Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Национални Срещи

ТРЕТИ НАЦИОНАЛЕН СЪБОР

Тази тема е заключена Next »

lubabel снимка lubabel 06 юли 2011 - 09:43

Засякохме много от вас по магистралата и в събота, а и на връщане към София в неделя. Бяхте супер. Следващият път и ние идваме с двете астри, нищо, че не са нищо особено.
Отговори

mileff снимка mileff 06 юли 2011 - 09:51

Няма никакво значение дали колата е нещо особено или нищо особено :) Важна са идеята, изживяването и приятните емоции на пистата :)
Така, че това с колите не трябва да притеснява никого :) В крайна сметка всички караме Опели а не Бентлита, БМВ-та или АМГ-та :)))
Отговори

lupo13 снимка lupo13 06 юли 2011 - 11:26

 BOBSI, на 05 юли 2011 - 21:31, каза:

А колко са били колите на събора?
Имам предвид, колко Опела са били вътре на паркоместата :)
По снимките гледам че колконата от София на Лукойла ( снимките на Милеф ) е била около 50 коли :)
С всяка година ставаме все повече :)

за бройка не мога да кажа(могат само организаторите ,но те по скоро са гледали като брой хора ,а не коли) но със сигурност колите тръгващи от София бяха доста по малко от предишните години :sad-smiley-046:
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 06 юли 2011 - 11:47

Колеги, посетителите за двата дни бяха над 1000 човека, средно в автомобил бяха 3-ма (явно кризичката си казва думата) така че може да се направи някакъв извод колко автомобили са посетили събора.

В неделя нещата трябваше да се развият по съвсем различен начин :

Състезания до дупка, игрите с публиката които така и не се състояха :((.. драга...награждаване както подобава, не така импровизирано...и още куп неща. За капак сами видяхте, че като мина награждаването и изби слънце но нямаше как да се върнат нещата за наше най-голямо съжаление. Затова ви писах че ще си вземем поука за следващата година за състезанието ДРАГ, защото знаехме че има хора подготвили автомобили и дошли само за него. Респект за разбирането което проявиха.

Имаше представители от Румъния и Македония които останаха много доволни и много се радваха на състезателната част. Очакваме покани и от тяхна страна да ги посетим на техни събори.
Отговори

KadettD_XE снимка KadettD_XE 06 юли 2011 - 14:20

Кога ще излязат класирането и времената ?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 06 юли 2011 - 14:25

Класирането мисля го има на предната страница. А времената, когато са готови организаторите тогава ще ги сложат тук :icon_wink2:
Отговори

vasko-z снимка vasko-z 09 юли 2011 - 13:16

И аз да драсна два реда малко късно евала на организаторите времето пак ни изигра шега но кво дасе прави
всичкобе ше супер съжалявам че неможах дасе включа в вечерния купон но бях смасан цяла седмица подготовка зада доида некото зрител но имаше ефект
кофти временце в неделя нищо ченесъм много по драга номисе гледаше имаше доста закочки при участниците общо взето весела работа то и от една страна зависи гостите какси направят празника но съм доволен
Отговори

Емо Ангелийн снимка Емо Ангелийн 09 юли 2011 - 14:08

 vasko-z, на 09 юли 2011 - 13:16, каза:



Евала Васе, че дойде като състезател, а не като зрител...то половината от калабалъка идват само за да видят твоите изпълнения. :mhihi: Направо се нааках от кеф, като натепа "големия" състезател пейчинов (не случайно е с малка буква), ще трябва по примера на Ванката Шопов, да ти лепнем един надпис на капака - "КОЦЕУБИЕЦ"....
Коцеубиец

РЕСПЕКТ....и продължавай все така напред и нагоре :first:
Отговори

sv_tzvetkov снимка sv_tzvetkov 13 юли 2011 - 14:45

Привет на всички,
Искам да изкажа благодарности на всички които дойдоха на събора и допринесоха с присъствието си за празника. На всички онези, които само си чешат пръстите във форума и никога не идват ... е ще бъда учтив - Заповядайте догодина!
Идеята на мероприятия като съборите е човек да се почувства като част от една голяма общност споделяща еднакви или сходни интереси, да намери нови приятели, да види автомобили направени с любов и желание и да се разтовари от сивото ежедневие! Състезателната част е едно голямо зрелище, но никой не си дава сметка за отговорността и опасностите които се поемат в състезателното каране! В този ред на мисли искам да кажа, че състезанията на съборите са просто аматьорски прояви, предназначени за шоу и забавление - това не е кръг от националния пистов шампионат!!! Хората които излизат на пистата трябва да имат уважението както към най-бързият, така и към най-бавният участник. Всеки е вложил не малко пари, време и усилие в колата си, за да стане жертва на егото на някой не доказал се импровизиран рейсър. Радващото е, че се отървахме без никакви инциденти, за което отново спя спокойно вечер.
Като Прецедател на техническата комисия ще кажа, че изрядните участници се брояха на пръстите на двете ми ръце, това са хората каращи по пистите целогодишно и знаещи за рисковете и опасностите. Тази година ми се наложи да правя най-много компромиси в желанието ни за максимално ваше удовлетворение от събора, но против моите принципи! Ето проблемите които пречат на мероприятието (на самите вас) от гледна точка на състезателната част:
1. На техническа комисия автомобила се явява готов за излизане на пистата - и без това страшно сме занижили изискванията към участниците, това предполагам могат да го потвърдят и колегите които редовно участват по състезания. На практика какво се получаваше. Колите идваха на техническа без никаква подготовка, със всевъзможни предмети от бита в купето, без пожарогасители, със свободно блуждаещи акумулатори в двигателния отсек и тн. Все неща описани предварително в правилника за провеждане на събора. Пистата беше отворена в 07.00 сутринта, имаше достатъчно време всеки участник да влезе и спокойно да подготви колата си за техн. преглед. Винаги може да има и закъснели, но тази година това бяха 80%... Получи се страшна колона от коли чакащи за влизане на техн. преглед именно защото се отстраняваха нередностите на място. Ако бяхме връщали за повторно минаване всеки който не е изряден просто не ми се мисли какъв хаос щеше да настане и вероятно състезанията щяха да започнат някъде около 13.00 - 14.00 ч.
2. Записалите се хора на пистата надхвърлиха очаквания брой и предвидения технически парк по едно време се задръсти с коли, което беше сериозна предпоставка за инциденти! Не случайно записването се прави предварително, за да може да се обезпечи сигурността и спокойствието на състезателите. По какви причини хора се точеха за записване до 13.00 ч не мога да кажа, оставям го на вас да споделите.
3. Няма да коментирам неграмотните, които трудно можеха да вържат правилно смислена реч... Всичко това изисква страшно много време и нерви, за да бъде вкарано в някакъв що годе ред.
4. Мястото за извършване на техническите прегледи не е зона за разглеждане на автомобилите и приятно бърборене с колеги. Струпването на много хора пречи за бързото и експедитивно протичане на прегледа, да не споменавам за умората, която се натрупва в техническите лица да се бутат с тълпа зяпачи! Това води до създаване на предпоставка за грешки, а те се плащат скъпо на пистата!!!

В заключение ще кажа следното: Цяло щастие е, че всичко мина без инциденти, а предпоставки за това имаше страшно много! Наложи ми се да правя компромиси с принципите си, за да има максимално доволни посетители. Събора се прави от посетителите, тоест от вас, а хората които се съобразяваха със своите действия, така че да не пречат на останалите посетители бяха малко. За толерантност няма да говоря, това е табу! Имаше грешки при определянето на стартовите решетки - поправяни своевременно, имаше известни проблеми и при времеизмервателната техника, както и неточности при крайното класиране. Като човек носещ известна отговорност за това се ИЗВИНЯВАМ на всички потърпевши от това. Аз лично не извличам никакви ползи от участието ми в мероприятията и след двата тежки дни винаги си задавам въпроса защо го правя... Ами просто за идеята. Загърбвайки всичко лошо се надявам да сте изкарали приятно и догодина пак да дойдете!

Поздрави. Инж. Светослав Цветков
Отговори

vectra_manqk снимка vectra_manqk 18 юли 2011 - 16:30

Аз пък изкам да изкажа специални благодарности на онзи който ми открадна капачката на задната броня на Астрата...Вярно не се намират толкова лесно капачки от GSI,но не очаквах точно там да ми я гепнат,въпреки че беше залепена...НООО здраве да е,само да се моли да не го достигне дори и една от клетвите ми... :16V:
Отговори

tchingar78 снимка tchingar78 21 юли 2011 - 18:10

 sv_tzvetkov, на 13 юли 2011 - 14:45, каза:

Поздрави. Инж. Светослав Цветков


Здр. и от мен.
Първо да изкажа благодарност на хората организирали събора.
Аз лично имам една забележка, че не трябва да се правят компромиси с тех. преглед, защото става само веднъж и то много много бързо.
Имаше автомобили които капеха масло като лейка, а това знаем до какво води.
Всичко останало беше на много по-добро ниво от предния събор, а това е важното, да има прогрес.
Евала оше веднъж за всички усилия на организаторите, за да може ние да си изкараме добре.
Отговори

KadettD_XE снимка KadettD_XE 27 август 2011 - 20:18

значи не съм съгласен с това да няма времена на втория ден.Това че са елиминации не значи нищо ,на първия ден скоростите се счупиха и неможах да се представя добре и съжалявам за това.И според мен събора е 50 на 50 добре и зле защото хора като indianeca примерно бяха там за ДРАГ и което според мен беше главна атракция за събора. Така че според мен за другия събор нека да няма клас Ретро , имаве 2 автомобила които се представиха доста добре а си бяха по на 30 години.Нека да участват в класовете както тях и другите ретро маниаци.Или да си стоят изложени за гледане само. Както миналата така и тази година заради бавене се прецака нещо.Знам че не е лесно да се направи събора не си мислете че ви обиждам просто другия път дано да се впишем във графика
Отговори

indianeca1983 снимка indianeca1983 28 август 2011 - 12:32

За догодина организаторите обещаха да има повече време и за драга.Все пак този вид спорт има доста фенове ,и те останаха разочаровани...За което не беше виновно само времето...Правилата са си правила и нетрябваше да се правят компромиси със записвания и прегледи ,понеже точно там се бавят много нещата...
п.с. много хора неможаха да покажат потенцияла на колите си .Но все пак беше един добър събор, догодина живот и здраве да се надяваме за още по добър.
Мнението беше редактирано от indianeca1983: 28 август 2011 - 12:35
Отговори

GS!16v снимка GS!16v 24 октомври 2011 - 09:13

:3: :flag: :love_opel: Пфф аз съм бати каръка :sad-smiley-046: ще тръгнеме за калояново и ще изгори датчика на оборотите :sad-smiley-046: :sad-smiley-046: леле как ме е яд :doh: Нищо на 4-тия национален ще се присъства :16V: :opc:
Отговори

GS!16v снимка GS!16v 24 октомври 2011 - 09:21

 vectra_manqk, на 18 юли 2011 - 16:30, каза:

Аз пък изкам да изкажа специални благодарности на онзи който ми открадна капачката на задната броня на Астрата...Вярно не се намират толкова лесно капачки от GSI,но не очаквах точно там да ми я гепнат,въпреки че беше залепена...НООО здраве да е,само да се моли да не го достигне дори и една от клетвите ми... :16V:







ТОВА Е БЪЛГАРИЯ е добре закфо са им тези капачни от гуми :biggrin: :rofl:
Отговори
Тази тема е заключена Next »
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg