Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Силно тропане в предницата

i.petrov снимка i.petrov 18 юни 2021 - 11:05

Здравейте на всички.Имам силно тропане в предницата при малки неравности при малка и не много голяма скорост. Тропането е като при биалетки, самоче ги смених и едва ли са те. Смених тампони и лагери на амортисьорите. Съмнявам се в ктабилизираща щанга и шарнир. Но не знам нампоните на шарнира. Ако някой има насощи да сподели. Благодаря предварително!

извинявам се за правописа пиша от телефона
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 18 юни 2021 - 11:06

Ами с една щанга минаваш шарнири, стаб щанга и се вижда.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 18 юни 2021 - 11:06
Отговори

i.petrov снимка i.petrov 18 юни 2021 - 11:12

стабилизиращата щанга от към тампоните ли да я пробвам със лоста
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 18 юни 2021 - 14:28

А вътрешен накрайник?
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 18 юни 2021 - 14:31

Виж някоя пластмаса , калобран или кора да не би да не е захваната както трябва .
Мнението беше редактирано от javor_bg: 18 юни 2021 - 14:34
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 18 юни 2021 - 14:34

 i.petrov, на 18 юни 2021 - 11:12, каза:

стабилизиращата щанга от към тампоните ли да я пробвам със лоста

Да. Най-личи при разкачени биалетки. Не я ли погледна тогава? Щото в момента е малко зор да уцелиш положение дето не е напрегната.
При мен мърдаше И аксиално.
Отговори

i.petrov снимка i.petrov 18 юни 2021 - 17:33

ами не я пробвах, просто видях че са нацепени тампоните и в последствие купих нови. Мислех си и за накрайници, но най ме е страх да не е шарнир че отиде цял носач. На който между другото също са напукани здраво тампоните, а при по рязко подаване на гоз имам чувството че двигателя тръгва преди купето. Явно ще се сменят яко тампони докато се установяват причините.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 18 юни 2021 - 17:58

Носач и шарнир 2 в 1. Безсмислено е да смениш носача, приположение шарнира е проблемен. Шарнира е занитен, а на нитовете е ударен център. Разпробиваш нитовете и тураш шарнири. Те си идват с болтовете. Откачи шарнира от колелото и ще видиш дали шарнира е здрав. Външните накрайници можеш да си ги смениш сам. За вътрешните пак можеш но после на реглаж на предница.
Отговори

i.petrov снимка i.petrov 18 юни 2021 - 18:30

да сменявал съм и преди накрайници но тук шарнира е капсолован,няма нитове. То ако имаше да съм го сменил вече хаха. Утре ще я пробвам че много вали сега.
Отговори

i.petrov снимка i.petrov 26 юни 2021 - 17:55

Просто да кажа проблемът е решен, външни кормилни накрайници. Всякакво клопане изчезна, дори и едно досадно тласщане на купето при ускоряване, като разбити тампони на двигателя, съшо и шум в областа на рейката като на заминала помпа.Но явно всичко е било от ябълковидните болтове на накраъниците.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg