Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Моторни масла GM

Stefanov90 снимка Stefanov90 24 декември 2012 - 00:43

Здравейте колеги. Предварително се извинявам ако вече има такава тема, но пуснах търсачката във форума и не открих нищо конкретно. Та затова реших да отправя едно малко питане. Интересувам се откъде мога да си поръчам НЕ ментак GM масло и заслужава ли си? Кошницата е Омега Б 95-та с X20XEV. Предварително благодаря на отзовалите се.
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 24 декември 2012 - 00:51

Аз си го купувам от всякакви магазини за авточасти. нямам никаква представа, дали е менте или не, но съм много доволен от маслото.
Отговори

spoxer снимка spoxer 24 декември 2012 - 09:32

Веднъж слагах, беше супер, после слагах - ЗЛЕ. Гледам си от Варна ще ти кажа къде да не ходиш. Има един сервиз до ОМВ на ул. Мир. Там - НЕДЕЙ!
Ако слагаш ГМ, ледай да е от голям варел. Казвам ти защото като ми слагаха от голям мотора беше супер, но 5л туба с надписи на гръцки, бягай далеч.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 24 декември 2012 - 10:26

 spoxer, на 24 декември 2012 - 09:32, каза:

*.. но 5л туба с надписи на гръцки, бягай далеч.


-Не съм сипвал до сега такова масло, много съм го умувал обаче, за това и се включвам в дискусията. Та като прочетох това колега (за тубите с надписи на Гръцки), ми то.. от няколко години вече, поне аз НЕ СЪМ ВИЖДАЛ нещо различно от това !? :confused: Независимо малка туба, или голяма.. ам надписи САМО на Гръцки, а съм слушал приказки, че това масло просто не става.

А GM-масло БЕЗ надписи на Гръцки, какво ще рече това, къде е произведено ? Щот съм срещал снимки на туби в интернет, там няма надписи на Гръцки, но да ли е само маркетингов трик - не знам, не смея да се набутвам и да проверявам.

п.п. А за тези, които веднага ще скачат да ми обясняват колко е добро, и че първо трябва да пробвам, пък след това да приказвам.. само ще се повторя и ще разкажа пак набързо! Имаме 2бр. OPEL ASTRA G с X20DTL и двата. Да кажем, ако не са 1:1, но са почти напълно "идентични" (като поведение и работа на мотора). Единия е на 11 000км. вече, с еди-какво си масло, трябваше да е сменено вече, но както и да е.. а другият, е с току-що налято GM -> мотора му работи 2-пъти по-шумно, вибрациите са осезаемо повече! Добре познавам/е колите, освен в маслото друга разлика няма. Е, нека който иска да купува и да си прави опити.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 24 декември 2012 - 10:28

То точно от големия варел шанса да си платиш за GM а да ти сипят М10Д е най голям... :D
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 24 декември 2012 - 10:37

Аз съм го купувал само в туба от 5л. без гръцки надписи е с някаква холограма.
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 24 декември 2012 - 10:42

 DALGONSKi, на 24 декември 2012 - 10:26, каза:

-Не съм сипвал до сега такова масло,

... Имаме 2бр. OPEL ASTRA G с X20DTL и двата.
.. а другият, е с току-що налято GM -> мотора му работи 2-пъти по-шумно,


това примерно ли е, или истина?
Отговори

spoxer снимка spoxer 24 декември 2012 - 10:44

Незнам колко пари си готов да дадеш. Лично аз както казах по-горе масло ГМ не ти препоръчвам. Бях s Mотул, сега с Кастрол, и от двете съм доволен, кастрола го поръчах от колега във форума. Преди с ГМ-ското тракаше, чаткаше, абе ужас някакъв. При първата ми смяна на масло си бях сложил Валволин 10/60. Мотора не се чуваше, но литъра беше почти 30 лева.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 24 декември 2012 - 11:43

 ШУМЕН, на 24 декември 2012 - 10:42, каза:

това примерно ли е, или истина?


-Опоменавам го вече няколко пъти този КОНКРЕТЕН пример! Колите са моя X20DTL и на един приятел-съсед, както споменах, може да се каже че са "идентични", за толкова ги познаваме. Маслото, с което аз бях на 11 000км. беше UNIL от един сервиз тука, от варел и ми струваше тогава около ~9.50лв/литър, а на другата моя другар сложи GM 10W40 от пластмасови туби, на 13-14лв/литър. Когато се върна от сервиза (изминал 15-20км. вече), а аз бях пред тях и запалихме 2-те коли. Неговата, която иначе работи да кажем ~на еднакъв шум и вибрации с мойта.. тогава просто се усети разликата, а както казах бях на 11К+ км. с това измисленото масло UNIL, 10W40. Какво повече от това, като ЛИЧЕН ОПИТ и "БАЗА ЗА СРАВНЕНИЕ".
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 24 декември 2012 - 11:59

Разменете маслата и кажеге дали има разлика!Аз ползвам за поредна смяна и съм доволен.Преди това ползвах 3 вида масла все една и съща работа.
Отговори

vektra1 снимка vektra1 24 декември 2012 - 13:10

Първо не знам защо трябва да се купува каквото и да е масло,от малки магазинчета сергии и подобни.Опел има почти навсякъде оторизиран представител,там вероятността да предлагат менте е недопустима.Поне вярвам в това и силно се надявам,да няма представители готови да си заложат главата за смешна печалба.Всеки решил да ползва масло GM нека купува от правилните места,това малко или много е вид гаранция за качеството.Преди ползвах Motul за мен лично е перфектно масло,но и цената е според качеството.После минах на GM не смятам че е голям компромис, при положение че всички нови коли в гаранция задължително са с такова масло.Какво да глезя стария кокал с масло от 20лв литъра,вече близо 5г. карам с GM и нито съм усетил разлика нито има проблем.Всеки сам решава какво да сипе на колата,аз не мисла че маслото на GM е нискокачествено за това го ползвам.
Отговори

Stefanov90 снимка Stefanov90 24 декември 2012 - 13:24

Попаднах на следните предложения в мрежата като за първото прочетох (мисля че, във форума на офроуд.бг) че, работили само с официалните дистрибутори, а за второто един Господ знае какво е: http://www.motorni-m...products_id=562
http://ngt.bg/avtoch...el-gm?sef=hcfpm
Също правят впечатление снимките и цените. По-скъпото пише че е супер синтетик, а по евтиното семи синтетик. Може ли разликата в цената да се дължи на това и изобщо някой поръчвал ли си е от мрежата ?
Отговори

sathv снимка sathv 24 декември 2012 - 15:17

Ти недей гледа какво пише на снимките. Там и на минералното пише super sintetic. Просто снимките са еднакви. Напълно синтетично е 5W30. Полусинтетично е 10w40.
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 24 декември 2012 - 15:56

Аз карам с това масло GM и е много добре, виждам на тубата ми , че не пише Супер или Семи синтетик, но може би това е оригинала.
Ако някой иска да подобри малко качествата на това масло, може да сипе и около 100 г. от тази добавка.

добавка
надпис на добавката
масло

А това е полезен линк за теотията на маслата:
стандарт

Това е информация за оригиналните масла за кутиите, хидравликата и др. в Опел -ите
Класификация DEXRON за ATF
Automatic Transmision Fluid– Масла за автоматични трансмисии-маслата са зелени
Вид A – въведен от Форд (GM) през 1949 година
Вид A Добавка A – въведен от (GM) през 1957 и заместил Вид A
Dexron В - въведен от Форд (GM) през 1967 година
Dexron II – формула на GM, подобрена с по-усъвършенстван контрол на вискозитета
Dexron IIE – масло GM за електронни трансмисии
Dexron III (F)- замества маслото Dexron IIE и има високи антикорозионни качества
Dexron III (H) – подобрена версия на маслото Dexron III, въведено през 2003
Dexron lll/Satum- специално масло за колите Saturn
Dexron VI – въведено през 2006 за хидроматичните 6L80 GM коли.Замества Dexron III
Снимка на Dexron Vl
Мнението беше редактирано от ШУМЕН: 24 декември 2012 - 17:19
Отговори

spoxer снимка spoxer 24 декември 2012 - 15:59

 ШУМЕН, на 24 декември 2012 - 15:56, каза:

Аз карам с това масло GM и е много добре, виждам на тубата ми , че не пише Супер или Семи синтетик, но може би това е оригинала.
Ако някой иска да подобри малко качествата на това масло, може да сипе и около 100 г. от тази добавка.


Дака, не можем да ги видим така.
Мнението беше редактирано от spoxer: 26 декември 2012 - 18:26
Отговори

LEVSKIMEN снимка LEVSKIMEN 26 декември 2012 - 17:09

Карах с масло GM,но нещо много ми го гореше ДВГ-то :) Започнах да наливам Мотул и разхода на масло чувствително спадна така,че мнението ми за маслото GM e Бягай далече от него.
Отговори

m007 снимка m007 16 май 2017 - 15:54

Здравейте колеги,

Нов собственик на Опел Инсигния съм и за пръв път карам Опел, както и дизел.

Имам един въпрос за маслото към вас - сменяте ли маслото всяка година?
Днес в представителството на Опел в Люлин (Булвария) ме сюрпризираха с информацията, че маслото на GM което продават (5W30) се сменя задължително на 15 000 km или на 1 година - което настъпи първо. За пръв път чувам, че е задължително масло да се сменя всяка година, но и досега съм карал по-нисък клас автомобил с други масла.

Исках да се допитам до вас как процедирате вие със смяната на маслото, защото в мен остана съмнението, че в Булвария искат всяка година да си правят оборота. Или пък продукта им не е оригинален (не видях холограмни стикери на тубата, каквито съм виждал в клипове и снимки в интернет). Същото масло го има и на други места, като цената му е наполовина от тази в Булвария. Щеше ми се, ако го взимам от Булвария, поне да съм на сигурен, че е оригинално, а липсата на стикер ме озадачава.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 май 2017 - 16:01

Това масло в България препоръчват да се сменя на 15000 максимум, а всяко масло се сменя поне веднъж годишно. Просто си променя качествата с времето. Важи за всички масла и автомобили. Не е драма ако се забавиш малко, но горе долу на 12 месеца е редно да сменяш маслото. Ако не е в гаранция, предполагам може навсякъде да го сменяш. Аз слагам такова - 5 литра ми е 65 лв.

Това слагам на различните коли:
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 16 май 2017 - 16:06
Отговори

m007 снимка m007 16 май 2017 - 16:19

Доволен ли си от маслата на GM? По-назад в темата прочетах протворечиви впечатления за тях.
Мисля си, дали да не заложа на MOTUL SPECIFIC DEXOS2 5W30-5L - http://www.emag.bg/m...pd/DYQJ6YBBM/#5
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 16 май 2017 - 16:27

От 9 години само такова масло слагам на три Опела вече. Нямам ядове, но е купено от доверен магазин и цената е хоре долу като на колегата, а не 35лв.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg