Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

X18XE1

Laxy20 снимка Laxy20 01 декември 2011 - 15:04

Здравейте, имам проблем с оборотите на празен ход след смяна на сегменти,биелни лагери и цялостен ремонт на главата.Мотора се тресе и няма добро изгаряне, защото мирише много на неизгорял бензин. Смених датчик на разпределителен вал(siemens),пробвах с друга бобина,ламбда сонда но няма промяна.
Къде според Вас може да е проблема?
Мнението беше редактирано от Laxy20: 03 февруари 2012 - 16:09
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 01 декември 2011 - 17:57

Свещи, дебитомер, диагностика?
Отговори

stolu снимка stolu 02 декември 2011 - 09:44

 Laxy20, на 01 декември 2011 - 15:04, каза:

Здравейте, имам проблем с оборотите на празен ход след смяна на сегменти,биелни лагери и цялостен ремонт на главата.Мотора се тресе и няма добро изгаряне, защото мирише много на неизгорял бензин. Смених датчик на разпределителен вал(siemens),пробвах с друга бобина,ламбда сонда но няма промяна.
Къде според Вас може да е проблема?

Колега, знам че сте го проверили, ама вижте пак зацепването на ремъка. И ако е удобно да кажеш каква цена излязоха частите.
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 02 декември 2011 - 09:49

И аз щях да кажа за ремъка, да не е прескочил зъб...
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 02 декември 2011 - 15:00

Точно това ще правя в събота. Ще проверявам за поне 5-ти път зацепването на ремъка. Частите са: сегменти и лагери-200лв.,гарнитури-100лв.,водна помпа-100лв. и около 250лв за ремъците и ролките.+210 ремонт на главата.

П.С. Иво, ти продаде ли дебитомера,ако не си да го взема за проба?
Отговори

krassi75 снимка krassi75 03 декември 2011 - 17:06

И аз така сменях ли сменях , и накрая отидох на хубав сервиз с хубав софтуер и си излезе компютъра-Прекъснат канала за управление на дросела от ЕКУ-то
Отговори

proleten снимка proleten 03 декември 2011 - 18:34

 Laxy20, на 02 декември 2011 - 15:00, каза:



П.С. Иво, ти продаде ли дебитомера,ако не си да го взема за проба?


Ако е продаден дебитомера мога да услужа с такъв, въпреки че няма логика да е от него, щом веднага след ремонта се е появил проблема.
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 04 декември 2011 - 18:03

Мерси за педложението колега PROLETEN, ако се наложи ще ти пиша.
Оставям колата в сервиз да се търси проблема. Имат съмнение, че дърпа въздух от някъде или има проблем в главата. Към колегата KRASSI75, и на мен ми мина това през ума, но мисля, че не е защтото не записва никаква грешка вече и интересното е,че го прави и на Газ,а реално газта си има отделен компютър(ако греша ме поправете). Другото което е, че преди да се разглоби двигателя го нямаше това нещо, не е ли странно да се прецака ЕКУ-то веднага след ремонта?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 04 декември 2011 - 19:49

Продадох дебитомерът. Защо не каза, че ще си правиш колата да те насоча към точния човек? :dummy: Ако не се справят твоите майстори пиши :icon_wink2:
Отговори

Globe снимка Globe 04 декември 2011 - 19:53

хехе .. колега щом сте правили ремонт.. вдигни колата на крик или на каналл и виж отдолу на всмукателния колектор има 1 вакумче.. намери го къде е паднало и го закачи :)
Мнението беше редактирано от Globe: 04 декември 2011 - 19:53
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 05 декември 2011 - 11:28

 Globe, на 04 декември 2011 - 19:53, каза:

хехе .. колега щом сте правили ремонт.. вдигни колата на крик или на каналл и виж отдолу на всмукателния колектор има 1 вакумче.. намери го къде е паднало и го закачи :)


Колега да разбирам ли, че си почти сигурен че проблема е там? Може ли да ми кажеш по точно как изглежда вакумчето, за да погледна?
Отговори

Globe снимка Globe 05 декември 2011 - 20:24

отдолу по средата на колектора има 1 пишка и в него мушнат 1 вакум.. виж просто дали е мушнат където трябва :) това може да е проблема ти !
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 06 декември 2011 - 11:07

 Globe, на 05 декември 2011 - 20:24, каза:

отдолу по средата на колектора има 1 пишка и в него мушнат 1 вакум.. виж просто дали е мушнат където трябва :) това може да е проблема ти !


Ще погледна при първа възможност и ще пиша какво е положението.
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 12 декември 2011 - 18:00

Проблема остава нерешен.
Зацепването на ремъка е наред, свещите са добре,компресия на четирите цилиндъра по 12,5,Check engine не свети, пробвана е друга бобина, а оборотите на празен ход не се оправят.
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 12 декември 2011 - 18:04

Мотора смуче паразитен въздух от някъде.Често при ремонт се пренебрегва гарнитурата на смукателния колектор ,или ако е нова има парченце от старата.Огледаи или направо свали колектора и подмажи лекинко с силикон (Реинц за предпочитане).Успех
Отговори

todorino1 снимка todorino1 13 декември 2011 - 19:13

Почистиха ли ти дросела?мойта ми скъсваше нервите...гаснеше яко, стрелката на празен ход беше като потенциометър..ама яко.
Ходех само по газаджии, а то не бил там проблема!
В един сервиз ми почистиха дебитомера и дросела със спрей за карбуратори или нещо подобно!
И о чудо..оборотите ми са стабилни и не гасне машината.
Казаха ми че на дросела се зацапвал някакъв датчик и обърквал компа...
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 14 декември 2011 - 09:40

 todorino1, на 13 декември 2011 - 19:13, каза:

Почистиха ли ти дросела?мойта ми скъсваше нервите...гаснеше яко, стрелката на празен ход беше като потенциометър..ама яко.
Ходех само по газаджии, а то не бил там проблема!
В един сервиз ми почистиха дебитомера и дросела със спрей за карбуратори или нещо подобно!
И о чудо..оборотите ми са стабилни и не гасне машината.
Казаха ми че на дросела се зацапвал някакъв датчик и обърквал компа...


Тресеше ли двигателя, защото моя тресе на празен ход. Има и богата смес при мен. Ако не те затруднявам може да опишеш по-подробно как се е държал двигателя при тебе, мисля че ще е полезно и за други колеги.
Отговори

todorino1 снимка todorino1 14 декември 2011 - 21:33

При мен нямаше тресене на двигателя, но много гаснеше!най-вече като застуди стана страшно.
Оборотите много ми играеха на свободна от 900 до 500 и така пак обратно.
Изключвам от скорост и директно умираше. Пълен ужас. И си мислех сега като падне снега всичко се сковава в лед,
и някой ми изскача и натискам спирачките, колата ми гасне и става шейна.
Да кажа, че гасненето на газ беше, на бензин много рядко, но все пак гаснеше. На бензин също оборотите играеха, но не чак толко фрапантно.
Мислех, че е от газта, та по газаджии само ходех. Та един газ-мастер ми каза, че единия цилиндър ми прекъсва
(м/ду 1500 1800 оборота като подам малко повече и е страшно клатене и чудене).
Та отидох на диагностика при едни момчета, закачват на лаптопа и казват колата си работи перфектно(на място и на бензин.. дано не е бубината...).
Обясних им за гасненето и нестабилните обороти.
Та въпросните момчета ми предложиха вариант да ми почистят дросела и дебитомера, с довода, че на дросела има някакъв датчик, който подава на компа инфо
колко е отворен, а компа подава на горивната система колко да пуска. Като се зацапа тоя датчик и компа си мисли, че
дросела отворен, а той не е.. или обратното.. и колата се давела, гаснела, обороти нестабилни. И почистиха нещата и колата се оправи.
Стабилни обороти на празен и няма гаснене от тогава. Но с чистенето се решава временно проблема според мен.
Сега тези дни ще ходя да ми видят от какво прекъсва. Ще пиша, че май това е доста често срещано явление, а количката много си ме кефи
и като ми придърпва така направо сърцето ми се свива, но ще я оправя. Дано съм бил полезен!
Мнението беше редактирано от todorino1: 14 декември 2011 - 21:36
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 14 декември 2011 - 22:38

 todorino1, на 14 декември 2011 - 21:33, каза:

Дано съм бил полезен!


Много ти благодаря за ичерпателния отговор. Ако не се оправя ще пиша да дадеш телефон на тези момчета.
Относно прекъсването, което има мога само да ти кажа, че щом колите са ни на газ няма вариант да не правят мизериики на бензин.
Поздрави.
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 18 декември 2011 - 18:24

Вече ме побърква тоя двигател. От днес се появиха грешки P0351,0352,0353,0130. Не спира да прекъсва и да тресе. Работи на много богата смес. Вече незнам къде да търся проблема.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg