Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Прекарване на 16Кв Кабел за усилвател

Grizzly снимка Grizzly 20 май 2021 - 17:04

Сега. Първо здравейте на всички! Нов съм във форума, от няколко месеца и горд собственик на АСТРА Ф. Не срещнах друга такава тема, търсих през всичките, ако има проблем ще я изтрия.
Питането ми е следното. От къде да прекарам въпросният 16квадрата проводник без да дупча по стената на купето.
Единият вариант за който ми казаха е да го прекарам през жилото за капака, но малко трудно толкова голям проводник да мине от там.
Другият през снопа кабели който влиза под кзанчето на антифриза, но и там е доста пълно за кабела.
Вариант, който знам, че не е добър е под колата с гофре, знам че НЕ Е добра идея, но ако нещо стане с проводника той ще е под колата и няма какво да се случи(въпреки, че ще е с предпазител било то ако е прекаран отвън или от вътре).
Отворен съм към варианти, които НЕ включват дупчене.

Поздрави на всички!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 май 2021 - 17:51

Със или без "гофре", проводник, който не е предназначен за външен монтаж, не се монтира външно.
Лично аз не виждам никакъв проблем, да си направиш дупка, която да бъде отново с гумено уплътнене , както са направени другите инсталации. Продават се всички небходими неща.
Ако мислиш, че прокарването на 16 квадрата няма да наруши вече предвидените инсталации и евентуално от там да започне нещо да тече например - лъжеш се.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 май 2021 - 17:56
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 21 май 2021 - 14:09

Нов отвор, като външната част на кабела да е по ниско от отвора. Каквото попадне на него да се стича навън.
А масата от купето ли ще е? Не е много препоръчително.
Кондензатор ще има ли? :-)
Отговори

Grizzly снимка Grizzly 21 май 2021 - 15:06

Да, масата ще е от купето. Кондензатор не знам дали ще слагам, понеже усилвателя е слаб първо ще видя как ще е напрежението и след това ще преценя. Относно предложенията за дупченето от вас двамата за сега ще се въздържа, ще търся вариант без да дупча все още. Ще сваля жабката да видя там как е отзад.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 21 май 2021 - 15:42

И през фабричния отвор ще стане, бъркаш с гресирана плоска отвертка от вътрешната страна да ушири гумата и прекарваш кабела. Мързеливите алармаджйи направо дупчат маншона от долната страна което ти е резервния вариант. И при двата начина накрая уплътняваш с автосиликон.
Отговори

Grizzly снимка Grizzly 21 май 2021 - 15:51

Да, ще взема черен силикон както и да прекарам кабела, но тези дни ще отделя повече време да разгледам как ще стане и ще го прекарам!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg