Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Смяна на дискове

mitk_ снимка mitk_ 19 юни 2007 - 11:43

Имам следния проблем като натисна спирачката на 60км/ч само има вибрация във волана. Гумите са Гудиър2006, джантите оригинални.Колата е астра без серво. Сменени са по предницата дясна главина с лагер шарнир и дисковете(вентилирани Брембо) и накладки АБС мисля, че са ми продали фалшиви дискове и понеже не ми се ходи в сервиз Стратос(0еуоицжмкаоифмк) :opel_forever: и да мина психологичеката бариера от 400лв за всичките глупости който направих до сега при тях.
Шлайфах си старите дискове и мисля да си ги сменям сам въпросами е с вложка 10мм и добро хром ванадиумно гедоре мога ли да отвъртя болтовете който държат супорта.
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 20 юни 2007 - 08:59

Никой ли не е смянял дискове на Астра :naughtynono:
Отговори

Гено снимка Гено 20 юни 2007 - 10:44

 mitk_, на Jun 20 2007, 09:59 AM, каза:

Никой ли не е смянял дискове на Астра :naughtynono:

Сменях на моята сам, без всякакви проблеми, така че действай, досега да си ги сменил :naughtynono:
Отговори

deforse снимка deforse 20 юни 2007 - 11:46

И аз съм сменял. Нямаш грижи никакви, само виж да са съответния размер на твоята астричка. Иначе няма какво да оплескаш.
1. Сваляш колелото
2. Сваляш спирачните апарати (държат се на два шестограма 10мм от задната страна)
3. развиваш болтчето от спирачния диск (само внимавай ако е клеясало ще се отвие трудно)
4. Сваляш стария спирачен диск
5. слагаш новия и по обратен ред.
Отговори

davidcoulthard снимка davidcoulthard 20 юни 2007 - 12:08

Прави се както колегата отгоре ти е написал.Болта, който те притеснява, смятам, че няма да е проблем.Ако случайно пък е зле не се притеснявай да го разпробиеш, иначе става дори само с хубава отвертка.
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 22 юни 2007 - 11:02

Благодаря колеги,
купих си една вложка лимбус и само с рамото от гедорето си смених дисковете.
:naughtynono:
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 03 юли 2007 - 22:53

Моите дискове Brembo излязоха 175лв с комплект накладки някакви испански. Утре ще снимам старите дискове които продавам и ще покажа и новите. Нарязани и вентилирани са ми, имаха си болтовете в комплекта, книжка всичко. Спира много странно още не блокира колелата, но кове. Минал съм под 100км.

" И аз съм сменял. Нямаш грижи никакви, само виж да са съответния размер на твоята астричка. Иначе няма какво да оплескаш.
1. Сваляш колелото
2. Сваляш спирачните апарати (държат се на два шестограма 10мм от задната страна)
3. развиваш болтчето от спирачния диск (само внимавай ако е клеясало ще се отвие трудно)
4. Сваляш стария спирачен диск
5. слагаш новия и по обратен ред.
"

мда в общи линии това е. Има едни скоби и те се махат и слагат с отверка за по-лесно.
Отговори

Оги снимка Оги 03 юли 2007 - 23:11

 simbon4o, на Jul 3 2007, 11:53 PM, каза:

...


По добре късно отколкото никога :icon_cool:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 04 юли 2007 - 07:40

Ти не им давай много жега докато са нови... Поне 300км е препоръчително да няма "extreme stoping" =) И защо взе такива накладки... т.е какви са? Брембо-то ще ги изяде за нула време :icon_cool: И в крайна сметка какво Брембо точно взе? От перформън сериите или е макс?
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 04 юли 2007 - 21:30

 Moonlord, на Jul 4 2007, 08:40 AM, каза:

Ти не им давай много жега докато са нови... Поне 300км е препоръчително да няма "extreme stoping" =) И защо взе такива накладки... т.е какви са? Брембо-то ще ги изяде за нула време :icon_cool: И в крайна сметка какво Брембо точно взе? От перформън сериите или е макс?



Ще покажа какво със снимка 231мм или 236мм май беше на 20мм и вентилирано и нарязано, а от магазина казаха че накладките са за това брембо испански някакви. Колата не съм и давал зор на спирачките много даже хич, все повече и повече започва да спира здраво, не блокират колелата само спира и то яко. От както ги смених обаче се чува едно виене и се усилва от скороста дали не е от нарезите. А може ли нещо да не е сложено като хората, като пусна от скорост и си вие като че стърже нещо и се усеща като си допра крака на педала стъргането.
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 05 юли 2007 - 07:23

питане имам фиксиращият болт на диска затяга ли се или само навива докато диска застане до главината? Да не би да е нещо накриво и да сурка нещо, онази ламаринка протектор отзад да не е и тя нещо не в час?

PS снимки на дискове и накладки

дискове
http://photo-zona.net/images/user9463/albu...4_P1150990p.jpg
http://photo-zona.net/images/user9463/albu...5_P1150991p.jpg
накладки
http://photo-zona.net/images/user9463/albu...5_P1150992p.jpg
http://photo-zona.net/images/user9463/albu...4_P1150994p.jpg
дисковете на колата вече
http://photo-zona.net/images/user9463/albu...7_P1150995p.jpg
http://photo-zona.net/images/user9463/albu...3_P1150996p.jpg
Отговори

deforse снимка deforse 05 юли 2007 - 08:15

Болта не е необходимо да го стягаш чак толкова много. Достатъчно е само да фиксира диска. То това му е единствената функция. Иначе като си сложиш джантата и завиеш болтовете си готов. Няма грижи. Що се отнася до ламаринките възможно е да се трият в диска. Поне при мен така стана. Сглобих всичко, тръгнах да пробвам колата и се чуваше страшно виене. Свалих пак джантата и видях, че предпазните ламаринки допират спирачния диск. Изкривих ги малко с отверката и готово. Като ги гледаш, огледай от всички страни.
Иначе и мойте не държаха като хората в началото, но всичко си дойде на мястото след около 100 км.
Еми това е. Ако има друго, питай. Иначе дисковете са много готини. Честито.
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 05 юли 2007 - 08:29

 o.kamenov, на Jul 5 2007, 09:15 AM, каза:

Болта не е необходимо да го стягаш чак толкова много. Достатъчно е само да фиксира диска. То това му е единствената функция. Иначе като си сложиш джантата и завиеш болтовете си готов. Няма грижи. Що се отнася до ламаринките възможно е да се трият в диска. Поне при мен така стана. Сглобих всичко, тръгнах да пробвам колата и се чуваше страшно виене. Свалих пак джантата и видях, че предпазните ламаринки допират спирачния диск. Изкривих ги малко с отверката и готово. Като ги гледаш, огледай от всички страни.
Иначе и мойте не държаха като хората в началото, но всичко си дойде на мястото след около 100 км.
Еми това е. Ако има друго, питай. Иначе дисковете са много готини. Честито.


мерси много, днеска ще измисля как да вляза в бокса да видя ламаринките :) точно виене се чува.
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 06 юли 2007 - 15:47

Колеги аз да кажа днес си взех дискове от бг мотор за деу ланос 1,5 на външен вид са същите изцяло бели корейски, и забележете цената им е 96лв за 2 та а тия мизерници от Булвария и Аксон ми разправят 230лв. Като ги сложа ще пиша как са.
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 06 юли 2007 - 16:24

 mitk_, на Jul 6 2007, 04:47 PM, каза:

Колеги аз да кажа днес си взех дискове от бг мотор за деу ланос 1,5 на външен вид са същите изцяло бели корейски, и забележете цената им е 96лв за 2 та а тия мизерници от Булвария и Аксон ми разправят 230лв. Като ги сложа ще пиша как са.


на тия пари са и евтините брембо дето нямат нарези и са бели. Трабва да са хубави. Пък за опелски има и други доставчици, не само официалните на опел.
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 14 юли 2007 - 16:14

мтакаа не е ламаринкаобаче виенето остана и се позасили. Странно е от 50-60км/ч нагоре започва добре да се чува а нагоре се засилва. Минал съм над 400км с тях спира отлично, обаче вие. Идеи?
Отговори

Стельо снимка Стельо 14 юли 2007 - 16:30

не се притеснявайте болтовете отзад който освобождават супорта няма как да блокират или да се скъсат трябва ви само един камък с набит шестограм 7 една отверка и накладките се сменят а за целия апарат набит шестограм 10 болта за целия апарат може да се върти малко трудно защото заводски излиза с лепило .. това да не ви притеснява .. и сега да кажа оня ден си купих едни накладки ... трудно ми е да кажа цената защото купих доста работи .. е в понеделник ще ги сменям ... запалих ги изпекоха се .. малко като позагреят и не спират ... не ми се купуват от сервиза защото са 60 лв и не си заслужават .. аиде някои ако има идея какви накладки да си купя които що горе спират като загреят да ми каже .... предпочитам да ми свършват накладките по бързо от колкото диска ... ама и дисковете да свършат не ме притесняват имам само 4 комплектра в сервиза .. някой ако има от варна и му се налага да сменя ще му дам трябва само да минат през един малък вятър на струга ...

симбончо ако не се оправи ще го видим утре на срещата ... ако те притеснява толкова много пиши ми на лс да ти дам телефона ми да ми се обадиш да се видим някаде ... тая вечер ако можем да решим проблема ...
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 14 юли 2007 - 21:43

 ssteliqn, на Jul 14 2007, 05:30 PM, каза:

симбончо ако не се оправи ще го видим утре на срещата ... ако те притеснява толкова много пиши ми на лс да ти дам телефона ми да ми се обадиш да се видим някаде ... тая вечер ако можем да решим проблема ...


страшно много мерси и сигурно утре, днеска стана късно.
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 14 юли 2007 - 22:43

Колеги ужас след 300км с новите дискове и като набия спирачката волана тресе :mhihi: над 100 и педала леко ама много леко вибрира, се едно са раждясали дисковете, под 100 спира перфектно.
Сменени са дясна главина лагер явно трябва да сменя и лявата главина и лагера и ако това не повлияе ще търся на старо супорти.
Жената нещо говори за продажба на колата :thu:
Отговори

hristobote снимка hristobote 18 юли 2007 - 12:19

 mitk_, на Jul 14 2007, 11:43 PM, каза:

Колеги ужас след 300км с новите дискове и като набия спирачката волана тресе :icon_redface: над 100 и педала леко ама много леко вибрира, се едно са раждясали дисковете, под 100 спира перфектно.
Сменени са дясна главина лагер явно трябва да сменя и лявата главина и лагера и ако това не повлияе ще търся на старо супорти.
Жената нещо говори за продажба на колата :icon_redface:


Слушай сега имах подобен проблем с Омегата.
Като спирах със скораст над 80 км. пресе предницата и вибрира педала, дори ABS включваше понякога.
Та.... балансирах гумите и летите джанти .. НИЩО
Смених предни дискове и накладки (взех АС Делко и съм много доволен) .... започна да спира по добре , но биеше пак.
Накрая смених селенови втулки, това са предни тампони и ЗАСПА колата.(това беше най евтината част )
Мой съвет прегледай предницата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg