Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с перката на климатика Зафира 2,2 DTi

Bob_ снимка Bob_ 05 юли 2013 - 15:09

Колеги от скоро имам Зафира 2.2 DTi и имам проблем с охлаждащата перка и перката на климатика. Когато вкюча климатика перката се включва веднага на втора скорост. С охладителната перка е същото и тя включва директно втора скорост. Това са грешките, който ми показа при диагностика.
00021 - Pushing Blower Motor, Malfunction
Not present
00011 - Sucking Blower Motor, Malfunction
Not present
Разбрах, че най - честият проблем е резистора на перките. Но не знам къде се намира и как се поправя. Някой ако знае къде се намират на този модел и как се поправят?
Благодаря Ви!
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 05 юли 2013 - 15:29

Наскоро имах почти същият проблем и се оказа залепнало реле.Само дето при мен още като дам ключа на контакт и започваше да бучи яко перката.А при теб само на климатик ли ти прави мизерии,защото аз дори да спра климатика перките си въртяха пак.Огледай релетата все пак, почистих го и се оправи при мен.Поздрави.
Отговори

Bob_ снимка Bob_ 05 юли 2013 - 15:45

 vladkin1980, на 05 юли 2013 - 15:29, каза:

Наскоро имах почти същият проблем и се оказа залепнало реле.Само дето при мен още като дам ключа на контакт и започваше да бучи яко перката.А при теб само на климатик ли ти прави мизерии,защото аз дори да спра климатика перките си въртяха пак.Огледай релетата все пак, почистих го и се оправи при мен.Поздрави.


При мен се влючват на втора степен когато пусна климатика или когато загрее колата. Не работят постоянно а просто няма първа степен. Знаеш ли къде се намира резистора за да прегледам.
Отговори

TodorSlavkovSlaveev снимка TodorSlavkovSlaveev 05 юли 2013 - 15:56

Здравейте колеги,
Вшият проблем се нарича реостат. При мен ситуацията беше същата. Като вдигнеш капака, (поне при мен там се намира - Мериа безнин) и застанеш с лице към колата поглеждаш най-отдолу на радиатора в дясно. Той има 2 писти за 2те скорост на перката. Миналата събота ходих за фреон на климатика и на човека му направи впечатление че докъто работи климатика не дука перката на 1 ва скорост както трябва да бъде. Свали реостата замери и след това запой прекъснатата писта.Опитах се да намеря нов реостат, но се оказа, че по цял Симеон няма. Обясни ми че това е често срещан проблем при Опел и е необходимо да се следи за работата на перката, тъй като при работата на климатика системата не се охлажда правилно и има опасност от прегряване. Поне така ми беше обяснено на мен.
Дано да съм Ви бил полезен.
Отговори

zalzal снимка zalzal 14 юли 2013 - 18:43

Здравейте Колеги,

От днес и аз имам същия проблем, охлаждащата перка се включва направо на втора степен. Колата е Опел Астра G, комби. Диагностиката дава следните грешки:
00021 - Pushing Blower Motor, Malfunction
Not present
00012 - Sucking Blower Motor Low Input
Present
00011 - Sucking Blower Motor Malfunction
Present
Ще съм ви благодарен ако споделите как сте се справили с проблема.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 22 юли 2013 - 13:01

Първо да поправя колегата, това за което говорите в темата се нарича жичен резистор или само резистор, реостата вече е нещо друго... мисля че на корпуса на всяка перки има по един резистор, трябва да се проверят, обикновенно им гори температурната защита, но често са прекъснати и самите резистори, имам доста случаи и с проблеми с модула, най-често наводнени букси или самия модул, скапани релета, студени споики, един път даже смених цял модул понеже всичко изглеждаше идеално а имаше грешки свързани и с двете перки, след смяната на модула всичко тръгна нормално, така че варианти много, по-важното е да попаднеш на майстор, той вече ще установи какво точно става...
Отговори

TodorSlavkovSlaveev снимка TodorSlavkovSlaveev 22 юли 2013 - 16:52

ОК, няма проблем.
Може би съм сбъркал с името на това нещо. Просто при мен проблема беше същия. Нямах първа скорост на перката - заграява колата, перката се включва веднага на 2 ра скорост, пускам климатика същата работа. Този дето ми напълни климатика свали въпросното нещо, видя че има прекъсната намотка, оправи проблема и от тогава имам 2 скорости.
Та човека ми каза че това се казва реостат. Търсих го по Симеон, влизах в Евро 07 и при тях въпросното нещо се нарича по този начин (само да вметна че Евро 07 не са ми критерии и обикновенно там не влизам, но реших да пробвам).

Поздрави.
Отговори

chefito снимка chefito 17 февруари 2014 - 15:36

Здравейте, и при мен изтрещя резистора. За съжаление, не подлежи на ремонт. Много жички са прекъснати. В Стефанов ПЛД ми обявиха 210лв, които нямам. Какви са ми вариантите, някой купувал ли е от някъде? /мотор на мерива z16se/



Ето за хората с подобен проблем, да знаят къде и как се сменя.

Човекът казва, че го е купил за под 20 паунда от официален дилър. Как, по дяволите, тук е 210лв?!?!
Мнението беше редактирано от chefito: 17 февруари 2014 - 15:40
Отговори

PLAYLIFE Vectra B снимка PLAYLIFE Vectra B 20 февруари 2014 - 19:47

99,9% резистор :sad:
Отговори

chefito снимка chefito 24 февруари 2014 - 19:47

http://www.aliexpres...1613807253.html


Тези дни ще го пробвам. Само 20лв излиза. Ако всичко е наред, ще оставя мнение, за да знаят колегите.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg