Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

"Ремонт" на термостат

vekarata снимка vekarata 10 декември 2018 - 23:26

 bojo06, на 30 ноември 2018 - 08:26, каза:

Ето ти обосновка. Сам си я направил...

Когато някой не иска да вникне в даден проблем,или не знае как да го отстрани обикновено отхвърля всякакви методи.
Отговори

Явор-Зафира снимка Явор-Зафира 14 декември 2018 - 18:51

Здравейте, реших да си направя един експеримент...в неделя ще го монтирам и ще пиша за резултатите.http://zafira2000.snimka. http://zafira2000.sn...143600.38845546
Мнението беше редактирано от Явор-Зафира: 14 декември 2018 - 18:55
Отговори

Явор-Зафира снимка Явор-Зафира 16 декември 2018 - 12:32

Здравейте отново! Днес монтирах термостата с новото " уплътнение" и резултатът е отличен.Загря до 92°,отвори термостата,охлади и вече поддържа нормалните градуси,дори и на градско шофиране.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 16 декември 2018 - 13:00

Според мен това не е редно да се прави!
Тази гума не е предвидена да издържа на антифриз!
Там, където я слагате също не е предвидено да стои нещо! По този начин се намалява разстоянието, за преминаване на охл течност. Възможно е да се размести и тн., което би довело до проблем. Аз си сменях само патрончето, но основата ми е здрава. Първо бях с Валер, след него сложих някакво полско и няколко години никакви проблеми!
Отговори

vekarata снимка vekarata 16 декември 2018 - 15:21

Не се плашете колеги. Няма проблем с "инженерното" побългаряване. Руснаците даже и през лятото карат така,но при нас е доста по горещо. Ще видим колегата ще каже как се държи лятото термостата. https://www.drive2.ru/l/5100202/ https://www.drive2.r...23179687726346/
Отговори

Явор-Зафира снимка Явор-Зафира 17 декември 2018 - 11:26

 IvailoM, на 16 декември 2018 - 13:00, каза:

Според мен това не е редно да се прави!
Тази гума не е предвидена да издържа на антифриз!
Там, където я слагате също не е предвидено да стои нещо! По този начин се намалява разстоянието, за преминаване на охл течност. Възможно е да се размести и тн., което би довело до проблем. Аз си сменях само патрончето, но основата ми е здрава. Първо бях с Валер, след него сложих някакво полско и няколко години никакви проблеми!

Термостат ми беше оригинален,както го е поставил германеца и имаше износване около 0,8 от милиметъра.Няма как да няма износване при положение че елемента е от стомана а корпусът е алуминий...и без да има гумено уплътнение.Идеята ми дойде когато си сменях термостата на астричката- елемент с гумен пръстен,термостатът си работеше,само гумичката се беше напукала.Замених я с нова и всичко беше о'к
Отговори

Алекс бев снимка Алекс бев 26 януари 2020 - 01:11

Здравейте колеги .интересува ме този термостат без кожуха за каква кола точно е какъв му е диаметъра на плстината

която контактува с кожуха и при каква температура отваря
Отговори

Коцето снимка Коцето 26 януари 2020 - 02:30

Отиваш в магазина и питаш за патрон за термостат от двигател C20NE Вектра А или Астра Ф. Преди 20 и кусур години съм срещал на 92 , 89 и дори на 87 градуса от този тип патрони, това са градусите при които започва да отваря термостата. Моето мнение е да си купиш цялото тяло с патрона комплект, не вярвам да е повече от 40-50 лв. тая глупост на руснаците с гумата ще те докара до ядове през лятото и ще съжаляваш за спестените 20-30 лв.
Отговори

Алекс бев снимка Алекс бев 26 януари 2020 - 17:56

Здравейте колеги . Не знам къде точно е проблемът с моя опел но в общи линии ситуацията е следната:Набързо-купувам опел Мерива 1.4 газ бензин 2014та 120коня отначало всичко е наред .времето почва да застудява и к
ато тръгна на дълго вътре замръзвам.Промивка с машина на системата -пак студ .Свалям термостата и влизам във филма-в кожуха няма термостат!!!!!?????.слагам Behr за 100 кинта парното става разкошно обаче колата работи само на вентилатор без да отваря термостата .по учебниците пише че термостата отваря на 103 градуса.да ама не.При 92-95 пуска първа степен при 103-107 втора при 110-115трета и пада на 103тоест перката изпреварва термостата и това е сега при минус5 а какво ли ще е лятото при плюс 35 на климатик?Закарах я в Опел вече четвърти ден вдигат рамене .Някой чувал ли е за такъв проблем.Пишете ми че ще се побъркам . Благодаря.
Отговори

Алекс бев снимка Алекс бев 26 януари 2020 - 18:01

Някой ако има информация нека ми пусне телефон за връзка
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 26 януари 2020 - 20:19

 Алекс бев, на 26 януари 2020 - 17:56, каза:

колата работи само на вентилатор без да отваря термостата .по учебниците пише че термостата отваря на 103 градуса.да ама не.При 92-95 пуска първа степен при 103-107 втора при 110-115трета и пада на 103тоест перката изпреварва термостата

Добре дошъл във форума!
Твоя проблем май не е за този раздел.
А по какво съдиш, че термостата не отваря?
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 26 януари 2020 - 21:35

Ако ти си отварял термостата и си слагал новокупения, що не го свари в тенджерата да видиш на колко отваря?
Добре е да замериш и реалната температура на водата/антифриза, с термометър. Може и датчика да не е наред и т.н.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 26 януари 2020 - 21:54

Моля, не оцапвайте и тази тема!
Отговори

Алекс бев снимка Алекс бев 26 януари 2020 - 23:13

Колеги точно тук пиша защото стигнах до извода че има нещо бъгнато в тая кола и трябва да се играе с температурата на отваряне на термостата .Ако се намери такъв който отваря на 89-92гр.ще загрява големия кръг преди да пусне перката,а тая кола като работеше без термостат изобщо не пускаше вентилатора.колкото и да търсих всички те за този модел са за 103-105 гр.за астра и вектра отварят на 90-95.ако извадя нагревателя на термостата може да се сложи само патрон,но с диаметър 39 -40 от кой ли модел ще стане?
Отговори

Алекс бев снимка Алекс бев 26 януари 2020 - 23:30

Иначе всичко мерих на живи данни с опелска праграма ,какно и химичен анализ за газове.Новия не съм го слагал в тенджера защото като видях ,стария е махнат от кожуха разбрах ,че има някакъв друг проблем и това са го направили за да може да се продаде колата.Без побългаряване на термостата ще трябва и аз да се отървавам от колата ,а иначе колицата е перфектна.

Колеги точно тук пиша защото стигнах до извода че има нещо бъгнато в тая кола и трябва да се играе с температурата на отваряне на термостата .Ако се намери такъв който отваря на 89-92гр.ще загрява големия кръг преди да пусне перката,а тая кола като работеше без термостат изобщо не пускаше вентилатора.колкото и да търсих всички те за този модел са за 103-105 гр.за астра и вектра отварят на 90-95.ако извадя нагревателя на термостата може да се сложи само патрон,но с диаметър 39 -40 от кой ли модел ще стане?
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 26 януари 2020 - 23:43

С риск да оцапам темата, но не и с такова намерение ще напиша, че е добре да се провери реалната температура на термостата. Да се провери датчика за температурата /поне приблизително/ с външен термометър. Може и по съпротивление при дадена температура. Не пишеш дали радиатора е топъл... явно не е, щом не отваря термостата. Стрелката на таблото къде стои при 103 градуса?
Ако след 115 градуса температурата пада на 103, значи ти отваря термостата и перката вече охлажда радиатора.
Ако откачиш вентилатора, термостата на колко ще отвори по показание на таблото? Ще забие ли на 103?
Въпроса е дали 103 са реални. Ако е така работата отива към датчик.
По-добре да се открие лошия елемент, отколкото друг термостат...според мен.
Съжалявам ако подвеждам някого с писанията си.
Отговори

Алекс бев снимка Алекс бев 27 януари 2020 - 11:15

Здравейте отново.За да не "замърсяваме"темата ми остава само едно питане -има ли начин в корпус на термостат за мерива с нагревател отварящ на 103 гр.да се монтира друг патрон отварящ на 89-92гр.да има ушички за закрепване и от кой модел автомобил.Това разбира се е питане към човек който го е правил и ще го пробвам когато всички други варианти се изчерпат.Ако някой знае и по-добър сервиз от този на дженеръс където ги правят тези неща нека пише.Усрех на всички.
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 28 януари 2020 - 08:13

 Алекс бев, на 27 януари 2020 - 11:15, каза:

Здравейте отново.За да не "замърсяваме"темата ми остава само едно питане -има ли начин в корпус на термостат за мерива с нагревател отварящ на 103 гр.да се монтира друг патрон отварящ на 89-92гр.да има ушички за закрепване и от кой модел автомобил.Това разбира се е питане към човек който го е правил и ще го пробвам когато всички други варианти се изчерпат.Ако някой знае и по-добър сервиз от този на дженеръс където ги правят тези неща нека пише.Усрех на всички.

Колега не се вкарвай в разни филми този мотор работи на високи градуси и затова термостата ти отваря на 103 градуса. Явно нещо не сте обезвъздушили както трябва за да ти върти перката постоянно. И няма начин да извадиш термостатат от кожуха в който се намира без да го счупиш.
Отговори

Алекс бев снимка Алекс бев 28 януари 2020 - 10:01

Знам ,че този мотор работи на по високи температури ,но си работи севсем нормално и на ниски температури .Поне две години е работил без термостат и единственият недостатък беше че става студено на дълъг път .Когато свалих корпуса вътре нямаше термостат беше оставен само нагревателя за да лъже компа така че ми остана да намеря подходящ патрон отварящ на 89-92гр..за да е направена тази интервенция още в италия значи има някакъв друг проблем ,който вече 6ти ден не могат да хванат в дженеръс ауто.все пак Благодаря
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 януари 2020 - 10:19

Що да не си работи без термостат, и един кашон ще стопли и сърцето ти в студените дни по магистралата, но истината е че градско не ти мърдат едни два/три литра по-висок разход... Ако не ти е проблем си карай. Аз го разбирам че с 30 литра икономия на горивото си плащаш термостата. Това са 1 500 км градско. Аз ги правя за два месеца и половина най-много.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 28 януари 2020 - 10:20
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg