Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Маслена помпа

Гостpaco0y_* 19 декември 2016 - 23:55

Здравейте!
Имам нужда от съвет! За мен всичко това което ще напиша е апсолютно апсурдно, но бих искал да знам някои мнения кое е по добре да се направи.
Та така, намирам се във Северна Ирланидя и си закупих Опел Инсигния 128 Sri 2.0 Cdti 2011г. Имам проблем с маслената помпа и тук ходих на майстор и какво ми каза той:
Не се захващал да сменя маслената помпа защото дори да я смени не било гаранция че двигателя ще си работи нормално и ми препоръчва да сменя целия двигател... Също така за смяна ми е и ангренажния ремък и лагерни черупки и естественно обслужване на двигателя- масло, филтри и тем подобни,но то като цяло и втора ръка двигател да взема пак ще трябва да се обслужи ама както и да е. Та така де моля наистина за компететно мнение и дали е по добре да се смени двигателя или няма да има проблем и колата ще си върви нормално ако и се смени просто маслената помпа и всичко останало което ви написах. Извинявам се ако на някой му се апсурдна тази тема която съм написал и излишна, и също така ако има такава тема проверих, но не намерих просто.
Благодаря ви предварително! :)
Отговори

sathv снимка sathv 20 декември 2016 - 01:22

При заминала маслена помпа, последиците за двигателя могат да бъдат фатални. Нужно е разглобяване и проверка на всички лагери, както и шийките на коляновия вал и разпределителните валове, както и гърбиците на последните. Последно цилиндрите и буталата комплект със сегментите. След това преценявайки щетите се взема решение за ремонт. В предвид високите цени за труд в Ирландия, майстора може и да се окаже прав. Особено ако се налага нещо различно от смяна черупки на лагери. Разбирай шлайф на колянов, смяна разпределителни валове. А пък и ако има надрани цилиндри...Знаеш ли колко време е карана с неработеща помпа?
Отговори

Гостpaco0y_* 20 декември 2016 - 19:55

 sathv, на 20 декември 2016 - 01:22, каза:

При заминала маслена помпа, последиците за двигателя могат да бъдат фатални. Нужно е разглобяване и проверка на всички лагери, както и шийките на коляновия вал и разпределителните валове, както и гърбиците на последните. Последно цилиндрите и буталата комплект със сегментите. След това преценявайки щетите се взема решение за ремонт. В предвид високите цени за труд в Ирландия, майстора може и да се окаже прав. Особено ако се налага нещо различно от смяна черупки на лагери. Разбирай шлайф на колянов, смяна разпределителни валове. А пък и ако има надрани цилиндри...Знаеш ли колко време е карана с неработеща помпа?

нямам си и на представа колко е карана. Като я купувах я тествах около 10мин градско и с колата нямаше проблем.Купих и я тръгнах да се прибирам и на 10тия-20тия километър лампата за маслото ми светна и веднага спрях колата. Проверих нивото на масло нямаше грам масло.Изчаках малко да истине и я преместих 1км още до бензиостанцията защото бях на магистрала и нямаше как да я оставя да стой там. Та така от както я имам аз поне 20км ги има карани със заминала помпа. След това само съм я припалвал 2-3 пъти колата но за много кратко време и се чува доста странен звук имам и видео на този звук но не знам как мога да ви го публикувам не че ще се разбере много от него. Нямам си и напредстава още какво може да е заминало, но поне все още пали колата и не е блокирал двигателя.
Отговори

nikal снимка nikal 20 декември 2016 - 22:32

Гледам, че пишеш:"Проверих нивото на масло нямаше грам масло". Много си загазил според мен.Има теми във форума,специално за дизеловия мотор,прочети ги и там ще ти стане ясно. Но аз мисля, че си завлякъл лагери и вал, така, че отварянето на двигателя е задължително, за да се видят какви са щетите.
Отговори

sathv снимка sathv 21 декември 2016 - 00:26

То да е само лагери и колянов вал екстра. Колкото и скъпо да е в Ирландия ,един шлайф и лагери е песен спрямо смяна на двигател.
Отговори

Гостpaco0y_* 21 декември 2016 - 00:39

 sathv, на 21 декември 2016 - 00:26, каза:

То да е само лагери и колянов вал екстра. Колкото и скъпо да е в Ирландия ,един шлайф и лагери е песен спрямо смяна на двигател.

ами втора ръка двигател ми намери човека 1000 паунда и със монтирване и обслужване на двигателя още 300 паунда са ми 1300паунда което не е никак малка сума и на този етап съм си прибрал колата и все още обмислям какво да правя и честно казано се чудя дали да не я закарам на сервиз само за опели и там да ми я прегледат и да ми направят оферта. Именно и за това пиша в този форум защото просто не знам какво да правя. Първоначално не мислих че ще е чак толкова голям проблем една маслена помпа но всъщност се оказа доста сериозно а и аз не разбирам от двигатели на коли което ми е голям минус.
Отговори

sathv снимка sathv 21 декември 2016 - 09:25

300 паунда смяна на двигател с обслужване? Че то цените като тука.
Отговори

nikal снимка nikal 21 декември 2016 - 12:36

Ако всичко ти излезе 1300 паунда (което ме съмнява)и си сигурен в този майстор, то цената е доста добра. Не забравяй, че ако решиш да смениш мотора, трябва и него да го отворите,и да проверите в какво състояние е.
Мнението беше редактирано от nikal: 21 декември 2016 - 12:38
Отговори

Гостpaco0y_* 21 декември 2016 - 21:58

 nikal, на 21 декември 2016 - 12:36, каза:

Ако всичко ти излезе 1300 паунда (което ме съмнява)и си сигурен в този майстор, то цената е доста добра. Не забравяй, че ако решиш да смениш мотора, трябва и него да го отворите,и да проверите в какво състояние е.

да ти кажа тук в никой майстор не съм сигурен, защото ако ви разкажа каква ситуация имаше брат ми просто ще се гръмнете. Няма да разказвам подробно просто ще кажа че трябваше да му сменят водната помпа колата му беше форд, след като я смениха, майстора (не този на когото аз закарах моята кола) каза смених я но колата не става продавай я. С малките познания които имам просто я обезвъздуших и колата си стана пушка.
Та така да се върна за моята кола. Именно ако си взема втора ръка двигател то тогава не се знае дали той няма да има накъв проблем а майстора иска аз да си го намирам, аз да го нося и аз да си гарантирам за него. Той гаранция за двигателя не искал да дава и не иска той да ми търси, просто като бях при него звънна един телефон на автоморга само за опели и там изникна този за 1000 паунда, но само това.
Но така без никаква гаранция си е доста сериозен риск според мен и аз да си избирам двигател, без дори да мога да го тествам а и да мога не че ще разбера нещо. Не знам може би ще е най добре да отида на сервиз само за опели и да и направят преглед на двигателя и да ми дадат оферта, вие на какво мнение сте за тези сервизи?
Мнението беше редактирано от paco0y: 21 декември 2016 - 22:11
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 22 декември 2016 - 10:20

В сервиз само за опели сумата ще е много различна :) моето мнение е да търсиш морга дето ще ти даде поне 2 седмици гаранция на мотора и да го слагаш. Обслужваш го за 300-те паунда и 2 седмици вадиш всичко от него да видиш дали е добре. Риска ти така е 300 + 300 паунда ако се наложи да го смениш пак.
Отговори

Гостpaco0y_* 22 декември 2016 - 17:47

 Ne6to Smisleno, на 22 декември 2016 - 10:20, каза:

В сервиз само за опели сумата ще е много различна :) моето мнение е да търсиш морга дето ще ти даде поне 2 седмици гаранция на мотора и да го слагаш. Обслужваш го за 300-те паунда и 2 седмици вадиш всичко от него да видиш дали е добре. Риска ти така е 300 + 300 паунда ако се наложи да го смениш пак.

Ами тази вечер ще ходя да питам в сервиза за опели и ще разбера каква е цената, хората ще ми дадат веднага оферта и ще си преценя. Иначе ако сменя двигателя със втора ръка нито ще знам колко километра е изминато с него нито дали на време са го обслужвали на времеи може да има и той някой неща за смяна които да не до 2та седмица. Иначе до колкото четох във форума някъде беше споменато,че слабото звенно на инсигнийте е било маслената помпа и е било за предпочитане на всеки 150к да се сменя което ме води на мисълта че ако взема втора ръка двигател не след дълго и маслена помпа ще трябва да сменя
Отговори

Гостpaco0y_* 23 декември 2016 - 00:28

 paco0y, на 22 декември 2016 - 17:47, каза:

Ами тази вечер ще ходя да питам в сервиза за опели и ще разбера каква е цената, хората ще ми дадат веднага оферта и ще си преценя. Иначе ако сменя двигателя със втора ръка нито ще знам колко километра е изминато с него нито дали на време са го обслужвали на времеи може да има и той някой неща за смяна които да не до 2та седмица. Иначе до колкото четох във форума някъде беше споменато,че слабото звенно на инсигнийте е било маслената помпа и е било за предпочитане на всеки 150к да се сменя което ме води на мисълта че ако взема втора ръка двигател не след дълго и маслена помпа ще трябва да сменя

мда определено цената е доста висока в сервиза за опели... само маслената помпа да купя ми е 311 паунда и за смяна 200 паунда, андренажен ремък с водна помпа 350паунда пак само да ги закупя, за другите неща дори и не посмях да попитам... та те дори искат 100 паунда да дойдат да ми вземат колата от вкъщи което е на 10км от гаража им... Тея хора не познават парите.. определено този вариант ми отпада... не знам може би ще потърся и друго мнение от друг майстор или в крайна сметка ще и правя снимките и ще я продавам..
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 23 декември 2016 - 10:39

Мога да ти кажа какво бих направил на твое място, но не искам да те ангажирам с мнението си. Най-доброто което може да направиш от моя гледна точка е да потърсиш неразглобена кола и да ти я запалят пред теб. Ако мотора работи добре, сменяш консумативи и ако наистина тая помпа е проблмна да и помпата. Поглеждаш на колко километра е новия мотор и евентуално ако колата има сервизна история я преглеждаш. От тук натам е въпрос на късмет. Имайко предвид че много колеги от българия си купуват части от при вас с идеята че са по-евтини и запазени, предполагам това е само предимство за теб.
Отговори

Гостpaco0y_* 23 декември 2016 - 21:34

 Ne6to Smisleno, на 23 декември 2016 - 10:39, каза:

Мога да ти кажа какво бих направил на твое място, но не искам да те ангажирам с мнението си. Най-доброто което може да направиш от моя гледна точка е да потърсиш неразглобена кола и да ти я запалят пред теб. Ако мотора работи добре, сменяш консумативи и ако наистина тая помпа е проблмна да и помпата. Поглеждаш на колко километра е новия мотор и евентуално ако колата има сервизна история я преглеждаш. От тук натам е въпрос на късмет. Имайко предвид че много колеги от българия си купуват части от при вас с идеята че са по-евтини и запазени, предполагам това е само предимство за теб.

Благодаря ти за идеята, ще го имам и това напредвид именно и за това реших да пиша във форума за идеи и съвети и благодаря на всеки които се включва в темата!
Отговори

KODI80 снимка KODI80 08 януари 2017 - 19:24

Здравей колега,

Имам предложение към теб свързано с твоите технически проблеми.
Ако все още не си ги решил и имаш интерес свържи се с мен на ЛС.

Поздрави и ЧНГ.
Мнението беше редактирано от KODI80: 08 януари 2017 - 19:25
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg