Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Мнение за обява на Инсигния

tlilock снимка tlilock 07 януари 2015 - 09:51

 nikiboy, на 06 януари 2015 - 20:58, каза:

За тази сивата ми казаха, че била на частно лице, но ме съмнява :) .
На второто ми запитване, днес нямам отговор.... може би отговарят на 200 запитвания на ден и нямат време :) .
Но пък ако не ми отговорят, мога спокойно след две седмици като ми се отвори път към София да ида, да търся директно собственика/шефа на автосалона и да му кажа, че заради това, че отивам на крака искам 20% отстъпка, и обикновено купувача не се моли на продавача за информация. Какъвто им е бизнес усета такива сигурно са им и автомобилите.
Мислех да помоля някой приятел да иде и ако колата прилича на нещо, да ми звънне и да им предложа -2000лв офертна цена, ама като ги виждам какви са продавачи.... може и да се набутам дори при такава цена. Не видя ли лично :)

Според мен няма да ти свалят толкова от цената. На повечето автомобили дори не искат да се пазарят, защото са били лизингови и това им е остатъчната стойност от лизинга, така че не очаквай такива чудеса. Но според мен читава инсигниа с добри екстри под 20000лв. трудно ще купиш, освен ако продавачът не е на зор за пари. За около 16-18000лв. има хубави Astra J, но инсигниа рядко. И нали знаеш, че на доста от местата, където се продават върнати от лизинг автомобили, се прехвърлят на реалната стойност, което е един доста сериозен разход при покупката на автомобил. Казах ти го и преди, ще си купиш по-евтина кола, но докато я обслужиш, платиш застраховки, винетка, преглед и т.н., тя ще се оскъпи доста и ще струва колкото някоя, която се продава по-скъпо, но с всички тези неща платени. :)
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 08 януари 2015 - 20:58

 tlilock, на 07 януари 2015 - 09:51, каза:

Според мен няма да ти свалят толкова от цената. На повечето автомобили дори не искат да се пазарят, защото са били лизингови и това им е остатъчната стойност от лизинга, така че не очаквай такива чудеса. Но според мен читава инсигниа с добри екстри под 20000лв. трудно ще купиш, освен ако продавачът не е на зор за пари. За около 16-18000лв. има хубави Astra J, но инсигниа рядко. И нали знаеш, че на доста от местата, където се продават върнати от лизинг автомобили, се прехвърлят на реалната стойност, което е един доста сериозен разход при покупката на автомобил. Казах ти го и преди, ще си купиш по-евтина кола, но докато я обслужиш, платиш застраховки, винетка, преглед и т.н., тя ще се оскъпи доста и ще струва колкото някоя, която се продава по-скъпо, но с всички тези неща платени. :)


Аз затова се насочих към смотания 1.8 двигател, защото първо не върви, втори гори, трето бензиновите екотек двигатели на Опел са известни с.... "хубави" неща, и логично трябва да е по-евтин като цена автомобила. 2009г. - вече е 6 годишен автомобил, екстри - при 1.8 почти няма екстри, освен 6 еърбега, климатроник, ел стъкла и ел.огледала и подгрев на предно стъкло, мултиволан....това са екстри, които коли 2002 г. пак от марка Опел ги имат.
Ами не може да ми оферират 21-22000лв за 5 годишен автомобил, кога на реални 85 000 кога на нереални толкова, ангренажа първата смяна била за 90 000км, гуми....3-4 мм зимни с дот 2010 г..... каско няма, го няма..... е дали тая кола струва 22 000лв? Аз искам такава да й сложа газ и да си я търкалям доста, поради което дизела ще ми излиза поне 200-250 лв повече на месец, или 3000 лв на година. Иначе дизели има на по-ниски цени с повече екстри, а мисля че турбодизела сравнен с бензина на Опел няма смисъл да се коментира.
Гледам че има една обявена 260 к.с. 4х4 бензин, на нея лесно се слагала газ, ще гори обаче поне 16-17 литра градско.
Напоследък нямам време, зима е, и никак не ми се пътуват 400 км да ида да видя някаква кола, защото продавача от автосалона е толкова голям "гъзар", че не му се казва гумите колко са стари, кога е първа регистрация по талон и т.н.
Мерси за мненията.
До пролетта трябва да взема нещо, да видим какво.
Мнението беше редактирано от nikiboy: 08 януари 2015 - 20:59
Отговори

tlilock снимка tlilock 09 януари 2015 - 09:01

Аз пък за този 260к.с. двигател съм чувал, че газификацията е "мираж" :) Не се надявай да харчи 16 градско, освен ако няма старт/стоп система. Ако ти кажа какъв е данъкът за кола 280к.с. 2013г., ще ти стане лошо, за 260 е почти същото. Ако имаш други въпроси, насреща съм :)
Отговори

_shady снимка _shady 09 януари 2015 - 10:06

Аз съм далеч от тези коли и суми (чисто финансово), но определено, на база личен опит, бих те посъветвал да дадеш повечко пари за нещо което си заслужава (мотор, екстри, ГО+каско, гуми и джанти) отколкото да минеш 2-3 К лв. по-евтино ( знам, че това са много пари, горе-долу себестойността на всяка от моите коли). В края на чертата по-евтината може да ти излезе дори по-скъпа, ако не на същите пари.
Дизела с много екстри от тези години е пред смяна на консуматив турбина поне... просто общи размисли, разбира се има редица частни случай.
Отговори

tlilock снимка tlilock 09 януари 2015 - 15:32

 _shady, на 09 януари 2015 - 10:06, каза:

Аз съм далеч от тези коли и суми (чисто финансово), но определено, на база личен опит, бих те посъветвал да дадеш повечко пари за нещо което си заслужава (мотор, екстри, ГО+каско, гуми и джанти) отколкото да минеш 2-3 К лв. по-евтино ( знам, че това са много пари, горе-долу себестойността на всяка от моите коли). В края на чертата по-евтината може да ти излезе дори по-скъпа, ако не на същите пари.
Дизела с много екстри от тези години е пред смяна на консуматив турбина поне... просто общи размисли, разбира се има редица частни случай.

Съгласен съм почти с всичко, освен с турбото. По твоята логика на Astra Н турбото до сега трябва да е сменяно 2 пъти :) Когато се гледа колата и се преглежда турбото навреме, повярвай ми ще изкара доста километри :)
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 10 януари 2015 - 09:51

Този автомобил е масово продаван 2009-та година, логично е цената му да пада повече от на по-редките модели.
Няма логика това - http://www.mobile.bg...62&slink=8iedpk , което е струвало към 60-70 000лв като ново, да се продава за 20 000, а същия модел, смотан двигател без екстри купен за 40000лв да се продава за 22-23000 лв. Изобщо не говорим за джанти и гуми и т.н., ако теоретично дам днес 22000 за някаква такава "безекстрена" кола, след 3-4 години трудно ще й взема 10-11000лв. Че то като ще е така, да си взема едно ауди, и да дам 3-4000лв за ремонти близките 3-4 години, пак ще го продам с по-малка загуба и ще избия ремонтите.
Дал съм си един бюджет, повече от това нито ми се дават, нито пък имам възможност в момента да дам. А и Инсигния 1.8 бензин, на около 100 000 км, без гуми, джанти, каско, екстри... не струва повече от 17-18 000 лв, което е 50% обезценка от както е произведена 2008-2009 г.
Започвам да гледам и астрите, ама те 90% италианки на по 200 000 км :)
Отговори

nikal снимка nikal 10 януари 2015 - 13:50

nikiboy,във всяко нещо си има смисъл.Чудиш се защо кола струвала 70000 като нова, сега се продава за 20000(примерно),за да стане това значи няма търсене и никой не я купува,защото данъкът е огромен,гори много,подръжката е скъпа и т.н.На всеки му се кара хубава и мощтна кола,но колко могат да си го позволят?Затова в един момент цените се изравняват - напълно логично.
Не се заблуждавай,че само италянките са на по 200000 км.,всички са на по толкова,само като дойдат в България и вече стават на по 100-120000 км.Естествено,че има и изключения,но и техните продавачи страдат,защото никои не им вярва,че са на реални километри.
Всичко е на късмет,успех в търсенето.
Отговори

tlilock снимка tlilock 11 януари 2015 - 08:37

На тази най-отдолу пише защо е толкова евтина - няколко детайла за боядисване, в следствие на градушкатаи смяна на ангренажната верига. Мисля, че бяха 3 детайла,това ти е около 700лв.,но може да се докаже че детайлите са за подмяна, тогава ще са повече парите и чакането. А когато сметнеш колко струва комплект ангренажна верига, колко й е скъпа смяната, защото трудно се работи и ще разбереш, че тази кола ще излезне около 25000лв. И още нещо, тази кола не е купувана от България, а някъде отвън, не ми се вярва да е на реални километри, а и с тази смяна на верига, на която може би й дават да изкара 200-250 хиляди километра...
Отговори

Icemann снимка Icemann 11 януари 2015 - 11:40

Абе този двигател няма ангренажен ремък. Не знам ако е на 70 000 км ква верига ще сменя?!? Че то дори ремъка по книжка го дават на 115к да се сменя.
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 11 януари 2015 - 20:16

Нещо не е ок там, даже активна застраховка няма, била в движение, ама не се карала..... значи е пред "сериозно счупване" :)

Пак се връщам на тази -http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11417530699429971&slink=8ix7kn
Има ли някой от София, който като има 20-30 мин свободни и минава близо, да й хвърли един общ поглед само.
Много е дървена, няма екстри, но си мисля, че с леко свалена цена, като и сложа едно газово, ще й претапицирам седалките и ще си сложа подгрев на предни и задни седалки, една китайска навигация, едно екранче на дясната облегалка за детето и....става супер за каране поне още 180 000км, за мен 5-6 години. Е, вярно и гуми и джанти...и тя стана :) ....
Но ме съмнява, че е карана фирмаджийска, а не от частно лице, но така или иначе ще си сменя тапицерията, стига да свалят до 17000лв де, което за мен е реалната цена на всеки Опел Инсигния с двигател 1.8 екотек a18xer и екстра "климатроник".
Отговори

Icemann снимка Icemann 11 януари 2015 - 21:12

Ако имам ходене до Булвария тая седмица ще питам, но не мога да ти обещая. Този шоурум е на техния холдинг.
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 11 януари 2015 - 21:48

 Icemann, на 11 януари 2015 - 21:12, каза:

Ако имам ходене до Булвария тая седмица ще питам, но не мога да ти обещая. Този шоурум е на техния холдинг.


Ако случайно имаш път и време. Някак не ми е много на сърце този автомобил, но за момента ( от може би 3 месеца ) изглежда като най-подходящи излизал бензинов, ставащ за газ де.
Отговори

tlilock снимка tlilock 12 януари 2015 - 07:05

Аз ще се разходя, че и без това ще гледаме новата корса за сестра ми, така че някой от дните ще я погледна и ще ти напиша.
Отговори

shunter снимка shunter 12 януари 2015 - 09:07

сериозно отстъпка от цената не очаквай, моята кола е от тази автокъща и знам от опит. колите са фирмени, но в по голямата част карани само от един човек. имат си пълна история и можеш да провериш при дилара какво е правено. ако е с изтекла гражданска най вероятно няма да ти дадат да я изкараш от къщата за проба. аз съм същия мотор поставен в сигнум, не е кой знае каква динамиката но се свиква, зависи от стила на каране.

Успех!
Отговори

Icemann снимка Icemann 12 януари 2015 - 10:29

 tlilock, на 12 януари 2015 - 07:05, каза:

Аз ще се разходя, че и без това ще гледаме новата корса за сестра ми, така че някой от дните ще я погледна и ще ти напиша.

В сряда бях и казаха че още я чакат новата Корса, но не знаят кога с точност ще я имат при тях. Да не се разходиш на празно :D
Отговори

tlilock снимка tlilock 12 януари 2015 - 14:05

 Icemann, на 12 януари 2015 - 10:29, каза:

В сряда бях и казаха че още я чакат новата Корса, но не знаят кога с точност ще я имат при тях. Да не се разходиш на празно :D

На мен миналият понеделник ми казаха, че след 1 седмица ще я имат :) Вече я видях в парадайз център изложена, но не пишеше от кой вносител е, но определено изглежда много добре. Ти да не си взел орс инсигния фейслифт?
Отговори

Icemann снимка Icemann 12 януари 2015 - 15:20

Тя в парадайз я има още от преди премиера. Тя е на GM Southeast Europe, а не на представителства. После и в дъ мол беше. Иначе да ново орс е, има тема в раздела за колите със инфо и снимки :)
Отговори

tlilock снимка tlilock 12 януари 2015 - 18:47

Да разгледах я, някой път може да я пробваме срещу моята astra j opc.
Минах през Булвария, видях инсигниата. Честно да ти кажа не ми хареса, протрито на места по интериора, дребни драскотини, ще има нужда от гуми и като се качих в толкова базово оборудване инсигниа, си дадох сметката, че на сестра ми сегашната корса ц има повече екстри :) За коментар ми казаха 500лв.,но колата не ме впечатли. На паркинга има няколко червени корси д, които имат същото оборудване и са били пак служебни, и имат по-добра стойка.
Мнението беше редактирано от tlilock: 12 януари 2015 - 18:47
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 12 януари 2015 - 18:52

 tlilock, на 12 януари 2015 - 18:47, каза:

Да разгледах я, някой път може да я пробваме срещу моята astra j opc.
Минах през Булвария, видях инсигниата. Честно да ти кажа не ми хареса, протрито на места по интериора, дребни драскотини, ще има нужда от гуми и като се качих в толкова базово оборудване инсигниа, си дадох сметката, че на сестра ми сегашната корса ц има повече екстри :) За коментар ми казаха 500лв.,но колата не ме впечатли. На паркинга има няколко червени корси д, които имат същото оборудване и са били пак служебни, и имат по-добра стойка.


Така и предполагах. Просто ми е много далече за един оглед да бия 1000км.
Като цяло опцията с претапициране на седалките би се получила, но..... и подгрев и навигация, и гуми и тя ще стане космическа себестойност. Да си я продават със здраве :)
Благодаря ти много!!!
Мнението беше редактирано от nikiboy: 12 януари 2015 - 18:52
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 23 януари 2015 - 20:25

Имате ли представа, дали ако се наложи смяна на flexride амортисьори на инсигния седан, примерно могат да се сменят с обикновени, като естествено екстрата заминава в канала, ама цена на амортиьор от над 1000лв някак ме плаши. Все нещо ме спъва да вляза в клуба и да се похваля :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg