Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Сив пушек от ауспуха и двигателя

Ivo-pk снимка Ivo-pk 10 март 2018 - 11:06

Здравейте колеги, миналата седмица след като смених маслото със GM dexos 2 5w30 колата започна да изкарва сив дим от ауспуха и от към двигателя, откарах колата на "майстор" и ми каза че турбото е заминало. Прежалих 450 лева за рециклиране на турбото във същия сервиз и сега 2 дни по-късно колата пак пуши. Моля дайте някакви идеи от къде може да е проблема и дали може да е от маслото. Колата е Astra h gtc 1.9 cdti 150hp 2006 година. Благодаря предварително!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 10 март 2018 - 14:43

Най- добре е да разгледате много внимателно какво е пипано около смяната на маслото.
И да, след рециклирането на турбото ще си пуши, защото проблем с него си нямал.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 10 март 2018 - 15:19
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 10 март 2018 - 22:06

Човече ти си лиснал каната много дебело за един много тривиален проблем (ако съм прав). Моята астра при смяна на масло, ако не внимаваш и ако не използваш подходящо приспособление (в моя случай срязана бутилка от кока кола в подходяща форма за фуния), се разтича маслото върху меката връзка на генерацията. Ефекта е точно такъв. Страшн пушеци докато не изгори. Не мога да ти гарантирам, че и при теб наистина е това, но както го описа съм почти сигурен. И аз първия път много се стреснах. Реших че колата се е запалила.

Отворих клипче в тубата да видя при вектрата как е, изрично споменават за омазването. Погледни какво е омазано по генерацията и предполагам ще разбереш какъв е проблема веднага.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 10 март 2018 - 22:11
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 март 2018 - 09:20

Маслата менте също се изгарят от двигателя, дори и да му няма нищо.. и в това няма нищо чудно, защото само прилича на масло. Тези GM масла имат най-много ментета особено из нашия регион. Затова моя съвет е веднага да го махаш и да налееш нещо друго.
И да - и тук става дума за наредия ако "майсторът" ти е казал "турбо". Кажи поне колко пари те одра и според мен ще трябва да го напишеш при некоректните "търговци и майстори".
Ако ли пък ти е сменил нещо (както те съветват да разгледаш), най-добре се върни там и ..........
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 11 март 2018 - 09:39

Смяната на масло + филтър във официален сервиз е 150лв за Z19DTH, струва си да се опита, там поне шанса за да уцелиш менте е минимален.
Преди време един приятел щеше да отваря двигател заради разход на масло и тракане, дадох му да пробва една туба Мотул донесена ми от Белгия - и чудо, оказа се че двигателя му си е наред.
P.S сега погледнах на сайта на Стефанов (пловдивския дилър на Опел) - за Z19DTH дават масло 10w40,а колегата е сложил 5w30 не би трябвало да пуши от това, но все пак..
Мнението беше редактирано от Hotblooded: 11 март 2018 - 09:43
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 11 март 2018 - 09:39

А има ли вариант турбото да е вкарало масло в интеркулера който е ясно, че не е бил почистен и просто в момента да доизгаря?
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 11 март 2018 - 09:45

Има, то тогава не само кулера ще е окензан - колектора, EGR, всичко ще е леш...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 март 2018 - 10:04

Аз обаче се чудя... дори и "гъзобрък" да си , дори и с "две леви ръце" да си, Има много клипове в нета за смяна на маслото и филтъра на тия двигатели и всичко е описано и се вижда какво правят. Толкова ли е трудно да се повтори че чак и за масло ходим "в сервиза" , където вече е много вероятно "да ни еб@т майката" на колата. Какво трябва? Консумативите и един ключ за филтър от 3-4 лева + канал(или подпори)
Ето оня човек от съединител, сега не може да я оправи, щото не знае покрай съединителя какво е бутано/сменяно/краднато/олайнарено...
Изобщо......
Това е ебати безочието.Кво ли си е викал тоя "майстор": Гледай го тоя, дошъл да ми даде 10 лева да му сменя маслото. Я да му кажа че трябва да ми даде 450 - че са доста повече. Аз съветвам даже и да се провери дали е сменяно нещо по това турбо. Отделно смятам че тези 450 са така леко с около 100-ина в повече. Средната част е към 250 и труд колко ? 200 лева... хайде сега........
Далеч съм от мисълта че е взел средна част за 400 и му е искал 50 за смяната..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 март 2018 - 10:09
Отговори

indi снимка indi 11 март 2018 - 11:07

 Hotblooded, на 11 март 2018 - 09:39, каза:

...........
P.S сега погледнах на сайта на Стефанов (пловдивския дилър на Опел) - за Z19DTH дават масло 10w40,а колегата е сложил 5w30 не би трябвало да пуши от това, но все пак..

Може,как да не може да пуши от различното масло.Едното е "по-тънко" от другото, и при поизносени сегменти,като нищо ще минава в горивната камера.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 11 март 2018 - 11:10

Освен инструменти трябва и място(канал или подемник), трябва и да имаш къде да хвърлиш старото масло. Извън това няма нищо сложно.
Дали е било за смяна турбото - малко е сложно да преценим от разстояние - може и да е било.
Отговори

indi снимка indi 11 март 2018 - 11:21

И аз ходя да ми сменява друг маслото.Не че не съм го сменявал сам на 11 леки, и 3 товарни автомобила,които съм притежавал. Но вече не ми се заляга и цапа, а пък и в тая Вектра остава някъде си масло,което трябва да се "изсмуче" с някаква машина,която нито имам нито пък ми се занимава.Маслото обаче сам си купувам и нося,не разчитайки на "препоръки",нито на каталози, а най-малко на "фирмени-оторизирани сервизи".
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 март 2018 - 11:35

Нищо не трябва да се смуче - аз съм със същия двигател като теб Indi, само че 101 коня версията. Пробката си е точно където трябва и изтича всичко(ако го оставиш достатъчно време).
Смученето се прави през канала за пръчката за нивото. Обикновено от там го "смучат" и да ти кажа - по-вероятно е така да остане нещо вътре, отколкото през пробката.

При мен си беше абослютно точно - източих го, налях 5 литра туба и нивото отиде там, където беше, на максимума.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 март 2018 - 11:49
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 март 2018 - 12:36

Маслото за тоя мотор е 5 30 или 5 40. 10 40 не е по спецификации. Маслото не е рядко. Особено ако има дпф. Колегата е писъл, пуши от ауспуха и двигателя. За мен са намокрили някъде генерацията с масло и сега изгаря. Не е казал пуши само от ауспуха. Във всяко клипче за смяна на масло показват въпросния проблем на въпросния мотор.
Отговори

indi снимка indi 11 март 2018 - 12:43

 Д-и-м-о-в, на 11 март 2018 - 11:35, каза:

Пробката си е точно където трябва и изтича всичко(ако го оставиш достатъчно време).
Смученето се прави през канала за пръчката за нивото. Обикновено от там го "смучат" и да ти кажа - по-вероятно е така да остане нещо вътре, отколкото през пробката.


Да,затова пиша-"..остава някъде си...". Първо отвиват пробката,след като изтече,тогава през "пръчката" "до-изсмукват". А и както писах-вече не ми се ляга и цапа.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 11 март 2018 - 12:48

 Hotblooded, на 11 март 2018 - 09:39, каза:

P.S сега погледнах на сайта на Стефанов (пловдивския дилър на Опел) - за Z19DTH дават масло 10w40,а колегата е сложил 5w30 не би трябвало да пуши от това, но все пак..

Стефанов да си натаковат таковата, в книжката на z19dth на първо място е 5w30, на второ 5w40. Имах такъв от магазина и на втората смяна в Булвария направиха опит да ми я минат на 10w40 и си отнесоха скандала, щото при предписан интервал 15 хилки за нашата страна да се кара с тоя боклук е идиотщина.
Отговори

Ivo-pk снимка Ivo-pk 19 март 2018 - 16:53

Здравейте колеги, след доста обикаляне по сервизи се оказа че проблема е бил дюза.
Вече колата си е в движение и най-важното не пуши :icon_razz2:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 19 март 2018 - 17:26

Аха - имал си "пикаещото момченце" на някой цилиндър.

Давай газ тогава.
Отговори

Жорк снимка Жорк 07 януари 2022 - 17:50

Здравейте Колеги
Да попитам имам опел астра H 2006г имам я от скоро и когато загреее започва да изкарва син пушек и когато я оставя на място да работи,започва да мени оборотите и да изкарва доста син дим...някой да се е сблъсквал с този проблем???
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 януари 2022 - 17:56

В Астра Х от 2006-та година има поне пет бензинови (без разновидностите) и поне три дизелови двигателя (отново без разновидностите). А сега да видим кой е твоя? Прочети правилата и си попълни профила както трябва!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg