Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Километра Астра г

djeki80 снимка djeki80 20 февруари 2019 - 08:46

Здравейте колеги, имам един проблем с километража, всяка сутрин при първо палене стрелките на оборотомера и нивото на горивото треперят докато запали, все едно няма достатъчно ток в акомулатора това го прави само сутрин след като запали първия път през останалата част от деня няма проблеми генератора е обслужен преди 3 месеца тоест сменени реле регулатор и диоден блок акумулаторът е на четири месеца колата няма утечка, зареждам акумулатора предния ден и на другия ден сутринта стрелките на таблото пак подскачат няма значение дали е с зарядно за акумулатор или на собствен ход примерно изминати 250 км извънградско на другия ден стрелките пак подскачат спрях да я заключвам с алармата да пробвам да не би да е от алармата заключвам с ключа оригиналния на Opel след като е заключа мера за утечка и показва 0 точка 0 1 някой сблъсквал ли се е с такъв проблем? Помагайте Благодаря предварително, Забравих да спомена че един път километража му изгоря моторчето на оборотомера носих го на ремонт Оправиха го нямаше никакъв проблем известно време и сега пак започна да трептят стрелките на оборотомера и нивото на на горивото.
Мнението беше редактирано от djeki80: 20 февруари 2019 - 08:50
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 20 февруари 2019 - 08:49

50/50 за километража но какво е зареждането като стойности и в момента на палене каква е консумацията на стартера?
Отговори

djeki80 снимка djeki80 20 февруари 2019 - 09:12

Зареждането от генератора към акумулатора е 14,3 14,4 без консумация след като пусна фаровете пада на 14,2 14,3 тока в акумулатора 13 волта 12,8 при паленето волтажа пада на 11,5
Мнението беше редактирано от djeki80: 20 февруари 2019 - 09:13
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 20 февруари 2019 - 09:25

АКО имаш възможност откачи акумулатора за една нощ. Моя също е пътник и до момента два пъти като паля или стрелката на горивото или оборотомера не мърдат а колата работи. А подобно играене и нереални обороти съм виждал когато и подам ток да запали и оборотомера играе.
Отговори

djeki80 снимка djeki80 20 февруари 2019 - 12:25

Нямам възможност да махна акумулатора колега тъй като колата ми седи навънка доста ходене по мъките имах с една оттечка премахнах я беше скапания реле-регулатор на генератора тоест включваше когато си иска и по този начин разреждаше акумулатора през статора на генератора след като премахнах оттечката, Купих нов акумулатор октомври месец Всичко си беше наред и при положение че съм с нов акумулатор няма отечка Колата генераторът е подменен и реле-регулатора и диодния блок и зарежда 14 III 14,4 Аз не виждам какво друго може да е освен да пробива някоя клетка на акумулатор мисля да отида при тези дето го взех от тях да го пробват да го измерят и така нататък и така нататък пък ще видим какво ще стане.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 20 февруари 2019 - 12:36

Да така е най добре. Ще го "натоварят" с товарната вилка и ще си покаже, но при положение че в момента на въртене напрежението пада на 11,5в си мисля че акумулатора е наред. Сложи ако можеш друг акумулатор /читав от някой комшия/ само за проба при сутрешно палене и виж така ли ще прави колата.
Какъв е акумулатора и кои са тези от които си го взел.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 20 февруари 2019 - 12:37
Отговори

djeki80 снимка djeki80 20 февруари 2019 - 13:50

Взех го от авторай Плевен 75 ампера 640 ампера стартов ток някакъв полски Ама точно Марката сега не мога да ти я кажа
Отговори

djeki80 снимка djeki80 21 февруари 2019 - 19:55

Днеска сутринта направих друг тест закачих уреда преди да запаля колата и след като дадох на контакт да си направи чека волтажа на акумулатора от 12,8 падна на 11 волта след като угасна чека три секунди четири след това върна волтажа на акумулатора 12,8 и 9 излезна че не е от таблото тъй като след като върна волтажа завъртях колата си запали няма проблеми без да мърдат стрелките по таблото свещите не са се включвали тъй като Днеска беше -0,5 градуса та Въпроса е какво може да дърпа толкова ток докато прави чека в колата
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 февруари 2019 - 20:20

Нали е 1.7 дизел? Подгревните свещи са това.
Отговори

djeki80 снимка djeki80 22 февруари 2019 - 07:35

Да 1.7 дизел е, и аз за тях се сетих но защо не ми индикира че се включват, под -5 градуса ми показва на таблото че са включени и аз си мислех че се включват при тази температура. Дали електрониката за подгрева е прецакана нещо.?
Отговори

помагащ снимка помагащ 22 февруари 2019 - 07:39

това табло е TRW те си го имат този проблем
намери едно VDO втора ръка и няма да имаш проблеми
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 22 февруари 2019 - 08:35

 помагащ, на 22 февруари 2019 - 07:39, каза:

това табло е TRW те си го имат този проблем
намери едно VDO втора ръка и няма да имаш проблеми

Чакай че ми стана интересно. Ква е разликата къде може да се види това?
Отговори

помагащ снимка помагащ 22 февруари 2019 - 20:53

за наблюдателните може да се определи и без да се сваля или по дигностика
а за тези с интересити го пише на задния капак
Отговори

djeki80 снимка djeki80 23 февруари 2019 - 12:12

километражът е vdo не е от него има голяма консумация а когато се даде на контакт и след като угасне чека около 10 секунди след това волтажа на акумулатора е на 11 волта като минат тези 10 секунди волтажа се връща 12,8 и 9 волта, Някой знае ли с колко релета и таймери и къде се намират за свещите Да не би някой да се е прецакало и да задържа повече време отколкото трябва свещите включени.
Мнението беше редактирано от djeki80: 23 февруари 2019 - 12:14
Отговори

помагащ снимка помагащ 23 февруари 2019 - 22:23

калега две неща
1. свещите астават да работят при някои на импулси дори след като запалиш
2. а за километража съм сигурен че в нега е проблема движението на стрелките не е от моторчета а едни като чукчета и като се прецекат така се държат
пробвай с табло от някой колега
Отговори

djeki80 снимка djeki80 24 февруари 2019 - 19:26

здравейте пак днеска едвам запалих което е сигурно че не е от таблото даже не запали от първия път ами от втория и то с голям зор точно като на паднал акумулатор вчера ходих да го тестват с акумулатора всичко е наред което ще рече 12.9 в. 639а стартов ток товариха го с товарна вилка и стартера тестваха с някакъв специален уред , с генератора всичко е наред със стартера всичко е наред няма утечка колата, само това теглене на ток при първоначално палене явно е проблема, разбрах че в плевен са направили сервиз на опел и утре ще отскоча до там да видя какво ще кажат те, благодаря ви че опитахте да помогнете.
Отговори

djeki80 снимка djeki80 26 февруари 2019 - 12:00

Смях в залата по електрическата система на колата нямало нищо всичко било наред акумулатора понеже бил гелов замръзвал при по-ниски температури заключение от лицензиран сервиз на Opel
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 26 февруари 2019 - 12:24

 djeki80, на 26 февруари 2019 - 12:00, каза:

Смях в залата по електрическата система на колата нямало нищо всичко било наред акумулатора понеже бил гелов замръзвал при по-ниски температури заключение от лицензиран сервиз на Opel

Ква марка е тоя гелов акумулатор?
Отговори

djeki80 снимка djeki80 26 февруари 2019 - 13:18

После ще ти пиша че сега се качих от колата горе Взел съм един друг от колега уж немски така купил колата Сложил съм го да се зарежда и ще ги сменя и после ще ти пиша каква марка е и двата Каква марка са
Мнението беше редактирано от djeki80: 26 февруари 2019 - 13:19
Отговори

djeki80 снимка djeki80 26 февруари 2019 - 14:51

Колега акумулатора е KBK Полски черен с жълти лепенки на фирмата, замръзва ама друг път Сега ги смених този дето ми го дадоха не става че има умряла клетка и викам чакай да завъртя с моя пак подскачат стрелките и тези в Opel най-вероятно не са свършили нищо не са могли да свършат нищо и най-вероятно акумулатора пълни глупости
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg