Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Автомобилът на старо: VW Golf vs. Opel Astra

azrod снимка azrod 04 юли 2012 - 07:57

Привет, да изкажа и аз мнение въпреки пристрастността си към VAG марката.
Наистина частите за 4-ката не са много народни в сравнение с предишните два модела Голф, но все пак всяка екстра и лиготия си има цена :)
Това за седалките е абсолютно вярно или поне на Астра G комби дето карах за служебна кола си беше много широка отзад.
Само че дотук й бяха преимуществата. Вярно беше служебна кола и преди да дойде в БГ някой италианец също я е експлоатирал за служебна кола - нямаше задни седални и щора и очевидно някой я е ползвал за товарна кола. Дотук добре, няма лошо. Но крайно лошо впечатление ми направи чупливостта на този прословут Исузу мотор! :confused:
Когато беше закупена колата бяха сменени ролки, ремъци, масла, свещи - най-общо обслужена. След някакви време от два месеца в един момент издува едина Т образен маркуч и направо го сцепва. Сменяме въпросния маркуч взет с отстъпка за 60 и няколко лева и колата привидно е добре - не надува маркучи, не губи охлаждаща течност, не вдига температура над нормите и така пак 2 месеца. В един слънчев ден тръгваме по магистралата, не се гордея, че си лафих по телефона :devil-smiley-019: докато шофирах, но беше факт, че карам най-вдясно почти захапал аварийната лента с около 100-110 км/ч и в един момент педала за газта не отреагира повече, направо като изключен, автомобила продължи по инерция, спрях в аварийната лента, вдигна температура рязко и угасна... Повече и не запали.
Е оттука тръгна ходенето по мъките - вдигам капака, след спирането на място разцепен единия маркуч от водната помпа и колкото и да наливам вода си тече като фонтан. Разбра се, че на самоход няма да я бъде, извиках колегите с другия да ме дръпнат до Първомай и я оставихме при майстор. А признаци за прегряване никакви, нормална околна температура (не беше август месец), нормално се държеше на пътя, не е да кажем някакво зверско натоварване на двигателя и прилежащите възли...
В крайна сметка се оказа, че две от буталата са повлекли и тия два цилиндъра са станали мармалад, оттам с много зор и дертове намерихме някаква голяма морга в Хасково да ни продаде блок, че да можем да сглобим все пак някакъв двигател, нооо оттогава си имам едно наум за Исузу-то :smile3560:
Отговори

veso_pesa снимка veso_pesa 04 юли 2012 - 12:55

С исузуто трябва много да се внимава и не всеки може да го прави този двигател! Обяснението на повечето "майстори" е че даже и с минимални дефекти по охладителната система,се почва едно надуване и в един хубав момент си довиждане с гарнитурата на главата. А както при теб е загаснала... Лично на майка ми астрата така изведнъж "прегря" но не успя да загасне сама. Сетила се да полее радиатора и след това е загасила от ключа. Оказа се,че половината радиатор е бил запушан и един леко сцепен маркуч за парното.
А по темата, голф 4-ката за мен е най-красивия голф от всички! Отзад е тесен,но отпред е достаточно удобен :) Двигателите,истината е в дизелите :) Сравнително икономични,много добра динамика и издражливи. От всички дизели на опела ,само исузуто може да се сравнява с голфовете. За окачването :) Аз съдя по това колко таксита има които са Астра Г,полицията също ги използва. Което означава ,че със сигорност имат наистина здрава ходова част
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 04 юли 2012 - 18:03

Това разсъждение относно полицията е абсолютно погрешно! Ако тогава имаше по-мощна Dacia, сигурно с такива щяха да бъдат.
Отговори

zi_zi_top снимка zi_zi_top 26 май 2013 - 18:28

Преди 5 години докато обикалях да си търся Астра комби се влюбих в Корола Е12 комби 2,0 D4-D 2003 г. и честно казано забравих да гледам Голфовете и Астрите. Не мога да кажа нищо лошо за Опелите, защото имаме една вярна като немска овчарка 19 г. Корса Б, която жена ми кара всекидневно.
Въпреки това за тези 5 години се убедих в качествата на Тойота и от Опел фен станах запален Тойота фен. :-)
Отговори

Ivan Ivanovvv снимка Ivan Ivanovvv 17 ноември 2013 - 22:06

моето мнение за голф е много крайно не искам да изпадам в подробности но НИКОГА не бих карал голф
Отговори

Silver Blade снимка Silver Blade 17 ноември 2013 - 22:28

 mantzel, на 10 април 2012 - 16:12, каза:

Само едно ще кажа-Астра има Бертоне,Голф няма такова спортно купе!

Тука вече работата опира до моделна гама и философия на производителя за диференциране на отделните модели.
Астра хечбек(3 или 5 врати) =Голф(3 или 5 врати).
Астра седан = Бора;Венто
Бертоне = Еос(спортно кк) и Широко :D
На практика,Астра предлага 1 модел в няколко вариантa на купето,докато VW срещу Астра изправя 3-4 модела,базирани на една платформа,но на практика е една и съща кола.
Мнението беше редактирано от Silver Blade: 17 ноември 2013 - 22:52
Отговори

sandi_ligaviq снимка sandi_ligaviq 15 декември 2013 - 17:21

VW са прехвалени каруци,с добра рекламна стратегия.Нищо повече.
Отговори

DZATARA99 снимка DZATARA99 21 ноември 2014 - 13:17

Не съм съгласен,че са прехвалени,но определено са каруци
Отговори

benzy снимка benzy 07 септември 2015 - 17:38

Мисля да сложа край на темата.
Само преди няколко седмици АвтоБилд, който в общи линии е просто една рекламна брошура на концерна ФауВе призна, че Астра в дългосрочен план е по-добрата покупа. Призна, че технически Астра е по-надежния автомобил и забележките основно са към материалите на изработка, и механичните проблеми са рядкост. Призна също, че забележките на ТЮВ към Голф са много повече, и че Голф не само е по-назад в класацията за надежност на употребяваните автомобили, а е в дъното.
А в един още по-стар репортаж на същият този влюбен в Голф Автобилд, в рубриката за автомобили на старо беше представен Голф 4, на който единственото здраво нещо бяха останали 4те гуми, които все още бяха кръгли...

Аз лично от Голф нямам впечатления, но на позната баща и чисто нов Тигуан купен от шоурума не можеше да го изкара от сервиза им и прекара повечето време на гаранцията си във всевъзможни ремонти.

ТАКА ЧЕ ОПЕЛИСТ ДО КРАЙ!!!
Отговори

Bretone снимка Bretone 15 септември 2015 - 17:30

Гледам че темата е стара, но е отключена и затова реших и аз да попиша малко. Всички знаем, че при старите ни каруци много зависи кой и какво е вършил с тях преди да станат наши. Аз съм един от хората преминал от VW към Opel. Само че не карах голф, а поло. Моето мнение за Голф 4 е много позитивно, но не си взех защото всеки трети кара такъв. От полото съм доволен - 5 години вярна служба и накрая духна гарнитура. Към опел се насочих след тиграта на жената която тя кара точно година- много приятна и евтина за поддръжка кола. И от добрите ми впечатления от астра c20xe. Търсех нещо бързо и евтино и на газ. Така избора ми се спря на Астра Г Купе Турбо. Минуса е, че предишния собственик е скапан ***** и положението беше маалко трагично. Отнесох малко подигравки в този форум, но няма лоши чувства. Та за момента впечатленията ми от опел са 50/50 позитив срещу негатив. Лично на мен салона много ми харесва - кожа по таблото, здрави! пластмаси, не се люпи покритието като на голфа, широка, при мен нищо не тропа в салона, не знам при вас защо така. Скъсах жило на ръчната. И има един проблем откак съм я купил, но скоро ще отшуми. Ако можех да избирам отново пак бих се спрял на опела. Относно дизайна - вчера я спрях до една 4-ка и просто ми стана смешно :smile3560:
Отговори

andro6157 снимка andro6157 19 март 2017 - 23:07

Здравейте,колеги реших и аз да малко .Като човек който притежава Астра Г съм притежавал и Г4 тди 131 к.с.Астрата е комби Г4 то беше двукратка.Купих Г4 то почти половина тогава на най-евтината таратайка от този модел от Италия леко ПТП направил човека тогава в Бг бяха по 7-8000 лв. аз го купих за 1700 евро.Докарването ми дойде без пари имаше пътници и го карах директно при бояджията ми и оправи калника,бронята и предния капак за 350 лв(е познат ми е но е най добрия за мен)щях да го продавам,но влюбих се на вървежа много върви.АЗ по принцип не натискам колите никога над 3500 об. 2 години карах и направих 26 000 км.Колата беше от 1-ви собственик на реални 231 хиляди.Така возията е по лош даже от корса да ви изброя недостатъците на Г4 то.
Возия 2 врати,4 врати,комби не може да се сравнява с астрата,опела в завои,неравности дупки в пъти е добър
За тези километри смених маховик+съединител=1200 лв Люк+30% отстъпка труд от приятел.
Турбокомпресора гръмна рециклиране 800 лв пак отстъпка има
Предното окачване в пъти по слаб от Астра Г тампони най много смених
На задната седалка няма места за краката,на астрата аз съм висок 1.80 зад мене се качи човек 150 кг и висок 2.00 метра без проблем даже не му допират на седалката
Скоростите не влизат мазно,почти всяка година се сменя тампони му и е скъп
Голфовете Винаги имат проблем с централното,дръжките,и с Ел.стъклата
Таблото в Бг пътищата по бързо се разтропва навсякъде в нета чета че материалите са били по качествени и Не Е вярно,но дизайна е в пъти по добър от на Астра Г
Пукат много цилиндрови глави
Най хубавото на тази кола че му намираш балък за продаване само заради името Голф
примерно моята беше 2003 та 2 години карах с ремонтите ми е стъпил на 5000 лв а го продадох на едно момче за 8000 след две години и съм на печалба.само за месец Двама мои познати единия ми е братчет купиха Г4 със регистрация обслужване им стъпиха на по 6000 лв това са 17 годишни бараки.В момента планувам покупка на зафира б,Астра х или вектра ц след 2006 мога да намеря запазени за 1500-2000 евро с докарването с обслужване ще ми излезе към 6,5к лв.Вчера на свекъра ходихме да пробваме Г4 тди 2000 та твърдо 5 халки иска негов познат е качихме се вървеж добре,двг то брои на място но от всичките четири калника до праговете избил яко ръжда направо на едната имаше дупка 3-4 см,отворих капака течове на масло няма,на ли знам болежките им пипнах маркуча,надува като напорна помпа и така и астрата има много забележки проблеми,но проблемите и отстраняването на Г4 то е много скъпо както и обслужването.Точно заради това от 9 години не мога да се отказвам от Астрата имах още една кола Е290тд не е кола даже колкото Г4 15 хиляди. Км една година само скорости и двг не пипнах окачването направено безброй пъти и ми стъпи 2000 лв само по ремонт на ходова част много скъпи части и се разтропва 2 долни и 2 горни носачи трв с отстъпка 870 лв карайте Опелите и свиркайте.
Мнението беше редактирано от andro6157: 19 март 2017 - 23:20
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg