Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за мистериозни бутончета и копчета

Maiky снимка Maiky 15 март 2008 - 00:20

4:0 за датчика на алармата и оркестъра да свири! <_<
Отговори

///sasho снимка ///sasho 15 март 2008 - 01:24

А копчето до него за какво е? <_<
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 15 март 2008 - 03:35

 ///sasho, на Mar 15 2008, 12:24 AM, каза:

А копчето до него за какво е? <_<

ми натисни го и ще видиш =)
Отговори

floyd снимка floyd 15 март 2008 - 10:36

За копчето пък аз залагам на бутон за шунтиране на въпросния обемен датчик. Примерно ако си оставиш нещо мърдащо в колата (я куче, я котка) да не задейства алармата.
Отговори

///sasho снимка ///sasho 15 март 2008 - 12:09

Натисках го, но нищо не става. <_<
Отговори

dizastera снимка dizastera 07 юни 2008 - 08:10

Пи4ове на моята астра кабрио 94 година ,отгоре на плафончето между 2те лампички ,има някакво малко черно копченце като пъпчица но като го натискам няма ефект. Някой да ма идея за какво е ???
Отговори

banan80 снимка banan80 07 юни 2008 - 08:47

Пробвай с една снимчица ще стане по лесно! :mhihi:
Отговори

dizastera снимка dizastera 07 юни 2008 - 21:52

 dizastera, на Jun 7 2008, 09:10 AM, каза:

Пи4ове на моята астра кабрио 94 година ,отгоре на плафончето между 2те лампички ,има някакво малко черно копченце като пъпчица но като го натискам няма ефект. Някой да ма идея за какво е ???


Това трябваше да е отделна тема не отговор но.... сори за това нещо явно вече имало тема и не6то се е объркало както и да е ! Надявам се да съм разбрал за какво служи тва копченце. Но да видим дали работи на моята кола ,защото маи не....
Отговори

manolov снимка manolov 10 юни 2008 - 13:56

Алармата, заводската на по-старите астри не е с дистанционно, включва се като заключиш с ключа, и на колегата с астрата си работи.Като заключи и диода му би трябвало да почне да мига.
Отговори

Altec снимка Altec 11 октомври 2008 - 16:57

Може би е малко късно за отговор , но може да отвори очите на доста хора като мен преди :)
Това наистина е както казва Манолов ... просто като заключа вратата трябвало да завъртя още малко надясно и то се чува сякаш 2ри път заключвам и почва да мига диода на средната конзола .. направих си тест като оставих леко притворена задната врата.. заключих по този начин и като дръпнах задната врата стана цирк голям... алармата се включи , но тя е със сигнала на клаксона ( или клаксона е алармата ) :) упищя целия квартал докато се загрея да отключа колата и да отворя шоф. врата за да спре.. всички погледи бяха в мен вече :)
А има и друго , че като е заключена колата с пусната аларма няма начин да я отключиш от другата страна.. само от шофьорската врата
Отговори

Monza_3.0_E снимка Monza_3.0_E 22 февруари 2009 - 19:53

Това го има на всички Вектри и Астри с централно като завъртиш ключа се заключва и когато го завъртиш на още 45с централното блокира и неможеш да я отвориш с нищо (вкл. и допълнителна аларма) освен със самия ключ по обратната процедура :)
Отговори

Jelev снимка Jelev 22 февруари 2009 - 20:34

мойта астра няма фабрична аларма, обаче пак като заключа от шофиорската врата и немога да отключа от другата, що се получава така? а като заключа от пасажерската врата мога и от шофиорската да откюча...?
Отговори

Foka снимка Foka 24 февруари 2009 - 20:55

Понеже от както съм взел колата все се чудя за какво са тези двете неща на снимките. Не съм разглобявал за да видя кой кабел на къде отива. Затова Ви моля вас ако знаете нещо да го споделите. Извинявам се за лошото качество обаче съм ги снимал с телефона

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

Piron45 снимка Piron45 24 февруари 2009 - 20:58

Първата снимка ми прилича на датчик за температура в купето, на втората от лепенката нищо не се вижда.
Отговори

Foka снимка Foka 24 февруари 2009 - 21:10

Ако е датчик то тогава къде се показва тази температура? Или просто е било слагано и с времето си е заминало :D Възможно ли е да е микрофон защото в колата преди имаше GSM система. На втората снимка се вижда идеално :D То е плоско, черно и излиза едно кабелче от него и просто е залепено за стъклото
Отговори

dexxx снимка dexxx 24 февруари 2009 - 21:16

kолега 1 вото нешто е обемен датчик за алармата а второто ми прилича на антена за радио или е била с гпс система :icon_smile2:
Отговори

Foka снимка Foka 24 февруари 2009 - 21:19

Колата нямаше аларма, а само централно заключване
Мнението беше редактирано от Foka: 24 февруари 2009 - 21:19
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 24 февруари 2009 - 21:19

второто ми прилича на част от GPS
Отговори

ex_emotion снимка ex_emotion 24 февруари 2009 - 21:55

Първото съм го виждал в Аудито на едно приятелче и той ми каза , че е микрофон на някакъв телефон, който преди е имал в колата.Предполагам става въпрос за някакви остарели "мобилни" телефони, които са монтирали преди години в колите...но не съм сигурен за казаното..
Отговори

Foka снимка Foka 24 февруари 2009 - 22:00

 ex_emotion, на 24 Feb 2009, 09:55 PM, каза:

Първото съм го виждал в Аудито на едно приятелче и той ми каза , че е микрофон на някакъв телефон, който преди е имал в колата.Предполагам става въпрос за някакви остарели "мобилни" телефони, които са монтирали преди години в колите...но не съм сигурен за казаното..


Да сега вече съм сигурен, че това емикрофон от GSM системата която беше за някаква много стара Nokia. Обаче за другото ми е много интересно какво е :D Сега това ме кара да взема и де разровя и да видя за какпо е това нещо и дали вече работи :D
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg