Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Автомобилът на старо: VW Golf vs. Opel Astra

DALGONSKi снимка DALGONSKi 06 април 2012 - 22:03

 TOTTI868, на 06 април 2012 - 21:51, каза:

За двигатели незнам-но за визия все едно да сравнявам Ферари с жигула.Просто Астрата е светлинни години по красива от голфа.


-Е жалко приятелю.. ама те хората ги сравняват именно по двигатели, динамика.. цена-оборудване, продажби и т.н. А тия сравнения, които правим ние тип "самоделна очна ставка" просто не важат. :icon_wink2:
Отговори

qwer6 снимка qwer6 07 април 2012 - 00:07

 TOTTI868, на 06 април 2012 - 21:51, каза:

Нима искаш да кажеш че новата Астра е по лоша от ГОлф 6?За двигатели незнам-но за визия все едно да сравнявам Ферари с жигула.Просто Астрата е светлинни години по красива от голфа.Единствения модел на фолксваген който ми харесва е Scirocco!


Говоря за лъскавата обвивка и непрактичната същност. Това че все повече функцията е подчинена на дизайна, а не обратното както подобава на един немски автомобил. Вече няма значение дали човек има къде да си държи бутилката с вода и дали вижда нещо през мини стъклата. Важното е как изглежда колата отвън. Има нещо много поп-фолк в тази концепция.

Иначе и аз не харесвам Голф, най-вече заради една особена прослойка хора която кара тези коли в България.Но новата Астра все повече ме кара да се замислям за алтернативи..
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 07 април 2012 - 00:48

все пак първото което човек вижда е външния вид.Извинявай колега но само акто погледна голфа просто няма да има нужда да гледам двигатели и прочие- веднага ще се откажа да гледам по нанатък -просто не ми харесва кубчестия му вид.Дори и да има наи-перфектния двигател-какъв е смисъла щом не ми харесва визуално колата-според мен отговорът е никакъв.Но хора много-мнения в пъти по толкова. :love_opel:
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 07 април 2012 - 00:49
Отговори

esil2 снимка esil2 07 април 2012 - 10:29

Освен външният вид е добре да се гледа и като здравина на двигатели, окачване и така нанатък.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 07 април 2012 - 10:37

 esil2, на 07 април 2012 - 10:29, каза:

Освен външният вид е добре да се гледа и като здравина на двигатели, окачване и така нанатък.

така е ,но честно казано се съмнявам че VW са направили кои знае колко по добро окачване или двигател от Опел.Дори и да има някаква разлика,според мене не е толкова фрапираща.А и зависи от човека който кара колата,защото дори и най-здравото окачване или двигател могат да се скапят за отрицателно време от определени субекти :moderator:
Отговори

Dtm снимка Dtm 07 април 2012 - 11:41

Много ги критикуват Опел,за остарелите двигатели.Но докато VW произвеждаха тракащите помпа-дюза,всичко беше наред.Чак когато се разбра,че ги спират,тогава започнаха да ги критикуват.Сега пък,по "подреден "интериор от на Голф-Пасат няма,само че всички призводители,проумяха къде се монтират дисплеите,само vw-не,но няма проблем-всичко е перфектно
Отговори

megatron снимка megatron 07 април 2012 - 14:34

Аз има Opel Astra G и VW Golf4, без да изреждам какви са недостатъците на единия и предимствата на другия и обратно, ще кажа че аз лично предпочитам VW доста по-напред са от всяка гледна точка. Е ясно е, че ще има различни мнения, защото всеки има право на такова.
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 07 април 2012 - 15:53

Здравейте колеги,
Хайде да не спорим за очевадни неща , а просто да си признаем ,че караме Опели ,защото не можем да си позволим нещо друго.На Опелите и поддръжката е евтина и обслужването по-евтино, резервни части, намират се и на старо и т.н. Но недостатъците на нашите автомобили от "любимата" ни марка са доста повече отколкото на конкурентите.
Аз лично не виждам добър мотор да е излязъл след 8 клапанните разновидности, Ц16НЗ, Ц18 и т.н. ,инжекционите с 8 клапана ...абе всичко преди ерата Екотек ...
Тези Екотеци просто осраха цялата гама от мотори и ако има някой доволен от тях то ще е или заклет маняк на марката или случил на добра бройка(със здраве да си я кара).
А относно темата :На шурей ми му избрахме след многодневни обиколки из страната една супер запазена 1.8 бензинка Астра G .Лично му я докарах от Бургас до СтЗагора.Отлична стегната возия, мъркащ двигател, но нещо напоследък след 3-4 месеца от покупката , му гори масло и то доста..,а ви казвам колата беше толкова запазена германка, че съм викал хора да открият поне малки драскотини в салона или някакви следи от употреба.Все едно, че колата сега излизаше от магазина.Бях възхитен.Но двигателя се оказа боза.
Друго гадно впечатление ми направи късата скоростна кутия.На този мощен мотор бяха забили кутия по- къса от моята на 1,6моно 75 коня.Може би са искали да подчертаят спортен характер.На мен лично ми идва в повече тези високи обороти.
Като заключение мога да кажа: Хвали Опел, карай Мерцедес.
Мнението беше редактирано от realprofesora: 07 април 2012 - 16:14
Отговори

firestone снимка firestone 07 април 2012 - 17:38

 boichev, на 06 април 2012 - 20:19, каза:

Точно пък 1.9TD кво му е хубавото, без кулер много малка файда от тва турбо. 1.9TDi 90 коня, и 1.9TDi 110 коня са съвсем друга бира, макар 110-ката да е турбо с променлива геометрия. Лично аз съм се возил в 3-4 коли с 1.9TD и нито една от тях не върви, все са някакви изтормозени. Докато ако се намери 4-ка с 1.9TDi 136 или 150 коня си е :moderator: от сякъде.


Да съгласен съм с теб, но не говорим само за вървеж, при TD, помпата е механична и при GTD също, което значи по-евтина поддръжка, при 90-ките и 110-ките е електронна и там отиваме на скъп ремонт :) Говоря само за 3-ките :)
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 07 април 2012 - 18:14

 realprofesora, на 07 април 2012 - 15:53, каза:

Здравейте колеги,
Хайде да не спорим за очевадни неща , а просто да си признаем ,че караме Опели ,защото не можем да си позволим нещо друго.На Опелите и поддръжката е евтина и обслужването по-евтино.

Напълно вярно мнение.Едва ли ако имахме заплатите на западняците щяхме да караме тези коли.Опелът е привлекателен за практичните хора,които не искат да имат големи разходи с колите си.За дизеловите двигатели бих казал ,че който иска да избяга от помпа-дюзата си купува опел-по това време те са все още само с електронно управление на помпата.Аз лично когато бях решил да сменям стария голф2 и отидох на пазара в Бургас като видях колко е тесен отзад голф 4 в сравнение с астрата ,се отказах на момента .За разликата в цената пък няма да говоря.Точно астра г в тези кризисни времена се налага като масова работна кола особено в комби вариянт ,такива 4ки комбита много много не се срещат.
Отговори

gilbart снимка gilbart 07 април 2012 - 18:18

Като изключим Gолф 2 и Gолф 4 ,останалите Gолфове са много трошливи и дават много дефекти. А Gолф 6 е много тесен и пластмасата му е евтина, иначе за разлика от другите голфове кокпита е малко по човешки но нищо особено(типично за VW). Като дизайн Aстрата е светлинни години пред Gолфа и вътре е по комфортна и просторна. По принцип VW ги водят по висок клас автомобили ,но аз лично предпочитам Опел и много ми се иска да пробван новата Зафира С.
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 07 април 2012 - 21:07

Професора е прав май, че преди ерата "Екотек" Опел беше ОПЕЛ. Ще си призная, че като си търсех астрата гледах и голфове, защото за тях се носеха доста добри мнения като цяло. По него време цените им бяха по-високи от тези на астрите при еднакви години и екстри. Така и не разбрах на какво отгоре, мамка му. Аз ли бях най-тъпия че забелязах, че голфа е сечен с брадва в час по трудово, че няма елементарна ергономия в купето, че вози 45 пъти по-зле от астрата, че багажника на голфа е по-малък от на астрата(за комби иде реч)? Другото не помня, беше доста отдавна. От тогава датира негативното ми мнение за голфа, дотогава си мислех, че голфа е хубава кола. Казано е "за всеки влак си има пътници". Е, да са живи и здрави голфаджиите.
Малко ли предимство е че караме опели, защото поддръжката им е евтина? Тя и на съпоставим голф не е скъпа май... Много е относително дали и кога колата ще те остави на пътя, "никога" не съществува, въпрос на поддръжка и на амортизиране. Да те остави на пътя не означава да се разпадне мотора, може да те остави и от нещо далеч по-несериозно...

Карал съм и съм се возил в много коли в класа на астра ф. Ако сега трябва да се върна 5 години назад пак нея ще избера, въпреки ръждата.

Колега Бакърлиев, Пасат 2 и 3 са модели на 20 и 15 години, абсурдно е да ги сравняваш със Зафира Б, по-скоро се заинтересувай частите на Туран на какви цени са. Всяко удоволствие се заплаща... Или аз да кажа "Турана е боклук, ще си карам астрата, щото смяната на ремъците е 100 лв и данъка е 10"
Мнението беше редактирано от vankata_nedel4ev: 07 април 2012 - 21:10
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 08 април 2012 - 20:11

Малко по-нагоре се спомена за някакво сравнение, между по-старите VW срещу по-новите OPEL-и.. били крливи и чупливи.. Ами то така не е редно, сравняваме "наборчета" (така да се каже), щото има "железни" двигатели и ходова част при някои от по-старите ОПЕЛ-чета. А тук иде реч конкретно за ASTRA G vs. GOLF IV. Външния вид не коментирам толкова, тва все-едно да спорим да ли сивия металик е по-хубав от черната перла или червената кола.. Относно интериора може да се спори много, наистина 4-ката е някак си по-тясна вътре. Но пък наште пущини много лопат и тропат, кви са тея измислени пластмаси, кво е тва закрепване незнам. Верно, че пътищата ни се са пътища.. и че и ние си падаме малко каруцари, но като цяло всекаш по-бързо се раздрънчат пластмасите в G-класата. За здравина незнам, относително е.. пък и нямам преки наблюдения върху подръжката на 4-ките. Но ако приказваме за вървежа, поне на дизелите.. батко-о-о-о-о.. :shocked: :surrender:
Отговори

esil2 снимка esil2 09 април 2012 - 12:34

Май трябва да се изкаже някой който работи в сервиз да видим какво по често се прави там голф4 или астра г.
Отговори

CuMo снимка CuMo 09 април 2012 - 21:58

Иии, тва като се заформи спор за тея неща и просто стои и чети бисери... ако трябва да си говорим честно, по точно моето мнение какво е де, по дизайн - астрата е доста отпред... по качество.... абе сия квото и да си говорим, силата на голфа е в нафтата, та те на практика какъв бензин имат - 1.4, 1.6 и един 1.8 с онея пет клапана, дето какви ли не истории съм чувал за тях, особено когато колата е на много километри... според мен истината е някъде по средата, тя винаги е там де... по дизайн за мен винаги опел е бил много, ама много напред пред вагените, тея пичове от волфсбург квото и да направя много селско ми изглежда, не знам защо... не съм опел фанатик, ако имах пари щях да карам субару, обаче вагените - не стават. Имам наблюдение относно голф 2 1.6 карбуратор с газ много върви, много малко се чупи (като се има предвид че беше учебна...) Та няма смисъл да се чудите, опел по-напред с дизайн, маааалко по-назад с двигатели като според мен ги връщат само 1.6 16-то и 2.0 DTL 82-то, всичко друго е 6+, а вагените - само нафтата дето прави впечатление, тва е :)
Отговори

Miroslav Tomov снимка Miroslav Tomov 09 април 2012 - 22:25

Добър вечер, и аз ще се изкажа по темата.От опита,който съм имал с 2-те марки мога да ви споделя,че фолксвагените са с по-добрите мотори,може да не са толкова "нервни",но пък са по-издръжливи,с по здрава електроника.Рядко създават проблем датчици релета и т.н.За дизелите мога да кажа,че са не само на 5 крачки по-напред от Опелските,но и от френските и част от японските.Като комфорт зависи от нивото на оборудване разбира се.Единственото което в опелите е по-здраво е окачването.И това че Астра "Г" била по-напред от Голф 4 в каквото и да било не знам ама като гледам цените,май не е точно така.На Българския пазар за коли "секън хенд",цената се определя от търсенето,а търсенето се определя от качеството.Поздрави и без лоши чувства :))
Отговори

firestone снимка firestone 09 април 2012 - 22:52

 esil2, на 09 април 2012 - 12:34, каза:

Май трябва да се изкаже някой който работи в сервиз да видим какво по често се прави там голф4 или астра г.


Това са относителни работи, кое по-често се прави, при 4-ката окачването е пълен боклук, при полицейската астра дизеловия мотор, особено 2-ката и ГНП-то също ;)
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 10 април 2012 - 09:04

Не е ли редно тука да се кажат поне 3 неща и следователно да се прави извод.
1.Кое е по здраво като окачване ,електроника ,двигатели.
2.Кои части са по скъпи.
3.Необходимост.

п.п.Голф vs Астра...другите модели направете нова тема и си спорете колкото искате.
Отговори

mantzel снимка mantzel 10 април 2012 - 16:12

Само едно ще кажа-Астра има Бертоне,Голф няма такова спортно купе!
Отговори

esil2 снимка esil2 10 април 2012 - 20:42

Хубаво ще е да говорим с факти кой от двата автомобила е по здрав а не кой какво е чул. Аз лично не мога да кажа нищо защото нямам впечатления от голф4.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg