Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

От Х18ХЕ1 към Х18LET

s7ifl3r снимка s7ifl3r 04 ноември 2007 - 11:38

Преди да започна искам да кажа, че това не е поредната спамерска тема, а обмисля нещо сериозно, като въпроса се свежда до това има ли смисъл гореопоменатия двигател да бъде започван изобщо или да се мине на вариант с присаждане на C20XE и конверсия към LET или може би най-удачния(а и скъп вариант) Z20LET.
1.Та историята е следната - след доста разпитване нагоре - надоле всички ме убеждават, че тоя двигател не става за силов тунинг, като основна причина се изтъква големия ход на буталото.И все пак аз съм тъп, но упорит и искам да знам има ли все пак начин на тая мотеретка да се монтира турбо, като двигателя остане надежден.....
2.Може би по лесния вариант - C20XE, знам че вече е правена шашмата да слага т'ва моторче на Астра Г, но съм малко разсеян в последно време и така и не разбрах много ли са разправиите по влизането в коша, след т'ва регистрации и т.н.
3.Z20LET - единственото което ме спира е, че най-вероятно тука ще има много разправии при вкарването му в България, а и някак си удовлетворението едва ли ще е толкова голямо.
И все пак ако е възможна конверсията на Х18.... какво още ще трябва да бъде променено по спирачната система, задвижването към колелата .... абе интересува ме всичко общо взето!Цената също ще е от значение(но съм решил да се прави нещо качествено), а също така и дали някой ще се наеме с тази "лудост"!
Благодаря предварително на колегите които ще дават съвети!
То гледам, че и в Германия т'ва им е интересно на хората и всичките съвети са да се мина просто към друг мотор, но аз съм длъжен да попитам....X18XE to X18LET
Отговори

Stoil снимка Stoil 04 ноември 2007 - 11:53

ами такаааа

значи една от причините да се работи малко върху този мотор е именно хода на буталото.
което автоматично пренася натоварването в/у биелите и т.н.
аз обаче си мисля, че при един такъв проект ако постъпиш наистина сериозно и
смениш бутала, биели, АРП болтове и усилени лагери на вала долу едва ли ще имаш проблем,
особено при по - ниски налягания - да кажем до 1 бар, с неголямо турбо - макс - Т3/Т4

основното като питане е какво искаш и колко искаш.

друг е въпроса, че тунерите избягват да се занимават с непознати материи, като този двигател.

имай също в предвид, че при малко по - високо налягане ще ти иде и кутията.

демек въпросите пред тебе са два:
- да си турбинираш твоя мотор качествено при налягане 0.6 - 0.7
- да смениш мотора с турбо такъв с всичките му там последствие

аз лично бих избрал вариант 1
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 04 ноември 2007 - 11:58

Като цяло не искам повече от 1бар, като през повечето време ще се кара на 0.6 да кажем, а на 1 ще ходи само за простееене!Демек по мой изчисления тва трябва до дойде макс 200крави(на 1 бар)!Ако може и телефонче да ми оставиш да поговорим малко по обстойно и евентуално да видим дали ще измислим нещо, да се навиеш да го правиш!Довечера ако идваш на ОМВ или на някоя друга среща в София да се видиме и да го избистрим на по бира!
Отговори

Оги снимка Оги 04 ноември 2007 - 14:14

 s7ifl3r, на Nov 4 2007, 11:38 AM, каза:

след доста разпитване нагоре - надоле всички ме убеждават, че тоя двигател не става за силов тунинг, като основна причина се изтъква големия ход на буталото.И все пак аз съм тъп, но упорит


Незнам защо не искаш да ми повярваш.
Това за хода на буталото май не ти се струва сериозна причина, а :opel_forever:
Стоил е прав, всичко се прави. Съответно обаче си струва парите ... за твоя мотор никой не прави performance чаркове т.е. варианта ти е да си земеш по поръчка! Мен са ми давали цена 1300 евро за бутала само, още толкова за биели ... е незнам дали си струва, при условие, че резултата е неясен. Хуу, буталата, биелите, болтовете и лагерите ще ги смениш и ще държат (въпреки, че вече си минал 6000 лв) ... а коляновия вал ? Главата ? А всичко останало ?
Незнам
Отделно на твоя блок става само Ф17 :nau: Как мислиш да решиш тоя проблем? Като знам Ф20-ките как се трошат не си представям какво ше стане с малката кутия

Успех
Отговори

Stoil снимка Stoil 04 ноември 2007 - 14:25

Огич, тука се говори за налягане 0.6 - 0.7
няма да ги има тея филми дето ги прогнозираш.
отделно и сега цените са малко по различни ако знаеш откъде.
но определено си трябва кеш
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 04 ноември 2007 - 14:50

 s7ifl3r, на Nov 4 2007, 11:38 AM, каза:

Преди да започна искам да кажа, че това не е поредната спамерска тема, а обмисля нещо сериозно, като въпроса се свежда до това има ли смисъл гореопоменатия двигател да бъде започван изобщо или да се мине на вариант с присаждане на C20XE и конверсия към LET или може би най-удачния(а и скъп вариант) Z20LET.
1.Та историята е следната - след доста разпитване нагоре - надоле всички ме убеждават, че тоя двигател не става за силов тунинг, като основна причина се изтъква големия ход на буталото.И все пак аз съм тъп, но упорит и искам да знам има ли все пак начин на тая мотеретка да се монтира турбо, като двигателя остане надежден.....
2.Може би по лесния вариант - C20XE, знам че вече е правена шашмата да слага т'ва моторче на Астра Г, но съм малко разсеян в последно време и така и не разбрах много ли са разправиите по влизането в коша, след т'ва регистрации и т.н.
3.Z20LET - единственото което ме спира е, че най-вероятно тука ще има много разправии при вкарването му в България, а и някак си удовлетворението едва ли ще е толкова голямо.
И все пак ако е възможна конверсията на Х18.... какво още ще трябва да бъде променено по спирачната система, задвижването към колелата .... абе интересува ме всичко общо взето!Цената също ще е от значение(но съм решил да се прави нещо качествено), а също така и дали някой ще се наеме с тази "лудост"!
Благодаря предварително на колегите които ще дават съвети!
То гледам, че и в Германия т'ва им е интересно на хората и всичките съвети са да се мина просто към друг мотор, но аз съм длъжен да попитам....X18XE to X18LET


Според мен ще дадеш толкова пари, че после ще ти се иска да я беше продал тая и да си вземеш направо такава със Z20LET!

Иначе ако ще се прави качествено със всичко което казваш допълнително (спирачки, простотии) ... със С20ХЕ турбиниран си мисля, че поне 10 бона ще ти стъпи на това налягане което искаш.
Имаше някой във форума който го беше правил по-горното вече да се включи и той и да ти каже точна цифра!?
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 04 ноември 2007 - 21:19

 TurboManiak, на Nov 4 2007, 02:50 PM, каза:

Според мен ще дадеш толкова пари, че после ще ти се иска да я беше продал тая и да си вземеш направо...

По-точно не може да бъде казано.
Тук не става въпрос за някакъв сантимент към колата според мен, така че Жоро е напълно прав. А е и с опит в материята. Както и аз. Бих ти дал същия съвет.
Отговори

Stoil снимка Stoil 04 ноември 2007 - 21:39

аз пък май съм на друго мнение.
парите така и така ще идат.
а по неговото описание не се търси рацинг версия.
затова и неговият двигател е достатъчен.
пак казвам, че за налягания от рода на 0.6 - 0.7, което никак не е малко, няма да има сериозни ями.
нагоре вече си е хуйня...

аз ако съм на тебе ще си набавя чарколяка леко полеко и няма какво да се мисли
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 04 ноември 2007 - 22:21

 Stoil, на Nov 4 2007, 09:39 PM, каза:

аз пък май съм на друго мнение.
парите така и така ще идат.
а по неговото описание не се търси рацинг версия.
затова и неговият двигател е достатъчен.
пак казвам, че за налягания от рода на 0.6 - 0.7, което никак не е малко, няма да има сериозни ями.
нагоре вече си е хуйня...

аз ако съм на тебе ще си набавя чарколяка леко полеко и няма какво да се мисли

Абе за набиването на чарколяка едва ли аз ще го направя...треа ми луда глава която да се наеме за т'ва начинание!Все още събирам информация и да се надявам в скоро време да започне търсенето на нужните части!
Отговори

set16v снимка set16v 04 ноември 2007 - 22:44

 Stoil, на Nov 4 2007, 02:25 PM, каза:

Огич, тука се говори за налягане 0.6 - 0.7
няма да ги има тея филми дето ги прогнозираш.
отделно и сега цените са малко по различни ако знаеш откъде.
но определено си трябва кеш


а пък аз съм 100% сигурен че не можеш да гарантираш за 100% успех за това което говорите..........
п.п.ЛуЕк въпрос :nau: ко ще го накара да работи това желязо /конверсия 18хе-турбо/като електроника/имам предвид....А и да харчи в границите на разумното /демек 11-12л./градско :nau: :opel_forever: :nau:
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 04 ноември 2007 - 22:56

 set16v, на Nov 4 2007, 10:44 PM, каза:

 Stoil, на Nov 4 2007, 02:25 PM, каза:

Огич, тука се говори за налягане 0.6 - 0.7
няма да ги има тея филми дето ги прогнозираш.
отделно и сега цените са малко по различни ако знаеш откъде.
но определено си трябва кеш


а пък аз съм 100% сигурен че не можеш да гарантираш за 100% успех за това което говорите..........
п.п.ЛуЕк въпрос :nau: ко ще го накара да работи това желязо /конверсия 18хе-турбо/като електроника/имам предвид....А и да харчи в границите на разумното /демек 11-12л./градско :nau: :opel_forever: :nau:

Monster Performance може ли да ми окаже някакво съдействие или ще ме посъветва да си купя готов ЛЕТ...
Отговори

set16v снимка set16v 04 ноември 2007 - 23:11

най реалистичният отг.от мен за най-нормална цена е друг автомобил,при положение че нямаш няква носталгия по твоята,това е едната страна .....
ако минаваш на вариянт на турбина на твоята----то бих казал ДА по-добре ЛЕТ/щото и по евтино по-добре по надежно
по икономично по силно и още един куп ПО-та :opel_forever: :nau:
ако останеш вариянт на х18хе--раооотата отива на зле...
1...всеки път като ти се прийска да и даваш яко газ ще умуваш ко ще ше потроши....
2...колко ще изхарчи..
3..дали няма да стана за смях ако ми се закачи някоя Аста 16в.../щото ще те одъни яко
4..ако отида до морето на повечко газз,дали буталата няма да затегнат в БЛОКА и да хфърля мотора,респективно парите си на вятъра.......или да пътувам на 00000000000,2,бара за да е ок.сичко,пък ще си мечтая да давам газ като другите БАТКИ с по 220-230км./ч.
уффф мързи ме да пиша батю щото мога да напиша поне още 3пъти по-толкова :nau:
забрайх да пиша че тва е МОЕ И НЕАНГАЖИРАщО МНЕНИЕ,КОЕТО НЕ Е ЗАДЪЛЖЕТЕЛНО ДА СЕ ПРИЕМА НА 100%
Отговори

Звезделин снимка Звезделин 05 ноември 2007 - 08:55

s7ifl3r , по-добре е направо ЛЕТ, няма смисъл да се занимаваш с екотека! Наистина няма перформънс части за тях, както и са доста по скъпи ако се напраят такива, за ХЕ/LET части бол! А и е най-добре да слушаш хората, който знаят за какво става дума (set16v) :nau: :opel_forever:
Успех в начинанието!
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 05 ноември 2007 - 09:38

От всичко казано до сега ме навежда мисълта да търся Z20LET, но тук идва другия проблем - акциза и вноса тъй като едва ли го има някъде в България!Другия вариант е конверсията на C20XE към LET....но и тук идва проблем - ще се слага на Астра Г...изглежда ще се вкарам в голямо приключение.....
Отговори

НеаМ РаВеН снимка НеаМ РаВеН 05 ноември 2007 - 11:28

Според мен самата мисъл да направиш нещо с двигателя си те вкарва в голямо приключение. Имай предвид, че каквото и да решиш се вкарваш във филм с неясен край или по-скоро непредвидим :opel_forever: :nau:
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 05 ноември 2007 - 11:41

 s7ifl3r, на Nov 5 2007, 09:38 AM, каза:

От всичко казано до сега ме навежда мисълта да търся Z20LET, но тук идва другия проблем - акциза и вноса тъй като едва ли го има някъде в България!Другия вариант е конверсията на C20XE към LET....но и тук идва проблем - ще се слага на Астра Г...изглежда ще се вкарам в голямо приключение.....


Внасяш мотора разглобен и няма да платиш акциз. Преди време в рали форума имаше оферта за Z20LET без турбо и стартер. Ако искаш разрови се там. Искаха му 1500лв. май. Турбото е било счупено. Направи го с Z20LET, по-интересно ще е! :opel_forever:
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 05 ноември 2007 - 11:52

 s7ifl3r, на Nov 5 2007, 09:38 AM, каза:

...Другия вариант е конверсията на C20XE към LET....но и тук идва проблем - ще се слага на Астра Г...изглежда ще се вкарам в голямо приключение.....


Както казах вече има колега направил съответното и в момента колата е в нашия колега Акулски. Опитай да се свържеш с него и ако ти позволи да видиш как са изпълнени нещата при него... ти е наполовина свършена работата.
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 05 ноември 2007 - 12:14

За момента минавам на варианта Z20LET - така,че търся следните неща:
1.Двигател
2.Скорости
3.ECU
4.Всичко друго което е нужно
Идеята за X18LET поне за момента минава на заден план....Надявам се някой колега да може да ми обясни как точно ще стане шашмата с вноса на двигател и съответната му регистрация в последствие....Да се похваля вече имам оферта за двигатели - Z20LET и X20XER от Германия...така, че трябва да действам...
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 05 ноември 2007 - 14:08

Значи, откачаш главата от блока и във фактурата пишете резервни части, блок за еди какво си и глава за еди какво си. Може дори да го направите на два пъти. Т.е. главата и блока да влезнат в България с различни документи. Това е ако искаш документи да има де. Иначе, чесно казано не виждам кой на границата ще те спре ако идеш с една кола и си докараш двигателя на части. Т.е. си го докарваш като багаж едва ли не. Сега вече не ровят из багажа ако не минаваш през страна извън ЕС. Само дето после няма да имаш документи за него.
Отговори

BladeMan снимка BladeMan 05 ноември 2007 - 14:11

Аз няма много да се мешам в тая тема но ще кажа само едно "Всичко може да се направи стига ти да можеш да го направиш" :opel_forever: :nau:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg