Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Opel Astra 1.7CDTI 2005 - грешка P0234

Pavlin снимка Pavlin 19 декември 2010 - 19:10

Здравейте,

Миналата година ми беше излязла тази грешка (P0234 TC Engine Overboost Condition

). Първоначално нямаше мощност и от време на време светеше сервизната лампа. В София Ауто ми смениха клапан на турбината като проблема се оправи.

Сега пак ми излиза същата грешка и пак при 100 км/ч. при над 2500 оборота (сигурно тогава се включва турбото) от време на време лампата свети за малко и угасва. Пак там ми казаха, че за момента нищо не могат да направят. Проблема бил в турбото и ако искам мога да си купя ново за 3000 лв. или рециклирано за 1800 лв.

Моля за съвет, ако някой е имал подобен проблем или сервиз, където може да се направи нещо за по-сносна цена. Не му ли е рано на това турбо да се развали толкова рано – колата е на 63000 км. В интернет чета, че по някой път проблема е в някакъв индикатор, ама нещо не мога да разбера за какво става въпрос.

Благодаря за отговорите предварително.

Павлин
Отговори

Никсън снимка Никсън 24 януари 2011 - 21:11

Колега, най-вероятно имаш дефектен МАР- сензор, а не развалена турбина. Все пак е въпрос на преглед / диагностика/. Поздрави и Успех.
Отговори

stei снимка stei 24 януари 2011 - 21:15

По темата, колега на един познат му даваше същата грешка и той както при тебе смени тази част и астрата се оправи. Вече година няма проблем. Не бързай да сменяш турбо а по скоро смени сервиза, не са много добри там. Обърни се ако искаш към колегата помагащ, ако не ти помогне той поне ще ти каже къде да отидеш. Успех
Отговори

Никсън снимка Никсън 25 януари 2011 - 20:55

 stei, на 24 Jan 2011, 21:15, каза:




Колега Stei, виждам че караш същия автомобил , затова ще ви дам малко повече инфо от опит. В повечето случаи при Р 0234 - причината е замърсен / капсулиран/ МАР-сензор от системите EGR - FAP, който правят всмукателния тракт на туткал / особенно ако се кара предимно градско/. В повечето случай се почиства сензора и си се оправя играта - игрива. Има още много по темата, но това за сега е основното и най-вече найстина проблема се решава от добър майстор, който не е решил да те похарчи.Поздрави и Успех.
Отговори

stei снимка stei 25 януари 2011 - 22:51

:confused:
Отговори

Pavlin снимка Pavlin 27 януари 2011 - 18:55

Благодаря за съветите. Поне сега знам какво да пробвам. Ако ми сега ми препоръчате и добър майстор, сте златни :) Благодаря предварително.
Отговори

Никсън снимка Никсън 27 януари 2011 - 20:18

0888 603 320 - Васко Михов.
Отговори

Pavlin снимка Pavlin 07 февруари 2011 - 11:42

А ако все пак я заведа на официален сервиз? Имам предвид Дженеръс Ауто, че ми е най-близо.
Отговори

Pavlin снимка Pavlin 17 февруари 2011 - 09:30

И още нещо - казаха ми, че Astra H 1.7 CDTI няма MAP сензор?!!?
Отговори

reload снимка reload 18 февруари 2011 - 14:23

 Pavlin, на 17 Feb 2011, 9:30, каза:

И още нещо - казаха ми, че Astra H 1.7 CDTI няма MAP сензор?!!?

Кажи им, че има ! Дори им го покажи какво представлява. Виж го ТУК
Същото може да го срещнеш и така: Boost Pressure Sensor, Intake Manifold Pressure Sensor, Manifold Air Pressure Sensor, Air Pressure Sensor и др.
P0234 - Boost Pressure Control Circuit Error - грешката е точно за този сензор, когато отчита по-ниско или по-високо налягане обърква ЕКУ-то. При почистване на MAP сензора или има временен ефект или го повреждаш невъзвратно /ако е почистен с някакъв химикал, а не с въздух/ Сигурно това точно са ти направили, а са ти взели пари за ремонт на турбото. При повреда на сензора няма как да ,,работи" турбото. Така, че никой дефакто не те е излъгал.
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от reload: 18 февруари 2011 - 16:37
Отговори

Жорко снимка Жорко 18 февруари 2011 - 15:36

Споделям меннието на колегите, че е заминал МАП сензора. Аз също имах проблеми с него. Първият път се разминах за известно време като го почистих със чист спирт. Издържа няколко месеца. След това вече бях принуден да си закупя нов.
А на турбото наистина му е твърде рано, за да се развали.
Отговори

Pavlin снимка Pavlin 19 февруари 2011 - 16:34

Здравейте,

След като пак ходих в София Ауто (проверка вакуум управление турбо, вихрови клапи, датчик налягане турбо и почистване) пак ми казаха, че турбото било за смяна. Благодаря за съветите ви и понеделник ще ходя при Цецо в Модерно предградие и той да погледне.
Отговори

ceko снимка ceko 19 февруари 2011 - 17:29

Aбе данеби да му е зацапана геометрията на човека?Ако е с геометрия де че несъм сигурен!
Отговори

Pavlin снимка Pavlin 27 февруари 2011 - 19:15

Здравейте,
Само да кажа резултата от ремонта: след почистване на лопатките / четките на турбото засега няма проблем. Дано остане така и занапред:) Благодаря на всички за мненията и съветите.
Отговори

ceko снимка ceko 27 февруари 2011 - 20:46

Добре е да знаят всички колеги с турбини с променлива геометрия че зацапването на лопатките е мноого често срещан проблем и да не слушат глупости че цялото турбо трябва да се смени,това са мнения на хора които нямата ни най малка представа от работата на тая техника или просто искат да изкарат лесни и чисти 2000 3000 хилки,за нещо което изисква малко почистване!
Отговори

Sabri снимка Sabri 28 ноември 2013 - 21:45

 Pavlin, на 27 февруари 2011 - 19:15, каза:

Здравейте,
Само да кажа резултата от ремонта: след почистване на лопатките / четките на турбото засега няма проблем. Дано остане така и занапред:) Благодаря на всички за мненията и съветите.

Здравей, колега
карам Опел Астра H 1.7cdti и искам да разбера дали имаш все още такъв проблем, защото и аз търся решение за същия мой проблем и не знам точно какво трябва да направя.
Благодаря предварително.
Отговори

Pavlin снимка Pavlin 04 декември 2013 - 22:17

Куца работа е тая грешка. Като я оправях последния път и й чистиха лопатките, човекът ме предупреди, че след 2 години може пак да се повтори. И позна ....
Наскоро ми се появи грешката и искаха да ми сменят вакуум помпа, което веднъж го правих, но не помогна. След това грешката изчезна и сега си карам щото ми писна да се занимавам само с простотии.
Ти какво си пробвал?!?
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 07 декември 2013 - 09:15

Добре де, пробвахте ли и двамата с МАП сензора? Или искате съвети и мнения и си правите пак каквото искате...
Отговори

Pavlin снимка Pavlin 07 декември 2013 - 09:41

 Георги Йотов, на 07 декември 2013 - 09:15, каза:

Добре де, пробвахте ли и двамата с МАП сензора? Или искате съвети и мнения и си правите пак каквото искате...


В крайна сметка тази кола има ли такъв сензор? Мисля, че в дженеръс ми казаха, че няма?!? Има го като пост по-нагоре, мо никой не отговори.
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 07 декември 2013 - 09:50

Задължително има, но може и да не работи коректно уейстгейта на турбото. Колегите ти бяха препоръчали майстор, ходи ли при него?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg