайно може как?
благодаря предварително


Има възможност колега,но има да си пойграеш докато стане това което искаш.Виж погледни в други теми,има доста обяснено по темата,дерзай
Отговори

sploty снимка sploty 17 май 2007 - 08:55

в книжката за колата имам показано 2 копченца на лостчето за чистачките
но там имам нещо като капаче ако го махна да ли ще има такива копчета,
пробвах но ме е страх да не го изкъртя и да няма нищо под него
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 17 май 2007 - 09:09

дамянчо - точно на неговия дисплей НЕ може, чети какво пиша дума по дума =)

а пич не си играй само ще си преебеш лостчето за чистачките, най-много да си направиш една хубава дупка и после да трябва Бай ти Митьо нещо от дърво да мисли! =)
Отговори

Дамян снимка Дамян 17 май 2007 - 09:22

Цитат

дамянчо - точно на неговия дисплей НЕ може, чети какво пиша дума по дума =)


Сорка бете
Отговори

Ge-FoRce снимка Ge-FoRce 09 септември 2007 - 16:30

Предлагат ми дисплей за борд комп за Астра Ф,какво ще стане ако го сложа на мястото на моя,моя е от тези с температурата,буксите отзад май са еднакви с тази разлика че за борд диспля има допълнителна букса за датчици.
Интересува ме дали както в момента ще ми показва градуси дата и час както стария дисплей..

пп. А ако искам да ми показва всичко борд дисплея какво ще ми е нужно?
Отговори

beos снимка beos 09 септември 2007 - 16:36

 Ge-FoRce, на Sep 9 2007, 05:30 PM, каза:

Предлагат ми дисплей за борд комп за Астра Ф,какво ще стане ако го сложа на мястото на моя,моя е от тези с температурата,буксите отзад май са еднакви с тази разлика че за борд диспля има допълнителна букса за датчици.
Интересува ме дали както в момента ще ми показва градуси дата и час както стария дисплей..

пп. А ако искам да ми показва всичко борд дисплея какво ще ми е нужно?


Ако не свържеш голямата букса, няма да ти показва нищо! Потърси във форума има описание как се свързва.
Отговори

Стельо снимка Стельо 09 септември 2007 - 16:44

ами както каза beos потърси малко в порума и ще намериш как се връзва на мене ми костваше около 3-4 часа да си го сложа сам естествено beos ми даде информация и то много полезна за което му благодаря ... борд-а ще ти показва час, разход гориво, температура, среден разход, оставащи километри с бензина в резервоара. ако искаш да ползваш оставащите опции ще ти тряя да налееш още малко пари за датчици . датчик за антифриза за водата на чистачките за нивото на маслото за спирачките една кутиика която по принцип варви в комплект с борд комп-а която проверява за изгорели крушки ... това е мисля общо взето ще ти тряят пари и време
Отговори

Icemann снимка Icemann 01 октомври 2007 - 11:40

Кои датчици липсват?
Отговори

beos снимка beos 23 декември 2007 - 00:15

Необходими компоненти за да стане това!

1. MID- Мулти Инфо Дисплей -Борд Компютър
2. Лост за управление на чистачките с копчета за управление на Бордовият компютър (MID)
3. Букса за включването на дисплея към инсталацията на колата ( Х20)

1.MID
Прикачено изображение


2.лост за управление
Прикачено изображение

3.Букса Х20
Прикачено изображение



МОНТАЖ





Букса Х19 - буксата на TID/DID Дисплей
Прикачено изображение

Ползват се следните пинове

pin1 - плюс - постоянен
pin2 - дублира се кабел към буксата X20 pin22
pin3 - маса
pin4 - дублира се кабел към буксата X20 pin23
pin5 - плюс прекъснат от контактния ключ
pin12 - дублира се кабел към буксата X20 pin20 от датчика за скоростта или на букса Х9 pin6


Букса Х20
Прикачено изображение

Pin 01 - трябва да се свърже към кутията. която проверява за изгорели крушки, ако имате такава .. ако не - Маса
Pin 02 - проверка на антифриз контрол - ако имате капачка с датчика към него, ако не - Маса
Pin 03 - датчик за налягане на маслото, ако нямате такъв - Маса
Pin 04 - трябва да се свърже към кутията, която проверява за изгорели крушки - ако я нямате- х19 pin1
Pin 05 - плюса прекъснат от контактният ключ - х19 pin5
Pin 06 - свободен
Pin 07 - свободен
Pin 08 - свободен
Pin 09 - свободен
Pin 10 - свободен
Pin 11 - Ако MID-а е стар се ползва*
Pin 12 - свободен
Pin 13 - Маса - от малката букса на TID Х19 - пин3
Pin 14 - на X13**
Pin 15 - на X13***
Pin 16 - копче "R" лост за управление на чистачките
Pin 17 - копче "S" лост за управление на чистачките
Pin 18 - табло x21 pin7 В таблото на голямата букса за ниво на горивото
Pin 19 - свободен
Pin 20 - x19 pin12 буксата на ТИД-а или за Астра Ф с DID от таблото на букса Х21 пин3
Pin 21 - свързва се към компютъра на колата ECU Pin B12 това при моето ECU - моторът е Х14ХЕ ****
Pin 22 - температурен датчик "+" x19 pin02
Pin 23 - температурен датчик "-" x19 pin04
Pin 24 - датчик на спирачките (или към датчика за ниво на спирачната течност) - Маса
Pin 25 - казанче за течност на чистачките ако имате датчик, ако не - Маса
Pin 26 - трябва да се свърже към кутията дето проверява за изгорели крушки, ако не - свободен


Забележки

* Старите MID ползват пин11 за да получат среден разход .. в зависимост модела на мотора,
той взема сигнал от дюзата на 3-ти цилиндър или от релето на бензиновата помпа

** -Pin G при 10 пинов диагностичен куплунг
-Pin 8 при 16 пинов диагностичен куплунг

*** - Pin D при 10 пинов диагностичен куплунг
- не се пуска кабел при 16 пинов диагностичен куплунг

**** ECU - свързването на бордовият компютър с него става според модела на двигателя

C14NZ = Pin A2
X14XE = B12
14SE, C14SE, C16SE = Pin B4
X16XEL = Pin B12
C16NZ = Pin A2
16LZ2 = Pin B4
X16SZ = Pin B4
X16SZR = Pin B12
C18NZ = Pin B4
18SE = Pin 32
C18XEL = Pin 14
X18XE, X20XEV = Pin 21
C20XE = Pin 15
C20NE = Pin 32




При натискане на бутоните S(et) и R(eset) за 5 секунди, извежда на дисплея:


Версия на софтуера и код на мотора Индекс на импулс за километър
Прикачено изображение

Буксата Х13 - Диагностичният куплунг, бива два вида:
1 - за Астра Ф до 94г. - 10 пинов

Прикачено изображение

За да се сложи пин D за да може да се програмира MID - се маха чопчето което застопорява пиновете да на потъват - намира се под самата букса отдолу - две чопчета са.. вади се само това където е пин D развиват се двата винта отдолу които държат таблото с предпазителите и се слага кабела отзад на буксата.

2- Астра Ф фейслифт след 95г. 16 пинов
Прикачено изображение

Изваждането на буксата става, чрез натискане на чоповете в оградените с червено кръгове с плоска отверка и натискане на буксата навътре.

Код за програмиране според мотора, езика, показанията за километри или мили .. литри или галони става чрез код в таблицата.

Прикачено изображение
Прикачено изображение
Прикачено изображение
Прикачено изображение



Ето я и самата схема на свързване:
Прикачено изображение

с описание как се свързва Чек контрола за проверка на лампите на стопове, фарове и мигачи.

Ето и алтернатива на голямата букса Х20 - кабел от флопи! реже се преправя се и сте вие ;)

Прикачено изображение

Прикачено изображение


Ето и някой от функциите, които изписва:

Километри които може да изминете с налично гориво при този среден разход до момента.
Прикачено изображение

Хронометър
Прикачено изображение

Средна скорост
Прикачено изображение

Среден разход
Прикачено изображение

Моментен разход
Прикачено изображение

Температура
Прикачено изображение



Темата, я пускам поради много въпроси как става свързването, събрал съм всичко на едно място за да е удобно и лесно и разбираемо.

Ако има нещо, което съм забравил ще го допълвам ..

Над десетина колеги са монтирал по този начин Борд Компютър в Астрите си ..ако видят нещо, което съм пропуснал нека да ми пишат ЛС да допълня, за да е полезно за други желаещи ..

Весела Коледа :unsure:

Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg