Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

X16XE запушени дюзи или богата горивна смес

Slayer90 снимка Slayer90 18 януари 2013 - 20:24

Здравейте пичове на опел клуб. Имам малък проблем с моята тигра X16XE. Сутрин като е студена и я запаля се чува едно припаткване от ауспуха и като и чукна газта не може да се изреже добре. След като се изключи автоматични смукач и колата позагрее се пооправя. Върви много добре, но като е освободена от скорост и подам рязко газ стрелката на оборотомера не се двига рязко а някак си насечено. Работата на двигателя сутрин е някак си неравномерна (НЕ Е като да работи на 3 цилиндъра, но се усеща). Ако някой има идея от какво може да прави така ще съм му много благодарен ако сподели. Поздрави :)
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 18 януари 2013 - 20:52

 Slayer90, на 18 януари 2013 - 20:24, каза:

Здравейте пичове на опел клуб. Имам малък проблем с моята тигра X16XE. Сутрин като е студена и я запаля се чува едно припаткване от ауспуха и като и чукна газта не може да се изреже добре. След като се изключи автоматични смукач и колата позагрее се пооправя. Върви много добре, но като е освободена от скорост и подам рязко газ стрелката на оборотомера не се двига рязко а някак си насечено. Работата на двигателя сутрин е някак си неравномерна (НЕ Е като да работи на 3 цилиндъра, но се усеща). Ако някой има идея от какво може да прави така ще съм му много благодарен ако сподели. Поздрави :)

Според мен е горивен филтър,махни го и на негово място сложи тръбичка,само за проба,свещи,кабели...
Отговори

Slayer90 снимка Slayer90 18 януари 2013 - 20:55

Свещите и кабелите са нямат и 1000 километра. Свещите са на GM,а кабелите са Беру. Само горивния филтър не съм гледал, но не вярвам да оказва чак такова голямо влияние сутрин.
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 19 януари 2013 - 09:10

 Slayer90, на 18 януари 2013 - 20:55, каза:

Свещите и кабелите са нямат и 1000 километра. Свещите са на GM,а кабелите са Беру. Само горивния филтър не съм гледал, но не вярвам да оказва чак такова голямо влияние сутрин.

пробай без него,направи 1 кръгче и виж дали има разлика,ако не си го сменявал скоро...
Отговори

Slayer90 снимка Slayer90 19 януари 2013 - 12:55

Днес ще пробвам и ще пиша за резултата.
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 19 януари 2013 - 20:48

Ако не е нещо по токовете повече прилича на богата смес с това припаткване от аспуха. Аз не бих пробвал дюзите без филтър поради големия риск от запушване.
Отговори

sokolov снимка sokolov 19 януари 2013 - 22:46

най напред я виж на диагностика но това може да е и дебитомер ако имаш такъв не съм сигурен...
Отговори

doko снимка doko 19 януари 2013 - 22:56

И моята прави така. Дебитомер нямам. При мен най-вероятно са апушени бензиновите инжектори. Имам газов инжекцион и карам оснвно на газ. На диагностика гршки нямам. Друг вариант е да не ми работи като хората ЕГР-а. Само него не съм го пипал.
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 19 януари 2013 - 23:15

 borochvoro, на 19 януари 2013 - 20:48, каза:

Ако не е нещо по токовете повече прилича на богата смес с това припаткване от аспуха. Аз не бих пробвал дюзите без филтър поради големия риск от запушване.

само за проба няма какво да им стане,според мен е нещо с горивната с-ма,може и регулатора на бензина да е,а може и дюзи да са.Все от някъде трябва да почнеш,и караш наред
Мнението беше редактирано от Astra1816V: 19 януари 2013 - 23:16
Отговори

Slayer90 снимка Slayer90 20 януари 2013 - 01:21

Закачал съм я 3 пъти на различни места колата и грешки няма. Казват, че всичко е нормално, но всеки път е загряла щом я закачат. Имам 3 вариянта подпушени дюзи, замърсен горивен филтър или да цапа свещите с масло и припатква докато загрее и изгори мазнотията.


ПС: Колата няма дебитомер :)
Мнението беше редактирано от Slayer90: 20 януари 2013 - 01:22
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 21 януари 2013 - 08:03

 Slayer90, на 20 януари 2013 - 01:21, каза:

Закачал съм я 3 пъти на различни места колата и грешки няма. Казват, че всичко е нормално, но всеки път е загряла щом я закачат. Имам 3 вариянта подпушени дюзи, замърсен горивен филтър или да цапа свещите с масло и припатква докато загрее и изгори мазнотията.


ПС: Колата няма дебитомер :)

За мен е грешкета е механична.До скоро моята неискаше да пали на бензин,ходих на комп-няма грешки,продухвах системата,помпи други слагах,филтър смених,инжектори чистих и какво ли не още,НЕ и НЕ.И тъкмо бях решил да я карам на ''майстор'',и разбрах от какво не е искала да пали,от маркуча за излишното гориво който влиза вътре в кошницата на резервоара се беше извадил,смених го че стария се беше скъсал,добре че ръката ми е малка та влезе през дупката на помпата.Та мисълта ми е че трябва да почваш да проверяваш наред,от резервоара към двигатела
Мнението беше редактирано от Astra1816V: 21 януари 2013 - 08:04
Отговори

Slayer90 снимка Slayer90 21 януари 2013 - 18:56

Днес смених горивния филтър, но промяна няма. НЕ Е от него :(
Отговори

Slayer90 снимка Slayer90 23 януари 2013 - 02:20

Започвам да си мисля, че наистина са ми запушени дюзите или ЕГР-а не работи като хората, но лампа не ми светва по тъблото. Като я запаля и работи автоматичния смукач и като я изрежа до 3000 оборота не само припуква ами направо гърми от ауспуха. :(((((((( Незнам вече колко неща смених и промяна няма никаква. Моля помогайте :(
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 23 януари 2013 - 07:41

щом мислиш че е от тях ги занеси да ги изчистят на ултразвук.Другия вариант,може компа нещо да е сдал багажа,намери друг и пробвай
Отговори

nolimit71 снимка nolimit71 23 януари 2013 - 10:27

Здравей, замери си компресията на цилиндрите.Ако имаш"пръднал" клапан може да ти прави такива номера.
Отговори

Slayer90 снимка Slayer90 23 януари 2013 - 13:58

Ако е клапан няма ли да го прави постоянно, не само като е студена ? Ако е паднал някой цилиндър няма да върви пък тя си пълни километража. Тея циганий ги прави само като я запаля и спре да работи смукача.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 23 януари 2013 - 16:01

Колега, може да прозвуча банално, но я си провери температурния датчик. Лошото е че трябва да се направи на студен незапален мотор само на контакт. Ако има разлика повече от +/-5 градуса с външната температура датчика се е скапал и не работи на студено и трябва да се смени.
Отговори

Slayer90 снимка Slayer90 23 януари 2013 - 18:52

Благодаря колега, но как става проверката? Ако откача буксата на датчика и запаля няма ли да има някаква промяна, ако е от него?
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 23 януари 2013 - 21:58

Закачаш я на дигностика на студен мотор и така, иначе може да е......... Датчика се проверява спокойно в кана с нагревател и омметър, но от моят опит с него мога да кажа, че и този начин не е подходящ/достоверен - той просто си е консуматив
Отговори

fifiperoto снимка fifiperoto 23 януари 2013 - 23:48

колега виж разстоянието на електродите на свещите ако е твърде голямо може от това да ти пука от ауспуха трябва да са на 0,7-0,8
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg