Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Намален спира4ен ефект

Ivo-R снимка Ivo-R 25 юли 2007 - 14:39

Дайте информация за марки и цени на качествени спирачни помпи за Astra f 96 г. Колата трудно спира, с голям натиск върху педала на спирачката. Какъва друга може да е причината освен спирачната помпа. Накладки има. Системата е обезвъздушена. :dance: :icon_redface:
Отговори

gadjo_1978 снимка gadjo_1978 25 юли 2007 - 14:57

провери си челюстите отзад дали има феродо най вероятно от там е проблема ако не - серво помпа
Отговори

Ivo-R снимка Ivo-R 25 юли 2007 - 15:18

 gadjo_1978, на Jul 25 2007, 03:57 PM, каза:

провери си челюстите отзад дали има феродо най вероятно от там е проблема ако не - серво помпа


Какво имаш пред вид? Спира4ната помпа или сервоусилвателя?
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 25 юли 2007 - 17:18

трудно блокира колелата или спира? Мойта като и сложих нарязани брембота дискове и спира по-добре но трудно блокира колелата. Раздухай малко повече.
Отговори

imitev снимка imitev 25 юли 2007 - 18:25

 Ivo-R, на Jul 25 2007, 03:39 PM, каза:

Дайте информация за марки и цени на качествени спирачни помпи за Astra f 96 г. Колата трудно спира, с голям натиск върху педала на спирачката. Какъва друга може да е причината освен спирачната помпа. Накладки има. Системата е обезвъздушена. :icon_redface: :dance:


На тръбата която отива от смукателния колектор към сервото на спирачките има клапанче което от време на време се случва да се прецака и педала да ти стане твърд. Струва 10на лв.

Ако педала ти е твърд обикновено не е от помпата.
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 25 юли 2007 - 23:56

Един колега беше писал че вакумния маркуч който влиза в сервото имал голяма гняс и след като го почистил му спирала по-добре.
Мисля също така, че ако са много твърди накладките също ще иска по-голямо усилие.
Отговори

Ivo-R снимка Ivo-R 26 юли 2007 - 08:22

Ето малко повече Info: При много силен натиск върху педала на спирачката блокира предните и по трудно задните колела. След запалване на двигателя педала омеква както си трябва. Започва да спира след натискане на половината от педала. Общо взето не спира добре.
Отговори

Оги снимка Оги 26 юли 2007 - 09:01

Натегни задните спирачки (ако са барабани де) :icon_redface: смени спирачната течност :dance: и обезвъздуши.

Има ли разлика като колата загрее или не ?
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 26 юли 2007 - 12:24

Изведнъж ли почна да спира по-зле? Ако си спирал екстремно наскоро по-продължително е възможно да си си "изпържил" накладките - тогава също почва да спира по-зле...
Отговори

batececo снимка batececo 26 юли 2007 - 12:47

При мен (АКО И ТИ СИ С ДИЗЕЛАРКА) на самия двигател има бодната една вакуумна помпа, която е свързана с маркуч за сервото на спирачките, та за тази вакуумна помпа ме предупредиха, че ми е износена и като загрее двигателя, все едно няма никакво серво - много твърд става педала и започваш да тренираш за квадрицепси :) След няколко месеца се пукна, смених я с някаква втора употреба и - О БОЖЕ!!! Какви спирачки, какво чудо!!! Без да обезвъздушавам, без да сменям накладки... та ако си с дизеларка виж в какво състояние ти е вакуумната помпа, при бензинките не знам как са нещата... Да чукна на дърво за сега си бачка...

П.С. После като разбереш от какво е било, напиши тука каква е била причината, please :icon_redface:
Отговори

Ivo-R снимка Ivo-R 26 юли 2007 - 14:04

 Оги, на Jul 26 2007, 10:01 AM, каза:

Натегни задните спирачки (ако са барабани де) :icon_redface: смени спирачната течност :dance: и обезвъздуши.

Има ли разлика като колата загрее или не ?


Не съм се замислял но и в двата случая спира бавно без да влачи. Накладки има, обезвъздушил съм. Няма ефект. Само спирачната течност не съм сменил.

 Moonlord, на Jul 26 2007, 01:24 PM, каза:

Изведнъж ли почна да спира по-зле? Ако си спирал екстремно наскоро по-продължително е възможно да си си "изпържил" накладките - тогава също почва да спира по-зле...

Така си дойде колата от Германия преди 4 месеца. Не се влошава, но и не се оправя. Феродото е добре не се рони.
Отговори

Оги снимка Оги 26 юли 2007 - 14:06

 Ivo-R, на Jul 26 2007, 02:58 PM, каза:

Не съм се замислял но и в двата случая спира бавно без да влачи. Накладки има, обезвъздушил съм. Няма ефект. Само спирачната течност не съм сменил.


Смени я. Не струва много, а е много вероятно да е в нея проблема. От годините (кой знае от кога не е сменяна) като се получи конденз и като стане много водата колкото и да натискаш спирачките все не може да блокират гумите ... просто се получава нещо като водна възглавница и няма налягане в апаратите (как обяснявам само :icon_redface: )
Това за мен е най-логичната причина. Другия вариант е сервото/помпата да изпускат нещо ама преди да пристъпиш към тях пробвай с течноста. Внимавай да не сипеш различна от тази която ти трябва ... обикновено това каква да е е написано на капачката на резервоарчето за сп.течност
Успех
Отговори

Ivo-R снимка Ivo-R 26 юли 2007 - 14:07

 batececo, на Jul 26 2007, 01:47 PM, каза:

При мен (АКО И ТИ СИ С ДИЗЕЛАРКА) на самия двигател има бодната една вакуумна помпа, която е свързана с маркуч за сервото на спирачките, та за тази вакуумна помпа ме предупредиха, че ми е износена и като загрее двигателя, все едно няма никакво серво - много твърд става педала и започваш да тренираш за квадрицепси :) След няколко месеца се пукна, смених я с някаква втора употреба и - О БОЖЕ!!! Какви спирачки, какво чудо!!! Без да обезвъздушавам, без да сменям накладки... та ако си с дизеларка виж в какво състояние ти е вакуумната помпа, при бензинките не знам как са нещата... Да чукна на дърво за сега си бачка...

П.С. После като разбереш от какво е било, напиши тука каква е била причината, please :icon_redface:


Не съм с DIESEL, а с бензин-1.6 моно инжекция, тип двигател X16SZR
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 26 юли 2007 - 17:41

 Ivo-R, на Jul 26 2007, 03:07 PM, каза:

Не съм с DIESEL, а с бензин-1.6 моно инжекция, тип двигател X16SZR


ми тя като мойта ще да е. По какво разбираш, че не спира добре? Има ли ръчна(държи ли добре, май пропуснах да питам, ако не задните накладки са за смяна)
Накладките ако са опечени или скофтени не хващат хич, задните ако са за смяна спираш само на предни но то ще се усети понеже ще забива носа много а отзад няма да има следи при спиране рязко. Ако предните не са ок ще спира без да забива носа почти, задните са с по принцип по-бавни реакции. Аз наскоро сменях дискове и накладки отпред и отначало спираше по-трудничко около 100-на км спирах почти само на задните спирачки и да ти кажа забива носа по-малко, спира по-бавно, налага се да скачам на педала. Ако има грижи с течове като застанеш на кръстовище и си отпуснеш крака на спирачката ще хлътва постепенно до долу(това пак може да е причина), принципно много може да се изпише, нямаш ли някой познат с такава кола да сравниш или майстор дето да не те будалка?
Колата ти ако е след 95-та(почти съм сигурен след фейслифта от 96-та насам има X16SZR) предните дискове трябва да са вентилирани, на старите не са трябва диска ти да е 2см(-2мм най-ного) дебел(ако е много изяден може да е проблем също). Не се сещам за друго. Ако беше от Варна да сравним ама ...
Отговори

Ivo-R снимка Ivo-R 27 юли 2007 - 14:54

 Оги, на Jul 26 2007, 03:06 PM, каза:

 Ivo-R, на Jul 26 2007, 02:58 PM, каза:

Не съм се замислял но и в двата случая спира бавно без да влачи. Накладки има, обезвъздушил съм. Няма ефект. Само спирачната течност не съм сменил.


Смени я. Не струва много, а е много вероятно да е в нея проблема. От годините (кой знае от кога не е сменяна) като се получи конденз и като стане много водата колкото и да натискаш спирачките все не може да блокират гумите ... просто се получава нещо като водна възглавница и няма налягане в апаратите (как обяснявам само :icon_redface: )
Това за мен е най-логичната причина. Другия вариант е сервото/помпата да изпускат нещо ама преди да пристъпиш към тях пробвай с течноста. Внимавай да не сипеш различна от тази която ти трябва ... обикновено това каква да е е написано на капачката на резервоарчето за сп.течност
Успех


Спирачната течност трябва да ми е DOT 4. Но незнам каде могат да ми я сменят без да вкарат въздух в системата.Изобщо в сервизите сменят ли спирачна течност и колко струва. Даите INFO.
Отговори

Gal снимка Gal 27 юли 2007 - 15:35

Случва ми се понякога много странно нещо /поне за мен/. Втвърдява ми се педала на спирачката и спира перфектно, но при по-малък ход :icon_redface:
Отговори

Оги снимка Оги 27 юли 2007 - 16:13

 Ivo-R, на Jul 27 2007, 03:54 PM, каза:

Спирачната течност трябва да ми е DOT 4. Но незнам каде могат да ми я сменят без да вкарат въздух в системата.Изобщо в сервизите сменят ли спирачна течност и колко струва. Даите INFO.


Много ясно, че няма как да я извадят без да се вкара въздух :icon_redface:
Значи отвиваш маркучетата от предните апарати и чакаш да изтече всичката ... ако искаш можеш да и помогнеш с натискане на спирачката. Само внимавай да не опръскаш с течноста, действай МНОГО внимателно :dance: :help:
След това навивате маркучетата, пълните течноста и почвате обезвъздушаването. Ако отидеш някъде да ти я сменят 100 % ще снаят как става, ако не пиши да ти обясня.
Според мен не трябва да ти вземат повече от 10-тина лв ... все пак работата въобще не е трудоемка и става много лесно.
Успех
Отговори

Жоро снимка Жоро 27 юли 2007 - 16:31

 Оги, на Jul 27 2007, 05:13 PM, каза:

Много ясно, че няма как да я извадят без да се вкара въздух :icon_redface:
Значи отвиваш маркучетата от предните апарати и чакаш да изтече всичката ... ако искаш можеш да и помогнеш с натискане на спирачката. Само внимавай да не опръскаш с течноста, действай МНОГО внимателно :dance: :help:
След това навивате маркучетата, пълните течноста и почвате обезвъздушаването. Ако отидеш някъде да ти я сменят 100 % ще снаят как става, ако не пиши да ти обясня.
Според мен не трябва да ти вземат повече от 10-тина лв ... все пак работата въобще не е трудоемка и става много лесно.
Успех

И отнема 2часа помпане... Течноста ти е 10-20лв
Отговори

Ivo-R снимка Ivo-R 30 юли 2007 - 06:28

 Оги, на Jul 27 2007, 05:13 PM, каза:

 Ivo-R, на Jul 27 2007, 03:54 PM, каза:

Спирачната течност трябва да ми е DOT 4. Но незнам каде могат да ми я сменят без да вкарат въздух в системата.Изобщо в сервизите сменят ли спирачна течност и колко струва. Даите INFO.


Много ясно, че няма как да я извадят без да се вкара въздух :opel_forever:
Значи отвиваш маркучетата от предните апарати и чакаш да изтече всичката ... ако искаш можеш да и помогнеш с натискане на спирачката. Само внимавай да не опръскаш с течноста, действай МНОГО внимателно <_< :flag:
След това навивате маркучетата, пълните течноста и почвате обезвъздушаването. Ако отидеш някъде да ти я сменят 100 % ще снаят как става, ако не пиши да ти обясня.
Според мен не трябва да ти вземат повече от 10-тина лв ... все пак работата въобще не е трудоемка и става много лесно.
Успех


Колега обясни подробно нещата ако ти се пише, че още на съм решил къде дя я сменявам. Благодаря ти предварително.
Отговори

Aladin снимка Aladin 30 юли 2007 - 10:25

 Gal, на Jul 27 2007, 01:35 PM, каза:

Случва ми се понякога много странно нещо /поне за мен/. Втвърдява ми се педала на спирачката и спира перфектно, но при по-малък ход :opel_forever:


И при мен е така!След смяна накладки!
Дали не съм поснал въздух от някъде!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg