Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с охладителната с-ма на Вектра Б

opelch0 снимка opelch0 26 ноември 2013 - 15:51

Привет!!! Пак ще ви занимавам с моите проблеми, надявам се на малко бистър ум от вас колеги, значи миналата седмица сменях термостат понеже не затваряше и стрелката за температурата си седеше в синята зона, след смяната я подкарах и нямаше никакъв проблем, след 2-3 часа ми се наложи отново да покарам и колата започна да загрява мина 90гр. мина 95 стигна до 100 и я угасих перката работеше, обадих се на приятел да обсъдя проблема понеже преди да го сменя термостата съм нямал такива проблеми, отворих казанчето и водата беше хладка, запалих колата и температурата беше под 80. Пуснах парното духаше си студено карах в продължение на 2-3-4км и отново стигна до 100 обадих се за втори път на приятеля и докато си говорихме пуснах парното на макс и си падна до 85-90 и си задуха горещо.
Това става на 16ти до неделя на 24ти нямах никакви проблеми, и от вчера като е почнала със същите номера вдига 100 пускам парното пада до 85 и падайки почва да духа горещо в продължение на минутка и отново спира да духа топло вдига до 100 пускам парното на макс и все същият сценарий. Процедурата я повтарям 5 пъти за 10 мин и след това си влиза в 90 градуса и мога да я карам 1000км с тези градуси но до следващото палене. Забравих да вметна до първото загряване до 100 радиатора си е студен после си е горещ както и маркучите, Помогнете хора, какво може да е това. Благодаря!!!
Мнението беше редактирано от opelch0: 26 ноември 2013 - 15:54
Отговори

LEVSKIMEN снимка LEVSKIMEN 26 ноември 2013 - 16:31

Виж новия термостат на колко отваря при нашите мотори мисля,че беше 92-107 градуса
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 26 ноември 2013 - 16:38

Какъв ти е новия термостат? Водата/антифриза достатъчно ли е като количество? Датчика за температурата виж. Помпата също макар че е малко вероятно.
Отговори

opelch0 снимка opelch0 26 ноември 2013 - 16:38

 LEVSKIMEN, на 26 ноември 2013 - 16:31, каза:

Виж новия термостат на колко отваря при нашите мотори мисля,че беше 92-107 градуса

Е добре но досега не ме е изправяла на нокти така...
Отговори

LEVSKIMEN снимка LEVSKIMEN 26 ноември 2013 - 18:28

Последното нещо,което си правил преди да се появят тези проблеми,е че си сменил термостата по пътя на логиката,причината за тези проблеми би следвало да са именно от новия термостат.Един съвет извади работния елемент на термостата и остави колата да работи на място докато загрее и включат перки ,за да видиш как ще е парно и така нататък.Ето и темичка как се сваля работния елемент.

http://www.opelclub....howtopic=106849
Мнението беше редактирано от LEVSKIMEN: 26 ноември 2013 - 18:37
Отговори

opelch0 снимка opelch0 26 ноември 2013 - 20:47

 LEVSKIMEN, на 26 ноември 2013 - 18:28, каза:

Последното нещо,което си правил преди да се появят тези проблеми,е че си сменил термостата по пътя на логиката,причината за тези проблеми би следвало да са именно от новия термостат.Един съвет извади работния елемент на термостата и остави колата да работи на място докато загрее и включат перки ,за да видиш как ще е парно и така нататък.Ето и темичка как се сваля работния елемент.

http://www.opelclub....howtopic=106849

Имаш предвид да извадя пружинките с клапаните?
Отговори

LEVSKIMEN снимка LEVSKIMEN 27 ноември 2013 - 13:33

Махаш елемента ограден на снимката с червено или както го наричаш клапанчето с пружината

Публикувано изображение
Отговори

kalin09 снимка kalin09 27 ноември 2013 - 18:37

Термостата е трипътен-без него ще загрява повече!
Отговори

LEVSKIMEN снимка LEVSKIMEN 27 ноември 2013 - 20:27

На нашите мотори не видях да е трипътен Става въпрос за X16XEL.Аз лично съм пробвал без него загрява по-бавно,а в движение даже преохлажда на 92 вкл.вентилатора и така.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 27 ноември 2013 - 21:20

Като го свалиш погледни-термостата отваряики големия кръг,със задната си част затваря отвор за малкия кръг. На дълго може да преохлажда,но види ли зор колата ще загрее много повече.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg