Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Транспондер обучаване? Имобилайзер система II !

ivan_pop снимка ivan_pop 09 януари 2016 - 20:29

А каква е целта да се направи втори ключ?
Аз си направих втори ключ,само острието,да мога да отключа.Колата пали само с единия ключ.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 09 януари 2016 - 20:42

 ivan_pop, на 09 януари 2016 - 20:29, каза:

А каква е целта да се направи втори ключ?
Аз си направих втори ключ,само острието,да мога да отключа.Колата пали само с единия ключ.

целта е ако си загубиш ключа да имаш друг.
Отговори

mupkoc снимка mupkoc 09 януари 2016 - 23:01

 TOTTI868, на 09 януари 2016 - 20:15, каза:

вкара ме в нов размисъл.сега чувам че има с ляв и десен зъб.аз така или иначе ще взема от прибиращите се ключове.ключаря като реже острието ще види и ще го направи предполагам


Хубаво е, че те е вкарал в размисъл, понеже е нужно малко да се замислиш и да вникнеш в темата, а не само с рогата напред.

Ето снимка на различните остриета.
Публикувано изображение

Сега стана ли ти ясно, че ключаря няма как от първото острие да ти направи второто и обратно.
Мнението беше редактирано от mupkoc: 09 януари 2016 - 23:01
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 10 януари 2016 - 19:32

Да се похваля - успешно присиединих ключ от друга кола към централното ! Става много лесно - свързвате се с опкома ,избирате модела влизате в меню "Body" след него "Central Door lock" после Programming отваря се прозорец и се избира Programming Remote Csr Key натиска се едно от копчетата на ключа (новия ) който трябва да се добави и след това ОК ! И вече имаме добавен ключ за централното ! :icon_wink2:
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 04 февруари 2016 - 18:46

Здравейте колеги, искам да си направя нов сгъваем ключ за астра х 2006 година, имам само един, който не се сгъва, как мога да разбера какъв сгъваем да търся, че са с различни платки. Ако трябва ще кача снимки на моя, пише valeo 736 705-A 13.149.643 433 mhz. Да знам каква заготовка да търся. Не можах да намеря инфо. Мерси.

П.П. Моят е като този http://www.ebay.co.u...A-/251797500731
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 08 февруари 2016 - 15:45

никой ли не може да каже дали платките са съвместими
Отговори

Denislav_bg снимка Denislav_bg 09 март 2016 - 20:10

Здравейте,

Ако си закупя само трансподер (Chip ID40) за ето този ключ: http://olx.bg/ad/kut...ra-ID5eBym.html дали като го поставя в кутийката и го програмирам в Имобилайзера на колата ще може да запаля. В смисъл задължително ли е вътре да стои и платката Bosch RK 203. Аз искам колата само да може бъде стартирана, не ми трябва централно заключване.

Мерси!
Отговори

titan22 снимка titan22 09 март 2016 - 21:00

Платката е за управление на централното,управлението на имобилайзела става със чипа-малкото продълговато нещо във кутийката на оригиналния ключ.Програмиране на чипа става със програматор като първо се чете стария чип и после се прехвърлят данните на новия чип.
Отговори

Denislav_bg снимка Denislav_bg 10 март 2016 - 13:56

 titan22, на 09 март 2016 - 21:00, каза:

Платката е за управление на централното,управлението на имобилайзела става със чипа-малкото продълговато нещо във кутийката на оригиналния ключ.Програмиране на чипа става със програматор като първо се чете стария чип и после се прехвърлят данните на новия чип.

Ясно, значи няма да стане само с нов транспондер и ОП-Ком...с нея може да се програмират нови ключове до 5 на брой но мисля, че не може да се прехвърлят данните от стария чип на новия.
Отговори

Коцето снимка Коцето 10 март 2016 - 16:36

Ще стане само с новия чип, трябва ти Оп-ком и секюрити кода от Кар-пас, платката за дистанционното е съвсем друг елемент и изобщо не комуникира с транспондера.
Отговори

Denislav_bg снимка Denislav_bg 10 март 2016 - 17:02

Само, че не са ми дали Security code. Прегледах каквото имам с колата, но не е там. Трябва да отида при ключар да го прочете с програматор ли?
Отговори

Коцето снимка Коцето 10 март 2016 - 18:12

Кода можеш да получиш от официален представител на Опел срещу заплащане, а има ключари които ще ти го програмират за по малко пари, как го правят те си знаят.
ПП кода за сигурност както и други кодове са записани на едно малко картонче с размери като на дебитна карта, на лицевата страна на картончето пише CAR PASS
Мнението беше редактирано от Коцето: 10 март 2016 - 18:16
Отговори

Denislav_bg снимка Denislav_bg 10 март 2016 - 18:58

Аз имам доста добра програма за диагностика. Не е Оп-ком и като избера колата и модела имам опции после при кодирането освен да въвеждам и с нея нови ключове, да вкарам и код за сигурност. Може би ако вкарам 1234 примерно, старият да бъде бъде изтрит но ме е страх да пробвам за да не остана и без 1 ключ :biggrin:
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 10 март 2016 - 19:40

 Denislav_bg, на 10 март 2016 - 18:58, каза:

Аз имам доста добра програма за диагностика. Не е Оп-ком и като избера колата и модела имам опции после при кодирането освен да въвеждам и с нея нови ключове, да вкарам и код за сигурност. Може би ако вкарам 1234 примерно, старият да бъде бъде изтрит но ме е страх да пробвам за да не остана и без 1 ключ :biggrin:

Значи не си видял дали тази опция работи.Аз съм сигурен,че не става така както си го описал.Какво и е доброто тогава на програмата като не я знаеш как работи?
Отговори

Denislav_bg снимка Denislav_bg 10 март 2016 - 20:58

 ivan_pop, на 10 март 2016 - 19:40, каза:

Значи не си видял дали тази опция работи.Аз съм сигурен,че не става така както си го описал.Какво и е доброто тогава на програмата като не я знаеш как работи?


Аз казвам, че е добра защото съм правил диагностики на много коли и съм откривал проблемите. Не говоря специално за кодирането. Но щом има за програмиране на ключ трябва да работи. Пък ако не стане с нея, ще е с Оп-ком.
Отговори

Коцето снимка Коцето 10 март 2016 - 22:38

Остава ти само да пробваш, няма друг начин по който да разбереш дали ще се получи. Според мен обаче имобилайзера няма да те допусне да програмираш без кода.
Отговори

Z23Z снимка Z23Z 30 август 2016 - 19:28

Здравейте. Бих искал да попитам дали ще ми паснат тези непрограмирани ключове от Ибей на Зафира Б .
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 31 януари 2019 - 18:19

Откъде може да се купи празен транспондер(чип) за ключ за Астра Г 2003г? Както и каква точно е процедурата с обучението на празния чип с ОП-КОМ? Имам картата с кодовете към колата .
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 31 януари 2019 - 19:44

По-назад в темата е отговорено....
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 03 февруари 2019 - 22:43

Ми то е отговорено ама ПДФ- е на английски .С добавянето на централното от друга кола се справих ама с имобилайзера искам да съм на 100% сигурен какво правя . Ако някой може да преведе точно частта със стъпките при програмирането на нов транспондер ще съм благодарен . И така започвам с покупката на нов транспондер ID40 .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg