Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Ниска компресия на цилиндър

vulcho снимка vulcho 14 ноември 2009 - 19:13

Колеги, днес Бащата измери компресията на цилиндрите и :3: 1-ви(отляво надясно)- 13.5; 2-ри 14.5; 3-ти- 6.5; 4-ти- 12... Моля помагайте с предположения, мнения и препоръки...сервизи. Да кажа , че твърдо ще се прави, понеже досега(февруари я взех) толкова ремонти, парички вложих, че :3: . Преди седмица правих диагностика в Булвария(без компресия), ОК казаха мотора, само двигателно масло на минимум, та капнах 0.5л(вс. течове са запушени). Малко повечко и харчи горива(бензин и газ). Друго- от известно време чувах потракване на клапан като че ли...
Моля помагайте, казвайте какво да действам и какво да очаквам...Мерси.
Отговори

doolettle снимка doolettle 14 ноември 2009 - 21:40

налей 2 капачки масло в цилиндъра и мери пак. Ако пак покаже толкова значи сваляш главата, шлайф, напасване на клапани и квото друго излезе и си готов. Ако вдигне на 9-10 си за сегменти но съм убеден че е първото.
Според мен и уреда ви показва малко повече та е доста зле тоя 3-тия
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 14 ноември 2009 - 21:57

И аз съм съгласен с колегата че ти показва малко повече на другите този 3 наистина е зле според мен и другите не са читави защото показват повече и на тях.
Отговори

imitev снимка imitev 14 ноември 2009 - 22:25

6 компресия на цилиндъра означава издухани клапани.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 14 ноември 2009 - 22:28

На мен ремонта само,че на х20хев с добри части ми излезе с труда и масло 670 лева,за София взимат 400 лева само за труда.Няма страшно ако не се оправи с малко пари ще се оправи с много. :3:
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 14 ноември 2009 - 22:47

Колеги, защо смятате, че му показва повече? На мен компресията ми е 16 на 4-те цилиндъра- вярно, че на х16хе, който е с малко по-висока, ама... Просто си е за ремонт мотора. Глупаво би било да свалите главата и да не проверите какво е положението надолу.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 14 ноември 2009 - 23:11

Ако не се лъжа компресията трябва да е между 12-15 на нова кола.Моята когато я мериха беше 12-13 на четирите а сегменти никакви ги нямаше и вътре всичко спечено.
Отговори

vulcho снимка vulcho 14 ноември 2009 - 23:14

Мерси на отзовалите се :3: . Чудя се тия в Булвария :3: каква компютърна диагностика ми направиха преди дни, вярно не мерене на компресия, ама да не покаже нищо за това :3: ...Интересното е, че свещта съвсем чиста на трети, не духа от капачката, та май сегменти отива работата- утре ще го капнем масълцето в цилиндъра и пак ще проверим... Ще обадя пак какво става...Пак множко финикийци...А и разликата между отделните цилиндри май не бива да е повече от 1... :blink:
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 14 ноември 2009 - 23:19

Направи това с масълцето както ти каза колегата и ако покаже пак същата може и напечен клапан.На другата ми кола като я взимах и мернах компресията и на 4 цилиндър показваше 0,5 и като и сипахме масълце пак толкова показа оказа се напечен клапан нищо работа.
Мнението беше редактирано от slav9081: 14 ноември 2009 - 23:20
Отговори

mita4eto снимка mita4eto 14 ноември 2009 - 23:51

 AlexMav, на 14 Nov 2009, 22:47, каза:

Колеги, защо смятате, че му показва повече? На мен компресията ми е 16 на 4-те цилиндъра- вярно, че на х16хе, който е с малко по-висока, ама... Просто си е за ремонт мотора. Глупаво би било да свалите главата и да не проверите какво е положението надолу.


чак пък 16?????Компресията - това е налягането в цилиндъра в края на такта на сгъстяване. При липса на заводски данни, счита се , че големината на компресията на изправен двигател (само при бензинови мотори) трябва да е по-голяма с 1,2 - 1,3 пъти от степента на сгъстяване.това ще рече,че няма как да получиш повече от 13,65 при степен на сгъстяване 10,5 освен ако не си сгъстил мотора по някакъв друг начин.
Мнението беше редактирано от mita4eto: 14 ноември 2009 - 23:54
Отговори

vulcho снимка vulcho 15 ноември 2009 - 17:36

Днес капнахме 10-на кубика масълце и мерихме с уреда, който е нов и може да има по-високи показания, както казвате, но това не е големия проблем... Веднага третия цилиндър вдигна от 6.5 на 14 компресията, Така че явно СЕГМЕНТ... :drinks: .Ако може препоръчайте сервиз- нали знаете и да е тънко, и да се гледа и гаранция :drinks: ... и Препоръки единия ли само да правя , всичките ли...?
Отговори

doolettle снимка doolettle 15 ноември 2009 - 20:17

Преди това упражнение налей малко газ за осветление в цилиндъра (около 40-50мл) и я остави за около час така. След това завърти един-два пъти на стартер и мери пак. Може да е залепнал сегмент. Няма как при еднаква работа на всички цилиндри да се износва само единия. Мен все ме тгли към клапан но ти си знаеш.

На колегата с 16 компресия ще кажа че толко горе-долу дават някои турбинирани моторетки когсато турборо надува. Аз пък на един приятел на Х16ХЕЛ му я изкарах 17.5 и първото нещо което направих е да разкарам скапания манометър и да си сложа истински. Естествено след това си показа нормалните 12-12.5
Отговори

vulcho снимка vulcho 16 ноември 2009 - 00:00

Мерси колега, ще го пробваме и това... И още - нещо взе да пуши повечко според мен отзад...
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 16 ноември 2009 - 09:37

Както вече отбелязах в предишния си пост х16хеL е дефорсиран, което обикновено означава с по-ниска степен на сгъстяване. И да лъже манометъра (не е боклук) , не е с повече от 1 бар. Отклонявате се от темата.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 16 ноември 2009 - 11:53

XEL и XE-то са със степен 10,5.Това означава 14-14,5 на добър мотор.Главата долу,гумички,шлаиф клапани,сегменти,и евентуално биелни лагери.Разисквано е,как и да се въртиш гъзо ти е все отзад :drinks:
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 16 ноември 2009 - 12:52

Няма какво да се отклоняваме от темата дали компресията е 16 или 17 няма значение при положение че на един от цилиндрите е наполувина заключението е (РЕМОНТ).На всяка кола в зависмост от състоянието е и различна и компресията.
Отговори

vulcho снимка vulcho 17 ноември 2009 - 00:18

Последно в неделя я карах и според мен пуши сивкаво-бяло доста забележимо, а не виждам на око да е намалял антифриза?
Колеги кварталният майстор каза две неща по въпроса: 1-во - да налеем газ в цилиндъра, ако може с източено масло,което не сме източили, и да стои два дена така, като последен минимален шанс да е залепнал сегмента.Та сега стои така с вкарана газчица в цилиндъра до сряда сутринта,когато пак мерим и ако няма резултат, което е почти сигурно, отиваме при майстора(друг намерих и спазарих) и се почва...
И второ изрази мнение, че сегментите, които се продават в бг са много калпави(???),даже и т.н. оригинални- от опит говорел- какво мислите за това...Хич не ми се искаше да се стига до основен, тъй като доста и станаха паричките на Вектрата :icon_wink2: , но и от друга страна това като се огледа и направи добре, се надявам за доста дълъг период да не ме закачаПубликувано изображение Относно показанията на уреда, възможно е да има някакво отклонение, но каквото и да е то факта си остава, че съм за ремонт, както каза предния колега , може би основен. Засега това и мерси.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 17 ноември 2009 - 08:31

Здравей колега пак.По принцип има много калпави части да не казваме ментета,но все пак се продават и по качествени.На мен за съжаление ми се наложи за втори път да сменям сегменти и гумички + биелни лагери.На първата ми кола съм навъртял над 60000 км и нямах никакви проблеми сега пак съм с части от бг или направо да кажа от АУТО+ и засега съм нямал проблеми.По скоро съм на мнение че няма качествени майстори а има повече лаици и самозванци.Това е мое мнение.Успех с ремонта. :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от slav9081: 17 ноември 2009 - 08:32
Отговори

vulcho снимка vulcho 17 ноември 2009 - 20:33

Колеги, имам два въпроса, ако някой има мнение по тях да каже евентуално:
Първо, един колега ми препоръча горещо българско производство сегменти на "Дружба" АД, гр Разград :icon_wink2:
И второ получих съвет да си я карам така, като доливам масълце малко по-често(пушека), тъй като аз споделих, че колата не е особено спъната заради този сегмент и цилиндър с ниска компресия- поне по мое усещане(определено не съм от състезателите). Какво рискувам? Дали ще издържи няколко годинки?... :nau: :mhihi: :mhihi:
Пак благодаря на отзовалите се...Ако може някой да ме светне тази вечер по 2-та въпроса, че утре ще вземам решение при майстора...
Мнението беше редактирано от vulcho: 17 ноември 2009 - 20:57
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 17 ноември 2009 - 20:57

Гледай да не я оставяш без масълце това е най важно,може да изкара много може и малко относително е.За тези части които казваш съм чувал добри отзиви.На моята кола ми сложиха гьоце и за сега съм доволен.Важно е този който ти ги слага Успех.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg